گزارش کارگاه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه
دوشنبه 26 آذر 1397 ساعت 19:23 | نویسنده این مطلب : مسافر : کریم | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله
روز یکشنبه مورخ 1397/9/25 جلسه یازدهم از دور هیجدهم سری کارگاههای آموزشی کنگره۶۰شعبه شیخ بهایی ویژه آقایان با دستور جلسه هفتگی " وادی چهارم " به استادی مسافر امیر، نگهبانی مسافر ولی و دبیری مسافر امیر رأس ساعت  ۱۷ آغاز به کار نمود.اگرمن حسم خوب باشد همه کارهایم راخودم انجام میدهم ومسئولیتش راهم خودم می پذیرم ولی اگر دارای حس آلوده باشم کارها ومسئولیت هایم را هم به خدا واگذار می کنم.این وادی میگوید که درمسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن سلب مسئولیت ازخود است.من خودم درسفراول وقتی ۳ وادی اول را آموختم ورود کردم به وادی چهارم و فهمیدم باید خودمان را شناخته باشیم . وقتی نفس اماره و لوامه را پشت سرگذاشته باشیم می فهمیم مسئولیت را نباید به خداوند یا دیگری واگذار کرد و خودمان از آن شانه خالی کنیم.

نیروهای مافوق به ما کمک میکنند و من خودم کارهای خود را انجام میدهم و ازخداوند تشکرمیکنم و تنها از او کمک میخواهم و سپس به انجام کارهای خود  می پردازم. اگرمن حسم خوب باشد همه کارهایم راخودم انجام میدهم ومسئولیتش راهم خودم می پذیرم ولی اگر دارای حس آلوده باشم کارها ومسئولیت هایم را هم به خدا واگذار می کنم.


 خداوند طی سلسله مراتبی همه کارها را برای ما کرده و راه ما را روشن نموده است.زمانی که ازدواج کردم مسئولیت خودم و همسرم  و سپس که بچه دارشدم مسئولیت فرزند را هم به عهده گرفتم ودریافتم که سلسله مراتبی هم وجود دارد مثلا در نظام از امیر تا سرباز هرکدام مسئولیتی خاص دارند که باید انجام دهند.

وادی چهارم مسئولیت کارهایم را به خودم گوش زد  کرده و می سپارد و این تغییر است اگرانجام شود یعنی توانسته ام وادی چهارم را طی کنم مثلا اگرتخم مرغ ازدرون بشکافد موجب تولدی دیگرمی شود و اگر ازبیرون بشکند باعث نابودی و هدر رفتن می شود.


درکنگره۶۰ راهنما مثل قطب نما راه را به ما نشان میدهد.اگر به فرمانش بودیم ، می توانیم تغییر کنیم وگرنه دچار طوفان سردرگمی خواهیم شد.

وظایف راهنما و رهجو دوطرفه است و رهجو باید کاملا مطیع باشد وفرمان های راهنما را بپذیرد و انجام دهد.من ابتدا که به کنگره آمدم نزد آقای علیرضا بودم که ۲۲ نفر رهجو داشت و اغلب آن ها دچار ریزش و برگشت شدند که اکنون دیگر از آنان خبری ندارم واین به دلیل این بودکه از راهنما فرمانبری نداشتند.


وادی چهارم به ما می گوید که مانمی توانیم مسئولیت ها را به خداوند بسپاریم و از او هم جواب بخواهیم مثلا اگر فردی درخیابان دست بچه اش را رها نمود وآن بچه گم شد و یا خطری برایش پیش آمد مقصر کیست این اشتباه است که خدا را مقصر دانسته و از او جواب بخواهیم.

اعلام سفر مسافران سفر اول


گل رهایی


نشان رهایی


خدمتگزاران


مرزبان کشیکتایپ:مسافر کریم

عکاس:مسافر محمد

تنظیم و ارسال تصاویر:مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: