گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه مورخ 1396/11/19
جمعه 20 بهمن 1396 ساعت 13:27 | نویسنده این مطلب : مسافر : علی الف | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

روز پنج‌شنبه 96/11/19جلسه نهم از دور پانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر علی، استادی مسافر محید و دبیر مسافر اکبر با دستور جلسه اول: وادی ششم  و دستور جلسه دوم سومین سال رهایی مسافر حسین رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


عقل فرمانروایی است که حکم اشتباه نمی‌دهد  مگر اینکه ما اطلاعات غلطی به او بدهیم .

:خلاصه سخنان استاد

عقل، نفس و احساسات فرمان‌هایی صادر می‌کنند که برای انجام هر عمل باید به قدرت تشخیص رسید و خوب را از بد جدا کرد که این موارد برای مصرف‌کنندگان مواد مخدر فرمان‌های غلطی را صادر می‌کنند.

عقل فرمانروایی است که حکم اشتباه نمی‌دهد  مگر اینکه ما اطلاعات غلطی به او بدهیم و روح هم بالطافت خاص خودش توسط عقل رهبری می‌شود.

 افرادی که در کنگره درمان می‌شوند معمولاً یک روح واحد دارند و دلیل آن این است که اهداف مشترکی دارند. شاید ما اقوام نزدیکمان را چند ماهی باشد ندیده باشیم اما با اعضاء کنگره 60 رابطه خیلی صمیمی داریم که دلیل آن عشق و محبتی است که در کنگره وجود دارد.

در وادی ششم به عقل و اجرای فرامین آن توجه شده است. ما باید یاد بگیریم که به قدرت تشخیص ماهیت خواست‌هایمان برسیم و بعدازآن تصمیم‌گیری بکنیم که این مسئله برای ما خیلی مهم است به خاطر اینکه یک مصرف‌کننده تحت تأثیر خواسته‌ها و فرمان‌های نفس و مواد قرار می‌گیرد و به همین دلیل در دعای کنگره می‌خوانیم که خداوندا ما را به‌فرمان عقل نزدیک کن. 

در تعریف‌های کنگره آمده است که ما یک عقل کل داریم و یک عقل جزء که سعی ما این است که به سمت عقل کل حرکت کنیم و فرامین عقل را اجرا کنیم. ما انسان‌ها همیشه بر سر یک دوراهی هستیم و قدرت انتخاب داریم که تصمیم بگیریم، یک کاری را انجام بدهیم یا ندهیم

انسان دو راهنما دارد:

 1_راهنمای بیرونی که همان پیامبران و اولیای الهی هستند.

2: راهنمای درون که عقل است.

اگر تصمیمات ما فقط بر اساس احساسات و عواطف باشد قطعاً در مسیر زندگی راه غلطی انتخاب می‌کنیم و به مشکل برمی‌خوریم، مهندس دژاکام هم قبلاً فرمودند مهربان‌تر از یک مصرف‌کننده وجود ندارد چون تصمیماتشان بر اساس احساسات است و هیچ‌کسی به‌جز یک مصرف‌کننده نمی‌تواند پول، زمان و امکاناتش را صرف تحلیل خودش بکند.

دستور جلسه دوم سومین سال رهایی مسافر حسین:

 

حسین آقا با تخریب شیشه وارد کنگره شدند و طبق اصول کنگره سفرشان را آغاز کردند و در مسیر این سفر به هر چیزی که از ایشان خواسته می‌شد عمل می‌کردند، همه قوانین را محترم شماردند و همیشه در قسمت وبلاگ نویسی، عکاسی و ... خدمتگزار بودند.

تسلیم بودن در برابر قوانین و متد دی اس تی اصل مهمی در درمان است که حسین آقا این کار را انجام دادند

و بعد از سفرشان همراه با هم‌سفرشان امتحان کمک راهنمایی دادند که به این جایگاه هم نائل آمدند و در حال حاضر خودشان در نمایندگی شیخ بهایی مشغول خدمت هستند و هم‌سفرشان در نمایندگی میرداماد مشغول خدمت هستند.

 

خداوند بعد از رهایی حسین آقا به ایشان یک هدیه دادند و این هدیه دختر گلشان است و چه خوب است داشتن پدری که دیگر مصرف‌کننده نیست. 

بعد از رهایی اگر عشقی از کنگره در وجود کسی پدید آمد باشد می‌ماند و خدمت می‌کند تا با عشق به هم نوع بتواند دیگران را هم از بند اعتیاد رها کند، که جایگاهش فرق نمی‌کند چه در قسمت اوتی یا مرزبانی یا هر جا دیگر اما ما در کنگره اصل خدمت را کمک راهنمایی میدانیم که حسین آقا این جایگاه را انتخاب کردند که ما این تفکرشان را تحسین می‌کنیم.

تولد سومین سال رهایی حسین را به خودشان، هم‌سفرشان، کمک راهنمای هم‌سفرشان، جناب مهندس و خانواده‌شان و همه اعضا کنگره تبریک میگوییم.

 

 پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره سومین سال رهایی مسافر حسین را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

 

اعلام سفر مسافر حسین:

آنتی ایکس مصرفی: شیشه و حشیش _ مدت سفر: ۱۲ ماه _ روش درمان_ دی اس تی_ داروی درمان: اوتی به راهنمایی راهنمای محترم آقا مجید_رشته ورزشی: والیبال و دارت _ مدت رهایی: ۳ سال

در ادامه: 15 سال تخریب نیکوتین داشتم_مدت سفر: ۱۲ ماه و بیست روز _ روش درمان: دی اس تی و آدامس نیکوتین به راهنمایی راهنمای محترم آقا مجید_ مدت رهایی: ۲ سال و شش ماه

 

 

آرزو مسافر حسین:

آرزو می‌کنم افرادی که وارد کنگره می‌شوند بتوانند با نیروهای تخریبی و بازدارنده مقابله کنند و به رهایی برسند و این جایگاه را لمس کنند

آرزو هم‌سفر اکرم: 

امیدوارم همه ما شاهد آکادمی شدن و جهانی‌شدن کنگره باشیم.

سخنان مسافر حسین:

در ابتدا از همه شما عزیزانی که در جشن سومین سال رهایی من شرکت کردید تشکر می‌کنم، از بنیان گزار کنگره آقای مهندس دژاکام و آقا مجید که زحمات زیادی برای من کشیدند کمال تشکر و سپاسگزاری رادارم.

من حدود چهار سال پیش باحال خراب و مصرف شیشه و حشیش وارد کنگره شدم من آن موقع از همه‌جا رانده‌شده بودم و بیشتر راه‌ها را تجربه کرده بودم اما جواب نگرفته بودم اما ناامید نشده بودم.

تا اینکه با کنگره آشنا شدم، وقتی در جلسات تازه واردین آمدم به من گفتند که باید تسلیم حرف‌های راهنما باشید تا بتوانید به حال خوش، درمان و رهایی برسید.

من هم از همان اوایل الگوهای موفقی را در کنگره انتخاب کردم و دیدم همه در حال خدمت کردن هستند و من هم شروع به خدمت کردم و لذت خدمت کردن را در سفر اول چشیدم و  فهمیدم خدمت بند اتصالی است بین من و کنگره و بعد از چند ماهی که کتاب‌های عشق و جهان‌بینی را می‌خواندم کم‌کم  اوضاع‌واحوال و افکار من  بهتر شد و توانستم درمان شوم و در اواسط سفر اول سفر نیکوتین انجام دادم که خیلی در بهتر شدن حالم به من کمک کرد

مسئله دیگری که واقعاً نقش زیادی در درمان من داشت ورزش کردن بود که باعث شد  از دست تمام افکار منفی که داشتم رها شوم.

 

دلیل آمدنم به کنگره این است که: نجات انسان‌های در حال غرق در صدر امور قرار دارد که این پیام را در کتوب کنگره خوانده بودم و به این نتیجه رسیدم که من روزی مصرف‌کننده بودم و در حال غرق شدن بودم و اگر آقا مجید نبودند و مرا نجات نمی‌دادند معلوم نبود چه بر سرزندگی من می‌آمد؟ و شاید الآن خانواده‌ای نبود و آیا الآن ستیا دختر گلم که نتیجه و ثمره کنگره است را داشتم؟

 مگر می‌شود کسی شنا کردن را بلد باشد و شاهد غرق شدن دیگران باشد؟ و کاری انجام ندهد؟ من روزی داشتم در مواد مخدر غرق می‌شدم که آقا مجید نجاتم داد و شنا کردن را به من یاد دادند و من الآن می‌خواهم کسانی که در حال غرق شدن در مواد مخدر هستند را نجات دهم که امیدوارم بتوانم دینم را در این جایگاه کمک راهنمایی به‌خوبی ادا کنم. 

سخنان کمک راهنما هم‌سفر اعظم:

در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که توانستم یک‌بار دیگر این جایگاه را لمس کنم، از آقای مهندس تشکر می‌کنم که این روش را ابداع کردند که هم برای مسافران قابل‌ستایش است و هم برای هم‌سفران.

 از خانم اکرم تشکر می‌کنم که خیلی خوب سفر کردند و خیلی چیزها را از ایشان آموختم به ستیا هم‌سفر کوچولو تبریک می‌گویم که معجزه سبز کنگره هستند.

 صبر و بردباری که خانم اکرم در طول سفر داشتند خیلی به ایشان کمک کرد. هم‌سفران راهی که در کنگره می‌روند کمتر از راه یک مسافر نیست ‌و اگر کمک راهنمایی از مسافر یا هم‌سفری راضی باشد قطعاً خداوند هم از او راضی می‌باشد.

اگر هم‌سفری واقعاً عشق به مسافرش داشته باشد خیلی خوب می‌تواند با مشکلاتش مقابله کند و سفر کند و خانم اکرم هم با مشکلاتی که در طول سفر داشتند به‌خوبی سفر کردند و به درجه کمک راهنمایی رسیدند و ثمره و نتیجه تلاش‌های ایشان همین حال خوش است که شاهد آن هستید. شیرینی سومین سال رهایی هم‌سفر خانم اکرم و مسافر حسین گوارای وجودشان باد.

 

سخنان هم‌سفر اکرم:

 

ما همیشه دوست داشتیم شخص به خواست و آگاهی انجام عمل نماید و اینکه بداند و بخواهد بسیار باارزش می‌باشد، منظور عاقلانه بودن است نه حسابگرانه و در اینجا عقل است که جولان می‌دهد. 

من در اوایل که به کنگره آمده بودم با کوهی از درد و غم و رنج وارد کنگره شدم ولی چون از وضعی که داشتم خسته شده بودم سعی کردم با آموزش‌های درست حال خودم را بهتر کنم و مسافرم را رها کردم و کاری به سفر کردن مسافرم نداشتم تا او هم بتواند با آموزش‌ها و زحمت‌های آقا مجید درمان شود.

مسافرم خیلی خوب سفر کرد والان هم شیرینی آن در زندگی‌مان همین آرامش و حال خوش می‌باشد که مدیون کنگره می باشیم ، من به این نتیجه رسیدم که اگر مشکلی داشته باشم می‌توانیم با صبر و بردباری مشکلاتم را حل کنم.

در وادی اول تفکر کردن را یاد گرفتم و یاد گرفتم اگر مشکلی در زندگی دارم زود ناامید نشوم و زندگی‌ام را رها نکنم و اگر بمانم و آن را حل کنم خیلی بهتر به نتیجه می‌رسم و با تلاش و کوششی که انجام دادم سعی کردم گذشته‌ام را تغییر بدهم

در وادی دهم یاد گرفتم که صفت گذشته در انسان صادق نیست و بعد از  مدتی که از سفرم گذشت سعی کردم که اکرم قبل نباشم و به فرد دیگری تبدیل شدم و از نافرمانی خداوند، ناسزا گفتن به زمین و آسمان، ناشکری و مقصر کردن افراد در مشکلاتم دست‌بردارم تا زندگی‌ام تغییر کند و به حال خوش برسم.

خدا را شکر می‌کنم که خودم و مسافرم از این آموزش‌ها بهره‌مند شدیم و توانستیم از آن‌ها استفاده کنیم و امیدوارم بتوانیم این آموزش‌ها را به افراد دیگر منتقل کنیم. 

از آقای مهندس دژاکام، آقای امین و خانم آنی که چنین بستری را برای آموزش ما فراهم کردند و از خانم اعظم، آقا مجید، ایجنت محترم، اسیستانت و همه شما که در این جشن ما شرکت کردید کمال تشکر و سپاسگزاری رادارم.

تایپ: مسافر علی الف، مسافر مجید

عکاس: مسافر مجتبی

ارسال تصاویر: مسافر مصطفی

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم(سلمان فارسی) شنبه 21 بهمن 1396 23:40
تبریک فراوان خدمت خانم اکرم عزیز موفق باشید
همسفرپریا(نمایندگی میرداماد) شنبه 21 بهمن 1396 12:10
سلام وتبریک به آقای حسین وخانم اکرم عزیزراهنمای خوبم بهترین ها را برایشان آرزومندم
همسفر مانا شنبه 21 بهمن 1396 07:33
تبریک خدمت خانم اکرم ومسافر محترمشان آقای حسین سومین سال رهایی تان پر شگون باد.
خدمت خانم اعظم عزیز و آقای مجید هم تبریک عرض میکنم.
تا باد چنین بادا.
همسفر جمعه 20 بهمن 1396 20:39
تبریک خدمت اقای حسین و خانم اکرم .تبریک خدمت کمک راهنمایان محترم
خدا قوت خدمت نویسندگان گزارش
خدا قوت خدمت عکاس گزارش اقای مجتبی که این جشن باشکوه را به زیبایی هرچه تمام به تصویر کشیدند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic