گزارش گارگاه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه 97/5/28
دوشنبه 29 مرداد 1397 ساعت 10:16 | نویسنده این مطلب : مسافر : امیر | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله   

روز یکشنبه بیست و هشت مردادماه 1397 هشتمین جلسه ازدور هفدهم  کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر علی ،استادی مسافر  محمدرضا و دبیری مسافرهاشم بادستور جلسه:عدالت آیا همه افراد در کنگره با هم برابرند؟    رأس ساعت17:00  آغاز به کار  نمود.

آموزش در کنگره یکسان است اما بعد از آن خود فرد است که می تواند تشخیص دهد که در چارچوب کنگره باشد و یا در حاشیه باشد .عدالت از کسب معرفت و آگاهی به دست می آ ید و مترادف عدالت ، انصاف است و متضاد آن نیز ، ظلم و ستم و بی انصافی است .
من زمانی می توانم عادل باشم که به خود و به دیگران ظلمی نکنم در واقع همین که من ورزش نکنم و یا به تغذیه ام اهمیتی ندهم ، وقتی با افکار منفی و پریشان خود زندگی دیگران را به می زنم ، وقتی به دیگران دروغ می گویم یا دیگران را قضاوت می کنم یا در زندگی دیگران تجسس می نمایم ، در حال ظلم کردن هستم و به روح و روان خودم آسیب می رسانم .


انسانی که در رابطه با خود تعادل ندارد در رابطه با دیگران نیز همینگونه است و در همه کارها افراط و تفریط دارد .
روزی که ما به کنگره آمدیم دریافتیم که  جوان یا پیر ، ثروتمند یا فقیر ، همگی هر پست و مقامی که دارند ، پشت در می گذارند و وارد می شوند  و همه با هم بر روی یک مدل صندلی می نشینند و همگی مشابه هم مشاوره می شوند و هر کسی حق انتخاب یک راهنما و یا یک لژیون را دارد .
حال سوالی که پیش می آید اینست که آیا رهجویی که از راهنمای خود حرف شنوی دارد و به موقع در جلسات حاضر می شود و سی دی های آموزشی را گوش میکند و می نویسد و همچنین مشارکت می کند با کسی که هیچ کدام از این کارها را انجام نمی دهد ، برابر است؟ آیا مرزبانان ، نگهبان و یا راهنما ، همگی با هم برابرند ؟ 

شاید خیلی از ما قبل از ورود به کنگره فکر می کردیم عدالت یعنی برابری و مساوات ولی اینگونه نیست چرا که هرکس به اندازه تلاش و کوشش خود سهم دارد .


آموزش در کنگره یکسان است اما بعد از آن خود فرد است که می تواند تشخیص دهد که در چارچوب کنگره باشد و یا در حاشیه باشد .
جناب مهندس در سی دی برابری می فرمایند : این نیست که هر چیزی که به نفع ماست ، عدالت باشد و اگر به ضرر ما باشد عدالت نیست . شاید یک نفر قتل کرده یا دزدی کرده باشد و باید به زندان برود و یا حتی اعدام شود ، پس ما نمی توانیم بگوییم که این بی عدالتیست .ما هرچه بکاریم درو میکنیم اگر باد بکاریم قطعا طوفان درو می کنیم و این قانون کائنات است که از هر دستی بدهی با همان دست پس میگیری و این عین عدالت است .
نزدیکترین افراد به خداوند پرهیزگارترین آن ها هستند و پرهیزکاران ، خدمتگزارترین مردم هستند و خداوند این اجازه را به خیلی ها نمی دهد و اگر این اجازه به ما داده شده است باید قدردان آن باشیم .

گل رهایی


نشان رهایی


خدمتگزارانمرزبان کشیکتایپ:مسافر امیر
عکاس:مسافر رضا
ارسال تصاویر:مسافر مصطفی


مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر رویا سه شنبه 30 مرداد 1397 17:29
تبریک به برادرم بابت جایگاه استادی و امیدوارم شال کمک راهنمایی بر گردنت ببینم و روز به روز بیشتر شاهد رشد و پیشرفت بهبود و ارامش شما عزیز دلم باشم خسته نباشید به نگهبان و دبیر و همه خدمتگزاران کنگره .خدا قوت
الهه دوشنبه 29 مرداد 1397 14:42
امیدوارم همیشه موفق باشید فرشتگان سفیدپوش زمینی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic