کارگاه آموزشی خصوصی مسافران با دستور جلسه وادی نهم و تأثیر آن روی من 98/2/29
یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 ساعت 22:04 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )
به نام خالق عشق 

روز یکشنبه مورخ 98/02/29 جلسه دوم از دوربیستم از سری کارگاه های آموزشی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان ویژه آقایان مسافر با دستور جلسه هفتگی  وادی نهم و تأثیر آن روی من با نگهبانی مسافرمرتضی و استادی مسافر ولی الله و دبیری مسافر مهدی راس ساعت 17:30 آغاز بکار نمود.


وقتی ما بخواهیم چیزی را یاد بگیریم باید یک تعریف ساده و روان از آن داشته باشیم یکسری چیزها قابل رویت نیست آن چیزهایی که قابل رویت است یاد گرفتنش خیلی سخت نیست

خدارا شکر و سپاسگزارم که یکبار دیگر فرصت پیش آمد که دوباره به این جایگاه بیایم و خدمت کنم اومدن در این جایگاه ها و نشستن روی این صندلی ها لیاقت میخواهد که خداوند تا نصیب و قسمتمان نکند نمیتوانیم پای مان به کنگره باز بشود  و بتوانیم استفاده ببریم از آموزش های ناب کنگره 60.

دستور جلسه امروز وادی نهم هست وقتی نیرویی از کم شروع بشود و آرام آرام به مرحله بالا برسد نقطه تحمل پیدا میکند خود کلمه تحمل یعنی پذیرش انسان در مقابل سختی ها و قبول کردن و خود را در شرایط سخت قرار میدهد تا تحمل کردن این سختی ها برای رسیدن به آرامش و آسایش است.

چقدر وقت ها فرصت هایی برای ما پیش آمده و  قبل از اینکه به کنگره بیاییم و  یک طرف فکر میکردیم اراده آن را نداریم و به هر شکلی خودمان را پیدا میکردیم تا از این مشکلات بیرون بیاییم و شرایط برای مان فراهم نمیشد تا بعد درمان قطعی برسیم در کنگره 60 خداروشکر با روش DST و ابداع این روش توسط آقای مهندس دژاکام دو چیز به ما یاد دادند اول نظم و انظباط بود و دومی نقطه تحمل که ما بتوانیم نقطه تحملمان را نسبت به مواد مخدر و مشکلات بالا ببریم و مسئولیت کارهایی که کردیم را قبول کنیم و به تعادل و آرامش برسیم.

وقتی ما بخواهیم چیزی را یاد بگیریم باید یک تعریف ساده و روان از آن داشته باشیم یکسری چیزها قابل رویت نیست آن چیزهایی که قابل رویت است یاد گرفتنش خیلی سخت نیست مثلا صندلی چیزی است که روی آن می نشینند و چهار پایه دارد اما صفت صندلی که زشت یا زیبا هست قابل رویت نیست برای یک بچه که تازه زبان باز میکند گفتن این کلمه مشکل است که به آن آموزش بدهیم که زشت و زیبا یعنی چه؟  ولی صندلی چون رویت میشه میتوان به آن یاد داد.

در جهانبینی هم صور پنهان و هم صور آشکار داریم صور آشکار قابل رویت است که جسم است و تا حدودی حل کردنش با گذشت زمان انجام شده اما صور پنهان مسئله ایست که در مصرف مواد مخدر یکسری مشکلاتی پیش آورد که درست کردنش نیاز به زمان دارد.

تحمل از آن چیزهایی است که درک کردن آن در صور پنهان است و زمان می برد تا یاد بگیریم که نقطه تحمل را بالا ببریم و در زندگی به کار ببریم. وقتی صحبت از نقطه تحمل می شود به سه پارامتر برخورد میکنیم اول تغیر است که ما اصلا میخواهیم تغییر کنیم یا نه. آیا میخواهیم به درمان برسیم یا نه ؟  وقتی خواسته مان در قبال کاری که میخواهیم انجام دهیم قوی شد و تغییر در وجود خودمان به وجود آمد دو پارامتر دیگر می آید یک زمان و دو تمرین و تکرار است.

روش DST روشی است که از ماه رمضان نشات گرفته و زمان باعث شد که طی 11 ماه اقای مهندس به رهایی برسند و نقطه تحملشان به مواد بالا برود و بعد به ما آموزش بدهند و با تکرار و تمرین ما توانستیم که بر روی  فرمایشات آقای مهندس را که به ما انتقال دادند را انجام دهیم و به تعادل برسیم.

 در هر کاری نقطه تحمل به کار ما می آید ، انسان اگر بتواند جسمش را در این ماه به یک نقطه تحمل برسانیم و بتوانیم از خوردن و آشامیدن جلوگیری کنیم و چند ساعتی خوردن و آشامیدن خودش را به تعویق بیاندازد حتما شک نکنید که این تمرینی است برای ساختن نفس است که نفس هم میتواند تربیت کند که انشاالله بتوانیم موفق و پیروز باشیم. آقای مهندس در سی دی مشکل فرمودند مشکلات به نگاه ما مشکل است بعضی وقت ها مشکلات رحمت خداوند است     


نشان رهایی

خدمتگزارانمرزبان کشیک


تایپ:مسافر حسن

عکاس:مسافر محمد

ارسال تصاویر:مسافر امیر حسین

تنظیم:مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: