گزارش جلسه عمومی روز پنج شنبه97/12/23
پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 23:34 | نویسنده این مطلب : مسافر مجتبی | ( نظرات )

به نام خالق عشق
روز پنج‌شنبه 1397/12/23 جلسه چهارم از دور نوزدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر  علیرضا،  و استادی مسافر بهزاد و دبیری  مسافر  علی بادستور جلسه  : وادی هفتم رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


برای کشف حقیقت هم باید رمز و راز را دانست و در این وادی رمز را یافتن راه و راز را آنچه برداشت می کنیم ، عنوان کرده است .
خلاصه سخنان استاد : 

آخرین پنجشنبه سال را در خدمت شما عزیزان هستم و تبریک می گویم خدمت همه  شما این عید باستانی را و امیدوارم سالی که در پیش داریم ، سالی پر از رهایی باشد و پر از آرامش و پر از عشق و محبت .

 دستور جلسه  اول ، وادی هفتم رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می کنیم ، در سال های گذشته ما 6 وادی را به طور جامع در اختیار داشتیم و مابقی وادی ها را تنها به صورت عناوین وادی در اختیار داشتیم و نوشتار وادی ها تا وادی 6 بود بعداً تا وادی 11 را نوشتند و در سال های اخیر تا وادی 14 را نوشتند و اول به صورت جزوه ایی در اختیار بچه ها بود و بعد از آن به صورت کتاب عشق تدوین و چاپ شد و زمانی که وادی ها به صورت کتاب عشق در اختیار بچه ها قرار گرفت ، مقداری وادی ها از لحاظ نوشتاری تغییر کرد و مطالبی به آن اضافه و یا کم شد .

در آن زمان در وادی هفتم یک نکته مهم وجود داشت که مهمترین اصل یافتن راه است و بسیاری از انسان ها با آنکه تلاش فراوانی در رسیدن به نتیجه مطلوب انجام می دهند و در مسیر بسیار مصمم ، وقت و انرژی هزینه می کنند ولی چون راه درستی انتخاب نکرده اند نتیجه ی لازم را نمی گیرند.

 شما شک نداشته باشید کسانی که در انجیو های دیگر اقدام به قطع یکباره مواد می کنند ، کار بسیار مشکلی را انجام می دهند و انسان باید بسیار قوی باشد که در جامعه ایی که در گوشه ، گوشه  آن به راحتی مواد مخدر یافت می شود به یکباره مواد مصرفی خود را قطع کند و در آن جامعه زندگی کند .


آقای مهندس در این وادی می خواهند بگویند یافتن راه خیلی مهم است پس من اول باید تفکر کنم تا راه درست را انتخاب کنم و وقتی که راه درست را انتخاب کردم ، تازه حرکت من برای رسیدن به نتیجه شروع می شود. زمانی که وادی ها کمی تغییر کرد ، نکته ایی به وادی هفتم اضافه شد و آن تعریف واژگان رمز و راز بود و برای ما مشخص کرد رمز با راز تفاوت دارد  مثلاً : رمز یک گاوصندوق  1357 است  تنها با داشتن این رمز شما نمی توانید گاوصندوق را باز کنید و باید راز آن را هم بدانید و راز آن شاید این باشد که یک بار رمز 1357 را در صفحه  رمز به سمت راست بچرخانید و دو بار به سمت چپ بچرخانید تا گاوصندوق باز شود یعنی رمز خالی برای کفایت نمی کند و حتما رازی هم نیاز دارد و این مسئله برای تمام مشکلات قابل لمس است برای کشف حقیقت هم باید رمز و راز را دانست و در این وادی رمز را یافتن راه و راز را آنچه برداشت می کنیم ، عنوان کرده است .


در درمان اعتیاد رمز ، روش دی اس تی  و راز آن ، گوش دادن به حرف راهنما در مورد مقدار دارو و زمان خوردن آن و راز دیگر این راه این است که ما باید برای گرفتن رهایی حتما به تهران برویم و راز دیگر خدمت کردن در سفر دوم برای رسیدن به رهایی پایدار و همیشگی .
در روند وادی ها ، وادی 1تا 4 در مورد تفکر است و به ما تفکر را آموزش می دهد ، در وادی 5 یاد می گیریم که باید از تمام اعمال ضد ارزشی دوری کنیم تا به رهایی برسیم و در وادی 6 ، حکم عقل را در قالب یک فرمانروا به اجرا در می آوریم و از زمانی که من به این دانایی می رسیم که باید فرمان عقل را به فعلیت رسانیم وادی 7 شروع می شود مثلاً از زمانی که ما به این دانایی رسیدیم که مصرف مواد مخدر یک عمل ضد ارزش است حالا برای اینکه این دانایی را به دانایی موثر تبدیل کنیم ، لازمه آن وادی 7 است البته به شرط اجرایی کردن تمام مسائل وادی 5 که در آن گفته شده است .


برای حل هر مشکلی ما می توانیم از این وادی استفاده کنیم ، اگر در سر کار با همکارمان مشکل داریم باید رمز و راز حل مشکل را پیدا کنیم و مطمئن باشیم ، می توانیم این مشکل را حل کنیم و اگر حل نشد یعنی راهی که انتخاب کرده ایم اشتباه است .


دستور جلسه دوم ؛ سومین سال رهایی مسافر مجتبی :دستور جلسه  دوم تولد سومین سال رهایی مجتبی عزیز است ، جا دارد به مجتبی و خانواده محترمش تبریک بگویم ؛ مجتبی دومین یا سومین رهجویی بود که وارد لژیون من شد و خیلی خوب سفر کرد به صورتی که هر چه من گشتم که چند ایراد در سفرش از او پیدا کنم ایراد خاصی شکر خدا پیدا نکردم.
 شکر خدا امسال عضو لژیون مالی شعبه شد و من از این حرکت بسیار خرسند شدم ، من این تولد را به تمامی خدمتگزاران کنگره در راس به آقای مهندس و همچنین ایجنت شعبه ، جناب آقای صدیقی و تمامی راهنمایان شعبه ی شیخ بهایی تبریک عرض می کنم .


مجتبی با عملی کردن آموزش های کنگره به این جایگاه رسید و امیدوارم که در جایگاه های بالاتر ببینم و این تولد را به خودش و خانواده  محترمش تبریک عرض می نمایم و آرزومندم تمامی سفر اولی ها این تولد ها را تجربه کنند

  پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 سومین سال رهایی مسافر  مجتبی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم: 

سخنان مسافر مجتبی:


سلام دوستان مجتبی هستم مسافر.

 خوب در ابتدا تشکر می‌کنم از حضور باشکوه‌تان و تشویق‌هایی که کردید.  خدا را شکر می‌کنم که توانستم این جایگاه را لمس کنم. من هم مثل همه دوستانی که اینجا نشسته‌اند، آلوده به مواد مخدر شده بودم و زندگی‌ام کاملا آشفته شده بود نه از لحاظ مالی، بلکه از لحاظ فکری و روحی در معاملات و کارهای روزمره که انجام می‌دادم و دعواهایی که در خانه بود. 

ولی خدا را شکر مسیر برای ما هموار و روشن شد و کنگره ۶۰ را پیدا کردم و باز خدا را شکر که آمدم سفر کردم و رها شدم. در مورد همسفرم هم این مسئله بود که بعد از حدود ۶ ماهی که من آمدم، ایشان نیز آمدند ولی من اصلا اصراری برای آمدن ایشان نداشتم چند وقتی آمدند و خوب هم آمدند ولی وقتی که ناگهانی دیگر نیامدند مثل همان اول دخالتی در نیامدن ایشان نداشتم.

تشکر می کنم از مهندس دژاکام که کنگره ۶۰ را ابداع کردند و انصافا هیچ جا بهتر از اینجا نیست. از آقا بهزاد تشکر می‌کنم که خیلی زحمت کشیدند و برای من وقت گذاشتند. از راهنمای همسفرم تشکر می‌کنم در زمانی که همسفرم بودند زحمت کشیدند. از آقا جلال امینی تشکر می‌کنم، در ۱ سالی که در کلینیک خدمت می‌کردم خیلی از ایشان آموزش گرفتم. از ایجنت محترم شعبه آقای صدیقی تشکر می‌کنم که خیلی زحمت می‌کشند برای شعبه. دوباره از همه عزیزان بابت حضورتان تشکر می‌کنم.سخنان همسفر عباس:

سلام دوستان عباس هستم همسفر. من خیلی خوشحال هستم و رهایی پدرم را به ایشان تبریک می‌گویم.

گل رهایی


مرزبانان کشیکتهیه تصاویر : مسافر محتبی لژیون 4

تهیه متن گزارش : مسافر امیر حامد لژِیون 5 و همسفر محمد جواد

تنظیم:مسافر مصطفی


مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
امیرسلمان دوشنبه 19 فروردین 1398 14:26
تبریک به بهزاد عزیزم
همسفر زهراق لژیون‌خانم زهره ت شنبه 25 اسفند 1397 15:57
تبریک خدمت همه اعضای کنگره۶۰ و این هم آخرین تولد ساب۱۳۹۷بود و چه زود گذشت ولی نقطه سر خط...رهایی خواهر هم لژیونیم خانم زهرا را به خانم زهره عزیزم و خانم زهرا و آقا جلیل و مسافر محترمشان و مخصوصا به مهسای عزیزم تبریک میگم.‌باشد که مستدام باشد..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic