متن سی دی ریتم
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 12:08 | نویسنده این مطلب : مسافر : محمد ظاهر | ( نظرات )
متن سی دی ریتموقتی که یک بلا سر ما بیاید تازه میفهمیم چقدر خوب بودیم ،وقتی می فهمیم که دیگر این ها 
در بین ما نیستند، و این نگاه ما هست به زندگی،وقتی انسان تا بلایی سرش نیاید
 مغرور و خودخواه هست ولی وقتی بلایی سرش نازل شد شروع به التماس کردن 
میکند،این خاصیت انسان است

استاد میگوید، در مورد چی سخن بگوییم ؟

شاگر میگوید: بهتر است در مورد حس صحبت کنیم.

 استاد میگوید:حس مربوط به ساختمان جسمی بدن در حال حاضر است یعنی زمانی که جسم و روح و نفس با هم باشند پنج حس دیگر با اندام های نامبرده شده یعنی هفت پیکر که این هفت پیکرها با آن پنج حس در ارتباط می باشند که هر دو قسمت قابل لمس نیستند اما قابل حس از نوع خودش می باشد که با عالم بیرون و غیره که می دانید در ارتباط جاری هستند.

ادامه حیات ما در کره زمین بستگی به ساختار جسمی ما دارد هر قسمتی از جسم ما که دارای نقص باشد دارای مشکلات و معضلات بسیاری می شویم خاصیت جسم این است که خودش خودش را میسازد،بنا براین ماشین آلات صنعتی قادر به تعمیر خودشان نیستند ،باید شرایط لازم را برایشان ایجاد کنیم ،برای نگهداری جسم باید یک دانشی داشته باشیم اگر برای جسم خود احترام قائل نشویم دچار بیماری های زیادی میشویم ،اگر قوانین ساده را رعایت کنیم می توانیم از جسم خوبی برخوردار باشیم قسمت های مختلف بدن به مواد مختلف غذایی و.. نیاز دارد .

یکسری از مواد هست که از بیرون می آید ما باید از انواع و اقسام مواد غذایی استفاده کنیم ، مواد دیگر لازم جسم را خود جسم میسازد مثل هرمون ها، اندروفین،دینورفین، پروتئین ها آنزیم ها و...و اگر اینها مشکل داشته باشند ما دچار مشکل میشویم.

  غیر از این دو یک چیز دیگر که در سلامتی انسان نقش دارد ژن می باشد که نقشه ساختمان هر جسم می باشد ،ژن بیان دارد و دستور می دهد که چیزی در بدن تولید شود ،همه علوم به انسان ها کمک کردن ولی علم پزشکی کمک شایانی کرده است.

در قدیم انسان های زیادی بر اثر مریضی های ناشناخته می مردند و چیزی که الان باعث طول عمر انسان ها شد علم پزشکی میباشد (ساخت واکسن ها ، مبارزه با همه بیماری ها مثل وبا ، طاعون و سل ) و ساخت آنتو بیوتیک ها و در قسمت جراحی ها کمک شایانی به انسان ها می شود،و ...

 در بعضی وقتها علائم بیماری را از بین می بردند ولی خود بیماری از بین نمی رود مثلاٌ اگر در قسمتی از بدن که یک غده در می آید فقط همان غده را از  بین می برند در اعتیاد هم همین طور بود علائم اعتیاد از بین می رود ولی خود اعتیاد در مان نمیشود علامت مصرف مواد مخدر این بود وقتی مصرف کننده مواد نمیکشد خواب ندارد سعی میکنیم یک قرص خواب به آن بدهیم و علامت از بین برودعلامت این است که وقتی مصرف کننده مواد نمیکشد بیرون روی پیدا میکند و با یک قرص جلوی بیرون روی گرفته میشود.

البته جلوی علایم مریضی ها را گرفتن لازم و واجب است مثلا اگر کسی بیرون روی پیدا کند و جلوی آن گرفته نشود تمام آب بدنش میرود و ممکن است بمیرد ، ولی علت از بین نمیرود ولی در درمان اعتیاد ما سعی میکنیم که جلوی این بیرون روی ها را گرفته ولی با دادن داروی مرتب و روزانه و این هم در بعضی جا ها مفید است ،بعضی از افراد هستند که مواد مخد را برای دیگران تجویز میکنند ،البته این کار درستی نیست، در بعضی از کشورها حشیش را به عنوان دارو استفاده میکنند (البته نه در حالت کشیدن)

آیا همه چیز ما جسم می باشد؟

 به مجموعه خٌلق و خوی گفته بودیم روان،چون جسم داریم ، روان و جهانبینی ،روان میشود صفت های انسان که افسردگی ، دم دمی مزاجی ، ناراحتی ، اشتیاق ، و...

حالا میخواهیم ببینیم چه چیزی روان را می سازد،در مسائل قبلی گفته شد که جسم روان را میسازد و حال باید دید جسم چگونه روان را میسازد ( مثلا اگر دندان درد یا سر درد داشته باشید دوست ندارید با کسی صحبت کنی ) و مثل دیگر روان بیوشیمی می باشد،کسی که مواد مصرف میکنی وقتی که در حال مصرف این مواد شیمایی هست حالش خوب میشود و در اینجا باید دید فرد مصرف کننده در بیرون چقدر مواد مصرف میکند که حالش خوب شود و افراد طبیعی چگونه بدنشان مواد تولید میکند و چقدر بدن این مواد را تولید میکند که بدن آنها سرحال ،پر انرژی و.. هست.

مواد بیوشیمی که دردرون بدن ما که به نام های ناقل های عصبی و یا در بدن ما تولید میشود آن ها هستند که ما را شاداب می کنند یا افسرده میکنند و یا ما را نگهداری و یا پریشان میکنند و یا یک بار مواد تولید میشود حالمان خوب است و یا تولید نمیشود حالمان بد است و جسم ما خیلی تاثیر برروی روان ما دارد .

 در قدیم میگفتند عقل سالم در بدن سالم، و یکی دیگر جهانبینی و نگرش ما هست ،نگرش ما به زندگی چیست میتوانیم با تفکرمان انسان ها را جور دیگری ببینیم ،میتوانیم با تفکرمان انسان ها را دوست ببینیم یا دشمن،ما تعیین کننده هستیم ، وقتی که یک بلا سر ما بیاید تازه میفهمیم چقدر خوب بودیم ،وقتی می فهمیم که دیگر این ها در بین ما نیستند، و این نگاه ما هست به زندگی،وقتی انسان تا بلایی سرش نیاید مغرور و خودخواه هست ولی وقتی بلایی سرش نازل شد شروع به التماس کردن میکند،این خاصیت انسان است.

تفکر کردن میتواند اثر مثبتی روی انسان ها داشته باشد که ما جهان را چگونه ببییم و آدمهایی که امیدوارند کمتر مریض میشوند و بالغ بر یکصدو پنجاه مریضی (بیماری روان تنی) سراغ آن ها نمی آید

آن هایی که شکر گزار هستند در هستی بیماری های سارکُ سماتیک را نمیگیرند آن هایی که ناشکر هستند به این بیماری ها مبتلا میشوند و موضوع این است که زاویه دید ما به زندگی چگونه است باید قدرشناس داده هایمان باشیم که این مسئله جهانبینی ماست،و مسئله دیگری که روی این قضیه اضافه میشود صور پنهان ما می باشد ،که قابل دیدن نیست (عقل،حس،روح،نفس و..)

 بعضی از بزرگان ما اعتقاد دارند که ما هفت پیکره یا هفت آسمان داریم و این قابل اثبات نیست و هر کدام از آسمان ها یا طبقات دارای یک فرکانس و ارتعاش است( جهت دانستن است )و آن چیزی که ما در خواب میبینیم فرکانس دیگری دارد و با جهان مادی فرق دارد ،جهان خواب و جهان بیداری دو جهان هستند و جهان ذهنی میشود سه جهان.

 مولانا میگوید: پنج حس از درون ماسور، او پنج جسم از برون مامور، او ده حس است و هفت اندام دگرآنچه اندر گفتن آید بیشمار.

ما یک حسی داریم که مال ساختمان بدن هست و زمانی که جسم و روح و نفس همه با هم باشند و این پنج حس ما تا زمانی کار میکند که ما نمرده باشیم وقتی روح یا نفس از جسم خارج شدند (ترک همیشگی) دیگر این جسم قادر به دیدن نیست.

حس مربوط به ساختمان جسمی بدن در حال حاضر است یعنی زمانی که جسم ،روح و نفس باهم باشند.پنج حس دیگر با اندامهای نامبرده شده یعنی هفت پیکرکه این پیکره ها با آن پنج حس در ارتباط می باشند و هر دو قسمت قابل لمس نیستند اما قابل حس از نوع خود می باشندکه با عالم بیرون و ... که می دانید در ارتباط جاری هستند .

زمانی که ما بیدار هستیم پنج حس با بدن ما کار میکند یعنی (دیدن ،شنیدن و..)و زمانی که ما می خوابیم این ها کار نمی کنند وقتی داریم خواب میبینیم جسم تعطیل است و پنج حس ظاهری کار نمی کند آن موقع پنج حس دیگربا پیکره ها فعال میشوند.که قابل لمس نیستند ولی آن حس از نوع خودش قابل لمس می باشد و در خواب می توان آن را حس نمود. 

اعداد بصورت یک دو سه و.. شاید در صد سال پیش نبود .الف که میگفتیم می شد یک ب می شد دو و سه... حروف ابجد یا خط سیاق.مثلاً میگفن یک من گندم مینوشتند الف من گندم .

بسم الله الرحمن رحیم میشود نوزده حرف سوره های قرآن114 سوره که تقسیم بر 19 میشود عدد6  ، شما موسیقی دان نیستید ولی مسئله که در مورد موسیقی به شما میگویم شاید کمکی به ما بکند.

موسیقی یک ریتم دارد و یک میزان دارد یعنی آن ریتم دائماً تکرار میشود در موسیقی میزان های مختلفی داریم یعنی میخواهم بگویم کتاب آسمانی بر مبنای ریتم هست که در تمام قسمت ها این ریتم تکرار میشود یکی بسم الله الرحمن الرحیم هست که از 19 حرف تشکیل شده و دائماً تکرار میشود و یکصدوچهارده سوره داریم که شیش ضربدر نوزده تا میشود سوره ها که دائما تکرار میشوند.

ما دوتا سوره داریم که اول آن ها با قاف شروع میشوند 29 سوره داریم که 14حرف شروع شده که اینه ا حروف مقطعه یا پاراگرافهای قرآنی میگویند.

تهیه سی دی : مسافر امید

تایپ : مسافر محمد ظاهر

 

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: