گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه مورخ 1396/12/3
پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت 23:52 | نویسنده این مطلب : مسافر : مجید ت | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

روز پنج‌شنبه 96/12/3جلسه یازدهم از دور پانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر علی، استادی مسافر مهدی و دبیر مسافر اکبر با دستور جلسه اول: درختکاری  و دستور جلسه دوم اولین سال رهایی مسافر مجید  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


 ما انسان‌ها باید با سعی و تلاش خودمان ، علم و آگاهی‌مان را بالا ببریم تا بتوانیم به آن جایگاه اصلی که از آن انشعاب گرفتیم یا همان جایگاهی که یک روزی همه ما بوده‌ایم  برسیم.

 

 خدا را شاکرم که این توفیق را به من داد که یک‌بار دیگر در این جایگاه قرار بگیرم و از علی آقا نگهبان جلسه تشکر می‌کنم

ما امروز دو دستور جلسه داریم که دستور جلسه اول درخت‌کاری یا همان وادی دوازدهم است و دیگری تولد اولین سال رهایی مجید عزیز. 

در مورد دستور جلسه اول در آخر امر ، امر اول اجرا می‌شود. اگر ما تفکری درست در این وادی بکنیم می‌توانیم به راز خلقت انسان پی ببریم.

در وادی دوازدهم قدرت مطلق ، انسان را جانشین خود معرفی کرد و قدرت مطلق یک قطره از دریای صفاتش را درون انسان قرارداد، انسان برای اینکه بتواند جانشین خوب و تمام‌عیاری برای خداوند باشد، نیاز دارد این صفات را از درون خودش پیدا کند و از  قوه به فعل درآورد و به‌حداعلا برساند. 

برای اینکه بتوانیم این صفات را رشد بدهیم. خداوند کُرات را آفرید ، زمین را آفرید ، مکان را آفرید و در ادامه زمان را خلق نمود و ما فقط باوجود زمان می‌توانیم یک صفت را تغییر دهیم ، وجود زمان همان‌طور که در وادی نوشته‌شده یک معجزه تلقی می‌شود.  

اگر انسان بخواهد به کمال و معرفت به حد اعلاء برسد حقیقتاً به زمان نیاز دارد و همان‌طور اگر بخواهد علم خودش را افزایش بدهد به زمان نیاز دارد. 

برای همین است که ما در یک قالب جسمانی در زمین قرار گرفتیم تا بتوانیم صفات خوبمان را رشد بدهیم و به حد کمال برسیم ، چراکه به‌عنوان جانشین خلق شدیم ، جانشینی که باید ظرفیتی در خودش ایجاد کند تا بتوانیم او را جانشین قدرت مطلق بنامیم. 

یک انسان نیاز دارد تا یک فضا و مکانی برایش  وجود داشته باشد تا بتواند در این فضا یا مکان به رشد و نمو خودش ادامه بدهد. 

ما انسان‌ها از بَدو خلقت سر یک دوراهی قرار داشتیم ، تا این دوراهی وجود نداشته باشد این رشد و نمو در ما معنی ندارد و فرق ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها را درک نمی‌کنیم و این دوراهی فقط در همین جهان خاکی که الآن در آن زندگی می‌کنیم وجود دارد. در این دوراهی یکی راه ارزش‌ها است و دیگری ضد ارزش‌ها ، در وادی دوازدهم ، امر  این است که ما به‌طرف حد اعلا حرکت کنیم. 

در کلام‌الله آیاتی آمده است که گفته‌شده تمامی انسان‌ها یک روزی به آن جایگاه انسانی خودشان می‌رسند. در این وادی دقیقاً به همین موضوع اشاره‌شده که ما انسان‌ها باید با سعی و تلاش خودمان ، علم و آگاهی‌مان را بالا ببریم تا بتوانیم به آن جایگاه اصلی که از آن انشعاب گرفتیم یا همان جایگاهی که یک روزی همه ما بوده‌ایم  برسیم. 

شاید الآن دسترسی ما به آرشیو قطع باشد و درک نکنیم که جای دیگری بوده‌ایم  ولی بایستی یک سری تغییرات، تبدیلات درون ما انجام بشود تا بتوانیم به مکانی که روزی از آن انشعاب گرفته‌ایم برگردیم.

 و قانون تغییر، تبدیل، ترخیص برای همین موضوع است ، هیچ ترخیصی در انسان انجام نمی‌شود مگر اینکه انسان تبدیل شود. باید با آموزش ،  علم و آگاهی‌مان را بالا ببریم و ضد ارزش را از ارزش‌ها تشخیص دهیم و زمانی که  معرفت در ما ایجاد شود هیچ موقع به سمت ضد ارزش‌ها نمی‌رویم و آن موقع است که به‌فرمان عقل می‌رسیم که این فرایند تغییر و تبدیل است ، وقتی‌که تبدیل شدیم ، موعد ترخیص ما فرامی‌رسد.

برای همین در وادی دوازدهم گفته‌شده کسانی که سفرشان تمام‌شده یا آخر سفرشان است ، حتماً باید یک درخت را بکارند ، چون درخت یک سمبل است و تمام این سه مؤلفه درون یک درخت دیده می‌شود که همه ما مثل یک درخت باید تغییر کنیم و تبدیل بشویم. 

انسان به‌قدری می‌تواند رشد بکند که فاصله بین زمین و آسمان برایش هیچ بشود و به مقام شو شود برسد البته این رشد کاملاً درونی است و اینکه این رشد انجام نمی‌شود مگر با تزکیه و پالایش. 

من به همه توصیه می‌کنم که غیر از شرکت در این اردو، حتماً هرساله یک درخت یا گیاه در نزدیکی منزل خود یا در گلدان بکارند و این تغییرات را مشاهده کنند زیرا همه این‌ها به ما درس می‌دهد و می‌توانیم هم‌زمان با این درخت به رشد درونی خود ادامه بدهیم. 

بعضی‌ها فکر می‌کنند که کنگره فقط مکان درمان اعتیاد است و بعدازاین امر باید این مکان را ترک کنند ، ولی بعد از درمان شدن اعتیاد تازه ما در اول راه قرارگرفته‌ایم و باید شروع کنیم به کسب معرفت و دانایی و به‌قدری این راه را ادامه بدهیم تا به‌فرمان عقل برسیم. 

رسیدن به‌فرمان عقل به‌سادگی و به‌رایگان نیست ، مهندس دژاکام در چندین سی دی اشاره کردند که واقعاً هستی خسیس است  و به‌راحتی چیزی را در اختیار کسی قرار نمی‌دهد مگر با تزکیه و پالایش. تزکیه و پالایش  همواره همراه با درد است ، تا ما درد نکشیم تغییر نمی‌کنیم ، تمام بزرگان در کتاب‌هایشان اشاره‌کرده‌اند که تزکیه و پالایششان همراه با درد بوده است. 

دستور جلسه دوم اولین سال رهایی مسافر مجید:

 

آقا مجید در اواسط سفر اولشان وارد لژیون من شدند ، یک راهنما وقتی به ره‌جوی خودش نگاه می‌کند تا ته خط می‌رود به خاطر اینکه خودش هم در این مسیر بوده است این مسیری که ره‌جو با ترس‌ولرز و به‌آرامی طی می‌کند ، راهنما آن را سال‌ها قبل طی کرده است. 

آقا مجید از آن دسته ره‌جوهای منظم بود که همیشه سر ساعت می‌آمد و سر ساعت می‌رفت ، واقعاً رهایی خوبی داشت و  به‌خوبی و سادگی سفر کرد. 

اینکه شما از زمانت وزندگی‌ات بزنی و برای کسب آموزش همواره در کنگره حضورداشته باشی مشکلاتی هم دارد ولی نتیجه‌اش که درمان اعتیاد است خیلی لذت‌بخش می‌باشد. 

آقا مجید در سفر دومش راهش را پیداکرده و می‌داند باید چه‌کار کند.  آقا مجید یکی از خدمتگزاران کنگره در بخش اوتی و وبلاگ است و این راهی که می‌رود پایان خوشی دارد.

هر انسانی که در مسیر درست خودش حرکت کند مسلماً در کنگره می‌ماند و خدمت می‌کند و آقا مجید هم جزء همان دسته افراد بود و من از همین‌جا به ایشان تبریک می‌گویم و آرزو می‌کنم که در جایگاه‌های بالاتر بخصوص در جایگاه کمک راهنمایی ، ایشان را ببینم. 

  پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره اولین سال رهایی مسافر مجید را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:


اعلام سفر مسافر مجید:

آنتی ایکس مصرفی: تریاک _مدت تخریب: بیش از ده سال _ مدت سفر:10ماه و بیست روز _ روش درمان_ دی اس تی_ داروی درمان: اوتی به راهنمایی راهنمای محترم آقا مهدی _ مدت رهایی: 15 ماه و 16 روز


در ادامه: 10 سال تخریب نیکوتین داشتم_مدت سفر: 11ماه _ روش درمان: دی اس تی و آدامس نیکوتین به راهنمایی راهنمای 
محترم آقا محمد_ مدت رهایی:9 ماهآرزو مسافر مجید : به امید آن روزی که هر فردی وارد کنگره میشود خیلی زود به این دانایی برسد که درمان سیگار را همراه درمان سفر ایکس انجام دهد.


سخنان مسافر مجید:

 

خوشا به حال افرادی که محبتشان شرطی نیست  ، حتی اگر محبتی از ما نبینند.

در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم ، از آقای مهندس که با زحمات زیاد چنین بستری را برای درمان و آموزش  ما فراهم کردند و از کمک راهنمای عزیزم آقا مهدی و کمک راهنمای ویلیامم آقای محمد ، راهنمای اولم آقای سعید که چهار ماه سفر بودم که از این شعبه رفتند و همه افراد و عزیزانی  که به‌نوعی در ، درمان  من تلاش کردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

من هم روزی که به کنگره آمدم با کوهی از استرس ،  اضطراب و به‌هم‌ریختگی آمدم ولی چند چیز به من کمک کرد که توانستم به درمان برسم. 

اولین چیزی که به من کمک کرد این بود که کنگره و بحث درمان و آموزش را جدی گرفتم و دیدم جایی بهتر و بالاتر از کنگره پیدا نخواهم کرد ، هدف اولم درمان بود ولی در مدت کوتاهی به‌قدری غرق در آموزش‌های جذاب کنگره شده بودم که از بحث اعتیاد فقط خوردن دارو سر ساعت برایم مهم بود و سعی می‌کردم با خدمت در کنگره و هم‌نشینی با سفر دومی‌ها حسم را عوض کنم.

ولی مشکلی داشتم که چون بیشتر از ده سال هرروز حدود۶ صبح می‌رفتم و مواد مصرف می‌کردم الآن نمی‌توانستم نه در خانه بمانم نه بخوابم ، که به فکر ورزش افتادم و تقریباً همه روز سفر اولم را در باغ غدیر به ورزش صبح گاهی می‌پرداختم و جمعه‌ها هم در پارک شهدای شهرداری با بچه‌های هم لژیونی ورزش می‌کردم و با ورزش توانستم وقتی‌که باید برای مصرف مواد صرف می‌کردم را پرکنم. 

ولی بازهم بعد شش ماه سفر به تعادل لازم نرسیده بودم تا روزی ساعت ۵ که به کنگره آمدم آقا کامران ( دیده‌بان محترم ) استاد جلسه بودند و دستور جلسه هم سیگار بود و آن روز با صحبت‌های تأثیرگذارشان جرقه‌ای در من زدند که به دو هفته نرسیده باوجود وسوسه شدیدی که داشتم به لژیون ویلیام آمدم و درمانم را شروع کردم و تنها چیزی که در مورد سفر ویلیام یا سفر ایکس می‌تواند ما را به درمان برساند جدی گرفتن این جلسات و داروی اوتی و آدامس نیکولایف است.

اگر ما با تمام وجود درک کنیم که تنها داروی که می‌تواند برای درمان سیگار برای ما معجزه کند همین آدامس نیکولایف و روش دی اس تی است و دقیقاً راهنمایی‌های راهنماهای محترم را گوش کنیم و به آن‌ها عمل کنیم و مطمئن باشید که بدون هیچ سختی به درمان سیگار می‌رسیم ولی اگر قوانین و حرمت‌های کنگره را رعایت نکنیم هیچ موقع نمی‌توانیم درمان شویم.

 در پایان هم به‌عنوان برادر کوچک‌تر به همه عزیزانی که هنوز درمان سیگار انجام ندادند توصیه‌ای دارم  که اگر ما بهترین سفر ایکس را انجام دهیم و جسم خود را ازلحاظ مواد مخدر پاک‌سازی کنیم ولی هنوز سیگار مصرف کنیم مثل ماشین آخرین سیستمی شده‌ایم که یک چرخ پنچر دارد و برای حرکت کردن بازهم مشکل‌داریم و لذت رهایی و آزادی را موقعی می‌چشیم که واقعاً از بند سیگار آزادشده باشیم و حس‌های ما به‌طور کامل باز شود و  هیچ کمبودی در جسم خودمان نداشته باشیم و همه موادی که برای جسم ما لازم است را خود جسم به‌طور اتوماتیک و  کامل بسازد و نیازی به واردکردن مواد شبه افیونی و شبه نیکوتین از بیرون نداشته باشیم.

ضمنا در این جلسه کمک راهنمایانی که از آقای مهندس شال کمک راهنمایی 

دریافت کردند، خودشان را معرفی کردند.گل رهایی

 

تایپ : مسافر علی الف ، مسافر مجید

عکاس : مسافر مجتبی

ارسال تصاویر : مسافر مصطفی


مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم(سلمان فارسی) سه شنبه 8 اسفند 1396 01:28
تبریک فراوان خدمت برادر عزیزم محمد به خاطر دریافت شال مقدس کمک راهنمایی
همسفر سحر شنبه 5 اسفند 1396 12:15
عرض تبریک و شادباش خدمت مسافر محترم آقا مجید و راهنمای بزرگوارشان.
تشکر و سپاس از خدتمگزاران وبلاگ.
مسافر محمد رضا جمعه 4 اسفند 1396 19:04
تبریک به اقا مجید عزیز و راهنمای بزرگوارشان و خدا قوت به تمام زحمتکشان کنگره و سایت
جمعه 4 اسفند 1396 18:18
سلام
تبریک عرض میکنم خدمت آقا مهدی و آقا مجید عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات