کارگاه آموزش خصوصی مسافران؛گلریزون
چهارشنبه 30 آبان 1397 ساعت 06:25 | نویسنده این مطلب : مسافر : مرتضی | ( نظرات )

به نام خالق زیبایی‌ها

روز سه شنبه 97/8/29جلسه اول از دور اول کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران نمایندگی شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر مصطفی استادی مسافر مهدی و دبیری مسافر ولی الله با دستور جلسه: گلریزون (لژیون مالی) رأسساعت 17 شروع به کار نمود.

شاید هزاران سال دیگر طول بکشد که شخص دیگری مانند حسین دژاکام به دنیا بیاید و بتواند یک هم‌چین نهادی را برای نجات بشر بنا کند. باید در حفظ این بنا بکوشیم و وظیفه تک‌تک ماست و این مسئولیتی است که خداوند بر عهده ما گذاشته است و باید تفکر کنیم که در کجا قدم گذاشته‌ایم.


در ابتدا استاد این ایام و این جشن بزرگ را به‌تمامی اعضای کنگره تبریک عرض نمودند و سخنان خود را با گفتن بسم‌الله الرحمن الرحیم آغاز نمودند و گفتند: چقدر زیباست صفت‌هایی که پس از ذکر نام خدا بیان‌شده است مثل بخشنده و مهربان و اینکه چقدر ما انسان‌ها باید تلاش کنیم تا به این صفات برسیم، این صفات در تمام ما وجود دارد و منحصراً مربوط به شخص خاصی نیست ولیکن باید آن‌ها را شناخت و به قوه فعل تبدیل نمود. 

شاید خیلی سخت باشد که انسان بخواهد از دست رنج خودش به دیگران ببخشد البته این سختی برای کسی است که به دنبال کسب صفت بخشندگی نباشد. 

هیچ راهی وجود ندارد و تمام ما باید این صفت را کسب کنیم. ما پا به حیات می‌نهیم تا تکامل پیدا کنیم و برای کامل شدن بالاترین صفتی که ما انسان‌ها باید کسب کنیم همین صفت بخشندگی است. باید تلاش کنیم و چقدر زیباست که در کنگره وقتی دقیق نگاه می‌کنم می‌بینیم هر صفتی را که انسان برای رسیدن به کمال نیاز دارد به او آموزش می‌دهند و در هیچ کجای دنیا نمی‌توانیم مکانی را مانند کنگره 60پیدا کنیم که این‌قدر کامل و زیبا تمام صفت‌هایی که یک انسان برای رسیدن به کمال نیاز دارد یکجا جمع شده باشد و به او آموزش داده بشود.

 

مهم‌تر از آن این است که تمام این آموزش‌ها رایگان است و بابت آن هیچ پولی از کسی طلب نمی‌شود و این سؤال پیش می‌آید چرا ما از آن استفاده نمی‌کنیم؟ 

بعضی وقت‌ها در خواب غفلتیم  و بسیاری از حقایق را نمی‌بینیم و چقدر زیبا دیده‌بان محترم آقای حکیمی در مراسم کلنگ زدن احداث شعبه میرداماد فرمودند که: ما خودمان هم نمی‌دانیم که چه‌کار بزرگی داریم انجام می‌دهیم و هیچ گامی بالاتر و ارزشمندتر از احیای یک‌نفس و یک انسان نیست. 

یک انسانی که در اعماق تاریکی است وارد کنگره می‌شود، موردحمایت قرار می‌گیرد، نجات پیدا می‌کند، به روشنایی می‌رسد و تمام صفات خوب را فرامی‌گیرد.

من خودم همیشه این آرزو رادارم که خدایا کمکم کن که بتوانم در حد توانم به کنگره کمک کنم چون در جامعه‌ای که ما امروز در آن زندگی می‌کنیم مثل کنگره خیلی کمیاب است، شما اگر کل جامعه را مانند یک اقیانوس در نظر بگیرید تک‌تک انسان‌ها  در این اقیانوس مانند کشتی‌هایی هستند که فانوس دریایی راه را به آن‌ها نشان می‌دهد تا دچار مشکلات نشوند و غرق نشوند و کنگره دقیقاً مصداق بارز این فانوس‌های دریایی است که بدون آن حتماً به مشکل دچار می‌شویم. 

کنگره 60چراغ راهی است که انسان‌های درمانده را سالم به مقصد می‌رساند و این مسئولیت بر دوش تک‌تک ماست.

شاید هزاران سال دیگر طول بکشد که شخص دیگری مانند حسین دژاکام به دنیا بیاید و بتواند یک هم‌چین نهادی را برای نجات بشر بنا کند. باید در حفظ این بنا بکوشیم و وظیفه تک‌تک ماست و این مسئولیتی است که خداوند بر عهده ما گذاشته است و باید تفکر کنیم که در کجا قدم گذاشته‌ایم.

 

کنگره هیچ نیازی به من و امثال من ندارد و این من و شما هستیم که نیاز به کنگره و آموزش داریم و اگر در کنگره نباشیم و تحت آموزش نباشیم به بیراهه می‌رویم. 

وظیفه من مسافر حفظ کنگره است برای بقیه افراد جامعه و آیندگان و این مسئولیت بر عهده ماست که حالا که نجات پیداکرده‌ایم و از این منجلاب  بیرون آمده‌ایم باید تلاش کنیم که کمک کنیم تا دیگران هم از این طریق نجات پیدا کنند و این حمایت به چند طریق انجام می‌پذیرد یکی از بعدهای آن علمی است و دیگری بعد مالی است. 

ما در کنگره از هیچ ارگانی کمک مالی قبول نمی‌کنیم و تنها اعضای کنگره هستند که توانسته‌اند بقای این مجموعه عظیم را تضمین نمایند. کنگره روزبه‌روز شعاع اضافه می‌کند و چقدر استاد زیبا می‌فرمایند که خوشا به حال آنانی که بی‌دلیل می‌بخشند همچون قدرت مطلق بدون هیچ چشم‌داشتی و این خود یک صفت کمال است اگر کسی در کنگره خدمتی انجام داد، بخشی از صفت بخشندگی را کسب کرده است.

  

گاهی ممکن است کسی در کنگره خدمتی انجام دهد و در قبال آن انتظار داشته باشد که شخصی او را مورد تائید و تمجید قرار بدهد و این اصلاً بخشندگی نیست و به بیراهه ختم می‌شود اگر کسی فلان مبلغ به کنگره کمک می‌کند نباید توقع داشته باشد که دیگران او را موردستایش قرار دهند. وقتی‌که میگوییم بنام خداوند بخشنده مهربان آیا خداوند زمانی که چیزی را به کسی می‌بخشد در عوضش انتظاری از او دارد؟ آیا منتی سر بنده خود می‌گذارد؟ او می‌بخشد بدون دلیل و بدون چشم‌داشت.  

اگر گذری بر کتب تاریخی داشته باشیم می‌بینیم هرازگاهی در مقطعی از زمان انسان‌های بزرگی قد علم می‌کنند و برعلیه تاریکی قیام می‌کنند، این انسان‌های بزرگ نامشان در تاریخ جاودانه می‌ماند و انسان‌هایی که آن شخص بزرگ را همراهی و یاری می‌کنند در زمره پیشگامان قرار می‌گیرند و آن‌ها هم تا ابد جاودانه خواهند ماند و از یادها نمی‌روند. 

اکنون‌که خداوند مقدر دانسته که من و شما به‌عنوان خوبان اسمی از خود باقی بگذاریم باید واقعاً غافل باشیم که قدر این لحظه راندانیم. شاید برخی انسان‌ها به‌ظاهر کنگره به دید حقارت بنگرند ولی ماهیت و باطن کنگره 60بسیار بزرگ و عظیم است و حرکتی است انقلابی و درک آن کار هرکسی نیست. 

و مثال همان چشمه آب حیات و جاودانگی که در قصه‌ها و افسانه‌ها بود همین کنگره می‌باشد زیراکسی که به خلق خداوند خدمت کند همیشه جاودان خواهد ماند و اسمش به نیکی یاد خواهد شد. 

شخصی که شروع به ساختن می‌کند باید پایه و زیرسازی درستی داشته باشد و شروع و زیرسازی انسانیت هم در جهان خاکی   آغاز می‌شود.

در مورد شعب اصفهان باید به اطلاع برسانم که پس از شعب تهران فعال‌ترین شعبه‌ها درزمینهٔ های مختلف علی‌الخصوص مشارکت‌های مالی همین اعضای اصفهان هستند و این باعث خوشحالی است که بنده جزء اعضای اصفهان هستم و این لیاقت را خداوند به همه‌کسی نمی‌دهد و توفیق خدمت به مخلوقین را خداوند به همه‌کسی نمی‌دهد.

باید تلاش کنیم و از خدا بخواهیم که این لیاقت را نصیب ما بکند زیرا چیزی که باقی می‌ماند همین خدمت‌هاست. 

اگر ما ده برابر این میزان که عمر می‌کنیم بتوانیم بازهم عمر کنیم در قبال علمی که کنگره به ما داده است و آرامشی که کسب کرده‌ایم، قابل قیاس نیست و چقدر خداوند ما را موردعنایت قرار داده که اجازه دریافت این علم را به ما داده است. 

در بیرون از کنگره نسبت به این مکان دید مثبتی ندارند و این مجموعه را مانند دیگر نهادهای مردمی موردبررسی قرار می‌دهند و این به  خاطر عدم آگاهی از خط‌مشی کنگره است ولی یک شخص مصرف‌کننده وقتی وارد کنگره می‌شود موردپذیرش و آغوش گرم اعضا قرار می‌گیرد و می‌تواند خدمت کند و اگر خودش بخواهد می‌تواند دانشش را روزبه‌روز افزایش دهد. 

به‌راستی کجا این‌گونه است ؟که بدون هیچ چشم‌داشتی آموزش داده بشود؟ ولی ای عزیز ما که میدانیم! ما که از چشمه آب حیات کنگره نوشیدیم.

اینک وظیفه ماست در حفظ آن تلاش کنیم و نگذاریم هیچ‌وقت این چراغ خاموش شود چون اگر این چراغ خاموش شود ممکن است هزاران سال طول بکشد تا دوباره کسی مانند مهندس دژاکام پا به هستی بگذارد.

اگر در جامعه خودمان نگاهی بیندازیم خواهیم دید که اکثراً ازلحاظ ذهنی دارای تفکرات مسمومی هستند درحالی‌که فیزیک سالمی دارند و در کنگره من و شما این مسئله را به‌خوبی درک کردیم و آن را اصلاح کردیم.

 

ما اعضای کنگره مانند یک خانواده هستیم و باید همه باهم همیاری کنیم تا این بنا آباد باقی بماند اگر هر شخصی به امید دیگری از مسئولیت خودسر باز بزند دیگر هیچ‌گاه این چراغ روشن نخواهد ماند. 

بنده در جایگاه نگهبان لژیون مالی شعب اصفهان هستم، قبل از جلسه آقای سلامی با بنده تماس گرفتند و فرمودند کسی که بتواند مبلغ بالایی را پرداخت کند مفتخر به دریافت نشان بخشندگی از دستان آقای مهندس خواهد شد امیدوارم که بتوانیم این نشان ارزشمند را به اصفهان بیاوریم. 

شاید الآن این نشان‌ها به‌ظاهر ارزشی نداشته باشد ولی قطعاً برای کسانی که صاحب درک و فهم هستند دارای ارزش و جایگاه بالایی است. زمانی خواهد رسید که کنگره آن‌قدر شعاع اضافه می‌کند که نه‌تنها ایران را بلکه تمام دنیا را فرا خواهد گرفت زیرا فقط بحث مواد مخدر نیست و درمان تمام امراض و علم زندگی در آن تدریس خواهد شد و انشا الله در طی امسال و سال آینده آکادمی تأسیس خواهد شد و از این طریق تفکری که مدنظر ماست به سراسر گیتی اعلام خواهد شد.

 استاد عزیز در آخر آمادگی خود را جهت کمک به کنگره و دریافت نشان بخشندگی اعلام نمودند.

 

تایپ:مسافر مرتضی 

عکاس:مسافر مجتبی 

تنظیم و ارسال تصاویر:مسافر مصطفی

 

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجید شیروی پنجشنبه 1 آذر 1397 23:09
درود به آقا مهدی عزیز ایجنت و راهنمای بزرگوار و اولین بخشنده شعب اصفهان . خدا قوت به نگهبان و دبیر عزیز
مهدی بناییان پنجشنبه 1 آذر 1397 23:00
جناب آقای صدیقی از سخنان شما بسیار لذت بردم.
دریافت نشان بخشندگی گوارای وجودتان
مسافر شکرالله چهارشنبه 30 آبان 1397 22:09
از سخنان زیبای استاد آموزش گرفتم خداقوت و تبریک خدمت آقا مهدی عزیز بابت دریافت نشان بخشندگی
خداقوت خدمت نگهبان و دبیر عزیز
تبریک ویژه خدمت اعضای محترم لژیون مالی
خداقوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیبا
مرتضی پ چهارشنبه 30 آبان 1397 21:32
سلام و عرض خدا قوت به استاد صدیقی عزیز و تمامی دست اندر کاران برگذاری این عمل پسندیده.
برای بنیان گذار این تفکر زیبا آرزوی طول عمر با عزت دارم. پایدار باشید.
چهارشنبه 30 آبان 1397 19:58
با سلام وعرض خداقوت به همه خدمتگذاران به ویژه آقای مهدی صدیقی عزیز ومرزبانان محترم شعبه شیخ بهای ودرود به اعضای لژیون مالی ودیگر عزیزانی که در جشن گلریزان گلریزان کردند.بااحترام علی کاظمی(کارن)لژیون سوم شیخ بهایی.شاد باشید وسرافراز.
مجید ترک پور چهارشنبه 30 آبان 1397 16:28
سلام و خدا قوت به استاد عزیز آقا مهدی ، نگهبان و دبیر محترم آقا مصطفی و آقا ولی الله
خدا را شکر که در چنین اوضا و احوال اقتصادی و تفکری که در جامعه وجود دارد چنین افراد بخشنده ای در کنگره هستند که با تفکرات و آموزشهای درستی که در کنگره وجود دارد از دسته انسانهایی شده اند که با بخشیدن انرژی میگیرند و لذت میبرند
خدا قوت به آقا مرتضی ، آقا مجتبی و آقا مصطفی و همهٔ خدمتگذارن
مسافر مجید ت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic