گزارش گارگاه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه 97/3/20
دوشنبه 21 خرداد 1397 ساعت 09:11 | نویسنده این مطلب : مسافر : مجید ت | ( نظرات )

به نام پروردگار مهربان 

روز یکشنبه20 خرداد 97 سیزدهمین جلسه ازدور شانزدهم  کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر محمد  ،استادی مسافر علی و دبیری مسافرمحمدرضا با بادستور جلسه: ظرفیت ، مسئولیت و قبله گم کردن رأس ساعت17:30  آغاز به کار  نمود.

 ما انسان ها فرقی که با ابزار داریم در این است که با آموزش و کار کردن آموزش ها می توانیم ظرفیت خودمان را بالا ببریم.دستور جلسه این هفته از سه کلمه اصلی تشکیل شده است و دستور جلساتی که آقای مهندس تعیین می نمایند برای عموم قابل فهم است و فرقی نمی کند که شخص بی سواد باشد یا با سواد.
اولین کلمه ظرفیت، برای مثال اگر لیوان را در نظر بگیریم‌ مقدار آبی که گنجایش دارد و آب در آن جای می گیرد را ظرفیت آن لیوان می دانیم. یعنی مقدار مشخصی آب در آن جا می گیرد و این می شود ظرفیت ، یا مثلا ماشین هایی که سوار می شویم مثل پیکان و غیره هر کدام یک ظرفیتی دارند مثلا پیکان ۴ نفر، ون ۱۰ نفر، مینی بوس ۲۰ نفر و ... پس هر چیزی یک ظرفیتی دارد ما انسان ها فرقی که با ابزار داریم در این است که با آموزش و کار کردن آموزش ها می توانیم ظرفیت خودمان را بالا ببریم ولی ماشین اینطوری نیست و اگر بخواهیم ظرفیت ماشین را بالا ببریم باید یک ماشین دیگری بخریم و سوار شویم.
 پس برای بالا بردن ظرفیت آن هم در صراط مستقیم ، من سفر اولی باید آموزش ببینم به عنوان مثال باید یاد بگیرم سر ساعت در جلسه حضور داشته باشم. و اما دومین کلمه دستور جلسه مسئولیت است، کلمه مسئولیت ریشه عربی دارد و از سئله گرفته شده است سئله یا سوال چیزی است که دیگران از ما می پرسند و یا از ما درخواست می کنند و ما باید در قبال آن جواب بدهیم پس من یا کسی که باید سوالات یا درخواست ها را جواب بدهد می شود مسئول ، در هر جا مسئولیت شامل وظایفی است که به عهده مسئول است و باید جوابگوی وظایف باشد چه به دیگران و چه به خودش فرقی نمیکند. اگر کسی ظرفیت لازم را کسب نکرده باشد و به او مسئولیت بدهند تخریب بوجود می آید مثلا اگر شخصی ظرفیت پول را نداشته باشد و در زمان کوتاه به پول زیاد برسد زود هم برشکست خواهد شد.


سومین کلمه قبله گم کردن است و همه می دانیم قبله جهتی است که به طرف آن نماز می خوانیم و می توان اینگونه بیان کرد که قبله مسیر و جهت را مشخص می نماید برای حرکت در صراط مستقیم  در مسئولیت های خودمان اگر به ظرفیت لازم نرسیده باشیم و یا مسئولیت خود را خوب انجام ندهیم یواش یواش از مسیر منحرف شده و به مقصد و هدف نمی رسیم یعنی قبله خود را گم میکنیم ، یعنی کسی که ظرفیت ندارد از پس مسئولیت بر نمی آید و در ادامه هم راه را گم خواهد کرد .
من در کنگره یاد گرفتم برای بالا بردن ظرفیت خودم باید آموزش ببینم مثلا من سفر اولی با مشارکت کردن و نترسیدن از مشارکت ظرفیت خودم را بالا می برم و در آینده هم می توانم مسئولیت بپذیرم و شاید به همین دلیل آقای مهندس تاکید بر مشارکت سفر اولی ها دارند .


نشان رهاییخدمتگزاران
مرزبان کشیکتایپ:مسافر محمد 

عکاس:مسافر رضا
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: