گزارش کارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه. 1397/07/12
جمعه 13 مهر 1397 ساعت 17:29 | نویسنده این مطلب : مسافر : علی الف | ( نظرات )


به نام نامی اولین عاشق که اوست

روز پنج‌شنبه 12/7/1397 جلسه دهم از دور هفدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی  مسافر عباس ،  و استادی مسافر حسین و دبیری  مسافر فرامرز با دستور جلسه اول:سیستم x  و دستور جلسه دوم: سومین سالروز رهایی مسافر محمد   رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

 

نشانه‌هایی از یک سیستم ایکس به‌هم‌ریخته زمانی است که انسان از تعادل طبیعی خودش خارج می‌شود ، البته از تعادل طبیعی خارج شدن هم در صور آشکار است و هم در صور پنهان و  زمانی که بی‌موقع و بی‌جا ما عصبانی می‌شویم یا زمانی که یک کاری را انجام می‌دهیم و بعد از انجام آن پشیمان می‌شویم

سلام دوستان حسین هستم مسافر.

در درون همه افراد چه آن‌هایی که اعتیاددارند و چه آن‌هایی که ندارند، سیستمی به نام سیستم ایکس وجود دارد و شاید آقای مهندس به این نتیجه برسند که واژه ایکس را از این عبارت حذف کنند چون ایکس را به چیزی می‌گویند که ناشناخته باشد ولی برای بچه‌های کنگره ۶۰ سیستم ایکس دیگر ناشناخته نیست و این سیستم را باپوست و گوشت و استخوانشان درک کرده‌اند و حس می‌کنند و حتی تعریف علمی دارند برای این سیستم  و آقای مهندس و شاگردانش ثابت کردند که این سیستم چه در صور پنهان و چه در صور آشکار وجود دارد و قابل‌تغییر و قابل‌ترمیم است و این اتفاق در هیچ کجای دنیا و در هیچ برهه‌ای از تاریخ اتفاق نیفتاده بود.

اولین بار در کنگره ۶۰ این امکان گفته شد و دلایل بسیار زیادی دارد که یکی دلایلش رهایی‌‌هایی است که هرروز چهارشنبه‌ها است که اثبات می‌کند سیستم ایکس در بدن هست و ترمیم شدن آن امکان‌پذیر است.

در تعریف سیستم ایکس آمده است که شامل مواد شبه افیونی، نوروترانسمیترها و ناقل‌های عصبی، غدد درون‌ریز و برون‌ریز در بدن انسان هست که در اصل مسئولیت تعادل طبیعی بدن را چه در صور آشکار و چه در صور پنهان را به عهده دارد.

در مورد سیستم ایکس باید بگویم که فقط افرادی که اعتیاددارند درگیر نیستند و این را هم‌سفرها شاید بهتر می‌دانند که این سیستم ایکس فقط به‌واسطه مواد مخدر به‌هم‌ریخته نمی‌شود و از کار نمی‌افتد و خیلی از چیزهای دیگر است که سبب این اتفاق می‌شوند.

 نشانه‌هایی از یک سیستم ایکس به‌هم‌ریخته زمانی است که انسان از تعادل طبیعی خودش خارج می‌شود ، البته از تعادل طبیعی خارج شدن هم در صور آشکار است و هم در صور پنهان و  زمانی که بی‌موقع و بی‌جا ما عصبانی می‌شویم یا زمانی که یک کاری را انجام می‌دهیم و بعد از انجام آن پشیمان می‌شویم و...  این به این معنی است که ما سیستم ایکسمان با مشکل همراه است یعنی نمی‌توانیم خودمان را کنترل کنیم.

 چه چیزهایی این سیستم را به هم می‌ریزد؟

 شاید ما در کنگره زمانی که صحبت می‌کنیم بیشتر بگوییم که شیشه، هروئین و  تریاک یا این چیزها سیستم ایکس را به هم می‌ریزد اما این‌که مسلّم و مشخص است و همه ما این را می‌دانیم و دیدیم و حسش کردیم این است که هر چیزی که در کتاب شریف از آن به‌عنوان خمر یادشده است که خمر یعنی پوشش‌دهنده یا پوشش گذاشتن روی عقل و هر چیزی که روی عقل ما پوشش می‌گذارد، سیستم ایکس را از حالت طبیعی خودش خارج کرده و کارخانه‌هایی که مواد شبه افیونی بدن رادارند تولید می‌کنند را از کار می‌اندازد.

چه چیزهایی این کار را انجام می‌دهد؟

 زمانی که ما نقض فرمان انجام بدهیم ، حالا این نقض فرمان می‌تواند خوردن مشروب باشد و... چون در کلام‌الله خوردن شراب گفته‌شده است حرام است و از خود شراب صحبت شده است. چرا؟ چون قدیم‌ که از شراب صحبت می‌شد، می‌گفتیم خوب این شراب را گفته است پس خوردن ویسکی ایرادی ندارد یا اینکه حشیش می‌زنیم و اشکالی ندارد ولی این در مورد خمر صحبت می‌کند و این موضوع کلیت دارد و شاید یکسری افراد که مذهبی هستند کشیدن تریاک در ماه محرم را مشکلی ندانند ولی خوردن مشروب را نه.

 درصورتی‌که از دیدگاه کلام خداوند هیچ فرقی بین این دو نیست زیرا هر دو پوشش‌دهنده روی عقل هستند. چه چیزهایی به‌غیراز مواد مخدر پوشش‌دهنده عقل است؟

 زمانی که ما نقض فرمان انجام بدهیم و نقض فرمان فقط خمر نیست بلکه دروغ گفتن، غیبت کردن یا هر چیزی که در کلام‌الله آمده و فرمان خداوند است. البته این فرمان‌ها را ما هم در کلام‌الله می‌توانیم ببینیم و هم به عقل مراجعه کنیم اگر دین خاصی هم نداریم، می‌توانیم به عقل مراجعه کنیم و ببینیم که فرمان‌ها و ... چه چیزی  است پس اگر بخواهیم که سیستم ایکس به حالت تعادل و طبیعی برگردد که من بتوانم با همسرم، بچه‌ام، پدرم و یا شریکم در اجتماع به‌گونه‌ای برخورد و رفتار کنم که نه کلاه سرم بگذارند و نه کلاه سرشان بگذرام، نه اینکه شخصیت خودم را پایین بیاورم و نه اینکه منیت خاصی داشته باشم.

 

یک درختی را در نظر بگیرید که این درخت میوه‌ها و شاخه‌های متعددی دارد و اگر که بخواهیم سیستم ایکس را درستش کنیم، امکان این‌که ما هرکدام از شاخه‌ها را درست کنیم و بگوییم این شاخه را ۶ ماه دیگر درست می‌کنم یا آن‌یکی را ۲ سال دیگر وجود ندارد و عمر ما این‌قدر کفاف نمی‌دهد  چون اگر ما ۲۰۰ سال هم عمر کنیم آن‌قدر ضد ارزش و فرمان‌ها هست که نمی‌توانیم  مگر اینکه اگر می‌خواهیم سیستم ایکس را برگردانیم به همان حالت طبیعی حتی اگر که مواد مخدر مصرف نکرده باشیم ما می‌گوییم که فرامین را انجام بدهیم.

 حالا به چه صورت انجام بدهیم؟

 به‌صورت ریشه‌ای انجام بدهیم یعنی نمی‌توانیم بگوییم این هفته یا ۶ ماه دروغ را تیپر کنیم و بعد می‌رویم به سراغ قضاوت کردن و بعد غیبت کردن و .. خوب این چیزی است که آرام‌آرام باید صورت بگیرد ولی کلی باید صورت بگیرد یعنی در تمام موارد زندگی باید آرام‌آرام تغییر ایجاد کنیم و ما تأثیر آن را چه در صور پنهان و چه در صور آشکار خودمان می‌بینیم.

 یک نشانه دارد سیستم ایکس هنگامی‌که راه می‌افتد و این است که ما آرامش داریم یعنی شب زمانی که می‌خوابیم آرامش داریم و روز هنگام کار آرامش داریم و دلواپس نیستیم، نگران نیستیم، به دیگران شک نداریم و تمام این‌ها به این دلیل است که من سیستم ایکسم به بهترین نحو درست‌کار می‌کند.


ستور جلسه دوم سومین سال رهایی مسافر محمد:

 

آقا محمد زمانی که وارد کنگره شدند، مصرفش هروئین بود و سن و سال کمی داشت   ولی بعضی وقت‌ها افراد که می‌آیند کنگره و از آن سیاهی کنده می‌شوند، کاری را که باید انجام بدهند را انجام می‌دهند و آن فرصتی که خداوند به آن‌ها داده است را  از آن استفاده می‌کنند.

 آقا محمد هم این‌گونه بود و به بهترین نحو از آن فرصت استفاده کرد و  دعوت‌نامه‌ای که خداوند برای او داده بود را برای پذیرفت .

اذن و اجازه از طرف خداوند برای تمامی کسانی که وارد کنگره شده‌اند صادرشده است یعنی هیچ‌کسی نمی‌تواند و بگوید اذنش صادر نشده است، اگر اذن صادر نشده، خداوند دعوت نمی‌کند که در کنگره باشید. خداوند مسخره کنندگان را بدترین افراد یاد می‌کند و اگر در کنگره وارد شدید و  اذنش صادرشده است پس هیچ بهانه‌ای نیست و اگر که خواست ندارید زمانی که وارد کنگره می‌شوید، این عیب را به خداوند نسبت ندهید.

 این دعوت از طرف خداوند برای محمد صادر شد و محمد وارد کنگره شد و در آن زمان با بدترین وضعیت و با بدترین شرایط موجود وارد کنگره شد و آن موقع گفتم خدایا اگر تو نباشی کاری از دست من برنمی‌آید، مگر این‌که تو پشتیبان و حامی هم من و هم آن شخص باشی و مسلماً این اتفاق نمی‌افتد اگر خداوند نخواهد و کمک نکند البته خداوندی که اجازه را صادر می‌کند قطعاً کمک می‌کند ولی یک حکمتی و شرایطی وجود دارد که می‌گوید اگر می‌خواهی من کمکت کنم و پشتیبان باشم اول تو قدم را بردار و  من پشتیبان تو هستم، به‌سوی او حرکت کن ‌و بعد من وَلی تو هستم ، قبل از این‌که حرکت کنی من ولی تو نیستم بلکه شیطان ولی تو است.

خداوند زمانی ولی انسان‌ها است که از تاریکی به سمت نور حرکت کنند و زمانی که محمد به سمت نور حرکت کرد و خداوند هم اذن داده بود  به نظر من بهترین نحوی بود که سفرش را شروع کرد.

محمد فرمان‌برداری را در دستور کار خودش قرارداد چون بعضی افراد هستند هنگامی‌که وارد کنگره می‌شوند، ایمان آن‌ها به راهنمای خودشان خیلی قوی است و  این ایمان قوی بعضی وقت‌ها سرپوش می‌گذارد روی خیلی از چیزهای دیگر مثل سختی‌هایی که وجود دارد و این ایمان کمک می‌کند و این ایمان کمک کرد به محمد چون هر کاری را که می‌گفتم انجام می‌داد.

محمد همیشه فرامین را انجام می‌داد ولی دلیل نمی‌پرسید پس من خودم تصمیم می‌گرفتم برایش توضیح دهم.

به چه دلیل ما می‌آییم و تولد می‌گیریم؟ به این دلیل نیست که تولد بگیریم که فردی مثلاً ۳ سال مصرف نکرده است به این دلیل است که آن فردی که رهاشده است بیاید و حرف‌هایی را در مورد تجربیاتش بگوید که می‌تواند برای خیلی افراد راهکاری باشد تا از گردابی که در آن دارند غرق می‌شوند بیایند بیرون و استفاده کنند. 

ورزش یکی از دلایلی بود که خیلی به محمد کمک کرد ،من جمعه‌ای را یاد ندارم که پارک نیامده باشد. ورزش، فرمان‌برداری، به‌موقع آمدن و رفتن خیلی به محمد کمک کرد و زمانی شد که من به محمد گفتم تو الآن به یکجایی رسیدی که دیگر ازنظر من رهاشده‌ای و فقط داری اوتی می‌خوری و دیگر به رها شدن فکر نکن و اگر می‌خواهی راهنما شوی به راهنما شدن فکر کن و اگر می‌خواهی به دیگران کمک کنی برو دنبال خدمت کردن و من می‌دیدم که به افرادی که هم مصرف خودش بودند سعی می‌کرد با تمام قدرت کمک کند و این زمان به نظر من خود خداوند به ما بیشتر کمک خواهد کرد. 

بعد به این افتخار نائل شد که کمک راهنما بشود و ره‌جو برای خودش داشته باشد و این چیزی است که در پیام آقای مهندس گفته‌شده است که ما معلمی خواهیم شد برای آیندگان و محمد یک معلم شد و محمد که معلمی بود برای دعوت افراد به تاریکی‌ها تبدیل شد به معلمی برای دعوت به نور و روشنایی‌ها و به صورتی شده بود که استاد محمد در کارش به او گفته بود آنجایی که می‌روی را اصلاً رها نکن درصورتی‌که آن فرد با کنگره اصلاً آشنا نبود چون محمد هم از مواد رهاشده بود و هم رفتار و شخصیت و منش او تغییر کرده بود و به صورتی بود که این شدت تغییر محال بود و افرادی بودند که نه به حرف محمد بلکه به عمل محمد وارد کنگره شدند

من به همه افرادی که به لژیون من می‌آیند می‌گویم که اگر می‌خواهید که مواد را ترک کنید کلینیک، ان ای  ، متادون و همه این‌ها هستند ولی اگر می‌خواهید تغییر پیدا کنید و به‌سوی خداوند بیایید و نه‌تنها مواد بلکه زندگی‌تان را تغییر دهید و شخصیت اجتماعی و احترام‌های ازدست‌رفته‌تان را برگردانید و گوهری که شیطان از شما ربوده است را برگردانید به کنگره بیایید.

اگر کسی که به کنگره می‌آید نباید به فکر درمان تریاک یا هروئین خودش باشد بلکه باید به فکر درمان و تغییر خودش باشد چون ما در مورد خداوند، روشنایی، تاریکی و شیطان داریم صحبت می‌کنیم و در همین حین می‌بینیم که من دیگر میل به مصرف ندارم و زمانی است که دیگر از بند شیطان رها می‌شویم و خاصیت دور شدن از شیطان، آرامش است و خاصیت نزدیک شدن به شیطان ناآرامی و دلواپسی و نگرانی است. 


  پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره سومین سال رهایی مسافر  محمد را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

 

اعلام سفر مسافر محمد:

سلام دوستان محمد هستم یک مسافر

آنتی ایکس مصرفی هروئین ، روش درمان دی اس تی  همراه با داروی اوتی مدت یازده ماه سفر کردم باراهنمایی مسافر حسین الآن هم به شکر خدا سه سال و چند ماه است که رها هستم. 

 

آرزو مسافر محمد:

آرزویم این است که حسین آقا به تمام آرزوها و خواسته‌هایشان برسند.

 

آرزو هم‌سفر مریم:

 

آرزو می‌کنم که هر مسافر و هم‌سفری که با امید از این در وارد می‌شود ، ناامید ازاینجا نرود.

 

سخنان مسافر محمد: 

سلام دوستان محمد هستم مسافر 

تشکر می‌کنم از همه عزیزان که در جشن سه سال رهایی بنده شرکت کردند. 

تا قبل از اینکه وارد این مکان بشوم ، هیچ‌وقت به حرف کسی گوش نمی‌دادم و از نصیحت یا راهنمایی دیگران بیزار بودم و فکر می‌کردم همه کار را باید باعقل و منطق خودم انجام بدهم. در بدو ورود اول‌ازهمه با حسین آقا صحبت کردم و سخنان ایشان به دل من نشست و مرا مجذوب این مکان کرد.

پیش خودم گفتم که هیچ‌وقت به حرف کسی گوش ندادم و سرنوشتم مصرف‌کننده هروئین بود حالا بهتر است به‌صورت امتحانی سعی کنم حرف‌گوش‌کنم و هر کاری که راهنما می‌گوید را انجام بدهم. 

از اواسط سفر به این نتیجه رسیدم که هدف فقط درمان اعتیاد نیست  بلکه خداوند مرا در بهشت گذاشته که من‌بعد از درمان اینجا کار انجام بدهم و خدمت کنم و کمکی باشم برای دیگر افرادی که وارد کنگره می‌شوند.

اصغر آقا منصوری حرف بسیار زیبایی زدند ، ایشان گفتند که ما شش‌صد هزار مصرف‌کننده در اصفهان داریم و فقط چهار هزار نفر اینجا هستند مسلماً این افراد انتخاب‌شده می‌باشند و یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام بدهند این است که به درمان برسند و خدمت کنند و کار مهمی را  برای دیگر افرادی که مصرف‌کننده هستند انجام دهیم .


 

میگویند عبادت به‌جز خدمت به خلق نیست ، پس اگر کسی خواستار انجام کار مثبتی است بهتر است به خلق خدا کمک کند همه ما روزبه‌روز بهتر شدن حالمان را حس کرده‌ایم و میدانیم که باید باز پرداختی هم داشته باشیم و زکات درمان و حال خوشمان را باید بدهیم که هرکسی به‌نوعی باید خدمتگزار باشد. اگر کسی می‌تواند راهنما بشود ، باید این کار را انجام دهد وگرنه کم‌کاری کرده است نسبت به حال خوشش و

اگر نشد خدمت‌های زیادی برای انجام دادن هست  حتی تمیزکاری سرویس‌های بهداشتی کنگره هم ازنظر من لیاقت می‌خواهد و هرکسی نمی‌تواند این کار را انجام بدهد. 

ناسپاسی و شکستن حرمت باعث بد شدن وضعیت شخص می‌شود  اگر شخصی ناسپاسی کند ممکن است که سقوط کند و وضعیت بدی پیدا کند که اولین و مهم‌ترین کاری که برای سپاسگزاری می‌توانیم بکنیم خدمت به دیگران است. من به یکی از ره‌جوهایم که مشغله خیلی زیادی داشت و نمی‌توانست به‌صورت عملی خدمت کند پیشنهاد دادم که در گل‌ریزان‌ها شرکت کند و وجه نقدی برای کمک به افراد بپردازد که این کار هم نوعی پرداخت زکات حال خوش است.

در آخر بگویم که من همه زندگی‌ام را مدیون دو شخص که هردو حسین نام دارند هستم  یکی جناب حسین دژاکام بنیان‌گذار کنگره شصت و دیگری راهنمای عزیزم حسین آقا. 

از خداوند که مرا به بهشت خودش دعوت کرد و مرا لایق حاضر بودن در این مکان دانست تشکر می‌کنم از مهندس دژاکام و خانواده گرامی‌شان ، از راهنمای عزیزم حسین آقا، از خواهر عزیزم ، از کسانی که من را در سفر اول همراهی کردند و آقا جابر که من را خیلی حمایت کردند و باعث شد در این جایگاه قرار بگیرم  تشکر می‌کنم

 و در آخر از همه شما دوستان سپاسگزارم که در جشن بنده شرکت کردید. 

سخنان کمک راهنمای محترم هم‌سفر مریم:

 

خیلی خوشحالم که یک‌بار دیگر توفیق این رادارم که در جمع شما باشم و از تک‌تک شما بابت حضورتان سپاس گذارم. 

وقتی‌که آقا محمد به من اعلام کردند که امروز تولدشان است در این مدت یک هفته تمام تخریب‌ها و زشتی‌ها و تاریکی‌های اعتیاد در ذهن من مثل یک فیلم دردآور تداعی شد و تنها چیزی که به ذهنم رسید شکر گذاری از خداوند بود و خدا را شکر بابت رسیدن به این‌همه زیبایی و شکر بابت گذشتن از آن ناپاکی‌ها و رسیدن به این‌همه پاکی و زیبایی و شکر بابت گذشتن از آن‌همه تنفر و رسیدن به این حجم از عشق.

به نظر من آقا محمد به‌نوعی یک سند بدون نقص درمان در کنگره است و به‌جرئت میگویم تمام رفتار و کردار و روحیات ایشان با گذشته کاملاً تفاوت کرده و ایشان تبدیل به محمدی دیگر شده است. 

من سومین سال رهایی و حرکت به سمت نور را به محمد عزیز تبریک میگویم و انشالله که قدم‌هایشان را هرروز محکم‌تر بردارند و ره‌جوهایی مثل خودشان تربیت کنند تا راهشان را ادامه دهند. 

از مهندس دژاکام بنیان کنگره ،  مادر کنگره خانم آنی تشکر و قدردانی می‌کنم ، از ایجنت و اسیستانت محترم شعبه بابت زحماتی که می‌کشند و خدمتی که می‌کنند تشکر می‌کنم. از حسین آقا راهنمای محمد تشکر می‌کنم بابت این تأثیر زیادی که در زندگی ما داشته‌اند و بهترین‌ها را برایشان آرزو می‌کنم در آخر تبریک ویژه‌ای میگویم خدمت سرکار خانم فاطمه راهنمای عزیزم که امروز جایشان خالی است و اگر امروز من اینجا نشسته‌ام و اگر خدمتی می‌کنم همه‌اش به خاطر زحمات ایشان است.

از همه شما عزیزان بابت شرکت در جشن ما صمیمانه سپاسگزارم.
گل رهایی

مرزبان کشیک 


تایپ:مسافر علی الف ، هم‌سفر محمدجواد

عکاس:مسافر امید

تنظیم و ارسال تصاویر : مسافر مصطفی

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر۱۴ چهارشنبه 18 مهر 1397 22:21
بسیار عالی لذت بردم
همسفرسحر دوشنبه 16 مهر 1397 07:56
عرض تبریک و شادباش خدمت کمک راهنمای محترم، آقا محمد و خانم مریم عزیز و همین طور آقای ایوبی.
سپاس از خدمتگزاران وبلاگ شعبه شیخ بهایی.
همسفر زهرا یکشنبه 15 مهر 1397 07:21
تبریک عرض میکنم سومین سال رهایی اقا محمد رو در راس به خودشون به کمک راهنمای محترمشان ویه تبریک ویژه خدمت خواهر هم لژیونیه عزیزم خانم مریم امیدوارم روز های شاد رو همیشه تجربه کنید
مسافرجابر شنبه 14 مهر 1397 17:42
بازهم تبریک فراوان عرض میکنم خدمت آقامحمد کمک راهنمای گرامی و عرض خداقوت خدمت حسین آقا ایوبی وهمه خدمتگزاران سایت موفق باشید
مریم(سلمان فارسی) شنبه 14 مهر 1397 17:34
تبریک فراوان خدمت برادر عزیزم آقا محمد وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای ایوبی
محمد اسماعیلی شنبه 14 مهر 1397 07:33
محمد عزیز تولدت مبارک وعرض خسته نباشید به راهنمای گرامی حسین اقا بابت این عمل عظیم شکر شکر شکر
مسافر محمد رضا جمعه 13 مهر 1397 23:07
تبریک به کمک راهنمای محترم محمد آقا به امید موفقیت شما در تمام مراحل زندگی و تبریک خدمت راهنمای محترم حسین آقا ایوبی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو