گزارش کارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه 1397/08/3
جمعه 4 آبان 1397 ساعت 21:47 | نویسنده این مطلب : همسفر محمدجواد | ( نظرات )
به نام خالق زیبایی
روز پنج‌شنبه1397/08/3 جلسه سیزدهم از دور هفدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی  مسافر عباس ،  و استادی مسافر امیرحسین و دبیری  مسافر فرامرز با دستور جلسه اول: وادی دوم  و دستور جلسه دوم: پنجمین سالروز رهایی مسافر امید رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود


  وادی دوم هم در ادامه وادی اول هم همین را می‌خواهد به ما بگوید که شما اگر تفکر کردی و القائات انجام شد و اگر متوجه شدی که نظام هستی قانون‌مند است در ادامه باید بدانی که بیهوده پا به این هستی نگذاشته‌ای و باید بدانی که بابت چه موضوعی پا به هستی گذاشتی.


سلام دوستان امیر حسین هستم مسافر. 
خداوند را شاکرم که این توفیق دوباره نصیب بنده شد که در شعبه شیخ بهایی خدمت شما عزیزان باشم. دستور جلسه اول این هفته وادی دوم می‌باشد و دستور جلسه دوم هم تولد پنجمین سال رهایی و آزاد مردی امید عزیز است.
 دستور جلسه وادی دوم در ادامه دستور جلسه وادی اول است و همه دستور جلسه‌ها به صورت زنجیره‌وار به هم مربوط هستند. همانطور که می‌دانید ۴ وادی اول فکری است و از وادی پنجم به بعد عملی می‌شود. ولی من می‌گویم از وادی اول قضیه عملی می‌باشد. 
قشر مصرف‌کنندگان، چه آنهایی که بوده‌اند و چه آنهایی که دیگر نیستند اگر بتوانند وادی اول را درست بفهمند و اجرا بکنند دیگر دچار معضلات قبل از اعتیادشان نیستند و وادی دوم در ادامه و سوم و وادی پنجم در حرکت و حرکت کنگره آغاز می‌شود.


 هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم، این یک امید است؛ امیدی به شخص مصرف کننده بوده است. اوایلی که من وارد کنگره شدم یا هر مصرف کننده دیگری وارد کنگره می‌شود، احساساتی که دارد و چیزی که در ضمیرش هست چه آگاه و چه ناآگاه‌اش به دنبال خلاصی از مصرف مواد مخدرش است و خواسته او این است ولی در یک سردرگمی و سرگشتگی شخص به سر می‌برد که نمی‌داند الان نقطه شروع حرکتش کجا باشد و این وادی‌ها نقطه‌ها را به ما نشان می‌دهند.

  وادی دوم هم در ادامه وادی اول هم همین را می‌خواهد به ما بگوید که شما اگر تفکر کردی و القائات انجام شد و اگر متوجه شدی که نظام هستی قانون‌مند است در ادامه باید بدانی که بیهوده پا به این هستی نگذاشته‌ای و باید بدانی که بابت چه موضوعی پا به هستی گذاشتی.

 در کنگره ما هدف‌مان این است که شخص به درمان برسد، ولی این مال ۷-۸ سال پیش بود‌.ولی ما امروز به دنبال این هستیم که 
شخص به تعادل برسد. ما می‌گوئیم درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان است!و به دنبال تعادل در افراد هستیم‌.


 تعادل به چه صورتی اتفاق می‌افتد؟

 به گونه‌ای که همان مقدار که ماده مخدر در طول درمان کم می‌شود از آن سمت آن جهان‌بینی و بینش شخص با توجه به همین وادی‌ها و نوشتارها اضافه بشود ولی این که صرفا اضافه بشود فقط یک بار اضافی است و این‌ها باید عملی شود تا موقعی که ما به دنبال این هستیم که اضافه شود،فایده ندارد و یک بار اضافی است. 

مثلا تفکر چی است؟ یا وادی دوم چی می‌گوید؟ و همینطور داریم بارمان را اضافه می‌کنیم ولی موقعی که شروع کردیم به حرکت کردن این به درد می خورد برای ما و این موضوعات تبدیل به موضوعاتی می‌شود که در حقیقت راهگشا می‌شود.

دستور جلسه دوم ؛ پنجمین سال رهایی مسافر امید: من از صمیم قلب به ایشان تبریک می‌گویم. از ظاهر افراد نمی‌شود گفت که مثلا فلانی چه قدر خوب و سرحال است ولی افراد نمی‌دانند که در این ۶ سالی که امید حضور داشته در کنگره چه قدر پستی و بلندی تجربه کرده و عبور کرده تا به این نقطه آزاد مردی برسد. 

من می‌دانم که چه قدر سختی‌ها تحمل کرد، هم خودش و هم خانواده‌اش چون با هم فرقی ندارند و در یک دایره و چرخه هستند و خوب رد شدن از این سختی‌ها ، موانع و موضوعاتی که برای آن شخص به وجود می‌آید که  قطعا لازمه آن شخص است.

 آن چیزی که قرار است برای شخص اتفاق بیافتد و آن چیزی که هست، عملکرد گذشته آن فرد است که در آن قرار می‌گیرد و الانی که در آن قرار دارد عملکرد گذشته خودش است که می‌آید به درجه کمک راهنمایی می‌رسد و در کنگره قرار می‌گیرد با آن کوهی از مشکلات که داشته است و خدا را شکر در حال حل شدن است. 

 آدم باید از آن مشکلات و معضلاتی که برایش پیش می‌آید درس بگیرد وگرنه مجبور می‌شود مشق‌اش را از نو بنویسد. هیچ چیزی هم بدتر از این نیست که آدم بخواهد دوباره از نو شروع بکند و دوباره بنویسد و این تکرار تاریخ اتفاق بیافتد.


 امید در اوایل سفرش برایش خیلی سخت بود جدا شدن از مواد ، همینطور که برای همه ما اینطور بوده است ولی از وقتی که وارد سفر شد تا همین الان به اعتقاد من یک مسافر کنگره‌ای بوده است یعنی کسی نبوده است که درون و بیرون کنگره‌اش فرق داشته باشد. 

برای امید عزیز بهترین ها را آرزو دارم و امیدوارم که هر چی از خدا می‌خواهد و آن چیزی که مصلحت‌اش هست برایش اتفاق بیافتد. آرزو می‌کنم که رهجویان، اساتید و خدمت گزاران خوبی را پرورش بدهد و بتواند همینطور که دارد حرکت می‌کند اثر از خودش به جای بگذارد تا بتواند حس‌های بعدی را تجربه بکند.

 من بسیار خوشحالم، به آقای مهندس تبریک می‌گویم. به همه خدمت گزاران و اساتید کنگره این تولد خوش یمن و مبارک را تبریک می‌گویم. به کمک‌راهنمای همسفرشان خانم الهه تبریک می‌گویم و به رهجوهایش و همه بچه‌های شعبه شیخ بهایی، ایجنت، مرزبانان و همه همکاران گرامی تبریک می‌گویم. و از خداوند برایشان توفیقات و حس‌های جدیدی را مسئلت دارم. 


پس از سخنان استاد ، مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره 60 پنجمین سال رهایی مسافر امید را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم


ضمنا در این جشن زیبا تعدادی از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پر مهر و عطوفت اقای مهندس دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:مرزبانان کشیک

تایپ:همسفر محمد جواد

عکاس:مسافر امید

تنظیم و ارسال تصاویر :مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر حسن لژیون ۱۹ سه شنبه 8 آبان 1397 23:27
با سلام و عرض ادب خدمت تمام خدمتگزاران شعبه شیخ بهایی
برخود واجب دانستم به رسم ادب تولدپنج سال رهایی کمک راهنمایی محترم ویلیام خودم آقای امید را ابتدا به خودشون و همسفران نشون وبعد به جمعیت کنگره ۶۰ تبریک عرض نمایم
بهترین ها را برایتان آرزومندم
همیشه مسافر حسن
همسفرفرزانه سه شنبه 8 آبان 1397 15:36
با عرض سلام و خداقوت خدمت خدمتگذاران سایت چرا سخنان آقا امید و خانم راضیه را نگذاشته اید؟
مسافر محسن پاسخ داد:
با سلام ، متاسفانه به دلیل مشکلی که در ضبط صدا بوجود آمده بود قادر به تهیه گزارش نشدیم
الهام دوشنبه 7 آبان 1397 10:06
تبریک بسیار خدمت آقای امید وخانم عزیز ودختر گلشون .تبریک به خانواده ی کنگره وبنیانگزارارجمندآقای مهندس وخانوانده محترمشون.دست مریزاد.سربلند وموفق ترازهرروز باشید.
یکشنبه 6 آبان 1397 12:40
تبریک خدمت اقای امید وخانم راضیه.وتبریک به راهنماهای گرامی جناب اقای امیرحسین وخانم الهه گرامی.بسیار عالی بود جشن تولد.
همسفر مانا شنبه 5 آبان 1397 20:05
خانم راضیه عزیز خدمت شما ومسافر محترمتان وکمک راهنمایان عزیزتان پنجمین سال رهایی و آزاد مردیتان را تبریک میگویم.
تاباد چنین بادا.
همسفر مریم - شعبه سلمان فارسی شنبه 5 آبان 1397 18:59
جشن رهایی و آزادمردی را خدمت کمک راهنما اقا امید و کمک راهنمای عزیزو گلم خانم راضیه جان و آوا جان و کمک راهنمایان گرامی تان تبریک فراوان عرض می کنم.به امید برپایی هفتمین سال رهایی تان .از ایجنت ، اسیستنت و همه ی مرزبانان بابت برگزاری این جشن زیبا و پرمحتوا سپاسگزارم
مریم(سلمان فارسی) شنبه 5 آبان 1397 18:06
تبریک فراوان خدمت مسافرامید وهمسفرگرامیشان خانم راضیه عزیز،همچنین خداقوت خدمت مسافرامیرحسین و خانم الهه عزیز،موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic