کارگاه اموزشی عمومی روزپنج‌شنبه 1397/4/14
جمعه 15 تیر 1397 ساعت 16:36 | نویسنده این مطلب : مسافر : علی الف | ( نظرات )
به نام خدایی که عاشقی اش دل می خواهد نه دلیل

 روز پنج‌شنبه 1397/4/14 جلسه سیزدهم از دور شانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی  مسافر حسین ، استادی مسافرمهدی و دبیری مسافر اصغر  با دستور جلسه اول: تخریب های شیشه و درمان آن با متد DST و دستور جلسه دوم:جشن اولین سالروز رهایی مسافر هومن  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


شیشه بیشترین تأثیری را که می‌گذارد این است که به‌غیراز جسم بسیار زیاد روی روان تأثیر می‌گزارد و این هم به دلیل به وجود آوردن عدم تعادل در سیستم شیمیایی بدن توسط شیشه است 

 

سلام دوستان مهدی هستم مسافر.

 سپاسگزارم از خداوند که یک‌بار لیاقت این را به من داد که در جایگاه استادی قرار بگیرم و در خدمت شما عزیزان باشم.

ما امروز دو دستور جلسه داریم؛ یکی دستور جلسه شیشه و تخریب آن است و دیگری تولد اولین سال رهایی آقا هومن است.

در مورد دستور جلسه اول بنده به‌شخصه در ۱۳ سال  تخریبی که داشتم هیچ‌گاه شیشه مصرف نکردم. شیشه را دیده بودم که بچه‌ها مصرف می‌کردند ولی خودم از آن مصرف نکردم اما بعدازاینکه به کنگره آمدم و خداوند نعمت خدمت را به من داد دیدم کسانی را که شیشه مصرف کردند و چه تخریب‌های بسیار وحشتناک روی خودشان و خانواده‌شان گذاشته بودند

 من یادم هست اولین باری که شیشه آمده بود آدم‌های بسیار دارا می‌کشیدند و کم‌کم شیشه رخنه کرد در بچه‌های دانشجو. به دلیل تأثیری که شیشه در سیستم عصبی بدن می‌گزارد و سیستم را به هم می‌ریزد و باعث می‌شود میزان موادی که در سیستم بدن به تعادل ترشح می‌شود به‌اندازه بیشتر ترشح شود و بچه‌های دانشجو می‌کشیدند فقط به خاطر این‌که بتوانند شب امتحان تا صبح بیدار بمانند تا بتوانند درس بخوانند. افرادی که تازه شیشه مصرف می‌کنند می‌توانند به مدت ۴۸ الی ۷۲ ساعت به‌راحتی بیدار بمانند بدون اینکه خسته بشوند و علتش هم ترشح بسیار زیاد دوپامین است و این باعث می‌شود شخص هم بیدار بماند و هم تحرکش بسیار زیاد شود.

شیشه را به‌عنوان ماده‌ای معرفی کردند که اعتیاد ندارد و یک‌بار به بنده نیز پیشنهاد شد که به‌جای تریاک از شیشه مصرف کنم تا بتوانم آن را سریع ترک کنم ولی این کار خدا رو شکر انجام ندادم  و به خاطر جهلی که ما انسان‌ها داریم و آگاهی که نسبت به مسائل پیرامون نداریم باعث می‌شود به‌راحتی حرف هر کس را بپذیریم و ادعا می‌کنیم که می‌توانیم هر مشکلی که داریم را به‌راحتی حل کنیم ولی این نبود چه بسیاری از بچه‌ها که به‌طور مثال فقط تریاک مصرف می‌کردند ولی به دلیل جهل و ناآگاهی چندگانه سوز شدند. من یادم هست که می‌گفتند شیشه درمانی ندارد اما در کنگره چه بسیار را که با متد دی اس تی از بند شیشه نجات دادیم و درمان کردیم.

الآن می‌دانیم که مربی تیم ملی راگبی ایران از بچه‌های کنگره است که مصرف شیشه داشته و درمان شده است و این بچه‌ها سندهایی هستند که می‌توانیم ادعا کنیم که شیشه درمان دارد ولی هنوز خیلی از کشورهای دنیا و همین‌طور پزشک رسماً اعلام می‌کنند شیشه درمان ندارد ولی به قول آقای مهندس ما در کنگره هر نوع مواد مخدری را که وجود داشته باشد یا در آینده خواهد آمد را با روش دی اس تی  درمان می‌کنیم.

 شیشه بیشترین تأثیری را که می‌گذارد این است که به‌غیراز جسم بسیار زیاد روی روان تأثیر می‌گزارد و این هم به دلیل به وجود آوردن عدم تعادل در سیستم شیمیایی بدن توسط شیشه است و درنتیجه تعادل را از انسان می‌گیرد و تمام این به هم ریختن سیستم باعث می‌شود که ما توهم بزنیم و دچار دوگانگی شخصیت شویم.

افراد شیشه‌ای برخلاف دیگر مصرف‌کنندگان به‌شدت توهم می‌زنند و همین می‌شود که خانواده یک شیشه‌ای همیشه باید با این توهمات دست‌وپنجه نرم کنند. وقتی‌که مرتب توهم بزنند مجبور می‌شوند که داستان توهمات خود را برای دیگران تعریف کنند و می‌دانیم که دیگران این داستان‌ها را تائید نمی‌کنند و چون آن چیزی که او می‌بیند دیگران آن را نمی‌بینند و اینجا نقطه شروع مشاجره‌ها است و در این حال است که اطرافیان خود را به‌عنوان دشمن خود می‌بیند چون تائید نمی‌کنند و تمام این حوادث را که شما در روزنامه‌ها می‌بینید که توسط شیشه‌ها رخ‌داده است.

دستور جلسه دوم؛ اولین سال رهایی مسافر هومن

آقا هومن ، پدرشان هم یک مصرف‌کننده شیشه بودند و همه ایشان را می‌شناسند. بچه‌ها که خدمت می‌کنند تمام آن‌ها راهشان را پیدا کردند مسیرشان را به‌درستی تشخیص دادند.

ما انسان‌ها باید حرکت کنیم و در این راستا علاوه بر اینکه زندگی خود را بسازیم باید زمانی را برای خدمت به دیگران بگزاریم.

 هومن در دوران سفر اولش من خیلی از او راضی بودم. برنامه‌ای که به او می‌دادم به آن دقیقا عمل می کرد و این‌که می‌گویم آقا هومن مشکلی نداشت درست نیست چون‌که همه ما در زندگی خود ممکن است مشکلاتی داشته باشیم و شاید این‌گونه قضاوت کنیم که به‌طور مثال فلانی که به اینجا رسیده اگر مشکلات مرا داشت به اینجا نمی‌رسید ولی این‌ها بهانه‌ای می‌تواند باشد برای حرکت نکردن درراه درست و باید بدانیم که اگر ما به کنگره ایمان واقعی داشته باشیم با این آموزش‌ها می‌توانیم یکی‌یکی مشکلات خودمان را حل کنیم و جلو برویم همان‌طور که خیلی از ما این‌گونه بودند و بازهم افرادی این‌گونه خواهند بود.

به آقا هومن تولد یک سال رهایی‌اش را  تبریک می‌گویم ، آقا هومن ره‌جوی بسیار خوبی بودند و من از ایشان رضایت کامل دارم و آرزو می‌کنم که ایشان را در جایگاه کمک راهنمایی ببینم.

همین‌طور از هم‌سفر ایشان  و راهنمای هم‌سفرشان تشکر می‌کنم .

از همه درخواست دارم که اگر همسر دارند همسرشان را و اگرنه مادرشان را به کنگره بیاورند و باید بگویم این‌که افراد می‌گویند که خانواده‌شان نمی‌دانند که من مصرف‌کننده هستم باید بدانند که همه آن‌ها می‌دانند و به رویشان نمی‌آورند.

این بسیار جالب‌توجه است که معاون شهردار در همایش پیاده‌روی روز جمعه چقدر زیبا گفتند که من فکر می‌کردم تخریب فقط برای مصرف‌کننده‌های مواد مخدر است ولی الآن که مدتی است با کنگره آشنا شدم دیدم تخریب افکار من چقدر زیاد است و در آخر تقاضا کردند که کنگره ایشان را  به‌عنوان یک هم‌سفر افتخاری بپذیرد تا بتوانند از آموزش‌ها استفاده نمایند چون آموزش‌ها برای تمامی افراد است.

 از این‌که به صحبت‌های بنده گوش دادید بسیار متشکرم.

 

 

 پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره اوین سال رهایی مسافر هومن را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

 

:اعلام سفر مسافر هومن

آخرین آنتی ایکس مصرفی شیره و متادون ،مدت تخریب8سال،روش درمان دی اس تی همراه با داروی اوتی، مدت دوازده ماه باراهنمایی آقا مهدی سفر کردم  رهایی‌ام یک سال و 25 روز است که آزاد و رها هستم.

در ادامه سفر سیگار را شروع کردم، آخرین آنتی ایکس مصرفی: روزانه 30 نخ سیگار ، مدت تخریب: 13 سال، مدت دوازده ماه سفر کردم به راهنمایی آقا بهزاد رهایی ام شش ماه.

آرزو مسافر هومن: 

آرزو دارم تمام دوستان سفر اول  هم از بند اعتیاد و هم از بند مصرف سیگار رها بشوند و لذت رهایی را درک کنند.

 

آرزو هم‌سفر نیره: 

آرزو می‌کنم جناب مهندس دژاکام و خانم آنی و خانواده‌شان همیشه سلامت و تندرست باشند.

 

سخنان مسافر هومن: 

اگر بخواهم از سابقه اعتیادم بگویم ، گفتنی است که متأسفانه از سنین پایین سیگاری حرفه‌ای شدم و

بعدازآن مصرف الکل و حشیش را به‌طور تفریحی شروع کردم و طی یک مدت و به‌آرامی مصرف‌کننده تریاک هم شدم.

وقتی از خدمت سربازی برگشتم یک مصرف‌کننده حرفه‌ای شده بودم و شدیداً از این موضوع ناراحت بودم

یکی از همکارانم قرص متادون را به من پیشنهاد داد که چند ماه مصرف کنم تا بتوانم راحت‌تر مصرف مواد را قطع بنمایم ولی بعد از چند ماه وابستگی شدیدی به متادون پیدا کردم به‌طوری‌که شاید می‌توانستم یک روز بدون مصرف مواد را طی کنم ولی بدون متادون نه.

بعدها متوجه شدم آن شخص پخش‌کننده متادون بود و می‌خواست که به‌نوعی مرا مشتری خودش کند که موفق هم شد.

هرروزی که می‌گذشت تخریب من بیشتر می‌شد و بیشتر در تاریکی فرومی‌رفتم. به‌هرحال گذشت تا اینکه باوجوداین مشکلات ازدواج هم کردم و به خاطر مشکلاتی که برایم پیش می‌آمد مصرفم خیلی زیاد شده بود و تخریبات فراوانی داشتم.

خدا می‌داند که دریکی دو سال آخر مصرفم حتی نمی‌توانستم تنها در اتاق بخوابم ، به خاطر کابوس‌های شبانه‌ام و حتی از خوابیدن هم می‌ترسیدم و برادرم در اتاق کنار من می‌خوابید تا موقع کابوس دیدن و سروصدا کردن مرا بیدار کند. هرروزی که از خواب بیدار می‌شدم از خدا می‌خواستم که دیگر متادون را مصرف نکنم  حتی به کشیدن مواد راضی بودم ولی متادون را دوست نداشتم  زیرا تخریب متادون امان من را بریده بود.

همسرم در دوران عقد پیش مشاوری رفت و قضیه مصرف‌کننده بودن من را مطرح کرد که پیشنهاد مشاور به همسرم، جدا شدن بود که خدا را شکر می‌کنم که همسرم به این پیشنهاد عمل نکرد.

پدرم مصرف‌کننده شیشه بود ، در کنگره سفر کرد و بعد از رهایی‌اش  پیام کنگره را به من داد و باعث شد که من هم به این مکان قدم بگذارم و درمان شوم. وقتی‌که وارد کنگره شدم  این عشق و محبتی که اینجا موج می‌زد مرا جذب خودش کرد جوری که با تمام مشکلاتم همیشه سر ساعت در اینجا حضور داشتم و همین امر کمک شایانی به درمانم کرد.

وقتی شش ماه سفر بودم با تشویق‌های خانواده‌ام وارد لژیون ویلیام وایت آقا بهزاد شدم و توانستم از مصرف سیگار هم رهایی پیدا کنم و به همه دوستان پیشنهاد می‌کنم که حتی اگر خواسته درمان را هم ندارند بازهم به لژیون‌های ویلیام وایت مراجعه کنند چون کمک زیادی به آن‌ها می‌کند.

راهنمای عزیزم آقا مهدی زحمات زیادی را برای من متحمل شدند و آموزش‌های نابی را به من آموخت که واقعاً از او متشکر و ممنونم.

از هم‌سفرم سپاس گذارم که صبوری کرد و پا به‌پای من آمد و کمکم کرد تا به رهایی برسم و اینکه با آموزش‌هایی که در کنار هم گرفتیم توانستیم در زندگی آرامش بیشتری را تجربه کنیم. از راهنمای هم‌سفرم قدردانی می‌کنم که برای بهتر شدن زندگی ما تلاش‌های زیادی انجام دادند.

 

از پدرم و مادرم تشکر می‌کنم که در رهایی‌ام خیلی همراهی و کمکم کردن و به‌نوعی آن‌ها مشوق من بودند

و از جناب مهندس و خانم آنی بابت فراهم آوردن این بستر  برای رشد و پیشرفت ما تشکر و سپاس گذاری می‌کنم.

 

سخنان کمک راهنما هم‌سفر خانم شهناز:  

زهی عشق زهی عشق که ما راست خدای               چه نغزست و چه خوبست و چه زیباست خدایا

چه گرمیم چه گرمیم از این عشق چو خورشید               چه پنهان و چه پنهان و چه پیداست خدایا

زهی ماه زهی ماه زهی باده همراه                                که جان را و جهان را بیاراست خدایا

شکر شکر شکر

خدا را شکر می‌کنم که یک‌بار دیگر شاهد معجزه‌ی بزرگ کنگره هستیم و خدا را شکر می‌کنم که آقا هومن سندی شدند برای کسانی که اعتقاددارند اعتیاد درمان ندارد.

خیلی خوشحالم که آقای هومن و هم‌سفرشان خانم نیره را در این جایگاه می‌بینم  و برای تمام دوستان سفر اول که خواسته رهایی رادارند آرزوی موفقیت می‌کنم.

استاد امین دژاکام می‌فرمایند که زندگی کردن را از خود زندگی باید بیاموزیم یعنی تا زمانی که نفرت نباشد عشق معنی ندارد تا زمانی که بیماری نباشد معنای سلامتی را نمی‌دانیم و تا وقتی‌که اعتیادی نباشد ، معنای رهایی قابل‌درک نیست.

من این آموزش‌ها ، این آرامشی که پیداکرده‌ام و این وصل عشقی که باعث شده به این مکان بیایم را مدیون جناب مهندس هستم و دعا می‌کنم که جناب مهندس و خانواده گرامی‌شان همواره سلامت و موفق باشند. 

در ابتدا این رهایی را به مهندس تبریک میگویم بعدازآن به تمام خدمت گذارانی که با شور و شوق فراوان برای رهایی افراد تلاش می‌کنند و خسته نباشید میگویم و از آن‌ها تشکر می‌کنم.

به آقا مهدی، راهنمای آقای هومن بابت جایگاه ایجنت شعبه تبریک میگویم  انشالله که در جایگاه‌های بالاتری ایشان را ببینیم و به ایجنت قبلی شعبه آقا جلال خدا قوت عرض می‌کنم.

به خانم نیره عزیز ، به خاطر این حضور و پشتکار درگرفتن آموزش‌ها و بالاتر بردن کیفیت زندگی‌شان تبریک میگویم

و همین‌طور به خانم فرزانه ، این مادر فداکار و دلسوز تبریک میگویم  چون شاهد سختی‌هایی که تحمل کردند بودم و در آخر به تمام اعضا کنگره بخصوص اعضای شعبه شیخ بهایی تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

 

سخنان هم‌سفر نیره:

من اول‌ازهمه خدا را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم.

لازم میدانم به تمام هم‌سفران دوستان سفر اولی بگویم که سعی کنند با صبر و تحمل در تمام مراحل درمان مسافرشان در کنارشان بمانند و بدانند که در آخر به آرامشی عمیق و درونی می‌رسند که حاضر نیستند این آرامش را با هیچ‌چیز دیگری عوض کنند 

از جناب مهندس و خانم آنی تشکر می‌کنم و برایشان آرزوی سلامتی دارم.

 از آقا مهدی راهنمای مسافرم و خانم شهناز راهنمای خودم بابت زحماتی که برای ما کشیدند و آموزش‌هایی که به ما دادند تشکر می‌کنم چون این آرامشی که من و هومن در زندگی داریم همه را مدیون این دو عزیز بزرگوار هستیم. 

از پدرشوهرم و مادر شوهرم تشکر می‌کنم که این راه را نشان ما دادند و مشوق ما بودند و همچنین از مرزبانان و خدمت گذاران و همه اعضای کنگره متشکر و ممنون هستم.


گل رهایی

گل رهایی نیکوتین

مرزبان کشیک


 تایپ:مسافر علی الف ، همسفر محمد جواد

عکاس:مسافر مجتبی

ارسال تصاویر:مسافر مصطفی

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجیدعبدالهی دوشنبه 18 تیر 1397 22:31
تولد مبارک باشه انشاءالله
امید یکشنبه 17 تیر 1397 05:49
سلام و خدا قوت خدمت عزیزان زحمتکش و خدمت گذار وبلاگ
همواره شاد وسربلند وپیروز باشید
همسفر مانا شنبه 16 تیر 1397 23:24
خدمت خانم نیره و مسافر محترمشان وکمک راهنمایان عزیزشان یکسال رهایی شان را تبریک عرض میکنم.
تبریک ویژه به خانم فرزانه عزیز که یک خدمتگزار نمونه در کنگره هستند.
مسافر علی الف شنبه 16 تیر 1397 16:54
تبریک میگم ، انشالله که آقا هومن و خانوادشان همواره سالم و سلامت باشند
همسفر فرزانه شنبه 16 تیر 1397 13:09
باسلام وخدا قوت از تمامی عزیزانی که برای بر گزاری این جشن فرخنده زحمت کشیدند مخصوصا از هم لژیونی های اقا هومن ولژیون سرکار خانم شهناز که با زحمات خودشان این جشن را زیباتر وبا شکوهتر کردند کمال تشکر را دارم از تمامی عزیزانی که در این جشن شرکت کردند وماراسرافراز نمودند تکر وقدر دانی میکنم از ایجنت محترم وگروه مرزبانی وکمک.راهنمایان گرامی قدر دانی مینمایماز اقای مهدی وسرکار خانم هناز هم کمال تکر را دارم وبرای همه عزیزان سلامتی وسعادت ارزومندم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic