کارگاه آموزشی خصوصی مسافران؛ سه شنبه 97/06/20
چهارشنبه 21 شهریور 1397 ساعت 14:38 | نویسنده این مطلب : مسافر : مجید ت | ( نظرات )
به نام خالق زیبایی

سه شنبه بیستم شهریور 1397  دهمین  جلسه ازدور هفدهم از سری کارگاههای آموزشی وخصوصی کنگره60

نمایندگی  شیخ بهایی اصفهان به نگهبانی مسافر مجید و استادی ایجنت محترم مسافر مهدی  دبیری مسافر

مرتضیبا دستور جلسه: هفته ایجنت ، اسیستانت و مرزبان راس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

تک‌تک اعضای کنگره زمانی و درجایی پیمانی بسته‌اند و خواسته‌ای داشته‌اند که الآن در کنگره حضور دارند و باید بدانند که مسیر تکامل، تعادل و آموزش ما از کنگره شروع می‌شود و خوشا به حال آنانی که می‌آیند و در این شعاع قرار می‌گیرند و از حاشیه‌ها می‌پرهیزند و آنچه برداشتنی باشد را دریافت می‌کنند و دائماً شعاع اضافه می‌کنند زیرا شخصی که در حاشیه گردباد باشد قطعاً به بیرون پرتاب خواهد شد.


 

استاد در ابتدا این هفته عزیز را تبریک عرض نمودند و فرمودند :در کنگره 60 یک سلسله‌مراتب  سازمانی وجود دارد که اکثراً با آن آشنا هستیم و در رأس آن جناب آقای مهندس دژاکام قرار دارند و بعدازآن 14 دیده‌بان داریم که شورای دیده‌بانان را تشکیل می‌دهند و در مرحله‌های بعدی به ترتیب  ایجنت ها و مرزبانان هر شعبه مسئولیت‌های اجرایی هر شعبه را بر عهده‌دارند.

 اگر بخواهیم کنگره را تقسیم‌بندی نماییم می‌توانیم به دو بخش علمی و اجرایی دسته‌بندی نماییم که بخش علمی آن به عهده کمک راهنمایان محترم می‌باشد و بخش دیگر بخش اجرایی است که به عهده ایجنت و مرزبانان هر شعبه می‌باشد.   هر ایجنت وظیفه نظارت و هدایت یک شعبه را در دستور کار خود دارد و در هر شعبه پنج نفر به‌عنوان گروه مرزبانی وجود دارند که وظیفه‌های اجرایی هر شعبه به عهده آن‌هاست.

باید بدانیم که مرزبانی کار بسیار سختی می‌باشد و همان‌طوری که جناب مهندس فرمودند مانند یک شمشیر دو لبه است و مسئولیت سنگینی به دوش این عزیزان است. یک کمک راهنما شاید فقط با مسافران  سفر اول و تازه واردین سروکار داشته باشد اما یک مرزبان از یک تازه‌وارد تا بنیان محترم کنگره در ارتباط است و لازمه این خدمت ، داشتن تعادل بالاست تا وی بداند با چه کسی و در چه جایگاهی چگونه رفتار بنماید و متقابلاً تمام این عزیزان که نام‌برده شدند از مرزبان به‌نوعی درخواست و توقع دارند. 

آموزشی که یک شخص در مرزبانی می‌گیرد در هیچ جای دیگر نمی‌تواند به دست بیاورد و سپاسگزارم از خداوند که توانسته‌ام درگذشته این جایگاه را لمس نمایم و اگر امروز گره‌هایی از کارم بازشده  است و یا می‌توانم گره‌های زیادی را بازکنم به خاطر  آموزش‌هایی می‌باشد که در مرزبانی فراگرفته‌ام.

درست است که مسئولیت بسیار سنگینی دارد ولی بار آموزشی بسیار بالایی هم در کنار آن وجود دارد. اگر الآن مسافران با آسایش کامل وارد شعبه می‌شوند و تمام وسایل رفاهی جهت آموزش آن‌ها محیاست فقط به خاطر زحمت‌هایی است که این مرزبانان عزیز می‌کشند و دستور جلسه این هفته به این جهت از اهمیت بالایی برخوردار است که بیشتر نسبت به این عزیزان شناخت پیدا کنیم و بدانیم که چه کسانی برای ما چه زحمت‌هایی کشیده اند تا بتوانیم به رهایی برسیم.

کنگره 60 معمار بزرگی بنام آقای مهندس دژاکام دارد که واقعاً زمانی که به فکر فروبرویم می‌بینیم که این معمار آن‌قدر به زیبایی این سیستم را بناکرده‌اند که هیچ‌گونه خلل و بی‌نظمی در هیچ موقع و در هیچ شعبه‌ای شاهد نخواهیم بود، اگر در قالب مثال بیاوریم قطعاً مشاهده کرده‌اید که در دیگر مکان‌ها اگر عده زیادی گرد هم جمع شوند مطمئناً دچار درگیری و آشوب  می‌شوند ولی در شعبه‌های کنگره با این ازدحام جمعیت امنیت و آرامش همیشه برقرار است و این از تدبیر ایشان است که توانسته‌اند افرادی را که بی‌تعادل ترین افراد جامعه بودند را بانظم در این سیستم نگه‌دارند. 

تک‌تک اعضای کنگره زمانی و درجایی پیمانی بسته‌اند و خواسته‌ای داشته‌اند که الآن در کنگره حضور دارند و باید بدانند که مسیر تکامل، تعادل و آموزش ما از کنگره شروع می‌شود و خوشا به حال آنانی که می‌آیند و در این شعاع قرار می‌گیرند و از حاشیه‌ها می‌پرهیزند و آنچه برداشتنی باشد را دریافت می‌کنند و دائماً شعاع اضافه می‌کنند زیرا شخصی که در حاشیه گردباد باشد قطعاً به بیرون پرتاب خواهد شد.

تمام جایگاه‌های خدمت در کنگره به جهت تکامل ماست و لازم است فراموش نکنیم که هرکدام از این خدمت‌ها روزی تمام خواهد شد و برای همیشه یک شخص در جایگاه ایجنت و مرزبان و... نخواهد ماند و درسی و آموزشی که از این خدمت‌ها می‌گیرد مهم است و کارنامه‌ای که در آخر کار دریافت می‌کند نتیجه اعمال، کردار و رفتار او می‌باشد.

 

باید بدانیم که کنگره برای هیچ‌کدام از اعضا تمام‌شدنی نیست و تا ابد جایگاه‌های خدمت مختلف وجود خواهد داشت.

فردی که وارد کنگره می‌شود نباید فقط به فکر درمان اعتیاد و سیگار خود باشد بلکه باید از این مکان و علم ناب آن استفاده کند و بداند که هیچ‌کدام از این جایگاه‌ها بدون زحمت و تلاش  به کسی  داده نمی‌شود.  کسی که امروز کمک راهنماست یا کسی که امروز مرزبان است شبانه‌روز زحمت‌کشیده است و این‌ها کسانی هستند که وادی چهاردهم را درک و عمل کرده‌اند و یاد گرفته‌اند که دریچه ورود به بارگاه خداوند از ورود به قلب مخلوقین می‌گذرد و خدمت کردن به خلق خداوند بدون چشم‌داشت، نوعی اجرای وادی چهاردهم است که نمونه بارز آن ایجنت ها ،  مرزبانان و کلیه خدمتگزاران هستند.


آیا لحظه‌ای به این فکر فرورفته‌ایم که سهم ما چه می‌شود؟ چگونه باید قدردان این نعمت‌هایی که در اختیار من قرارگرفته باشم؟

 

خداوند در قرآن کریم می‌فرماید:نعمت از آن‌کسانی است که شاکر هستند و شکرگزاری از خداوند، از بنده خداوند آغاز می‌گردد و هرگاه از کسی که به ما خدمتی کرده سپاسگزاری کنیم، مطمئناً نعمت افزون‌تر خواهد شد و این سپاسگزاری هم مراتب دارد وکمترین آن تشکر لسانی است ولی کافی نیست، باید در عمل ثابت کند که شاکر است.

 

در  یک سال چهار جشن و چهار دستور جلسه گنجانده‌شده است به جهت اینکه از آن آموزش بگیریم و یاد بگیریم که قدردان بودن و شکر گذار بودن چگونه است.

یک فرد زمانی که دچار بیماری و آسیبی می‌شود حاضر می‌شود که تمام دارایی و هست و نیست خود را بدهد تا بتواند به‌سلامتی برسد. فردی هم که به کنگره وارد می‌شود زمانی که به رهایی می‌رسد و حالش بهبود میابد نباید فراموش کند که چه کسانی در این حرکت عظیم دخیل بوده‌اند و چه  زحمت‌هایی  کشیده‌اند.

 ساختار هستی به‌گونه‌ای است که اگر شاکر باشیم روزی هم فرا خواهد رسید که از ماهم قدردانی خواهد شد . انسانی که از خانواده و از جامعه خود قدردانی نماید تمامی مخلوقات به یاری او خواهند شتافت و از او قدردانی خواهند کرد. یکی از صفات کسانی که در صراط مستقیم هستند همین شاکر بودن است که باید قدم قدم و در تمام مراحل اجرا  شود.


نشان رهایی

خدمتگزاران


مرزبان کشیک

تایپ:مسافر مرتضی ، مسافر مجید ت

عکاس:کمک راهنما مسافر حسین

ارسال تصاویر:مسافر مصطفی

نمایندگی شیخ بهایی اصفهان

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر اسماعیل وهمسفر زهرا چهارشنبه 28 شهریور 1397 02:23
تبریک وخداقوت به آقای صدیقی و مرزبانان محترم
خداقوت به کمک راهنمایان مسافر که برای برگزاری این جشن زحمت کشیدند ومفهوم قدردانی رابه صورت عملی به رهجوهاشون آموختند

مرتضی پ چهارشنبه 21 شهریور 1397 17:46
هفته ایجنت ومرزبان برتمام تلاشگران خستگی ناپذیر کنگره60 مبارک
مرتضی پ چهارشنبه 21 شهریور 1397 17:43
هفته ایجنت ومرزبان برتمام تلاشگران خستگی ناپذیر کنگره60 مبارک
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic