متن کامل سی دی علمی
یکشنبه 17 دی 1396 ساعت 22:25 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )
متن  کامل سی دی علمی


علم یعنی دانستن ،یعنی قوانین تحلیل ،تجزیه ،تغییر ،تبدیل ،ترخیص این‌ها را تشریح کنیم می‌شود علم.

سلام دوستان حسین هستم نگهبان این جلسه.

خواهش می‌کنم برای رهایی خودمان از دست نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و ناآگاهی خودمان است چهارده ثانیه سکوت نماییم و به خداوند بزرگ پناه ببریم.

امروز سه‌شنبه هفتم آذرماه 1396 است، هوا بحمدالله خوب است و امیدوارم باران ببارد.

مطلبی می‌خوانم از تاریخ چهاردهم آذرماه سال 1380 :

شاگرد: خود می‌دانید پروش انسانی که بخواهد در مسیر ارزش‌ها و یا به قول ما در راه درست و صراط مستقیم حرکت کند بسیار سخت است و در این مسیر فراز و نشیب‌های فراوانی وجود دارد و گاهی اوقات من را سخت  ناراحت می‌کند ولی من تصور می‌کنم اکثر مشکلات بشر به خاطر جهل و ناآگاهی او است و کمتر کسی است که حرف درست و صحیح بزند و البته اول هم خودش اجرا کند، به‌هرحال از شما به خاطر اینکه من را در این مهم یاری دادید سپاسگزاری می‌نماییم.

استاد:ما هم سپاسگزاری می‌نماییم؛ بله باید برای آگاه کردن انسان‌ها همیشه سخن خوب، تازه و درست گفت و همین‌طور در جریان با عمل، که البته شما این کار را انجام می‌دهید، بایستی همین‌گونه باشد در تمامی کره زمین این مشکل است. بعضی‌اوقات برای الهام  با شخصی مواجه می‌شویم دقیقاً وقتی می‌خواهد به او القا بنماید نیروی دیگری، یا یک محرک، یا نوشیدنی، یا داروی مخصوص او را احاطه نموده با او حرف، پیام یا الهام را به‌خوبی دریافت نمی‌کند.

دفعه قبل هم اشاره‌ای به الهام کردیم: فَأَلْهَمَها فُجورَها وَ تَقْواها پس الهام می‌شود فجور و تقوا . برای مثال شخص مشروب خورده است، قرص می‌خورد، مواد مخدر مصرف کرده است نمی‌تواند آن الهام را دریافت کند.

در ابتدا مطرح می‌کند: (پروش انسانی که بخواهد در مسیر ارزش‌ها و یا به قول ما در راه درست و صراط مستقیم حرکت کند بسیار سخت است.)

پروش انسان کار بسیار سختی است، همین‌طور که قبلاً گفته‌ام اگر انسان بخواهد یک‌ساله به نتیجه برسد صیفی‌جات می‌کارد، اگر بخواهد ده‌ساله به نتیجه برسد درخت‌های گردو، خرما و امثال آن می‌کارد و اگر بخواهد صدساله به نتیجه برسد انسان پروش می‌دهد. انسان اگر به حال خودش در صراط مستقیم قرار بگیرد در سخن و کلام کار بسیار خوب و راحت است.

همه ما تعریف می‌کنیم بچه‌های خوبی باشید، شب به‌موقع بخوابید، پرخوری نکنید، صبح زود بیدار شوید، دندانتان را مسواک بزنید، آشغال بیرون نریزید و.... به حرف راحت است اما عمل کردن به آن سخت و مشکل است به چه دلیل؟ زیرا در انسان نهادینه‌شده است بین دو موضوع نیکی و بدی یعنی مجموع فضایل و رذایل.

بار دیگر از مَلک پران شوم               آنچه اندر و هم ناید آن شوم

یعنی به مرحله‌ای می‌رسم که از ملائک و فرشتگان بالاتر می‌آیم و آن چیزی که نمی‌توانی حتی خیالش کنی به آن مرحله می‌رسم.

موجودی پیدا نمی‌کنید که به بی رحمی انسان‌ها باشد. حیوانات را ببینید باهم جنگ دارند .سر قلمرو،سر خانواده،سر بچه‌هایشان و یا جنس مخالف باهم درگیر می‌شوند .ممکن است زخمی هم بکنند که خیلی کم است به‌قصد کشتن همدیگر را می‌زنند ولی یکدیگر را نمی‌کشند .

انسان در یک آن میلیون‌ها نفر را با فجیع‌ترین وضع می‌کشد. خب این کار سخت و دشواری است. مشکلاتی که بشر برای خود به وجود می‌آورد به خود ما ربط دارد و چون تصمیم درست نمی‌گیریم ،مسئله را به جزئیات تقسیم کنیم و بپردازیم و مطالب را بشکافیم .خودمان دست به اقداماتی می‌زنیم که خودمان برای خودمان مشکل ایجاد می‌کنیم تازه می‌خواهیم در این مورد ما را یاری کند.

اینجا با یک موضوعی برخورد می‌کنیم .استاد می‌گوید: باید حرف خوب،حرف درست و تازه گفت و انجام داد. فاصله حرف و عمل دوتاست من فکر می‌کنم حرف تا عمل صد هزارتا باشد.

واعظان کان چهره در محراب و منبر می کنند                  چون در خلوت می روند آن کار دیگر می کنند

هر انسانی ممکن است در ظاهر کار دیگر می‌کند ولی در باطن کار دیگری می‌کند. من در تلویزیون دیدم شخصی می‌گفت: بعضی‌اوقات فردی انگشتر عقیق دستش می‌کند ،یقه پیراهنش را تا بالا بسته ،جای مهر روی پیشانی است ولی همین آقا وام که برای خودش می‌گیرد برای اینکه وام ازنظر شرعی شبه نداشته باشد بهره وام را صفر می‌گیرد ولی برای دیگران فرق می‌کند.

آن حرف با عمل دوتاست ما باید جدا کنیم .اگر افرادی هستند که از یک عنوانی از یک مرام و مسلک و مذهبی سوءاستفاده می‌کنند تقصیر را به گردن مسلک و مذهب نیست.

چه دزدی با چراغ آید              گزیده‌تر برد کالا

آن دزد خودش را به لباس این درآورده گرگی در لباس میش، مثل کسی که صید می‌کند دانه را می‌پاشد کبوتر می آید دانه بردارد صید می‌کند .اگر چنین افرادی خطا کردند به‌حساب مرام و مسلک و دین نگذارید . در کلیسا و مسیحیت پرونده‌ای زیادی داریم که کشیش‌ها به خردسالان و کودکان تجاوز کرده‌اند تقصیر مسیحیت نیست ،نه ربطی ندارد در دین خودمان هم همین‌طور به‌حساب دین و آئین و مذهب نگذارید.

پس توی قالبی که رو می‌آیند این را باید دقت کنیم که آن ربطی به مذهب ندارد .خیلی وقت‌ها صحبت می‌کنم می‌گویند شما باید کارهایتان را در کنگره علمی کنید این را آخر من نمی‌فهم یعنی چه؟بعد متوجه شدم کار ما علمی است کارمان غیرعلمی نیست کاری که انجام می‌دهیم و آن درست یعنی علمی است.

ما ماست‌بندی داریم شیر را گرم می‌کنیم ،خنک که شد از ماست دیگر به‌عنوان مایه ماست استفاده می‌کنیم و تبدیل به ماست می‌شود .این ماست‌بندی شما علمی است.

 یا کسی که پیراهن می‌دوزد این کار علمی است چون از پارچه پیراهن دوخته و اندازه است پس این کار علمی است، پس ما خیلی از کارها که انجام می‌دهیم علمی است.

این‌یک موضوعی دیگر است برای کارهای علمی یک‌زبان مخصوص می‌خواهد مانند جراحان،پزشکان،بناها ،کفاش هاو... از اصطلاحات خاص خود استفاده می‌کنند که زبان او مسئله است .

یکسری دانشگاه‌ها و آکادمی‌ها زبان خودشان را دارند پس دوتا موضوعی دارد.یک موضوع دانشگاهی یک هم مبحث علم راداریم .پس هر چه که دانشگاه بگویند علمی است؟نه هر چیزی که دانشگاه بگوید آکادمیک است. آیا باید بگوییم هر چه دانشگاه بگوید علمی است و غیر از دانشگاه علمی نیست این‌طور نمی‌شود. دانشگاه از قدیم خیلی چیزها می‌گفتند و خیلی هم علمی نبود.

مردم عادی که ادعای علم نمی‌کنند .لویی پاستور که میکروب را کشف کرد و حرفش هم علمی بود ولی آکادمی قبولش نداشت و حتی راهش نمی‌دادند یا شخص دیگری در فرانسه بعضی از زنان که زایمان می‌کردند براثر تب زایمان می‌مردند آن شخص گفت پزشکان قبل از عمل باید دست‌هایشان را با صابون یا آهک بشویند این اتفاق نمی‌افتد باوجوداینکه حرفش هم کاملاً علمی بود ولی در آکادمی فرانسه قبول نمی کرند.پس مجموعه آن‌ها حرف غیرعلمی می‌زنند.

دیشب با آقای امین صحبت می‌کردم در مورد خلآٔ در قدیم می‌گفتند اگر در  پیت حلبی خلأ ایجاد کنیم و درون آن آب بریزیم و روی شعله آتش بگذاریم آب بخار می‌شود و هوای داخل آن بیرون می‌آید آن موقع که تمام شد درش را محکم ببندیم سرد که می‌شود آب‌ها می‌آید پایین و خلع می‌شود یعنی با نبودن هوا فوری مچاله می‌شود.

قدیم دانشمندان می گفتند طبیعت از خلأ متنفر است چون طبیعت آن را در هم مچاله می کندنمی دانستند فشار هوا است ولی حرفشان هم خیلی علمی بوده.

تمام مراکز علمی کلیساها و کشیش‌ها بودند آن‌ها نقش مراکز علمی را به عهده داشتند .می‌گفتند زمین‌مرکز عالم است ولی گالیله گفت زمین یک سیاره است و به دور خود می‌چرخد ولی کسی حرفش را قبول نداشت .آقای امین دیشب در اینترنت به من نشان داد یک‌تکه سنگی از آسمان افتاده بود کوچک و اندازه مچ دست بود درونش یک پیچ بود که مال میلیون سال پیش یعنی قبل از یخ‌بندان .مسئله علم خیلی فراتر از این‌ها است پس هر چیزی که دانشگاهی می‌گویند علمی است و هر چه دیگران می‌گویند غیرعلمی است!!

پس ما می‌توانیم مطالب کنگره حرف‌های خودم را به‌صورت دانشگاهی درآوریم ،به‌صورت مقاله درآوریم حرف‌های ما علمی است علم یعنی دانستن ،یعنی قوانین تحلیل ،تجزیه ،تغییر ،تبدیل ،ترخیص این‌ها را تشریح کنیم می‌شود علم.پس این‌که چماق بخورد توی سرما که کار ما علمی نیست درست نیست کار ما صد در صد علمی است.

مگر یو آر دی که در درمان اعتیاد بود و شخص را بی‌هوش می‌کردند نالکسون ونالترکسون توی جریان خون می‌زدند بلافاصله هر چه مواد مرفینی درون خونش بود از بین می‌رفت .این کار علمی بود!!!این کار صد در صد غیرعلمی بود چه کسی می‌گفت دانشگاه ولی به نتیجه هم نرسید.

به من گفتند شیشه ،هرویین ،تریاک درمان ندارد ازنظر علمی هیچ‌کدام درمان ندارد به قول قدیمی‌ها مرخصی دارد ولی ترخیص ندارد اگر درمان را به آن شکل انجام دهیم باید حتماً علمی باشد چون نمی‌تواند به درمان برساند علمی نیست.ترک می‌تواند بکند و منظور از درمان این است که هرویینی را درمان کنی و شب در انبار پر از هرویین تا صبح راحت بخوابد.

حدیثی از حضرت رسول است که می‌فرمایند: چی می‌گوید مهم است که می‌گوید مهم نیست.

چون فلانی گفته درست است ما خیال می‌کنیم آنچه آکادمی و دانشگاهی است علمی است ممکن است نباشد من نمی‌خواهم بگوییم دانشگاه خوب نیست خیلی از تحقیقات و تمام علوم و فنون در دانشگاه انجام می‌گیرد مرکز تحقیقات دانشگاه‌ها است منظورم این است که بااین‌وجود هر چه دانشگاه بگویید درست است و اگر غیر از دانشگاه‌ها باشد حرفش غیرعلمی است پس مسئله درستی نیست.

پس تمام حروف و حرف‌ها یا علمی یا غیرعلمی و یا خنثی می‌باشد.آن رعیتی که درختانش را هرس می‌کند کارش صد در صد علمی است .آن‌که گندم می‌کارد کارش صد درصد علمی است اگر غیرعلمی بود تولید نداشت ولی آکادمی نیست.

متون هم همین‌طور یک متون آموزشی است باید متون درست باشد نیک متون آموزشی ،آموزش‌دهنده ،آموزش‌گیرنده .

متون آموزشی خوب است آموزش‌دهنده خوب است آموزش‌گیرنده سروگوشش می‌جنبد.

شاگرد خوب است متون خوب آنکه باید آموزش بدهد خوب نیست.

شاگرد خوب است آموزش‌دهنده خوب است ولی متون خوب نیست.

کاری که در درمان اعتیادداریم آن‌که مصرف‌کننده است مشکلی ندارد .متخصصین که ترک می‌دهند هم علم و دانش رادارند .آن پروتکل و متون که آموزش می‌دهند غلط است .پروتکل می‌گوید ماتریس جواب می‌دهد ولی غلط است .ماتریس برای درمان شیشه نیست وبری درمان بیماری‌های روانی به کار می‌رود غافل از این‌که آن با این فرق می‌کند هر گردی که گردو نیست.

دو تا زنبور از یک گل نوش جان می‌کنند یکی شد زهر و دیگری شد عسل

دو تا آهو از یک علف خوردند یکی شد مشک یکی می‌شود پهن

این مصرف‌کننده شیشه عدم تعادل در سیستم ایکسش است عدم تعادل در ناقل‌های عصبی و شبه افیونی بدنش است.در این اختلال است و بدون دارو درست نمی‌شود .

پس برای درمان اعتیاد از حالا تا آخر کره زمین و قیامت و بعد از قیامت درمان اعتیاد بدون استفاده از دارو محال است و به عقیده من امکان‌پذیر نیست و کمتر از ده ماه امکان ندارد و درست نیست و حتماً باید داروی مناسب باشد و داروی مناسب وبهتر از تریاک نداریم .

تمام دانش‌هایی که ما داریم و در حال تحقیقات هستند و دانش‌های بسیار زیادی است که کشف نشده و رنج و درد بشر از نادانی و آگاهی نیست از دانش‌های کشف نشده است .خیلی دانش‌ها کشف نشده ازجمله دانشی که برای درمان اعتیاد بود.

با اطمینان کامل می‌گویم تا قبل از متد دی اس تی که کشف نشده بود دانش اعتیاد در سطح کره زمین روش درستی نبود من ادعا می‌کنم با متد دی اس تی و شربت اوتی این دانش کشف شد و قابل‌اجرا است .دانش‌های داریم که کشف نشده و دانشگاها باید کشف کنند و تمام مرکز تحقیقات دانشگاه‌ها است.

مثلاً ما در هر چیزی یک پرتی داریم پلیس در سراسر دنیا کار مثبت انجام می‌دهد ولی ممکن است چند تا از آن‌ها کارشان را درست انجام ندهند معلم‌ها ،قضات،راهنماها....اگرچند تا از آن‌ها پرتی باشند نمی‌توانیم بگوییم سیستم به درد نمی‌خورد.

یکسری دانش‌ها کشف نشده یکسری در حال کشف شدن است ما برمی‌گردیم به این‌که استاد می‌گوید ما هم سپاسگزاری  کنم.

با امین صحبت می‌کردم ما در کره زمین که زندگی می‌کنیم یک سری چیزهای وجود دارد که باورمان نمی‌شود .شما می‌دانید چرا فضانوردان لباس فضانوردی تنشان می‌کنند؟به خاطره فشار هوا  فشار هوای که بر ما وارد می‌شود چه قدر است؟در هر سانتی‌متر مربع ما یک کیلوگرم فشار وارد می‌شود حساب کردیم به سر ما یک‌تن و هزار و دویست کیلوگرم فشار می‌آید این فقط برای سر ما است البته فشارها خنثی می‌کنند فشارهای سمت راست فشارهای سمت چپ را همدیگر را خنثی می‌کنند و یا فشاری که از بالا و پایین است فشار در قفسه سینه از بیرون به داخل و در شکم از داخل به بیرون است .چه سیستمی است که این‌ها را نگه‌داشته وجه سیستمی ما را نگه‌داشته.اگر ما از کره زمین خارج شویم منفجر می‌شویم چون فشار بیرون نیست فشار درون باعث می‌شود ما ریزریز شویم .

پس نتیجه می‌گیریم این‌ها یکسری معماری و مهندسی دارد .این‌ها هیچ‌کدام تصادفی و شانسی نیست این‌ها حساب‌وکتاب و برنامه‌ریزی دارد که محیطی به وجود آمده که ما در آن زندگی کنیم.

اینجا هست که ما به نیروی مطلق و خداوند معتقد هستیم باورتان می‌شود که یک‌تن فشار به سرت وارد شود.

استاد: ما هم سپاسگزاریم بله باید برای آگاهی انسان‌ها سخن تازه وخوب و درست گفت :

همه‌اش یک‌سخن و یک حرف را تکرار نکنید مثلاً فقط چهارده وادی را بگویید سخن باید هم خوب و مفید و تازه بگوییم.

استاد:همین‌طور در جریان و عمل

در عمل هم نشان بدهید که این کار باید انجام بشود.

استاد:که البته شما این کارا انجام دهید.

هر جی می‌گوید باید عمل کنید حرف انسان موقعی اثر می‌کند که خودش عمل کرده باشد .آن سیستم وآن عقل کل و آن عقل برتر ،آن قدرت برتر که این‌ها را طراحی و برنامه‌ریزی کرده که به آن اعتقادداریم خداونداست. این‌یک حسابی دارد در کتاب (قرآن)آمده ما چگونه به زنبورعسل الهام کردیم .زنبورعسل اگر شش کیلومتر از لانه‌اش دور شود دوباره برمی‌گردد ما را اگر در باغی رها کنند نمی‌توانیم برگردیم.ما به زنبورعسل الهام کردیم .ابن الهام به تمام موجودات هستی می‌شود . فَأَلْهَمَها فُجُورَها وَ تَقْواها پس به همه الهام می شود.

استاد:بایستی همین‌گونه باشد در تمامی کره زمین این مشکل است. بعضی‌اوقات برای الهام  با شخصی مواجه می‌شویم دقیقاً وقتی می‌خواهد به او القا بنماید نیروی دیگری ، یا یک محرک ، یا نوشیدنی ، یا داروی مخصوص او را احاطه نموده با او حرف ، پیام یا الهام را به‌خوبی دریافت نمی‌کند.

 

وقتی می‌خواهد الهام شود یک مبدأ الهام داریم یکجایی هست که الهام بگیرد مرکزی باید باشد از مکانی در جای الهام می‌گیرد یک موضوع الهام هم هست چه موضوعی الهام بشود این الهام باید توسط یک‌چیزی انجام بگیرد ما که نداریم.

مثل موجودی مثل خداوند نشسته درآن‌واحد تمام موجودات هستی روی خط آنلاین یکی‌یکی برنامه می‌دهد!!!کارگزارانی در سیستم الهی هستند .بهشت ،جهنم،پیامبران،فرشتگان . فرشتگان کارگزاران این قضیه است فرشته چی هست بماند.

نیروهای داریم که مثل انسان هستند و فرقی ندارند و مثل انسان‌های که نیکوکار هستند و در یک مرحله و بعد فیزیکی نیستند.و از جنسی هستند که در خواب می‌بینیم یا بعد روح هستند.موضوع الهام تعیین می‌شود و توسط آن‌ها منتقل می‌شود چه طور به زنبورعسل می‌گوید الهام شود .

شما دارید یک کاری انجام می‌دهید به تو الهام می‌شود چه‌کاری انجام بدهید یا نه .اگر دقت کنید همان‌طور که توسط صوت ،کلام ،تلفن و حرف می‌گیریم یعنی باسیم یا بی‌سیم هم القاءمی شود این حرف را بزن ،این را بگیر ،آن را نگیر به ذهن شما می‌رسد که دقت باید داشته باشید والهام می‌شود پاشو برو این حرف را بزن یا نزن .

زندگی از سه تا است خواست،تقدیر،فرمان الهی بر مبنای خواست فرمانی صادر می‌شود.وقتی می‌خواهد صادر بشود آن مشخص هست آن را موقعی می‌توانی بگیری که در آرامش و آسایش باشید.

ذهنی که پریشان باشد مانند وادی چهارده که در مبحث عشق خیلی باید آرام باشید و ساکت تا  صدای فلوت خاله سوسک ،رقص پروانه و صدای بلبل را تشخیص بدهید یا موقع که الاغ عرعر می‌کند یا خرس نعره می‌کشد شما صدای بلبل و پرستو را نمی‌شنوید .در ذهن انسان هم همین‌طوراست والهام نمی‌گیرد وقتی‌که آرام باشید الهام می‌گیرد در فرد مست یا کسی که قرص مصرف می‌کند یا کسی که در حال کشیدن شیشه است نمی‌داند دنیا دست کی هست پیام برایش وارد می‌شود ولی نمی‌تواند بگیرد.

پس بنابراین وقتی‌که به بعضی انسان‌ها پیام برسد آن موقع شخص در شرایطی مناسب که باشد الهام را می‌گیرد .پیام هم مثبت هم منفی داریم پیام منفی در هر شرایطی می‌رسد زورش زیاد است پیام مثبت است که شخص در شرایط خوبی باشد.

پس نتیجه می‌گیریم کسی که الکل و مواد مخدر مصرف می‌کند در نظام هستی از پیام والهام  محروم می‌شود مرکز الهام خداوند نیروهای که الهام را می‌آورند فرشتگان هستند.

جلوی الهام را خیلی چیزهای دیگر هم می‌گیرد خیلی کارها مثل نیروهای ضد ارزشی یا چیزهای محرک پس ما را از پیام صالح وزندگی سالم دور می‌کند.

استاد:این در همه مکان‌ها وجود دارد.

این القاء و الهام در تمام سطوح کره زمین است .

استاد:و شما هیچ از این موضوع‌ها ناراحت نشوید اگر این تلاش‌ها وقت ارزش خود را از دست می‌داد .

تلاش‌ها است که وقت برای ما ارزش دارد اگر اشتباه کنیم از طریق القائات منفی از کار می‌افتد.

ما منتظر کتاب دیگر شما هستیم و با شروع سال جدید.برای شما هم مبارک میگوییم ما به یک مهمانی دعوت شدیم البته نمی‌دانیم از ما چه طور پذیرایی می‌کنند قاضی می‌گوید قضاوت حق در مکان‌های ناحق پایدار نمی‌ماند.

پس نکته که امروز گرفتیم الهام و پیام‌های راستین الهی را موقعی دریافت می‌کنیم که ما در حالت طبیعی و نرمال باشیم .اگر تحت تأثیر مواد مخدر و محرک‌ها باشیم پیام را به‌درستی نمی‌توانیم.دریافت کنیم .وقتی داریم از حسادت می‌ترکیم می‌خواهیم حالش را بگیریم نمی‌توانیم پیام را بگیریم.

حرف علمی ممکن این دانشگاهی باشد یا ممکن است نباشد حکم قاضی ممکن است حق باشد ممکن است حق نباشد فرق است بین حرف علمی و حرف دانشگاهی.

به شما تکلیفی می‌دهم که بروید و انجام دهید.

بسم‌الله الرحمن الرحیم از چند تا حرف است بشمارید.دوم ما چند سوره در قرآن داریم .سوم تعداد سوره‌ها را تقسیم‌ بر حروف بسم‌الله الرحمن الرحیم کنید و جواب را به دست آورید.

تا ذره‌ذره مشخص کنم که چرا این کتاب خداوند گفته برایش نگهبانانی گمارده وشما نمی توانید در آن دخل و تصرف کنید کلماتی که گفته‌شده دقیقاً کلماتی که از بعد وجهان دیگری توسط یک فرشته به نام جبرئیل از جایی خاص القاشده .کلام به کلام ،حروف به حروف مانند فکس یا تلفن‌گرام تمام کلمات کلمه به کلمه و عین عبارت نوشته‌شده .انجیل وتوات ....هست هیچ‌کدام مستقیم نیست منظور این است که نقل‌قول شد ه در آن کتاب‌ها ما نداریم مثل قرآن آن را دست‌کم نگیرید.

تهیه متن سی دی : کمک راهنما همسفر سمیرا

تایپ: همسفر فاطمه ج

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمحمد سه شنبه 26 دی 1396 11:53
خداقوت خدمت همه دوستان شعبه شیخ بهایی یه مورداشتباه شده اون بیت شعر آخرش اشتباه است (آنچه دروهم ناید) آن شوم درسته
مدیر وبلاگ پاسخ داد:
ممنون از توجه شما
مجید ترک پور سه شنبه 19 دی 1396 10:47
خدا قوت به همسفر خانم فاطمه ج به خاطر طایپ این سی دی زیبا
مسافر مجید ت
فریدون مسافر دوشنبه 18 دی 1396 10:17
خدا قوت خسته نباشید آرزوی موفقیت برای شما درکنکره ۶۰
مسافر میثم یکشنبه 17 دی 1396 22:59
مرسی بابت زحمات شما بابت سی دی علمی انشالله که خداوند پاداشش را بهتون بده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات