گزارش جلسه عمومی و جشن تولد روز پنج شنبه 98/02/05
جمعه 6 اردیبهشت 1398 ساعت 23:15 | نویسنده این مطلب : مسافر مجتبی | ( نظرات )

به نام خالق عشق
روز پنج‌شنبه 98/02/05 جلسه هشتم از دور نوزدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر  علیرضا،  و استادی کمک راهنمای محترم مسافر محمدرضا و دبیری  مسافر  اکبر بادستور جلسه اول :سیگار و دستور جلسه دوم: جشن اولین سالروز رهایی مسافر هاشم رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

سیگار کشیدن صرفا یک عادت رفتاری نیست؛ بلکه جایگزینی مزمنی است که ناقل های عصبی که مامور خلق و خوی فرد هستند را تحت تاثیر نیکوتین خارجی قرار می‌دهندخلاصه سخنان استاد:
 خداوند را بسیار شاکرم که توفیق پیدا کردم در این جایگاه قرار بگیرم و خدمت کنم. امروز دو دستور جلسه داریم؛ سیگار و اولین سال رهایی مسافر هاشم عزیز است. این جلسه، سومین جلسه است که در کنگره ۶۰ و در این هفته در خصوص سیگار صحبت شده است. همه عزیزان مطالعات خودشان و تجربیات خودشان را در این سه جلسه به مشارکت می‌گذارند. انشاالله که افرادی که هنوز درمان سیگار خود را شروع نکرده‌اند یا ترس از این دارند که سیگار خود را درمان کنند، با این ۳ جلسه که در طول سال یک هفته به آن اختصاص داده می‌شود، این جرقه برای آنها زده شده باشد که می‌توانند سیگار خود را درمان کنند.


در ابتدای آغاز به کار کنگره سیگار نه تنها مذمت نمی‌شد، بلکه شاید ارزشمند هم بود. عده‌ای می‌گفتند که چون سیستم ایکس خوب کار می‌کند، شخص بدون مصرف مواد خواهان مصرف سیگار است. یا در زمان‌های استراحت در قدیم اگر کسی وارد کنگره می‌شد و حجم مصرف سیگار را در بین اعضا می‌دید، شاید متصور نمی‌شد که این افراد بخواهند درمان شوند. حالا چه اتفاقی افتاد که کنگره رسید به جایی که الان حتی افرادی هم که مصرف کننده مواد مخدر و سیگار نیستند، کاملا به درمان توسط روش DST اعتقاد پیدا کردند؟ و حتی خواهان حضور و دریافت علم کنگره هستند. این چیزی نبود، جز صبر و اندیشمندی مرد صبوری به نام مهندس دژاکام؛ که با محبت خود توانست در اندیشه‌ی من مصرف‌کننده که سالیان سال به یک ماده مخدر یا سیگار نیازمند شده بودم، نفوذ کند و من را به این باور برساند که می‌توانم درمان شوم. آقای مهندس پس از درمان سیگار خود و آموزش آن بین پیشکسوتان و تحقیقات علمی زیادی که انجام گردید، مشخص گردید که سیگار آنتی ایکس محسوب می‌شود و درمان سیگار برای اعضاء کنگره ۶۰ الزامی گردید. حالا چرا آنتی ایکس است؟ زیرا سیگار کشیدن صرفا یک عادت رفتاری نیست؛ بلکه جایگزینی مزمنی است که ناقل های عصبی که مامور خلق و خوی فرد هستند را تحت تاثیر نیکوتین خارجی قرار می‌دهند. فرد مصرف کننده مواد مخدر اگر مواد به او برسد، خلق و خوی مهربان دارد و اگر مواد نرسد، پریشان و عصبی است. فرد سیگاری هم همینطور زمانی که سیگار مصرف می کند، خوب. و وقتی سیگار مصرف نمی‌کند ناراحت و عصبانی است. یکی از ناقل های عصبی استیل کولین است؛ که دو نوع گیرنده دارد که یکی از آنها گیرنده نیکوتینی است. و نیکوتین خارجی این گیرنده را مختل می‌کند. حال مصرف سیگار باعث کارکرد دوپامین و یا انرژی سازی راحت‌تر در سلول می‌شود. حال با ورود شخص به مرحله سیگاری شدن وقتی سیگار یا نیکوتین مصرف نشود، علائم محرومیت آن هم آشکار می‌گردد. و شخص که دارد مواد مخدر خود را تیپر می‌کند و سیستم ایکس را به تعادل نزدیک می‌کند با مصرف سیگار و توجه نکردن به این موضوع که سیگار به ناقل‌های عصبی آسیب وارد می‌کند، روزنه ای برای برگشت به مواد خود باقی خواهد گذاشت؛ و درمان خود را ناقص می گذارد. خوب خیلی از افراد از جمله خود من در زمان سفر اول از درمان سیگار خود ترس دارند. بعضی هم از درمان سیگار خود ناامید هستند. و افرادی هم فکر می‌کنند، سیگار زیاد مهم نیست. پس اضلاع مثلث نادانی در مصرف سیگار به شدت قابل رویت است. و فرد سیگاری جهان ذهنی بسیار ترسناکی از موضوع درمان سیگار برای خود به وجود می‌آورد. اما با روش دی‌اس‌تی بسیار راحت می‌توان به درمان رسید. همه افراد خواهان رهایی از اعتیاد باید به این نقطه تفکر برسند که دو ماه که از سفر اول آنها گذشت، در لژیون‌های ویلیام وایت حضور یابند و نسبت به درمان سیگار خود اقدام نمایند انشاالله.


اما دستور جلسه دوم تولد هاشم عزیز است. هاشم در تاریخ ۹۶/۲/۳۱ و با ۳۱ سال تخریب شیره و تریاک وارد کنگره شد. و درمان خودش را زیر نظر راهنمای عزیز و گرانقدر خودش آقای رسول صادقیان آغاز کرد؛ و اینجا جا دارد من به نوبه خودم از آقای صادقیان تشکر کنم بابت زحماتی که برای هاشم در سفر اول کشیدند. واقعاً شخصی مثل هاشم با آن تخریبی که داشت، تغییر او نوعی معجزه بود. اما نکات مثبت هاشم؛ حضور مرتب قبل از ساعت ۵ در جلسات کنگره، حضور مرتب در پارک شهدای شهرداری در سفر اول، در سفر دوم توجه کردن به ورزش شنا در سه جلسه در هفته، در طول سفر اول مشارکت کردن در جلسات عمومی و گوش به فرمان بودن ایشان از دستورات راهنما و همچنین مهم‌تر از همه اقدام به درمان سیگار خودش با حضور در لژیون ویلیام وایت به راهنمای استاد گرانقدر آقای حسین ایوبی این بود که منجر شد تا هاشم بتواند از بند اعتیاد رها بشود. من این روز را به خود هاشم، خانواده محترم ایشان، راهنمای سفر اول ایشان آقای رسول صادقیان و راهنمای ویلیام وایت و استاد خودم آقای حسین ایوبی و در راس به جناب آقای مهندس تبریک می‌گویم و بهترین‌ها را برایش از خداوند خواستارم.
  پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 اولین سال رهایی مسافر هاشم رابا شور و شوق فراوان جشن گرفتیم: اعلام سفر مسافر هاشم:
سلام دوستان هاشم هستم یک مسافر. تخریب 31 سال - انتی ایکس مصرفی شیره و تریاک - روش درمان دی اس تی همراه با داروی شفابخش اوتی - سفر اول 11 ماه - راهنما اقای محمد - رهایی 1 سال و 1 ماه آرزوی مسافر هاشم:
آرزو می کنم همه جوانانی که به اعتیاد رو اورده اند در کنگره 60 به رهایی برسند.صحبت های مسافر هاشم:
 قبل از اینکه بخواهم صحبت‌هایی از خودم داشته باشم، تقدیر و تشکر دارم از همه شما دوستان که در جشن من شرکت کردید. من با ۳۱ سال تخریب وارد کنگره شدم. آمدن من همانطور که بعضی از دوستان در مشارکت خود گفتند، شاید برای خودم هم عجیب است. از آقای مصطفی جعفری که پیام کنگره را به من داد، بسیار تشکر می‌کنم. از تاریکی‌های اعتیاد دوست ندارم صحبت کنم. به سفر اولی‌ها خوش آمد می‌گویم که راه خودشان را پیدا کردند. زمانی که وارد کنگره نشده بودم و بچه‌های کنگره را می‌دیدم زیاد اهمیت نمی‌دادم به درمان، و پیش خودم می‌گفتم این‌ها هم یک ماه یا دو ماه است. اما وقتی می‌دیدم که چهره ها روز به روز بازتر و شاداب‌تر می‌شود تعجب می‌کردم. کلا صحبت من رو به سفر اولی هاست. می‌خواهم به شما بگویم که اینجا یک کاری برای خدا کرده‌ای که وارد کنگره شده‌ای، یک دعای پشت سر شما بوده است که اینجا هستید. 


من ۵۸ سالم بود که وارد کنگره شدم. اگر عکس دو سال پیش مرا کسی ببیند و با الان مقایسه کند، باور نمی‌کند که این هاشم، هاشم دو سال پیش است. موقعی که آمدم کنگره و سه جلسه اول را نشستنم، زیاد امیدوار نبودم ولی آمدم و همانطور که گفتم. دوستان و همکاران من از جمله آقا مصطفی مرا دیدند و خوشحال شدند اما شاید آنها هم باور نداشتند، من درمان بشوم. یکی از کارهای لذت بخش نشستن روی صندلی سینما و دیدن فیلم است؛ من طاقت نشستن و دیدن دو ساعت فیلم را نداشتم، دیگر چه برسد به اینکه بخواهم بیایم کنگره و ۳ ساعت روی صندلی بنشینم و صحبت ها را گوش کنم. من به خودم نمی‌دیدم که بتوانم رها شوم و تولد بگیرم. من آدمی بودم که زیر بار یک کلمه حرف هم نمی‌رفتم، دیگر چه برسد بخواهم حرف‌های راهنما را گوش کنم. اینجا جا دارد از آقای رسول صادقیان تشکر کنم، که با صحبت های خود و نه گفتن‌های به موقع خود مرا روی صندلی نشاند و من را وادار کرد بنشینم روی صندلی؛ ایشان کاری کرد برای من کارستان. واقعا از توصیف آن موقع نمی‌توانم چیزی بگویم. اینقدر به من آقا رسول خدمت کرد. از ایشان تشکر می‌کنم. ایشان در OT هم خدمات صادقانه‌ای داشتند و به گردن ما حق دارند. و همچنین راهنمای دوم آقا محمد نیلچیان هم مدیون ایشان هستم. با صحبتهای خودشان در سفر دوم خیلی به من کمک کردند و می‌گویند پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. من در سفر دوم تازه سفرم را شروع کردم و تازه فهمیدم کجا آمده‌ام و چه کار باید بکنم.


 از همسفرم تشکر می‌کنم چون خیلی ایشان را اذیت کردم ایشان را طی ۳۰ سال. باید قدردانی کرد از چنین خانم‌هایی که واقعاً پای مرد های خود می‌ایستند. با این که نیامد همسفر من کنگره اما ثانیه شماری می‌کرد که زمان کنگره را به من یادآوری کند؛ لباس‌هایم را آماده می‌کرد و سفارش می‌کرد که بروم کنگره. اگر نیامد به کنگره، اما در درمان من خیلی نقش داشت. برای سفر اولی ها می‌خواهم بگویم، فرمانبردار راهنمای خود باشند تا به رهایی برسند. اگر واقعا می‌خواهید که رها شوید، فقط گوش بده ببین راهنما چه می‌گوید. از کلیه عزیزان تشکر می‌کنم و آرزو دارم که همه سفر اولی‌ها از ظلمت بتوانند به روشنایی برسند. از آقای حسین ایوبی که راهنمای درمان سیگار بنده بودندو بسیار بسیار برای من زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم. از جناب آقای مهندس و خانم آنی که هر چه داریم از ایشان است و زحمات زیادی برای ما کشیدند، تشکر می‌کنم و از خدا می‌خواهم که هر چه این عزیزان از خدا می‌خواهند به ایشان عطا نماید. در پایان از همه شما عزیزان سپاسگزارم.
و در ادامه...

خدمتگذاران


گل رهایی
تهیه گزارش : لژیون 5
عکاس: مسافر مجتبی لژیون 4

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
کمک راهنما مسافرمحمد.ق پنجشنبه 9 خرداد 1398 20:31
تبریک به هاشم وعزیز وخداقوت به راهنمای گرامیش اقامحمد
محمد لژیون پتجم شیخ بهایی شنبه 7 اردیبهشت 1398 20:27
باسلام.تبریک وشادباش عرض میکنم هم خدمت برادرهم لژیونی خودم آقاهاشم بابت جشن اولین سال رهاییشون ،وهم خدمت استادبزرگوارم جناب نیلچیان بابت استادی جلسه وبرگزاری جلسه ای باشوروهیجان بالاوتسلط کامل
ونیزخداراشاکرم که توفیق حضوردراین جلسه رابمن عطا فرمود
شنبه 7 اردیبهشت 1398 16:19
عرض تبریک خدمت آقاهاشم.سپاسگذاریم از آقای نیلچیان بابت صحبتهای ارزنده ودلنشینشون.خداقوت
محسن ق - میرداماد شنبه 7 اردیبهشت 1398 08:26
تبریک و شادباش خدمت اقای نیلچیان و آقا هاشم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic