عملکرد لژیون دوم مسافران
شنبه 28 بهمن 1396 ساعت 16:20 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

عملکرد لژیون دوم مسافران ؛ لژیون کمک راهنما مسافر جلالقوی شدن حس در انسان اگر ظرفیتش بوجود نیامده باشد باعث انفجار

 در ساختار های ما یا انفجار سلولی می شود. 
حس: واژه های مجهول برای توصیف مجهولات، خوب معلوم است که به کجا می رسد! هیچ جا! هر کدام برداشتی داریم، بهتر است ساعت هایمان را با هم تنظیم کنیم. حس یکی از صور پنهان است که تقریبا در همه جا می توانیم جای پایش را ببینیم و دنبال کنیم. حس اولین شروع به کار افتادن قوه عقل است، حس در یک کلام نیرو است، در واقع هر نوع حسی یک نوع نیرو می باشد و همانند نیرو عمل می کند!
بررسی نیروها: برای اینکه به اهمیت حس پی ببریم، کمی در مورد اثر نیروها در کائنات صحبت می کنیم. در طبیعت چهار نیرو داریم که منشأ کل پدیده ها و رویدادها همین چهار نیرو هستند. 
1-نیروی جاذبه ناشی از جرم
2-نیروی جاذبه و دافعه الکتریکی 
3-نیروی هسته ای قوی
4-نیروی هسته ای ضعیف

اکنون می خواهیم کمی در مورد نیروی جاذبه و اثر آن صحبت کنیم. تمام اجسام دارای جرم هستند و طبق قانون جاذبه تمام اجرام به هم نیرو وارد می کنند که این نیرو را به سمت یکدیگر می کشد و جذب می کند. بین دو جرم سبک این نیرو اندک است ولی هرگاه دو جسم بزرگ باشد و یا لااقل یکی از آن ها بزرگ باشد آن وقت این نیرو قابل مشاهده است. سرتان را درد نیاورم، تمام حرکت اجرام آسمانی بر اساس این نیرو است؛ اثر این نیرو بر روی اجسام (مثل اثر خورشید روی سیاره زمین) باعث پدید آمدن حرکت دورانی می شود، گردش زمین به دور خورشید، گردش ماه به دور زمین و یا ماهواره به دور زمین را همین نیرو جاذبه پدید آورده است. از آن گذشته، پدیده هایی نظیر جذر و مد دریا ها و اقیانوس ها، اثر نیروی جاذبه ماه می باشد.
اگر این نیرو وجود نداشت، تمام اجرام آسمانی به حالت معلق در فضا بدون هیچ حرکتی باقی می ماندند، حتی هیچ ستاره ای نمی توانست نور افشانی کند زیرا شرایط لازم برای واکنش های هسته ای صرفا در اثر نیروی جاذبه پدیدار می شود. خلاصه اینکه نه فصلی داشتیم، نه شب و روزی، اصلا هیچ موجودی نمی توانست زندگی کند، چه رسد به اینکه متکامل هم بشوند. 
حال اگر حس را معادل نیرو بگیریم می توانیم اهمیت آن را درک نمائیم. حس در درون ما هم باعث حرکت و تحرک می شود و تاکنون هم شده است. اگر از ما انجام کاری را بخواهند و یا بخواهیم کاری را انجام دهیم، ولی در پاسخ بگوییم حسش نیست! یعنی در واقع زمانی است که ما برای انجام آن کار نیروی لازم را در خود نمی بینیم و یا دشوار است که آن نیرو را در خودمان بیدار نمائیم. در این گونه موارد، یا دست بر آن کار نمی زنیم و یا با دشواری و ناراحتی آن کار را به انجام می رسانیم. همه چهار نیروی نام برده شده، دو تاثیر عمده را در ما ایجاد می کنند، آیا می توانید حدس بزنید آن دو اثر عمده چه هستند? البته می دانیم ذرات حاوی بار الکتریکی دو نوع بار داشته باشند:
الف)بار مثبت: در اثر کمبود الکترون
ب)بار منفی: در اثر فزونی الکترون 
بار های هم نام یکدیگر را دفع می کنند و بار های غیرهم نام یکدیگر را جذب می کنند!
حس در وجود ما نیز چنین اثری را دارد، یا ما را به سمت چیزی جذب می کند یا از چیزی دور(دفع) می کند. در واقع ما به سمت برخی کارها، اشخاص یا اجسام جذب می شویم و یا دور می شویم.
حال بیاییم کمی در مورد این موضوع فکر کنیم. زمانی که تمایل به انجام هیچ کاری را نداریم و یا نمی خواهیم با کسی ملاقات کنیم و اصولا دست به عملی بزنیم، یا وضعیتی پیش می آید که فکر می کنیم دیگر چندان فرقی نمی کند کاری بکنیم یا نکنیم، معمولا از این واژه ها استفاده می کنیم: حسش نیست! حس و حال ندارم! بی حوصله ام! بی حسم! حسم بسته است! ....
در هر صورت می توان گفت تمایل ما یا عدم تمایل ما برای انجام کار ها، برقراری ارتباطات، با حس ارتباط نزدیک و عمیقی دارد. می توانیم بگوئیم تقریبا در همه جا ردپای حس مشاهده می شود. پس به نظر شما لازم نیست برای طی سفر خود در موردش کمی تعمق و تفکر نمائیم? در واقع لازم است که بدانیم کمبود و یا فقدان حس و همینطور بیداری و قوی شدنش، در درون ما می تواند مشکلات و حتی خطرات را به همراه داشته باشد.
به عنوان مثال: بیماری پوچی و افسردگی و حقارت در اثر کمبود و فقدان حس های بخصوصی در ما به وجود می آید و بیماری های جنون، خودشیدایی، سرگشتگی در اثر افزایش و تقویت برخی حس ها می تواند بروز نماید. قوی شدن حس در انسان اگر ظرفیتش بوجود نیامده باشد باعث انفجار در ساختار های ما یا انفجار سلولی می شود. عقل در تکامل خود مانند ماشین تابع خود است و حس اولین شروع به کارگیری قوه عقل است. اگر حس را همانند استارت و یا سوخت موتور عقل در نظر بگیریم، چنانچه سوخت اولیه قدرت انفجارش 10 برابر شود تکلیف موتور معلوم است. آن وقت احتراق درون موتور می تواند به انفجاری بزرگ منتهی شود که باعث ترکیدن سیلندر ها و خرد شدن پیستون ها گردد.
به عبارت دیگر اگر استارت بسیار قوی باشد به موتور آسیب می رساند!!!

انفجار درونی مسئله شوخی برداری نیست. این همه انسان ها که در بیمارستان، دارالمجانین، خانه و کلینیک بستری شده اند و قادر نیستند تعادل خود را حفظ نمایند، حرکات غیر معقول انجام می دهند و برای آرام کردنشان، خروار ها قرص و داروی شیمیایی استفاده می‌شود و تنها آن ها را در حالت منگی و گیجی نگه می‌دارند. قوی شدن حس آن ها و نبود ظرفیت در آنان، این وضعیت را پدید آورده است. مایع درون گوش که شاید مسئله ساده ای به نظر می رسد، تعادل فیزیکی ما را کنترل می کند. با اندک برهم ریختگی در آن می‌تواند ما را برای همه عمر زمین گیر نماید. برای مثال: شخصی همسر و فرزندانش را در یک حادثه از دست می دهد و ناگهان از این رو به آن رو می‌شود و کارش به تیمارستان می‌کشد! چرا!?
شخصی برای اولین مرتبه حشیش و یا چیزی مشابه آن مصرف می‌کند و خل و چل می‌شود، فردی کوکائین مصرف می‌کند و در قالب ورزش عضلاتش پاره پاره می‌شوند. این ها همه نمونه هایی از انفجار ساختار چه در قسمت صور پنهان و چه در قسمت صور آشکار می‌باشند، که همه ناشی از قوی شدن حس و نبود ظرفیت لازم است.
روزی یکی از دوستان که تجربه مواد مخدر گوناگونی را داشت، پرسیدم: یک نفر که می‌تواند 10 بار از بارفیکس، خود را بالا بکشد، اگر کوکائین مصرف کند، آن وقت چند بار بارفیکس می‌زند? دوستم با اطمینان پاسخ داد 100 تا 200 بار. گفتم بعدش چی? پاسخ داد: احتمالا تاندون های دستش پاره می شود و برای مدتی و یا برای تمام عمر فلج و ناتوان می‌شود. ساختار فیزیکی استخوان های ما و تاندون های ما برای عضلات ما طراحی و پرورش یافته اند و نیروی عضلات ما هم مشخص است، هر گاه وضعیتی پیش بیاید که ناگهان نیروی آن ها زیاد شود، دیگر استخوان ها و تاندون ها تحمل فشار وارده را ندارند و معلوم نیست چه بلائی بر سر آن ها بیاید. این در مقوله صور آشکار و جسم است و وضعیتی مشابه در صور پنهان وجود دارد!

تایپ:مسافر محمد جواد
مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر شکرالله شنبه 28 بهمن 1396 17:12
عرض سلام و درود خدمت استاد بزرگوارم
خداقوت خدمت نویسنده و مدیر محترم وب
شاد باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic