گزارش جلسه عمومی روز پنج شنبه 97/11/25
جمعه 26 بهمن 1397 ساعت 11:40 | نویسنده این مطلب : مسافر : مجید ت | ( نظرات )

به نام خالق عشق

روز پنج‌شنبه 1397/11/25 جلسه چهاردهم از دور هجدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر مصطفی ،  و استادی مسافر  رضا و دبیری  مسافر  محمدرضابا دستور جلسه وادی ششم  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


 عقل دارای فر ایزدی است یعنی قدرتش را از قدرت الهی دریافت می‌کند و زمانی که شخص در صراط مستقیم قرار بگیرد این قوه تعقل کاملاً نیرومند، قوی و پررنگ عمل می‌کند 

سلام دوستان رضا هستم مسافر.

خداوند را شاکرم فرصتی پیش آمد که در خدمت شما عزیزان باشم. از آقا مصطفی نگهبان جلسه و حسین آقا سپاسگزارم که مسئولیت جلسه را به من واگذار نمودند تا خدمت کنم.

پنجشنبه‌ها دو تا دستور جلسه داریم که دستور جلسه اول، دستور جلسه هفتگی است که وادی ششم و تأثیر آن روی من است و دستور جلسه دوم هم تولد سومین سال رهایی حسین آقا عزیز است.

عنوان وادی ششم این است که حکم عقل را در قالب فرمانده، کاملاً اجرا نماییم که این واقعیتی انکارناپذیر است. ما در این وادی به دو مقوله برخورد می‌کنیم که از قسمت‌های اساسی صور پنهان ما است که تشکیل‌شده است از عقل و نفس. 

کنگره انسان را به دو بخش تقسیم می‌کند یکی صور آشکار و دیگری صور پنهان. صور آشکار آن اجزا انسان است که قابل‌رؤیت است و لمس حتی می‌توانید بکنید مثل دست ، پا ، قلب و ... . صور پنهان آن اجزایی از بدن انسان است که قابل‌رؤیت نیست و لمسش هم نمی‌توانیم کنیم و یا نمی‌دانیم اصلاً کجا است ولی از شواهد آن‌ها متوجه می‌شویم که هستند که این اعضا صور پنهان تشکیل‌شده‌اند از عقل، نفس ، حس و ... . 

ما عقل را که در نظر بگیریم که قسمت اعظم این وادی ششم است یکی از اجزا اساسی و مهم همان صور پنهان است که دیده نمی‌شود و این عقل دارای فر ایزدی است یعنی قدرتش را از قدرت الهی دریافت می‌کند و زمانی که شخص در صراط مستقیم قرار بگیرد این قوه تعقل کاملاً نیرومند، قوی و پررنگ عمل می‌کند و متأسفانه اگر در صراط مستقیم نباشیم قطعاً این نتیجه عکس می‌شود.

 حال می‌پرسیم کار عقل چیست!؟ 

 عقل یک سنجش است، یک ارزیابی و یک ترازو است و به ما می‌گوید که خواسته‌های ما آیا درست هستند یا غلط هستند. ما باید هر تعقلی انجام می‌دهیم با تعقل باشد. انسان به‌طورکلی دارای ۲ تا راهنما است یکی راهنمای بیرون و دیگری راهنمای درون. راهنمایان بیرون همان پیامبران و فرستادگان خداوند هستند و پیامبر درون ما عقل است. 

عقل آیا اشتباه هم می‌کند؟!

 عقل هرگز اشتباه نمی‌کند. فقط مشکلی که پیش می‌آید این است که اگر ما اطلاعاتی که به عقل داده باشیم صحیح نباشد قطعاً وقتی هم که عقل می‌خواهد فرمان صادر کند آن فرمان احتمالاً صحیح نیست. یا اگر در نظر بگیریم، قبل از این‌که عزیزان تشریف بیاورند کنگره و با علم و آگاهی کنگره آشنا بشوند ما در مورد درمان ، اعتیاد و جسم، آن‌چنان اطلاعات درست و دقیق نداشتیم درنتیجه عقل حکم صادر می‌کرد که اگر ۳ روز مصرف نکنیم دیگر کار تمام است و ترک کرده‌ایم

عزیزانی که وارد سفر دوم شده‌اند دیگر کاملاً با همه وجود حس می‌کنند که بدین‌صورت نیست و تقریباً در این مورد درمان، عزیزانی که سفر خوبی داشته‌اند به یک نقطه‌ای رسیده‌اند که همگی متوجه می‌شوند.

 

دستور جلسه دوم ؛ سومین سال رهایی مسافر حسین :

 

حسین آقا با توجه به خدمت‌های صادقانه می‌کرد اکثراً با ایشان آشنایی دارید مگر عزیزانی که جدید تشریف آورده‌اند. حسین آقا ثمره‌اش از ۱۸ اسفند ۹۳ شروع شد البته یک‌چند وقت قبل تشریف آوردند با یک حال‌وروز سخت.

 

 عزیزانی که یادشان هست، در شعبه قبلی مرزبانی در طبقه دوم بود و حسین آقا از افرادی بود که توسط خود من مشاوره شد ولی بنده هر چه پرسیدم هیچ جوابی نمی‌داد و من هیچ‌چیزی نفهمیدم ، نه فهمیدم مصرف‌کننده هست نه فهمیدم مصرف‌کننده نیست و نه هیچی.

 بعد علی آقا را دیدم و از ایشان خواهش کردم که ایشان هم مشاوره کنند و  ببینید می‌توانند یک‌چیزی از زیر زبان ایشان بکشند و خوب ایشان هم‌صحبت کردند و گفتند که هیچ‌چیز نمی‌گوید.

 خوشبختانه آن خواسته قلبی را داشت ولی حال‌وروز بدی داشت که ما هم قبلاً به این صورت بودیم. خوب مرتب و منظم آمد و بعد از مدت‌ها آن یخ آب شد و ما هر چه اسم مواد می‌گفتیم، می‌گفت بله.

 

 کلاً یک انسان کم‌حرف بود ولی دقیقاً به مطالب در لژیون گوش می‌داد، خیلی سفر خوبی داشت و دیروز بود داشتم دفتر آن روزها را می‌دیدم و واقعاً یک‌لحظه خطا و کوتاهی نداشت و خدا را شکر از خدمتگزاران صدیق کنگره است و می‌دانم که ۲ بار نگهبان شده است و همچنین دبیر،  مرزبان شده است و انشالله در دوشنبه هفته آینده شال راهنمای تازه‌واردین می‌گیرد.

امیدوارم که سال آینده شال راهنمایی را از دستان پربرکت آقای مهندس دریافت کند. من به خودش و خانواده‌اش تبریک می‌گویم و خیلی خوشحال هستم و وقتی‌که می‌بینمش، آدم خستگی‌اش در می‌رود و همیشه با چراغ خاموش حرکت می‌کند و اصلاً در این نیست که اگر خدمت می‌کند، دیده بشود.  

  پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 سومین سال رهایی مسافر  حسین را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم: 

 

اعلام سفر مسافر حسین:  

آنتی ایکس مصرفی: تریاک ،  مدت سفر : یازده ماه و ده روز به راهنمایی عزیزم آقا رضا به روش دی اس تی و داروی اوتی والان به شکر خدا سه سال و ده روز است که رها هستم. آرزو مسافر حسین :

 آرزو می‌کنم همان‌طور که من توانستم وارد کنگره شوم و راه کنگره را پیدا کنم افرادی که خواهان درمان هستند بتوانند راه کنگره را پیدا کنند و به درمان برسند.

سخنان مسافر حسین: 

در ابتدا خدا را شکر می‌کنم که توانستم با کنگره آشنا شوم و راه کنگره را پیدا کنم ، از راهنمای خوبم آقا رضا و همهٔ شما عزیزان که امروز در جشن من شرکت کردید تشکر می‌کنم.

تجربه‌ای را امروز برای شما عزیزان دارم میگویم ، من از سن پایین مصرف‌کننده شده بودم و خیلی می‌خواستم ترک کنم ولی نمی‌توانستم و هر موقع ترک می‌کردم با کوهی از ترس ، ناامیدی ، پرخاشگری ، بی‌حوصلگی و ... روبرو می‌شدم و باعث می‌شد دوباره به مصرف مواد رو بیاورم.

 تا اینکه  پیام کنگره را یکی از دوستانم به من داد و با توجه به ناامیدی و تجربه‌ای که از ترک‌های زیاد قبلی داشتم وارد کنگره شدم  و حدود سه سال سفر کردم ولی به دلیل اینکه جلساتم را مرتب نمی‌آمدم و هم داروی اوتی مصرف می‌کردم و هم نمی‌توانستم از مصرف مواد دست‌بردارم و گاهی هم مواد مصرف  می‌کردم نمی‌توانستم درمان شوم و برگشت میخوردم. 

 بعد از سه سال تصمیم گرفتم به کنگره بیایم و به آقا رضا که ایجنت شعبه هم بودند بگویم که برای من نامهٔ اوتی ننویسند ولی من جلسات را می‌آیم و به نظر خودم می‌خواستم که با مصرف مواد و آمدن به جلسات کنگره درمان شوم  تا اینکه  وارد جلسه شدم آقای علیرضا استاد جلسه بودند و برای مسافران صحبت می‌کردند و می‌گفتند در طول زمان مصرف هر کاری می‌خواستید بکنید کردید ولی دیدید که نتوانستید درمان شوید و یک ساختمانی هم که خراب می‌شود برای بازسازی آن زمان لازم است و برای درمان هم‌زمان ، داروی مناسب و نیروی متخصص و راهنما لازم است و اگر طبق دستورات و صحبت‌های راهنما عمل کنید می‌توانید درمان شوید.

عشق و محبتی که در کنگره حاکم بود توانست مرا دوباره جذب کند و با قدم‌های محکم و استوار  دوباره سفر کردم و توانستم درمان شوم و خدا را شکر می‌کنم که توانستم در کنگره خدمتی هرچند کوچک ‌انجام دهم.

در پایان هم از آقا رضا و آقای مهندس که زحمات زیادی را برای ما می‌کشند تشکر می‌کنم ، از خانم آنی ، گروه مرزبانی ، ایجنت دورهٔ قبل آقا جلال و ایجنت این دوره آقا مهدی تشکر می‌کنم و این جایگاه را برای همهٔ شما عزیزان خواستارم.

 


گل رهایی

 

در ضمن در این جلسه انتخابات نگهبانی روزهای پنجشنبه برگزار شد و مسافر علیرضا با کسب اکثریت آرا برای 14 جلسه نگهبانی انتخاب شد.مرزبان کشیک

تایپ:مسافر مجیدت ، هم‌سفر محمدجواد 

عکاس:مسافر امید مسعود 

تنظیم و ارسال تصاویر:مسافر مصطفی 

نمایندگی شیخ بهایی اصفهان 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو