مصاحبه با راهنمای لژیون ویلیام وایت (درمان سیگار) مسافر امید
دوشنبه 28 خرداد 1397 ساعت 23:23 | نویسنده این مطلب : مسافر مجتبی | ( نظرات )
به نام نامی عشق

((بازی در آگاهی))

مصاحبه با راهنمای لژیون ویلیام وایت (درمان سیگار) مسافر امید به بهانه ی دستور جلسه هفتگی :سیگار


این اجازه را به خودتان بدهید که از یک ترس دیگر عبور کنید. درمان سیگار در کنگره تجربه‌شده است و این تجربه سندی است بی‌نقص. انجام این تجربه خسارتی به انسان نمی‌زند پس‌ازاین ترس عبور کنید.

لطفا خودتان را معرفی و اعلام سفر کنید؟

سلام دوستان امید هستم یک مسافر

آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک، تخریب بیش از 10 سال ، 11 ماه باراهنمایی آقای امیرحسین متحملیان به روش دی اس تی و داروی اوتی سفر کردم رهایی 4 سال و 9 ماه و در ادامه آنتی ایکس مصرفی سیگار، 11 ماه باراهنمایی آقای مجید اعتباریان به روش دی اس تی و نیکوتین خوراکی سفر کردم ،رهایی 3 سال و 6 ماه.

چه اتفاقی افتاد که به فکر درمان سیگار افتادید؟

وقتی انسان وارد بازی در آگاهی می‌شود خیلی از مجهولات لاینحل که نمی‌توانسته به جواب برسد در کنگره به جواب می‌رسد و اگر انسان به آن مرحله لازم و قوام در جواب برسد ،قطعاً به این تفکر می‌رسد که بتواند از این وادی هم عبور کند . وقتی انسان مفهوم آزادی را لمس و درک می‌کند به دنبال این است که آزادتر و رهاتر شود. وقتی انسان به فکر خارج شدن از وادی دخانیات می‌افتد به فکر اینکه یک انسان ورزشکار هم شود هست ، به فکر اینکه یک انسان باسوادتر هم شود هست و من با این تفکر خیلی راحت سفر کردم دران زمان قانون این بود که شش ماه از سفر ایکس بگذرد و سپس سه ماه شد و من سه ماه و یک روز بعد از سفر ایکس وارد لژیون ویلیام وایت شدم و درمان سیگارم را شروع کردم.

آیا از قطع سیگار ترس داشتید؟

اصلاً . این حسی بود که تجربه‌شده بود . ناشناخته‌ها منشأ ترس است . من یک‌بار از اعتیادی که چندین بار ترک سقوط آزاد داشتم عبور کرده بودم و طعم آزادی را با حرکت در صراط مستقیم چشیده بودم. عقل و ایمان به انسان کمک شایانی می‌کند . وقتی انسان از عقل فرمان‌برداری می‌کند به مراتبی می‌رسد که حقایق برایش آشکار می‌شود. و رسیدن به این حقایق باعث می‌شود انسان باایمان تر شود.

پس از درمان سیگار چه تغییراتی در خود احساس می‌کنید؟

همیشه وجود یک سری ساختارها باعث جلوگیری و پیشرفت کارهای دیگر می‌شود . یک انسانی که سیگار می‌کشد نمی‌تواند یک انسان ورزش‌کار هم باشد. درمان سیگار باعث شد که من به ساختاری برسم که به آن ساختار اجازه فکر کردن بدهم و آن فکر ورزش کردن بود. زمانی که شخص ورزش نکند فرتوت می‌شود و ازنظر من از بعد جهان‌بینی هم دچار مشکل است. اگر امروز در کنگره درس صبر، استقامت و آرامش داریم ورزش می‌تواند به ما درس صبر و استقامت بدهد . ورزش باعث بالا بردن سطح جهان‌بینی ما می‌شود و درمان سیگار باعث شد که من ورزشکار شوم . درمان سیگار باعث شد که من کارهایی انجام دهم که فکر کردنش برای انسان‌های سالم هم سخت بود.

با توجه به صحبت‌های شما یک تجربه ورزشی بگویید که شاید با مصرف سیگار انجامش برای شما غیرممکن بود؟

همین تعطیلات گذشته من ظرف مدت 2 روز طولانی‌ترین مسیر قله البرز که به شاه البرز معروف است را صعود و فرود انجام دادم که همه آن را مدیون کنگره و درمان در کنگره 60 هستم . درست است که راه را خودمان می‌رویم اما اگر راهنمایان کنگره 60 نبودند ما هرگز قادر به رفتن این راه نبودیم و خیلی خوشحالم که با درمان سیگار انسانی شده‌ام که بدون ورزش نمی‌توانم زندگی کنم.

درمان سیگار و درمان اعتیاد را چگونه مقایسه می‌کنید؟

ازنظر شباهت نقشه جنگی مایکی است و آن روش دی اس تی است . آقای مهندس می‌فرمایند :ما برای انجام هر اول باید قوت فیزیکی داشته باشیم، سپس فوت‌وفن ان کار را داشته باشیم . جهان‌بینی کنگره برای هر دو یکی است و نقشه جنگی ما هم یکی است . در هر دو به هوشیاری نیاز داریم که شکست نخوریم . باید یک فرمانده خوب باشیم و به‌موقع دستور حمله بدهیم. باید بدانیم با چه کسانی برخورد داشته باشیم و بتوانیم از نقاط ضعف نیروهای منفی استفاده کنیم . مهم‌ترین کار نیروهای منفی جلوگیری از فرایند دانایی است و وقتی انسان حضورداشته باشد برای گرفتن دانایی و بالا بردن جهان‌بینی نقطه مقابل نیروهای منفی است. تفاوت درخواست شخص است . انسان نسبت به خواست خودش از طبیعت ادراک و برداشت می‌کند و می‌تواند به حال خوش برسد.

 اهمیت متون و نشریات کنگره در درمان سیگار چقدر است؟

ارتباط مستقیم دارد . اگر بخواهیم نشریات را از کنگره جدا کنیم درمان اعتیاد میسر نخواهد بود . یکی از اضلاع مثلث درمان جهان‌بینی است و بالا بردن سطح جهان‌بینی در کنگره با استفاده از نشریات صورت می‌گیرد.درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل می‌شود توضیح دهید؟

به خاطر مواد شیمیایی است که در درون بدن فعل‌وانفعالاتی انجام می‌دهد که شخص تعادل لازم را داشته باشد. در کنگره این جمله را زیاد شنیده‌ایم که درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان. پس انسانی که تعادل ندارد درمان‌نشده است و قطعاً مصرف سیگار هم بی‌تعادلی دارد و می‌تواند روی خلق‌وخوی انسان اثر مستقیم بگذارد. پس شخصی که درمان سیگار انجام نداده تعادل ندارد و درمانش کامل نشده است. ممکن است شخص با مصرف سیگار به خاطر ضعف جهان‌بینی به اعتیاد عودت داده شود.

توصیه‌تان برای کسانی که هنوز درمان سیگارشان را شروع نکرده‌اند؟

من همیشه به بچه‌ها می‌گویم وقتی چند ماهی از سفر اولتان گذشت این اجازه را به خودتان بدهید که از یک ترس دیگر عبور کنید. درمان سیگار در کنگره تجربه‌شده است و این تجربه سندی است بی‌نقص. انجام این تجربه خسارتی به انسان نمی‌زند پس‌ازاین ترس عبور کنید. بعضی‌اوقات باورهای غلط ما اجازه قدم برداشتن نمی‌دهند و اگر این باورهای غلط را کنار بگذاریم خیلی سریع‌تر می‌توانیم به آرامش برسیم.

دوست دارید به آقای ویلیام وایت چه بگویید؟

دوست دارم به ایشان بگویم اگر انسان‌هایی مثل شما نباشند بشریت هرروز بیشتر از تعادل خارج می‌شود. من خیلی ایشان را دوست دارم. می‌توانم بگویم ایشان رابط مستقیم کنگره 60 با جهان مادی هستند و می‌توانند پیام کنگره را به جهان برسانند و در پیشبرد اهداف کنگره 60 مؤثر باشند. ایشان از دوستان صمیمی بنیان کنگره 60 هستند . ما همه‌ی اعضای کنگره 60 را دوست داریم . ایشان هم عضوی از کنگره هستند و ما هم ایشان را دوست داریم.

کلام آخر؟

اگر انسان‌ها به فکر خودشان نباشند کسی هم به فکرشان نیست. اگر من امید برای خودم دلسوزی نکنم خود آقای مهندس هم نمی‌تواند برایم کاری انجام دهد. این فرمان خداست که اگر من ان خواسته را نداشته باشم خداوند هم نمی‌خواهد. اگر من نخواهم اعتیادم درمان نمی‌شود ،سیگارم درمان نمی‌شود و... و اگر نخواهم به آرامش نمی‌رسم .

 

تهیه‌کننده : مسافر مجتبی

عکس: مسافر رضا

 


مرتبط با: مصاحبه،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر حسین چهارشنبه 30 خرداد 1397 22:03
زیبا و اموزنده
ممنون از اقای امید
خداقوت خدمت مسافر مجتبی
مسافر محمد چهارشنبه 30 خرداد 1397 20:24
با سلام و خداقوت خدمت مسافر امید و مسافر مجتبی
مصاحبه اموزنده ای بود هم سوالات کلیدی بود و پاسخ ها مسثمر ثمر
پاینده باشید
مسافرمحمد شعبه شهرکرد
مجید شیروی چهارشنبه 30 خرداد 1397 13:01
درود به آقا مجتبی و راهنمای بزرگوار علی آقا جمالی و خدا قوت به راهنمای ویلیام امید عزیز. این نکته سنجی و مو شکافی امین خان گلی واقعا جای تحسین داره
امین گلی سه شنبه 29 خرداد 1397 13:27

مصاحبه خوبی بود. بهره مند شدم.

هم مصاحبه شونده جناب امید معتمدی مطالب را بخوبی تبیین کرده است

و هم مصاحبه کننده جناب مجتبی در شکل و محتوا موفق عمل کرده است.

جا دارد از ایشان که آقا امید را "راهنما"، و نه "کمک راهنما" ، خطاب کرده تشکر کرد.
رتبه ایشان کمک راهنماست و کار و عمل ایشان کاملا راهنماست. و من خودم مستقیما از مهندس شنیدم که کمک راهنما همان کار راهنما را انجام می دهد و هر دو را راهنما خطاب کنید.

وانگهی در لژیون ها ما هر دو راهنما و کمک راهنما نداریم که لازم باشد یکی را از دیگری متفاوت اعلام کنیم.
مثلا
در هواپیما کمک خلبان یعنی کسی که به خلبان کمک می کند و در زمین ورزش کمک داور یعنی کسی که در کار داوری کمک می کند ، داریم ،
اما در کنگره به این صورت نیست .


بهرحال از شما سپاسگزارم.
امید طاوسی سه شنبه 29 خرداد 1397 10:53
بسیار عالی، خدا قوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic