گزارش گارگاه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه 97/7/1
دوشنبه 2 مهر 1397 ساعت 14:38 | نویسنده این مطلب : مسافر : کریم | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله   

روز یکشنبه اول مهر ماه 1397 سیزدهمین جلسه ازدور هفدهم  کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر علی ،استادی مسافر حسن و دبیری مسافر هاشم بادستور جلسه:صورت مسئله اعتیاد رأس ساعت17:00  آغاز به کار  نمود.

 انسان چیزی را که به آن وابسته است در حقیقت غذای جسم اوست و نمی شود کهبه طور یکدفعه و به مدت طولانی از آن محروم شود.

خداراشاکرم که یک باردیگردراین جایگاه قرارگرفتم تاخدمت کنم.باآغازسال جدیدتحصیلی،کنگره هم بااولین دستورجلسه خودش که صورت مسئله اعتیاداست آغاز به کارکرد.حالاچرااولین دستورجلسه؟
برای حل هرموضوعی بایستی یک صورت مسئله وجودداشته باشد و برای حل اعتیادنیزبایستی یک صورت  مسئله وجودداشته باشد.

کنگره ۶۰ جهت درمان اعتیاد کارهای بسیاری کرده ولی برخی به عنوان درمان راه های مختلفی را تجربه کرده اند که هیچ کدام موفق نبوده زیرا آن ها به موضوع صورت جلسه اعتیاد واقف نبوده و اعتنایی نکرده اند.پزشکان و مراقبین هم همینطور با تجویر قرص ها و داروهای زیان آور در حجم زیاد و مکرر می خواهند اعتیاد معتادان را درمان کنند در حالی که از اصل واقعه بی خبرند و اگر از آن ها بپرسی که این ها چه تاثیری داشته و چرا اینقدر بازگشت پس از ترک زیاد شده نمیتوانند پاسخ خوبی بدهند.
آن ها نمیدانند که انسان چیزی را که به آن وابسته است در حقیقت غذای جسم اوست و نمی شود که به طور یکدفعه و به مدت طولانی از آن محروم شوند.


صورت مسئله را درست درک نکرده اند و معتقدند که اعتیاد یک مسمومیت مزمن است و به عنوان درمان شروع به سم زدایی از بدن فرد بیمار میکنند که این کار افراد بسیاری را نابود کرده است.خیلی ها آمدن وگفتن مامی توانیم اعتیادرادرمان کنیم و بایکسری راهکارهای غلط نه تنهادرمان نکردن ،بلکه باعث تخریب بیشتردرفردشدند.

آنهافقط علایم اعتیادرادرمان کردند.مثلا مواد را ازشخص گرفتندوگفتنددیگردرمان شده ومشکلی ندارد.شخص دچاربیخوابی شد،گفتن مشکلی نیست قرص بخورد.دچارافسردگی و....شد،بازهم قرص میدهند. اگردرمان شکل گرفته است پس مصرف قرص را کی قطع کنیم.اینجاست که دیگرمی گویند،مانمی توانیم قرص راقطع کنیم چون دچارمشکل می شویم.

دسته ای هم معتقدندکه مصرف کنندگان انسان های بی اراده ای هستند؛اگرفردمصرف کننده کمی اراده داشته باشدکارتمام است.
سوال پیش می آید:مگرمی شودبا اراده تنهااین کار راانجام داد؟اگرفردی چندروزغذانخورده نباشدو بعد از چند روز چند پرس غذاجلوی آن شخص بگذاریم وبگوییم اراده داشته باش وغذانخور،قطعاشخص غذارامیخورد و برای جسم مصرف کننده هم موادحکم غذا را دارد.


عده ای معتقدنداعتیادمسمومیت مزمن است وفردمصرف کننده را سم زدایی می کنند،درچنین ترک هایی مبداو مقصد وهدف غلطی وجوددارد.مبداشان مقدارسم دربدن شخص و مقصد آن خارج کردن سم و هدف هم منفی بودن آزمایش بعدازسه روز اماکنگره باآوردن صورت مسئله مناسب مشکل اعتیادحل نمود و معتقداست ،درمان بایستی روی سه مولفه صورت بگیرد:جسم،روان وجهان بینی که اگراین سه ضلع باهم درمان شود،شخص دیگربرگشت نمی کند.
 
مبدا،مقصدوهدف درکنگره متفاوت است که مبدا:تعیین میزان تخریب سیستم های شبه افیونی جسم و مقصد:بازسازی سیستم های شبه افیونی جسم و هدف هم برطرف شدن مشکلات روانی ورسیدن به تعادل وبرگشت نکردن مجدد.

نشان رهایی

خدمتگزارانمرزبان کشیکعکاس:مسافر امید

تنظیم و ارسال تصاویر : مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمد رضا دوشنبه 2 مهر 1397 14:14
تبریک جایگاه استادی به حسن آقا از سخنان شما لذت بردم خدا قوت به نگهبان و دبیر عزیز و سپاس و خدا قوت به آقا کریم بابت تهیه گزارش
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic