گزارش کارگاه آموزش خصوصی مسافران روز یکشنبه 14 بهمن 97
دوشنبه 15 بهمن 1397 ساعت 00:15 | نویسنده این مطلب : مسافر محسن | ( نظرات )
به نام خالق عشق
روز یکشنبه  14 بهمن ماه 1397  چهارمین جلسه از دور نوزدهم سری کارگاههای آموزشی کنگره۶۰ ویژه آقایان نمایندگی شیخ بهایی اصفهان با دستور جلسه OT با نگهبانی مسافر علی اصغر و استادی مسافر حمید و دبیری مسافر اسماعیل  رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود .

برای حل مسئله ی اعتیاد نیاز به دارویی بود که بدن را در مسیر بازسازی خود قرار دهد و تنها دارویی که با سیستم شبه افیونی بدن سازگار بود ، تریاک بود .

اول خدا را شکرگزارم که توانستم در خدمت دوستان و عزیزان خودم باشم و بر حسب جایگاهی که در قسمت OT دارم در خدمت دوستان هستم .
در مورد دستور جلسه ی هفته OT، لازم میدانم که هفته ی OT را به تمامی خدمتگزاران OT در سر تا سر شعب کنگره 60 تبریک عرض کنم و همچنین این روز را از طرف خدمتگزاران  OTبه شما مسافران عزیز تبریک عرض می نمایم.
ما در هفته ی قبل دستور جلسه ی سم زدایی یا سم نزدایی را داشتیم ، وقتی نگاه می کنیم به سیر تکاملی کنگره 60 ، متوجه می شویم اولین مسئله ایی که باعث شد در کنگره یک اتفاق مثبتی بیفتد و در مسیر خود موفق باشد و رو به جلو حرکت کند ، این بود که صورت مسئله ی اعتیاد ، باز شد یعنی ما فهمیدیم در کجای کار مشکل داریم یا به عبارتی مبداء اعتیاد را فهمیدیم و این مسئله ی بسیار مهمی بود که سالیان سال پزشکان آن را نفهمیده بودند .

در یک بازه ی زمانی برای درمان تریاک ، هروئین را آوردند در ادامه متادون ، تمجیزک ، بوپرنورفین (B2) را وارد این چرخه کردند و هر بار یک ماده ی جدیدی را برای درمان اعتیاد به وجود آوردند که خود آن ها باعث تخریب بیشتر شدند و هر وقت خواستند در این مسیر ، مشکلی را حل کنند تازه خراب تر و ویران تر می کردنند چون صورت مسئله ی اعتیاد را نمی دانستند .
صورت مسئله ی اعتیاد زمانی که در کنگره معلوم شد و فهمیدند اعتیاد به کدام قسمت بدن آسیب زده است ؛ علمی در این مسیر کشف شد ، علم به این که در بدن انسان چه اتفاقی می افتد که باعث می شود شخص دوباره به اعتیاد روی آورد و اگر مواد مصرف نکند ، باعث می شود خواب و تمامی زندگی روزانه اش به هم بریزد .
وقتی صورت مسئله ی اعتیاد معلوم شد ، برای حل مسئله ی اعتیاد نیاز به دارویی بود که بدن را در مسیر بازسازی خود قرار دهد و تنها دارویی که با سیستم شبه افیونی بدن سازگار بود ، تریاک بود .
 در ابتدای راه کنگره ، مسافران تریاک را در یک وعده به صورت کشیدنی مصرف کردند در ادامه به 2 وعده و بعد از آن به 3 وعده افزایش یافت و بعد از آن تریاک را به صورت خوراکی مصرف کردند .

این طریق سختی های بسیاری داشت ، من در ابتدای ورودم به کنگره از قدیمی های کنگره می شنیدم که این روش چه سختی های فراوانی داشت و بزرگترین مشکل این روش ارتباط با ساقی مواد مخدر بود که شخص مسافر را در فرهنگ اعتیاد نگه می داشت ؛ مشکل دیگر این روش ، مقدار مورفینی بود که در تریاک های مناطق مختلف ، متغیر بود و این مسئله در طول سفر ، شخص مسافر را دچار مشکل می کرد .
در ادامه در سال 1387 آقای مهندس با تلاش و کوششی که کردند ، موفق شدند شربت OT را با سیستم نظام پزشکی و سازمان غذا و دارو ، هماهنگ کردند و شربت OT به صورت آزمایشی به 50 نفر داده شد و این 50 نفر با شربت تریاک سفر کردند و نتیجه ی خیلی خوبی به دست آمد ، از این 50 نفر ، 48 نفر درمان شدند در ادامه به 200 نفر به صورت آزمایشی این شربت را دادند و بعد از آن هم 1000 نفر با شربت تریاک سفر کردند و در سال 1390 شربت OT بعد از تهران به اصفهان هم رسید ؛ بر خودم لازم می دانم از آقای رسول صادقیان و تمام خدمتگزاران آن زمان تشکر ویژه ایی کنم ، آقا رسول زحمات بسیار زیادی کشیدند ، زمانی را به یاد دارم که آقا رسول برای کنگره ی شعبه ی اراک ، شربت ها را با ماشین خودشان به دست مسافران اراک می رساندند ، خیلی ها در این مسیر زحمات فراوانی کشیدند و سختی های بسیاری را متحمل شدند که الان خیلی راحت ما ، 38 کلینیک فعال در سطح استان اصفهان داریم و حدود 1700 نفر در اصفهان در حال مصرف شربت OT هستند و با چه احترام و چه عزتی به کلینیک ها می رونند و دارو می گیرند و به راحتی می توانند به اندازه ایی که راهنما مشخص کرده ، دارو را مصرف کنند و همچنین خواص دارویی که این شربت دارد ، تمام این موارد را وقتی در کنار هم بگذاریم ، می رسیم به دارویی که باید قدرش را دانست و بدانیم که به راحتی این دارو به دست ما نرسیده و شکرگزار این نعمت باشیم و وظیفه ی من به عنوان شخصی که این دارو را مصرف می کنم این است که نکاتی که در جلسه ی اول توجیهی OT به من می گویند را رعایت کنم .

شکرگزاری کردن یکی از مهم ترین کارهایی است که ما در کنگره یاد می گیریم ، شکر گزاری یعنی خدایا من قدر این نعمتی که به من دادی را دارم و بیشتر می خواهم مثل این می ماند که من برای جشن تولد شخصی ، هدیه ایی تهیه کنم ، اگر آن هدیه را قبول کرد و از آن استفاده کرد ، سال بعد هم رغبت پیدا می کنم برای او هدیه ی دیگری تهیه کنم ولی اگر این کادو را گرفت و با بی میلی به گوشه ایی پرت کرد ، آیا شما رغبت پیدا می کنید سال دیگر برای او کادو تهیه کنی؟
شکرگزاری و تشکر از خداوند یعنی خدایا من ، قدر چیزی که در اختیار من گذاشتی را می دانم و چون قدرش را می دانم بهترش را به من می دهد و بهتر از آن ، درمان و رهایی است پس قدر این شربت OT که با تلاش و کوشش افراد بسیاری به دست ما می رسد را بدانیم .


اهداء لوح تقدیر به مسافر حمید به پاس خدمات صادقانه در  بخش  OT استان اصفهان


نشان رهایی 
خدمتگذاران


تهیه تصاویر : مسافر محمد لژیون 24

تهیه گزارش و تایپ : مسافر امیرحامد لژیون 5

ارسال و تنظیم گزارش : مدیر وبلاگ

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر امیر چهارشنبه 17 بهمن 1397 15:25
سلام خداقوت به همه خدمتگزاران.لطفاً پیام تصویری هفته را هر هفته منظم در وبلاگ قرار دهید.باتشکر.
مسافر محسن پاسخ داد:
سلام و تشکر از توجه شما
با توجه به اینکه دستور جلسه روز شنبه هر هفته تغییر می کند پیام تصویری هم معمولا روز شنبه روی وبلاگ قرار می گیرد و باعث خوشحالی است که سایر نمایندگی های کنگره 60 نیز از این تصاویر بهره می برند .
مجید شیروی چهارشنبه 17 بهمن 1397 10:43
درود به استاد جلسه آقا حمید و خدا قوت به آقای صید نژاد نگهبان گرامی و اقا اسماعیل دبیر ارجمند
جلال امینی سه شنبه 16 بهمن 1397 22:46
عرض سلام تبریک و خداقوت خدمت آقا حمید عزیز و تمامی خدمتگذاران گرامی اوتی
مسافر مجتبی ر سه شنبه 16 بهمن 1397 14:45
حمید آقا عزیز ،عرض خدا قوت و دستمریزاد خدمت شما.خیر مقدم .قدم رنجه فرمودید.جایگاه استادی را در شعبه شیخ بهایی تبریک میگویم و آرزوی توفیق روز افزون در جهت خدمت به انسانها را از خداوند منان خواستارم.
جواد دوشنبه 15 بهمن 1397 21:34
خداقوت خدمت تمام خدمتگذاران کنگره 60
مسافر جعفر دوشنبه 15 بهمن 1397 20:42
خیر مقدم عرض میکنم خدمت اقای اکبری عزیز بسیار زیبا درمورد دستور جلسه صحبت کردید من خیلی خوشحال شدم شمارا درشعبه شیخ بهایی دیدم برای شما جایگاههای بالاتر رااز خداوند خواستارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو