عملکرد لژیون سوم مسافران
سه شنبه 26 دی 1396 ساعت 08:45 | نویسنده این مطلب : مسافر میثم | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

عملکرد لژیون سوم مسافران ؛ لژیون کمک راهنما مسافر علی

موضوع:افکار و ترس

مصرف کننده ای که وارد کنگره میشود اولویت اول آن باید درمان باشد وقتی این خواسته را از دل 

تمامی خواسته هایش که البته شامل مسافرت ، مصرف مواد و صدکار دیگر است بیرون بکشد وبا

 اراده به تفکر درمان بپردازد ،نتیجه اش میشود رهایی و به رهایی میرسد .

مصرف کننده مواد مخدر هیچ گونه اختیاری از خودش ندارد .

تعریف اختیار: ریشه  کلمه اختیار ازخَیَرَ می  آید یعنی کاری که به سمت خیر ختم شود و حق انتخابی که به خیر ختم شود می شود اختیار.
اما جایی که انسان وارد ضد ارزش می شود آن جا جبر است ، جبر نیروی شیطانی ،نیروی منفی ،که اختیار خیر را از شما میگیرد وشما را وادار و جبر به ضد ارزش میکند و کشش آن در ناخالصی های درون هر انسانی است  .

چرخه هستی در چرخش است و هر انسانی باید برای خودش از الگو برداری از هستی چرخه زندگی خاص خودش را راه اندازی کند و هر کسی باید تفکر کند و همچنین تفاوت تفکر با افکار را بداند و تشخیص دهد.

زمانی که میخواهند از چسب استفاده کنند و دو شئی را به هم بچسبانند ابتدا آن ها را تمیز میکنند . در انسان نظم و انضباط این کار را انجام میدهد، سپس هر دو جسم را آغشته به چسب می کنند. ما در کنگره وقتی آغشته به علوم کنگره می شویم  و حرف یکدیگر را میفهمیم که که شما هم در خانه مطالعه کنید و بنویسید و به این شکل راهنما و رهجو به هم متصل میشوند .

صحیح بودن هر چیز آن چیزی است که با آرامش و آسایش و سریعتر ما را به مقصد برساند.

تعریف افکار: مجموعه خواسته های درونی و بیرونی هر انسان(چه معقول و  چه نا معقول ) که در جهان ذهن تصویر آن برای هر انسانی روئیت میشود مساوی است با افکار. پس افکار ریشه در خواسته های انسان دارد.


تعریف تفکر : حرکتی است از یک مجهول به یک معلوم

 تمامی افکار ما که همان تمامی خواسته های معقول و نامعقول که تصاویر آن را در ذهن  رویت میکنیم کاملا غیر ارادی هستند  که بسته به وضعیت روحی ، روانی ، جسمی و نیاز فرد دارد ، مثلا کسی که تشنه است تصویر آب میبیند .  در دل این تفکرات و خواسته ها اگر شخصی به آگاهی نزدیک شود و در مسیر هدایت خداوند با خواسته و ایمان قرار بگیرد و توسط استاد ومربی آرام آرام هدایت شود میتواند از دل این خواسته ها ببیند کدام در اولویت در صراط مستقیم است و به آن بپردازد.

به عنوان مثال ما موقعی همه افراد یک گروه را میبینیم (افکار) ولی زمانی فقط روی یک نفر(تفکر) تمرکز میکنیم و مثلا از او عکس میگیرم.تفکر یک حرکت کاملا ارادی است و انسان میتواند درون این خواسته ها بگردد و توسط القا و الهام از هستی که بزرگترین معلم انسان است یا القا و آموزش از استاد ، از میان همه  خواسته های درون افکارش خواسته ای که صلاحش در آن است و در اولویت است را به درستی انتخاب کند و به آن بپردازد .

مصرف کننده ای که وارد کنگره میشود اولویت اول آن باید درمان باشد وقتی این خواسته را از دل تمامی خواسته هایش که البته شامل مسافرت ، مصرف مواد و صدکار دیگر است بیرون بکشد وبا اراده به تفکر درمان بپردازد ،نتیجه اش میشود رهایی و به رهایی میرسد .

چیزی که در تفکر بسیار مهم است و شکاف بین تفکر و افکار است سه نیروی القا ، احیا و تحرک میباشد . وقتی شما در افکارتان موج میزنید،حتی افکار معقول، هیچ نیروی القا ، احیا وتحرکی که درهستی وجود دارد به کمک شما نمی آید اما وقتی تفکر کنید،سوغات تفکر برای شما سه نیروی رایگان  القا،احیا وتحرک میباشد واین مسئله دو جهت دارد ، حتی اگر شما در جهت افکار منفی هم حرکت کنید چون از دل این افکار یکی را انتخاب کنید (مثلا مصرف هروئین)چون این فکر را انتخاب کرده اید و به ان میپردازید سه نیروی نام برده در این جهت نیز به شما کمک میکنند .پس بطور کلی سوغات وهدیه تفکر سه نیروی نام برده میباشد.

ما باید یاد بگیریم که چگونه در چرخه زندگیمان تفکر کنیم  مثلا ببینیم اولویت اکنون زندگی من مسافرت شمال است یا پس انداز کردن ؟ درآخر سال به تفریح و گردش بروم یا خانه تکانی کنم و....

در تفکر،وقتی از میان افکار بتوانیم اهمیت و اولویت یک فکر را تشخیص بدهیم وآن را درست  انتخاب کنیم ،هر چه بیشتر در تفکرمان پیش برویم و آن را توسعه و پیش ببریم اثر سه نیروی القا احیا وتحرک هم بیشتر میشوند وچطر حمایت این نیروها از ما نیز گسترده تر میشود

ترس : ترس حسی است ناشی از در آستانه سقوط قرار گرفتن یا از دست دادن چیزی.


معمولا اولین کار و عکس العمل و رفلکسی که فرد در مقابل از دست دادن از خود نشان میدهد  دروغ گفتن است . اول دروغ میگوید .چرا؟ چون ترس تفکر او را میخورد و اورا در افکار میبرد و دیگر اجازه تفکر کردن به او نمیدهد و ریشه دروغ گفتن در ضلع ترس میباشد.

 هرچیزی که برای انسان ارزشمند و مهم ویا حیاتی باشد ، عدم آن چیز درانسان ایجاد ترس میکند چه در مادیات و چه در معنویات.حال

 چگونه میتوان ترس را از بین برد یا به قولی ترس محو میشود ؟

انسان باید به سه نکته مهم و اساسی برسد تا بتواند بر ترس غلبه کند

1- آگاهی و شناخت

2- ایمان به خدا

3- عدم مالکیت
مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: