گزارش جلسه عمومی روز پنج شنبه مورخ 96/10/28
جمعه 29 دی 1396 ساعت 09:52 | نویسنده این مطلب : مسافر : مجید ت | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز پنج‌شنبه 96/10/28جلسه ششم  از دور پانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر علی، استادی مسافر بهزاد و دبیر مسافر مجید با دستور جلسه اول: وادی پنجم و دستور جلسه دوم اولین سال رهایی مسافر محسن  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

 در کنگره این آموزش‌ها را یاد می‌گیریم و فرق بین قناعت و خساست 

.تجسس و کنجکاوی را متوجه می‌شویم

چهارده وادی که در کتاب عشق است بر اساس یک سری تفکرات درست و صحیح پشت سر هم قرارگرفته است.

 چهار وادی اول مربوط به تفکر می‌باشد و تفکر کردن صحیح را به ما یاد می‌دهد برای مثال در کنگره ماهی گیری را یاد می‌گیریم اما ماهی به ما نمی‌دهند و می‌فهمیم که مشکلاتمان را باید خودمان  با تفکر صحیح حل کنیم.

 چهار وادی اول مثل ستون‌های یک ساختمان می‌باشند و اگر ساختمانی ستون‌های درست و مستحکمی نداشته باشد هیچ موقع به ساختمان کامل تبدیل نمی‌شود.

 بعدازاینکه چهار وادی تفکر را یاد گرفتیم در وادی پنجم یاد می‌گیریم که باید خودمان حرکت کنیم و با تفکر تنها هیچ موقع به نتیجه نمی‌رسیم و باید تفکرات خودمان را به مرحله عمل درآوریم تا به نتیجه برسیم. ولی این به عمل آوردن افکار به‌ظاهر کار ساده است و اگر همه افراد فکرهای خودشان را می‌توانستند به‌راحتی به عمل درآورند هیچ‌کسی مشکلی نداشت.

در این وادی می‌گوید در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست،  مگر جهان یا جهان‌های دیگری داریم؟  بلی، ما در جهان فعلی که در آن زندگی می‌کنیم در سه جهان در حال زندگی می‌باشیم اولین همین جهان خاکی است دومین جهان خواب و سومین جهان ذهن می‌باشد و هر کاری که ما بخواهیم در جهان خاکی به انجام برسانیم باید اول در جهان ذهن خود به سرانجام برسانیم تا بتوانیم آن کار را در جهان خاکی  انجام دهیم.

در جهان خاکی باید عمل کردن به افکار صحیح و درست را یاد بگیریم تا بتوانیم وارد مرحله و حلقه‌های بعدی حیات شویم و در جهان بعدی عمل کردن لازم نیست و تفکر کردن کفایت می‌کند.

در وادی پنجم هفت پله را باید یاد بگیریم تا بتوانیم افکارمان را به مرحله عمل برسانیم و از ترس و اضطرابی که وجود دارد و نمی‌گذارد حرکت کنیم عبور کنیم و با تزکیه و پالایش می‌توانیم از این مرحله عبور کنیم که  به‌صورت تیتر وار این هفت پله را بیان می‌کنم:

پله اول برگشت از ضد ارزش‌ها

پله دوم خودداری

پله سوم قناعت

پله چهارم صبر

پله پنجم تجسس، قضاوت، غیبت

پله ششم پس‌انداز

 پله هفتم توکل، رضا، تسلیم

حرکت در این پله‌ها سخت است ولی امکان‌پذیر می‌باشد و با رسیدن به دانایی و نداشتن افراط‌ و تفریط می‌توانیم از این مرحله هم عبور کنیم و در کنگره این آموزش‌ها را یاد می‌گیریم و فرق بین قناعت و خساست، تجسس و کنجکاوی و غیره را متوجه می‌شویم. 

: دستور جلسه دوم اولین سال رهایی مسافر محسن

 

خیلی خوشحالم و امیدوارم همیشه شاهد این رهایی‌ها و تولدها باشیم.

 راز موفقیت آقا محسن در مشارکت‌های خوبی که انجام می‌دادند و گوش دادن حرف‌های راهنما و رعایت کردن قوانین کنگره بود.

هرچند در اوایل سفر  دچار به‌هم‌ریختگی بودند ولی خیلی زود به حالت تعادل رسیدند و در اوایل سفر هم به لژیون ویلیام آمدند و درمان سیگار را هم انجام دادند و با حرکتی که انجام دادند به رهایی رسیدند و نتیجه آن همین حال خوش ایشان می‌باشد.

 این روز زیبا را به بنیان گزار کنگره،  هم‌سفرانشان تبریک عرض می‌کنم و شیرینی این تولد گوارای وجودشان. 

 پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره اولین سال رهایی مسافر محسن را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم: 

: اعلام سفر مسافر محسن

آنتی ایکس مصرفی: تریاک- روش درمان: دی اس تی _ داروی درمان: اوتی_مدت سفر: 11 ماه و 4 روز  _ نام راهنما: آقا بهزاد – مدت رهایی: دوازده ماه.

در ادامه هم‌سفر نیکوتین داشتم به مدت ۱۳ ماه به روش دی اس تی و آدامس نیکولایف والان هم به لطف خدا ۱۰ ماه هست که آزاد و رها هستم.

 آرزو می‌کنم که همه سفر اولی‌ها این جایگاه را لمس کنند.آرزو مسافر محسن:

  

سخنان مسافر محسن:

خیلی خوشحالم که مصرف‌کننده شدم. خدا را شکر می‌کنم که با کنگره آشنا شدم و به درمان رسیدم و با آموزش‌های کنگره آشنا شدم.

از کنگره و از راهنمای خوبم یاد گرفتم بخشنده باشم و برای مسائل کوچک دچار به‌هم‌ریختگی نشوم، یاد گرفتم دوست داشته باشم، یاد گرفتم برای به درمان رسیدن باید فرمان‌بردار خوبی باشم. سر ساعت به کنگره آمدم و خدمت کردن را جزء درمان دیدم.

 

از همسرم تشکر می‌کنم از فرزندانم تشکر می‌کنم و از صمیم قلب دلم می‌خواهد هم‌سفرانم هم به کنگره بیاید و از آموزش‌های بی‌نظیر کنگره استفاده کنند، از راهنمای عزیزم تشکر می‌کنم که خیلی زحمت کشیدند تا به درمان برسم.

از راهنمای اولم آقای سعید که الآن در جمع ما نیستند تشکر می‌کنم و امیدوارم هرکجا هستند از  سلامتی و حال خوش برخوردار باشند  و بهترین‌ها را برای راهنماهای خوبم از خداوند خواستارم.

 از سفر اولی‌ها می‌خواهم که فرمان‌بردار خوبی باشند، در کنگره خدمت کنند به قوانین و دستورات کنگره احترام بگذارند  تا بتواند این جایگاه را لمس کند و به آرامش برسند و دعا می‌کنم همه به درمان برسند از آقای مهندس و همه خدمت گذاران کنگره که چنین بستری را برای آموزش و درمان ما فراهم کردند کمال تشکر رادارم.


تایپ: مسافر مجید

عکاس: مسافر حسین

 ارسال تصاویر :مسافر مصطفی

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: