گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 1397/02/27
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 21:12 | نویسنده این مطلب : مسافر : علی الف | ( نظرات )
به نام نامی عشق 

 روز پنج‌شنبه 97/02/27 جلسه ششم از دور شانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی  مسافر حسین ، استادی مسافرعلیو دبیری  مسافر ولی اله  با دستور جلسه اول: وادی نهم و دستور جلسه دوم سومین سالروز رهایی مسافر علی اصغر  رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.


اگر اقیانوس شیطانی که در وجود ماست را به روشنایی تبدیل کنیم الماس درونمان را دریافت خواهیم کرد. این سختی ها و پالایش ها باعث می شود که انسان صیقل پیدا کند....


خلاصه سخنان استاد:
خداوند را شاکرم که باز هم در جلسه ای دیگر و جشنی دیگر در خدمت مسافران و همسفران محترم هستم. امیدوارم که جلسه پرباری را داشته باشیم . همچنین حلول ماه مبارک رمضان را تبریک عرض نموده امیدوارم بهره کافی و وافی را از این ماه مبارک ببریم.
اما دستور جلسه اول وادی نهم.
وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتر برسد نقطه تحمل پیدا می شود.
در ابتدای وادی پیامی بیان شده که ببشتر به عنوان پیام سفر دوم در جلسات خوانده می شود:
پیام برای كسانی كه به دنیای تازه قدم نهاده‌اند و به خویش خویشتن توجه می‌نمایند. بر شما واجب و ضروری است كه از سخن به نقطه عمل حركت بنمائید و بر زمین و سماء توجه كنید. با اندیشه ژرف خود به رحمت ماوراء ایمان راسخ داشته باشید و بدانید كه پاداش شما دست همیاری شما را خواهد داد. آنگاه بذر نیكو بكار و یا تخم و دانه با ارزش. هم قوت كافی و هم سایبان‌هایتان برافراشته خواهد شد.
 پس آن كنیدكه فرمان است.


حقیقتا کل مطلب این وادی را این چند جمله بیان می کند. این وادی به ما می گوید که باید حرکت را آغاز کنیم و موارد مثبت را از سخن به عمل در اوریم تا در ادامه به هدفمان که ارامش و حال خوش است برسیم. اگر به ابتدای وادی توجه کنیم انسان از درجه شعور و عقل از بقیه موجودات بالاتر است. مجموعه ای است از ذرائل و خصائل که خداوند در نهاد انسان قرار داده که انها را به فعل تبدیل کند و در ادامه متوجه می شویم اگر بخواهیم صفات رزیله ای که در وجودمان است به صفات نیک تبدیل کنیم به صورت انی امکان پذیر نیست. نمی توان یک لحظه تصمیم بگیریم که دروغ نگوییم ، غیبت نکنیم، مواد مخدر مصرف نکنیم و ... امکان پذیر نیست!! چرا که در این وادی نقطه تحمل مطرح می شود و این موضوع باید در فرایند زمان تکرار شود. این وادی به ما می اموزد که صفات رزیله ای که که در ما به فعل درامده را به صفات مثبت تبدیل کنیم. برای این کار صفات منفی که تحمل ما را برای انجام ان بالا رفته پایین بیاریم. 
نقطه تحمل در دو پارامتر تعریف می شود: در نظر گرفتن فرایند زمان و تکرار منظم موضوع هم در موارد منفی و هم در موارد منفی.
در موارد منفی ما نیاز زیادی به تفکر، تجربه و اموزش نداریم اما در امور مثبت ما نیاز زیادی به تفکر، تجربه و اموزش داریم. و این تفاوت مارا متوجه می کند که در موارد منفی نقطه تحمل سریع بالا می رود. چون ظاهر امر بسیار خوشایند است و ضدارزش ها ظاهر جذابی دارند و مرا زودتر به خواسته هایم می رسانند. اما در ادامه باعث نابودی انسان می گردند. همان طور که مواد مخدر در ابتدا ما را به خواسته های کوتاه مدتمان رساند ولی در ادامه ما را به قهقران و نابودی کشاند. 


اما تاکید من روی قسمت پایانی وادی است که نیروهای منفی را به عنوان یک مکمل ذکر می کند و این نیروها امده اند که نقطه تحمل مارا بالا ببرند. مارا بزرگ کنند . مارا اب دیده کنند. اگر ذغال یا کربن را در نظر بگیریم سیاه است اما الماسی که از ان خارج می شود ارزشمند است. این نشان می دهد که اگر اقیانوس شیطانی که در وجود ماست را به روشنایی تبدیل کنیم الماس درونمان را دریافت خواهیم کرد. این سختی ها و پالایش ها باعث می شود که انسان صیقل پیدا کند. همین تزکیه و پالایش های ماه مبارک رمضان باعث می شود که انسان نقطه تحمل پیدا کند. در درمان اعتیاد هم همین گونه است. بنابراین باید هم پستی ها و هم بلندی های زندگی را بپذیریم. نمی شود خوشی ها و زیبایی های ان را بپذیریم اما سختی ها و مشکلات را نپذیریم و بگوییم مشکلات لعنت خداوند است!!
اگر کسی نتواند در این حیات از زندگی سالم و خوبی برخوردار شود مطمئنا در حیات بعدی هم نمی تواند برخوردار شود. باید از لحظه لحظه زندگی استفاده کنیم. برای رسیدن به عشق و ارامش نیاز نیست از بیرون چیزی را دریافت کنیم خداوند ان را به عنوان صفات حسنه در درون ما قرار داده است. بنابراین ما برای رسیدن به این صفات حسنه باید بستر ان را فراهم کنیم. باید حرکت کنیم . باید نقطه تحملمان را به مرور زمان بالا ببریم تا به نقاط مثبت برسیم.


اما دستور جلسه دوم:
خداوند را شاکرم و خوشحالم که جشن گلهای شکفته باغ کنگره 60 را می گیریم و خداوند را سپاس گذارم که من هم نقش کوچکی در این قضایا داشته ام. تبریک می گویم این روز زیبا را خدمت اعضای کنگره 60 در راس خدمت اقای مهندس و خانواده محترمشان.به گروه مرزبانی و ایجنت محترم تبریک می گویم. خدمت اعضای لژیون چهارم همسفر محترم علی اصغر عزیز و راهنمای همسفرشان تبریک عرض می کنم. امیدوارم در راهی که قدم گذاشته همیشه به یاد خداوند باشد و به احترام شالی که بر گردن دارد کلام خدا را در جا و به جا عمل نماید. علی اصغر در ابتدای راه اندازی لژیون چهارم به من مراجعه کرد و امده بود که درمان شودو برود. جلسه اخر اسفند 92 بود و نمی توانست روی پروژه اوتی برود و به ایشان گفتم که باز هم مصرف کند و بسیار از این روند ناراحت بود که در نهایت یک برنامه تثبیت به او دادم . با مصرف زیاد شیره و قرص و بسیاری از بیماری ها از قبیل قند و فشار خون و ... وارد کنگره شد. دو سه ماه اول چیزی متوجه نمی شد و وضعیت وخیمی داشت. به دلیل بیماری هایی که داشت خیلی اذیت شد. انچه را ما می گفتیم به خوبی انجام می داد. از همان سفر اول عشق به خدمت داشت. در سفر اول در وبلاگ خدمت کرد و به خاطر عشق به خدمت در کنگره ماند. حقیقتا دستور جلسه این هفته در علی اصغر صدق می کند و نقطه تحمل ایشان نه 360 درجه بلکه 720 درجه بالا رفت. با وجود زود رنجی بسیار در سفر دوم بسیار اب دیده شد. در اوتی خدمت کرد در نشریات خدمت کرد. دوسال عضو لژیون مالی بود. در ازمون گذشته به عنوان مشاور تازه واردین قبول شد. انشاالله در ادامه به درجه کمک راهنمایی هم نائل می شود. در حال حاضر هم در جایگاه مرزبانی مشغول خدمت است . امید وارم مثل همیشه خدمت گذار خوبی برای کنگره باشد.پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره سومین سالروز رهایی مسافر علی اصغر را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:


اعلام سفر مسافر علی اصغر:
سلام دوستان علی هستم مسافر
آخرین آنتی ایکس مصرفی : تریاک ، شیره قرص
مدت تخریب : بیش از 25 سال
روش درمان : دی اس تی
داروی درمان : شربت اوتی
مدت 11 ماه سفر کردم با راهنمایی استاد عزیزم اقای علی جمالی
مدت رهایی : 3 سال و 1 ماه و 22 روز
ورزش در کنگره : والیبالارزوی مسافر علی اصغر:

آرزو می کنم به زودی جهانی شدن کنگره را همه باهم جشن بگیریم.سخنان مسافر علی اصغر:

من از خداوند تشکر می کنم که این توفیق را به من داد که در این جایگاه در خدمت شما دوستان باشم.
لازم است که ابتدا از جناب مهندس دژاکام و خانواده شان و همچنین خانواده کنگره ، همه اعضا شعبه شیخ بهایی اصفهان و راهنمای عزیزم آقای علی جمالی ، ایجنت محترم شعبه و برادرانم در گروه مرزبانی و همه راهنمایان و خدمتگذاران تشکر کنم و ممنونم که در جشن من شرکت کردید.
چند مورد برای هدایت و بهتر شدن سفر هست که در این چندسال تجربه به من ثابت کرده است .
اول از همه نظم و انضباط و حضور مستمر در جلسات است خصوصا کارگاه های آموزشی عمومی که من به همه عزیزان پیشنهاد می کنم زودتر از موعد شروع جلسه در کنگره حضور داشته باشند.
یکی از حس های نابی که افراد تحربه می کنند مخصوص دوستان تازه وارد است که با حضور در جلسات عمومی و لژیون این حس در آنها شکفته می شود که اگر آنرا تجربه کنند قطعا در کنگره ماندگار می شوند.
قبل از ورود به کنگره شاید رفتار خوبی با اطرافیانمان نداشتیم و حرفی هم برای گفتن نبود ولی با نظم و انضباط ، دیگران به آرامی متوجه شکل گیری تغییرات در وجود ما می شوند و حس می کنند که اگر قولی بدهیم حتما پای آن ایستاده ایم و رفتار ما خیلی بهتر شده است و این موضوع باعث می شود دوباره به جایگاه قبل از سوء مصرفمان برگردیم.


مسئله بعدی این است که باید بدانیم ما مثل یک خانواده ایم ، در هفته سه بار یا بیشتر همدیگر را می بینیم و خیلی خوب باهمدیگر ارتباط برقرار می کنیم.
پس هرلژیون یک خانواده است و محور آن خانواده راهنما است که حتما باید به راهنما احترام بگذاریم ، هرچند که ممکن است راهنما و رهجو از قبل باهم آشنا باشند یا اینکه از لحاظ سنی راهنما از رهجویش سن کمتری هم داشته باشد ولی افراد باید قدرت راهنما را در کنگره حس کنند و از آن پیروی نمایند.
و اینکه در گذشته گفته می شد که در ورود به کنگره اشخاص باید سر خود را با سر راهنمایشان عوض کنند یعنی اینکه هر فرمانی که راهنما داد بدون هیچ گله و شکایتی انجام دهند تا درمان شوند.
و اینکه مصرف دارو حتما باید طبق میزان تعیین شده راهنما و سر ساعت باشد ، در زمان سو مصرف هرزمانی که می شد مواد را مصرف می کردیم ولی درمان با داروی اوتی باید روی برنامه و ساعت دقیق باشد تا آن کارایی لازم را داشته باشد.
 و اینکه حتما باید قدر این زحماتی که برای تهیه و قانونی شدن این دارو کشیده شده است را بدانیم و به شفا بخش بودن آن اطمینان داشتیم باشیم ، در گذشته به یاد دارم که قدیمی تر ها می گفتند که ما حتی با داروی خود صحبت می کنیم و بخاطر اینکه حالمان را خوب می کند و باعث درمانمان می شود از آن تشکر می کنیم.
کسانی بودند که با تخریب هایی که باور نمی کردند تمام عمرشان را مصرف کننده بودند ولی در کنگره با این دارو درمان شده اند ، خود من غیر از مصرف تریاک روزانه سی عدد قرص می خوردم که حالا اصلا اسم هایشان را هم به یاد ندارم.
باید بگویم که من همه زندگی ام را مدیون زحمات استاد عزیزم جناب جمالی هستم و خودم هم باور نمی کردم که بتوانم درمان شوم و به این حال خوب امروزم برسم .


و مسئله بعدی رعایت حرمت های کنگره است که در طول سفر برای ما خیلی مهم می باشد. من و دوستی که پیام کنگره را به من داد و باعث ورودم شد در اواسط سفر یک مقداری از برنامه جلوتر رفته بودیم و مقدار کمتری مصرف می کردیم که علی آقا متوجه این موضوع شدند و از ما سوال کردند که من جریان را به علی آقا گفتم و ایشان هم مرا تنبیه کردند و دو پله بالاتر رفتم ، این دو پله باعث شد مدت سفر مقداری طولانی تر شود ولی در این مورد به آگاهی رسیدم که حرف حق را راهنما می زند و تا آخر از فرمان ایشان پیروی کردم و همین موضوع کمک شایانی به درمان من نمود.
این خاطره تجربه من بود که در اختیار شما گذاشتم تا شاید باعث شود که شما به فرمان ها و به حرمت ها اعتقاد پیدا کنید و رعایتشان کنید.
حرمت ها نتیجه تجربه و تفکر خیلی از بزرگان است که مسائلی را تجربه کرده اند تا الان بصورت قانون در آورده شود و باعث شود که بتوانیم به نحو احسن سفر کنیم.
مثلا در حرمت آمده که هیچکس حق ندارد شماره شخصی دیگر را داشته باشد این قطعا به نفع خود ما است ، در زمان سفر نیکوتین من ، هیچ کدام از اعضا شماره راهنمایمان آقای اعتباریان را نداشتیم و اعتقاد بر این بود که هر مشکلی که هست در خود مکان کنگره باید مطرح شود.
الان رابطه رهجو ها و راهنمایان خیلی گرم و صمیمی است و باید قدر این آموزش ها و قدر این لحظه هارا بدانیم.

در آخر برای همه مسافران عزیز حاضر در جلسه آرزو می کنم که به رهایی برسید و راه خود را در این مسیر ادامه دهید تا تولد هایتان را زیر همین سقف جشن بگیریم.

ودر ادامه...

 
مرزبانان کیشیکضمنا در این جشن زیبا تعدادی از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پرمهر و عطوفت آقای مهندس دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند
همچنین شاهد اعلام رهایی دو نفر از اعضای لژیون ویلیام وایت ((درمان وابستگی به دخانیات به روش دی اس تی )) بودیم:تا باد چنین بادا...

تهیه گزارش و تایپ: مسافر علی الف
ویرایش و عکاس : مسافر مجتبی

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجید شیروی شنبه 29 اردیبهشت 1397 04:52
خدا قوت به علی آقا جمالی عزیزم . خداوند به شما سلامتی و سربلندی در همه زمینه ها عطا فرماید . علی اصغر عزیز سهسال رهاییت مبارک .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو