گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 98/03/30
جمعه 31 خرداد 1398 ساعت 22:30 | نویسنده این مطلب : مسافر : مجید ت | ( نظرات )
به نام خالق عشق
روز پنج‌شنبه 98/03/30 دومین جلسه  از دور بیستم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر  مجید،  و استادی کمک راهنما محترم مسافر مهدی و دبیری مسافر  پیمان بادستور جلسه:در کنگره چگونه قدردانی می کنیم؟ و دستور جلسه دوم:جشن اولین سال رهایی مسافر عباس رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


 رهجوها باید یاد بگیرند که با پاکت و پول نو و تمیز قدر دانی کنند رهجویی که یه پول پاره داخل پاکت می گذارد مشخص است که آموزش لازم را نگرفته است

خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفته ام امروز هم ۲ دستور جلسه داریم اولین دستور جلسه درکنگره چگونه قدر دانی کنیم و دستور جلسه دوم اولین سال رهایی مسافر عباس. 
در مورد دستور جلسه اول این را بگویم که چه کسی می تواند قدر دانی کند و نعمتهایی که خداوند به ما می دهد را چگونه قدر دانی کنیم ، یک مسافر وقتی وارد کنگره می شود اگر درست سفر کند کم کم باورش می شود که قبلا چه بوده و الان چه اوضاع و احوالی دارد می تواند قدر دانی کند. چون قدر عافیت را کسی می داند که به مصیبتی گرفتار شده باشد ، چون برای ما کم پیش می آید که بگوییم خدا را شکر که ۲ پای سالم داریم ، یا خدا راشکر که گوشهایمان بخوبی می شنود یا راحت می خوابیم و ...


 ولی اگر دچار مشکل راه رفتن یا شنوایی یا بی خوابی شویم تازه می فهمیم که چه گنجینه ارزشمندی را داشته ایم و یادمان می افتد که باید قدر دانی کنیم.
در کنگره هم در ۴ جشن قدر دانی داریم که رهجوها باید یاد بگیرند که با پاکت و پول نو و تمیز قدر دانی کنند رهجویی که یه پول پاره داخل پاکت می گذارد مشخص است که آموزش لازم را نگرفته است ، 
امیدوارم که همهٔ ما در هفته آینده هم که جشن دیده بان می باشد بتوانیم با انرژی و آموزشهایی که در این مدت گرفته ایم از دیده بان مربوطه تشکر و قدر دانی کنیم.
 

و اما دستور جلسه دوم: اولین سال رهایی مسافر عباس و همسفر محترمشان می یاشد  ، عباس آقا در طول سفر خیلی خوب سفر کرد ، آموزش لازم را گرفت ، از راهنما حرف شنوی داشت و خدا را شکر خیلی خوب به درمان رسید ، و الان الگویی مناسب در لژیون می باشد و ۸ نفر از دوستانش را به کنگره آورد که الان در حال سفر می باشند و موقعی که دوستانش می بینند عباس دیگر مصرف کننده نیست و سیگار هم نمی کشد آنها هم تحت تاثیر قرار می گیرند ، با اینکه دارای سواد کم هست ولی تعداد زیادی سی دی ها را نوشته و از آموزشهای کنگره استفاده می کند ، امیدوارم همهٔ شما سفر اولی ها هم به رهایی برسید و به این جایگاه برسید. این تولد زیبا را خدمت جناب اقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک می گویم . خدمت عباس و همسفرش و خانواده بزرگ کنگره 60 و خدمتگزاران و اعضای نمایندگی شیخ بهایی تبریک عرض می کنم.   پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 اولین سالروز رهایی مسافر عباس را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم: 

اعلام سفر مسافر عباس:
ارزوی مسافر عباس:آرزوی همسفر اکرم:


مسافر عباس:
سلام دوستان عباس هستم هم مسافر. خداوند را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم. سفر اولی‌ها باید حرف راهنمایشان را گوش بدهند، تا در این جایگاه قرار بگیرند. من سواد ندارم ولی یک فرمانبردار بودم. هرچه راهنمایم گفت، گفتم چشم! گفت ساعت ۵ بیا، اعلام سفر کن، دارو را سر موقع بخور و... . و من همه را گفتم چشم. و یک فرمانبردار بودم که الان اینجا نشسته‌ام. من وقتی به کنگره آمدم، خیلی آرامش گرفتم؛ البته قبل از کنگره هم به همسرم یا دخترم چیزی نمی‌گفتم ولی همیشه می‌گفتم خدایا من را نجات بده از این کار. و همسرم همیشه با من صحبت می‌کرد و به من امید می‌داد. ما کنگره‌ای‌ها بهترین همسر و خانواده‌ها را داریم.


راهنما یک سال من را پرورش داد و خیلی زحمت کشید برای من؛ و من از ایشان قدردانی می‌کنم. کنگره جای بسیار مقدسی است که من را از تاریکی‌ها به روشنایی‌ها هدایت کرد. ما در گذشته زیبایی‌ها را نمی‌دیدیم، پارک یا استخر نمی‌رفتیم و همیشه در تاریکی‌ها نشسته بودیم. هیچ وقت به مسافرت نمی‌رفتیم؛ و وقتی می‌رفتیم، با دردسر می‌رفتیم.
تشکر می‌کنم از آقای مهدی پوستی راهنمای خوبم. و همچنین از راهنمای جدیدم آقای رضا کشاورز تشکر می‌کنم. در راس از آقای مهندس تشکر می‌کنم که این بستر را برای ما فراهم کردند. از همسفر عزیزم و راهنمایان همسفرم بسیار سپاس گزارم . از تمام عزیزانی که از شعبه‌های سهروردی و میرداماد تشریف آوردند تشکر می‌کنم. 


سخنان کمک راهنما همسفر فرزانه:
خداوند را سپاسگزارم که به من این اجازه را داد که برای اولین بار در این جایگاه قرار بگیرم. در ابتدا عرض خداقوت و تبریک دارم خدمت کمک راهنمای محترم آقای پوستی. همچنین خدمت مسافر محترم عباس آقا تبریک عرض می‌کنم. به خانم اکرم عزیز هم تبریک می‌گویم. به دختر گل‌شان و دامادشان هم تبریک می‌گویم. و در راس هم به آقای مهندس و خانواده محترم‌شان تبریک می‌گویم. به کمک راهنمای سفر اول خانم اکرم، خانم لیلا تبریک می‌گویم. 


از مرزبانان، ایجنت و اسیستنت شعبه تشکر می‌کنم که تلاش می‌کنند و این تولدها را فراهم می‌کنند، تا ما این جایگاه‌ها را حس کنیم. آقای مهندس می‌فرمایند که قدردانی باید هم به زبان باشد، هم به دل و هم به عمل. به نظر من بهترین نوع قدردانی برای یک رهجو این است که فرمانبردار خیلی خوبی در کنگره باشد. فرمانبردار از قوانین و حرمت‌های کنگره، فرمانبردار از راهنما و در حاشیه‌ها نباشد. خانم اکرم هم در این مدتی که در لژیون بنده بودند، همیشه فرمانبردار خیلی خوبی بودند. مسافرشان را به معنای واقعی رها کرده بودند. و می‌آمدند به کنگره به عشق این که با آموزش‌های کنگره خودشان تغییر کنند و بر روی نقاط ضعف خودشان زوم کرده بودند. و هیچ موقعی گله و شکایتی از مسافرشان نداشتند و خواستار تغییر بودند فقط برای خودشان. امیدوارم که با تلاش بیشتر و پشتکار بهتر بتوانند در ادامه خدمتگزار واقعی برای کنگره باشند. و در مسیری که حرکت می‌کنند بهترین‌ها برایشان اتفاق بیافتد. باز هم به ایشان تبریک می‌گویم. و انشالله که آزادمردی ایشان را جشن بگیریم. ممنون که به صحبت‌های بنده گوش کردید.


صحبت های همسفر اکرم:
 در ابتدا هفته دیده‌بان را تبریک می‌گویم خدمت دیده‌بانان عزیز. و خداوند را شکر می‌کنم که امروز در این جایگاه هستم. تشکر می‌کنم از آقای مهندس دژاکام، خانم آنی و تمامی بزرگان کنگره. تشکر می‌کنم از راهنمای مسافرم آقای پوستی، راهنمای سفر اولم خانم لیلا. و تشکر می‌کنم از راهنمای عزیزم خانم فرزانه که من را تحمل کردند تا من به اینجا برسم. و همچنین از مسافر عزیزم تشکر می‌کنم که سفر خوبی داشتند. 

و در ادامه....
چ

گل رهایی

مرزبانان کیشیکتهیه و نگارش گزارش مسافر مجید ت _ همسفر محمدجواد
عکاس: مسافر مجتبی
ویرایش و تنظیم : مسافر مجتبیمرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رسول یکشنبه 2 تیر 1398 00:33
اولین سال رهایی عباس آقا را به خودشان و خانواده محترمشان تبریک میگویم و به آقای پوستی راهنمایشان هم تبریک میگویم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو