سنگینی مسئولیت
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 ساعت 23:11 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )
به نام نامی عشق

سنگینی مسئولیتدرخواستی که یک بچه از من می‌کند و آرزویی که یک بچه در سن هشت‌سالگی دارد و از من تقاضای ادامه دادن مسیر، را می‌کند، نشان از سنگینی مسئولیت و عظمت کاری است که ما کمک راهنمایان و خدمتگزاران و اعضای کنگره‌ داریم.

سنگینی مسئولیت

شاید هنوز نمی‌دانم که کجایم یا آن‌طور که باید کنگره را نشناختم، شاید هنوز نمی‌دانم که کاری که در کنگره انجام می‌شود، چقدر عظمت دارد! که اگر به‌درستی بدانم هیچ‌گاه حاضر به ترک کنگره و ادامه ندادن راه نمی‌شوم. هیچ‌گاه، هیچ حاشیه و نیروی منفی قادر نخواهد بود  که سد راهم شود.

عظمت و بزرگی کنگره و کاری که کمک راهنمایان و خدمتگزاران کنگره انجام می‌دهند را دختر هشت‌ساله‌ای که تاکنون کنگره نیامده و نمی‌داند که کنگره کجاست را چه زیبا درک کرده است! برگشت پدر به آغوش خانواده را چقدر زیبا با تمام وجودش حس کرده است  و چه شور و شعفی از این بازگشت، سراسر وجودش را در برگرفته است!

اینجاست که می‌توانم بفهمم که چرا خداوند بالاترین عبادت را نجات یک انسان می‌داند، چراکه واقعاً نجات یک انسان، نجات یک خانواده است و نجات یک خانواده، نجات یک جامعه است.

درخواستی که یک بچه از من می‌کند و آرزویی که یک بچه در سن هشت‌سالگی دارد و از من تقاضای ادامه دادن مسیر، را می‌کند، نشان از سنگینی مسئولیت و عظمت کاری است که ما کمک راهنمایان و خدمتگزاران و اعضای کنگره‌ داریم.


و اما متن نامه:

به نام قدرت مطلق الله            17/02/1397

با سلام خدمت آقای صدیقی

من دختر حسن امیر پور هستم. تعریف شما را از پدرم شنیدم و می‌دانم که شما مرد دلسوزی هستید و بچه‌ها را خیلی دوست دارید چون به پدرهای آنان کمک می‌کنید تا درمان شوند.

آقای صدیقی شما برای پدرم خیلی زحمت کشیدید و دوست دارم شما را ببینم و حضوری تشکر کنم.

قبل از درمان پدر من صبح دیر از خواب بیدار می‌شد و نمی‌دانست من چه زمانی به مدرسه می‌روم اما الآن پدرم صبح زود بیدار می‌شود و من را از خواب بیدار می‌کند تا به مدرسه بروم و به همین دلیل من با روحیه‌ی خوبی به مدرسه می‌روم.

آقای صدیقی شما پدرم را دوباره به من بخشیدید. شب‌ها پدرم دیر به خانه می‌آمد و ما دورهمی نداشتیم و الآن دورهم جمع می‌شویم و خوشحال هستم و من این‌همه خوشحالی را از شما دارم. لطفاً به راهتان ادامه دهید و پدرهای زیادی را درمان کنید.و اما پاسخ‌نامه:

دختر گلم سلام؛ هزاران بار خداوند را شکر می‌کنم که مورد لطف و عنایتش قرار گرفتم و این لیاقت را پیدا کردم تا بتوانم گره‌گشا و یا چراغ راه گم‌گشتگانی همچون پدرت باشم.

دست‌های کوچکت را می‌بوسم به خاطر نامۀ بسیار زیبایی که برای من نوشته‌ای . ظاهر این نامه شاید در نظر افراد عادی بزرگ جلوه نکند اما برای من هم ظاهری بزرگ دارد و هم باطنی عظیم.

بهترین هدیه‌ای که تابه‌حال گرفتم و پرانرژی‌ترین سخنی که تابه‌حال کسی برایم گفته یا نوشته باشد به زیبایی چند خط نامۀ تو نبوده است.

دعایم کن که دعایت به دلیل دل معصوم و دست‌های پاکت بهترین دعاهاست. از خدا بخواه که قدم‌هایم را در راهی که می‌روم استوارتر کند و ایمانم را زیادتر، از خدا برایم بخواه که تا زنده‌ام لیاقت خدمت به بندگانش را از من دریغ نکند که سخت به آن محتاجم.

دختر عزیزم خدا را شکر می‌کنم که باعث خوشحالی‌ات شده‌ام و به تو قول می‌دهم که تا جان در بدن دارم و تا زمانی که اجازۀ خدمت به انسان‌ها را دارم با تمام توانم به کمک افرادی چون پدرت ادامه دهم تا گل لبخند را بر لبان فرشتگان کوچکی همچون شما جاری کنم.

سربلند و پیروز باشید.

با احترام؛ مسافر مهدی

مرتبط با: مقالات و دل نوشته ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرفهیمه د دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 22:17
با خواندن نامه بسیار منقلب شدم و با خواندن جواب نامه از طرف کمک راهنمای محترم آقای صدیقی بسیار گریستم و خدارا بسیار شکر کردم بخاطر وجود چنین افراد خدمتگزار در کنگره که با تمامی وجودشان و با عشق به بندگان خدا خدمت می کنند تا آنها هم به حال خوش برسند. این حال خوش گوارای وجوتان امیدوارم همیشه درسلامت باشید و همواره در این مسیر خدمتی موفق و پیروز
زهرا همسفر ولی دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 09:20
عرض سلام و خداقوت ب کمک راهنمای محترم جناب آقای صدیقی دستان شما بزرگواران را تا ابد بوسه میزنیم چون زندگی دوباره را مدیون شما راهنمایان گرامی هستیم
وقتی نامه را میخواندم دقیقا یاده ۸ سالگیه خودم افتادم تمام خط ب خطه این نامه حرفهایه دله من بود من هم دوران کودکی رو با وحشت از اعتیاد پدرم گذراندم با ترس از دست دادن پدرم گذراندم واقعا سایه پدر بزرگترین نعمت است
خداروشکر میکنم و ب این دختر بچه ک از فامیل خودم هم هست میگویم عزیزم خداروشکر کن که در کودکی ات پدرت رها شد و باز ب آغوش خانواده بازگشت و مثل من نبودی ک با این ترس بزرگ شوی و بعد از ازدواج هم با یک مصرف کننده زندگی کنی من در کنگره مدیون همه هستم تمام اعضاء کنگره۶۰ شاد وسلامت باشند انشاالله
مخصوصا خانم سارا عزیزم و آقای جمالی کمک راهنمای پدرم و آقای گلی کمک راهنمای همسرم
مسافر مجتبی ر شنبه 29 اردیبهشت 1397 20:41
امروز داشتم یکی از سی دی های جناب مهندس را گوش میکردم که فرمودند باید به نقطه ضعف ها حمله کرد و نقطه ضعف شیطان هم چیزی نیست جز محبت و حد اعلی ان عشق.
مسافر شاهرخ شنبه 29 اردیبهشت 1397 15:24
سلام و خدا قوت
آقامهدی این نامه انقدر انرژی داره که حال آدم منقلب میشه و توان نوشتن و می گیریره برای منم فرشته ای بودی که خدا سر راهم قرار داد خدا حفظت کنه و. ........
همسفر افسانه. جمعه 28 اردیبهشت 1397 12:03
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای صدیقی.
این نامه بسیار تاثیر گذار بود.خوشا به حال، این دخترخانم با اینکه کنگره را تا به حال ندیده اما چقدر زیبا به عظمت کنگره پی برده ودرک نموده.
انشا... همه کسانی که برای پیشبرداهداف کنگره تلاش میکنند پاداش اعمالشان را در زندگیهایشان ببینند.(آمین)
حسن طاوسی جمعه 28 اردیبهشت 1397 10:49
درود بر تمامی خدمتگزاران کنگره 60
آنچه باور است محبت است .........
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 12:21
سلام و خدا قوت به آقا مهدی عزیز و حسن آقای گل چقدر احساس در این نامه موج میزد در این ماه پر خیر و برکت از خداوند میخواهم شادی همه بچه ها را بخصوص بچه های معصومی که آرزوی درمان پدر و مادر خود را دارند. خدایا ازت ممنونم بابت ابن همه خوبی که در کنگره هست و اینکه اجازه حضور در کنار این خوبان را به من عطا نمودی. با احترام مسافر محمدرضا نیلچیان
همسفر سمیرا چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 16:30
در ابتدا به کمک راهنمای محترم آقای صدیقی خدا قوت عرض می کنم وواقعا اشک از چشمهایم جاری شد ویاد دخترهای خودم افتاد که روز رهایی از شوق اشک می ریختند امیدوارم تمام بچه های که در کنگره هستند شاهد رهایی پدرشان باشند اصولا بچه ها بیشتر از ما بزرگترها معنی خوب وبد را می فهمند واز خداوند خواستارم که همیشه بچه ها در کنگره انرژی بگیرند وهیچ موقع نا امید نشوند.
مسافر حمید چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 15:19
سلام و خدا قوت خدمت آقا مهدی و همه خدمتگزاران کنگره60
مجید ترک پور چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 10:52
آقا مهدی عزیز
این نامه مرا هم مثل شما دگرگون کرد ...
از صمیم قلب برای شما و همه افرادی که خواهان قرار دادن انسانها در صراط مستقیم هستند آرزوی توفیق و موفقیت دارم و من هم امیدوارم در راهی که قدم گذاشته اید محکم و استوار باشید
صحت و سلامتی را برای شما و خانواده محترمتان از درگاه قدرت مطلق الله خاستارم
مسافر مجید ت
همسفر فاطمه(سلمان فارسی) چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 08:12
با دیدن نامه این فرشته کوچک واقعا اشک از چشمانم سرازیر شد.واقعا معجزه خداوند رو در کنگره 60 به زیبای می توان مشاهده کرد معجزه احیا شدن یک انسان ...معجزه احیا شدن یک پدر...معجزه احیا شدن محبت یک خانواده این احیا شدنها کار کمی نیست چرا که اینقدر آشکار وقابل لمس است که حتی یک بچه هشت ساله به خوبی آن را وعاملان به وجود آورنده آن را شناخته است وبه اندازه دستان کوچک خودش ووسعت قلب بزرگش سپاسگذاری کرده است.ای کاش ما هم بتوانم سپاسگذاری وقدر شناسی را از این خردسال یاد بگیریم وسپاسگذار خداوند وجناب مهندس وراهنمایانمان وخدمتگذران کنگره 60 باشیم. خدا رو شکر .خدا رو شکر.خدا رو شکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic