گزارش جلسه خصوصی مسافران یکشنبه 1397/10/02
دوشنبه 3 دی 1397 ساعت 00:04 | نویسنده این مطلب : مسافر محسن | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
روز یکشنبه مورخ 1397/10/02 جلسه دوازدهم از دور هیجدهم سری کارگاههای آموزشی کنگره۶۰شعبه شیخ بهایی ویژه آقایان با دستور جلسه هفتگی " هفته همسفر " به نگهبانی مسافر ولی و دبیری مسافر امیر و استادی همسفر محمد جواد  رأس ساعت  ۱۷ آغاز به کار نمود.


یک همسفر با آموزش و آن علمی که فرا می‌گیرد، می‌تواند فضای خانه و زندگی را در آرامش نگه دارد. اگر مسافرش در التهاب یا تب و تاب است، این را یاد می‌گیرد که به او آرامش بدهد؛


به نام نامی عشق. سلام دوستان محمد جواد هستم همسفر. خداوند را سپاسگزارم که این توفیق را نصیب بنده کرد تا برای اولین بار در جایگاه استادی در خدمت شما باشم. و بعد از آن تبریک می‌گویم هفته و جشن همسفر را در ابتدا به آقای مهندس و خانواده‌‌شان که اولین همسفران کنگره ۶۰ بودند؛ خانم آنی، آقای امین، خانم کماندار و خانم شانی. و در ادامه هم تبریک می‌گویم این هفته و جشن را به همه شما عزیزان و همسفرانتان.

هنگامی که هر کدام از ما ورود کردیم برای اولین بار به کنگره ۶۰، شاید با یکسری واژه‌هایی مواجه شدیم که برای ما جدید بودند؛ مثل روش DST، سفر، مسافر، همسفر و اسامی کتاب‌های کنگره. ولی خوب چه تعریف و چه مفهومی وجود دارد برای واژه همسفر در کنگره ۶۰، این است که ما در قوانین کنگره ۶۰ هم می‌خوانیم که "واژه همسفر به کسی اطلاق می‌گردد که سابقه اعتیاد ندارد و برای تعالی اهداف کنگره ۶۰ تلاش می‌نماید".

حال شاید یک سری از مسافران بگویند که چه دلیلی وجود دارد که همسفر من بیاید به کنگره و چه سودی برایش دارد. یا بگویند چه منفعتی برای خانواده من (که این خانواده می‌تواند همسر، فرزند، یا پدر و مادر، یا خواهر و برادر باشد) دارد که به کنگره ۶۰ بیایند.
در ابتدا ما می‌پرسیم که آیا در کنگره ۶۰ فقط علم اعتیاد بررسی می‌شود و آموزش داده می‌شود و به آن عمل می‌شود؛ یا این که ما در کنگره به غیر از علم اعتیاد، علم زندگی را داریم آموزش می‌بینیم؛ که بزرگترین و والاترین علم دنیا همین علم زندگی کردن است. و خوب ما در نوشتار  کنگره ۶۰ چیست ? هم داریم که اساس کار ما اعتیاد نیست، و می‌گوییم "اساس کار ما بر مبنای محبت، عقل و ایمان است".
و مقوله دیگری که می‌توانیم دلیل بیاوریم برای این موضوع این است که آیا واقعا در زندگی معتادان و مصرف کنندگان فقط بند اعتیاد وجود دارد، یا خیلی از بندهای دیگر هم در زندگی‌هایمان هست. خوب وقتی که می‌بینیم، در بقیه جامعه ما خیلی از افراد در بند‌هایی گرفتار هستند که فقط این اعتیادش خیلی برای ما محرز بوده است. ولی در سی‌دی "بند محکمتر" به خیلی از این بندها اشاره می‌شود و ما سعی می‌کنیم تا بتوانیم از این بند‌ها رها بشویم.
مسئله دیگری که وجود دارد این است که آیا این آموزش جهان‌بینی نمی‌تواند موثر واقع بشود برای همه افراد؛ تا مثلا از مسائلی مانند ناامیدی، منیت، حسادت، نادانی و دانایی کم رها بشوند. آیا واقعا این آموزش‌های جهان‌بینی که استاد امین برای ما بیان می‌کنند و آقای مهندس این مسائل را که در سی‌دی‌های هفتگی که خیلی هم به روز هستند و علم روز دنیا هستند برای ما بیان می‌کنند، و این‌ها آیا نمی‌توانند موثر باشند برای یک فرد و حتی خانواده یک مسافر و یا افراد بیرون از کنگره ۶۰. آیا ما واقعا جامعه‌ای بانشاط و سرحال و زنده و پویا داریم. خوب خیلی از جاها می‌بینیم که کم و کاستی‌هایی وجود دارد، خیلی وقت‌ها می‌بینیم که یک سری افراد ناامید هستند و یک سری دیگر آن نشاطی که باید داشته باشند را ندارند. و آموزش جهان‌بینی می‌تواند واقعا موثر باشد.
و دلیل دیگر هم این است که، حداقل حداقل‌اش افراد باید بیایند در داخل کنگره ۶۰ و این علم اعتیاد را یاد بگیرند و آن دیدی که نسبت به اعتیاد دارند یک دید درستی باشد. خود من این دید درست را نداشتم، و خدا را شکر آمدم به کنگره و حداقل‌اش این بود که این دید من نسبت به مقوله اعتیاد تغییر پیدا کرد و توانستم افرادی که در جامعه ما مصرف کننده هستند را درک کنم.

خوب بعد از آن می‌آییم و می‌بینیم که تاثیر همسفر برای مسافر و بعد از آن هم برای کنگره ۶۰ چه چیز می‌تواند باشد.
یک همسفر با آموزش و آن علمی که فرا می‌گیرد، می‌تواند فضای خانه و زندگی را در آرامش نگه دارد. اگر مسافرش در التهاب یا تب و تاب است، این را یاد می‌گیرد که به او آرامش بدهد؛ نه این که بدتر بشود که شاید یک آتش کوچک تبدیل بشود به یک آتش بزرگ، که خانمان‌سوز بشود. و خوب در سی‌دی "نقش همسفر" آموزش داده می‌شود که همسفرها به چه صورت می‌توانند نقش خودشان را ایفا بکنند در کنار مسافرشان. و در این سی‌دی گفته می‌شود که به چه دلیل برای فیلم‌های بزرگ و روز جهان در جشنواره‌‌های بزرگ، مثلا اسکار می‌دهیم به نقش مکمل مرد و زن؛ به چه دلیل، چون این‌ها هم واقعا مهم هستند. ولی خوب با تمام این آموزش‌ها و چیزهایی که گفته می‌شود در کنگره، نباید از همان اول توقعی داشته باشیم که همسفرانمان با ما خیلی خوب رفتار کنند؛ به چه دلیل، چون ما در صور پنهان‌مان یک حس‌های مشترکی داریم با این عزیزان، و وقتی که یک فرد مصرف کننده با مصرف خودش و کارهای ضدارزشی که انجام می‌دهد، می‌رود به اعماق تاریکی‌ها، آن همسفرش و افرادی که با او زندگی می‌کند را به اعماق تاریکی‌ها می‌برد و برای آن‌ها هم تخریب دارد و اثر می‌گذارد؛ و ما باید صبر بکنیم تا آن‌ها هم آموزش ببینند و بتوانند این‌ها را یاد بگیرند.
و در مورد تاثیر همسفر برای کنگره ۶۰ هم، آیا همسفران نمی‌توانند در کنگره نقش ایفا کنند. بله می‌توانند، چون کنگره علاوه بر آن علم و منابع مالی به افرادی هم نیازمند است که خدمتگذار باشند؛ به خدمتگذاران عاشقی نیاز دارد که بیایند و این علم کنگره ۶۰ را اشاعه بدهند.

حال وظیفه یک مسافر اینجا چه می‌تواند باشد.
وظیفه حداقلی‌اش این است که در هفته همسفر، حتی یک متن ساده، یک گل، یا حتی یک مبلغ کم هدیه بدهد به همسفرش به خاطر این همه سال‌هایی که در کنارش بوده و خواهد بود؛ به خاطر این که همسفر حس بکند که دیده می‌شود، و این حس و عشقی که بین همسفر و مسافر است روز به روز افزایش پیدا بکند و بیشتر بشود.

و در آخر تشکر می‌کنم از راهنمایان خودم، ابتدا آقای مهدی سلیمانی که در کنگره ۶۰ نیستند و امیدوارم هر جا که هستند موفق و سربلند باشند. آقای جلال امینی، ایجنت قبلی که دورانی در لژیون‌شان بودم و شاگردی‌شان را می‌کردم. آقای مهدی صدیقی، ایجنت محترم که الان در لژیون‌شان هستم. آقای علی جمالی که در روزهای پنج‌شنبه در جلسات آموزش آمادگی آزمون راهنمایی از ایشان درس می‌گیرم. و از آقای امین گلی هم که راهنمای پدرم هستند تشکر می‌کنم.

و بار دیگر هم هفته و جشن همسفر را خدمتتان تبریک می‌گویم.

گل رهایینشان رهایی


خدمتگذارانمرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 7 دی 1397 18:13
محمد جواد عزیز منم هفته همسفر را ب شما تبریک عرض مینمایم . استادی شما بسیار عالی بودامیدواریم ک شمارا درجایگاهای بالاتر ببینیم
حسن پنجشنبه 6 دی 1397 12:29
محمد جواد عزیز شما آینده دار این مملکت هستید بسیار عالی استادی کردید و سخنان شما بسیار دلنشین بود امیدوارم شما را در بهترین جایگاه ها و خدمت گذار واقعی انسانها ببینم با آرزوی بهترین ها برای شما و مسافران
امین گلی دوشنبه 3 دی 1397 22:55

موجب خرسندی شد از استادی همسفر محمدجواد استفاده کردم/
ایشان از فعالین کیفی و پروپا قرص وبلاگ شعبه شیخ بهایی است. واقعا گزارش هایی که ایشان تهیه می کند نمونه است.
با آرزوی توفیق بیشتر
مسافر محمد رضا دوشنبه 3 دی 1397 22:01
تبرک به آقا کریم و آقا حمید عزیز برادران هم لژیونی خوبم و با تشکر و سپاس فراوان از راهنمای بزرگوارم جناب امین گلی بابت زحمات خالصانشان
مسافر محمد رضا دوشنبه 3 دی 1397 21:55
تبریک جایگاه استادی به محمد جواد عزیز از سخنان شما لذت بردم به امید دیدن شما در جایگاههای بالاتر و سپاس و خدا قوت به تمام زحمتکشان کنگره
مسافر محمدرضا نیلچیان دوشنبه 3 دی 1397 18:11
خدا قوت به محمدجواد عزیز که بسیار عالی در جایگاه استادی جلسه را اداره نمود و به شخصه از این که ایشان را در این جایگاه دیدم خیلی خوشحال شدم و امیدوارم در راهی که انتخاب نموده موفق و پیروز باشد.
مسافر مهدی صدیقی دوشنبه 3 دی 1397 15:12
بسیار عالی وکامل مطلب را توضیح دادید امیدوارم در ادامه شاهد دریافت شال کمک راهنمای توسط شما باشیم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو