در باب دستور جلسه هفتگی (کمک کنگره به من و کمک من به کنگره)
جمعه 15 دی 1396 ساعت 10:14 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام خالق یکتا

 در باب دستور جلسه هفتگی (کمک کنگره به من و کمک من به کنگره)

به قلم مسافر مسعود

آموزش های کنگره من را از زندان نامرئی که جهل برای من ساخته بود بیرون آورد.

از آن جا که انسان یک موجود فراموش کار است گاهی اوقات نیاز است به موضوعی برخورد کند که کمی او را به گذشته ببرد وگذشته خود را با حال مقایسه کند تا بهتر بفهمد که در چه وضعیتی بوده و اکنون در چه وضعیتی قرار دارد ،درست مثل همین دستور جلسه: کمک کنگره به من وکمک من به کنگره، بدون شک برای پاسخ به این دستور جلسه که حالت سوالی دارد ،شخص ویا اشخاص در کنگره باید به قبل از ورودشان به کنگره برگردد.

از آنجائی که جمعیت احیای انسانی کنگره 60یک سازمان مردم نهادی است که در زمینه اعتیاد ودرمان آن فعالیت می کند همه افرادی که وارد آن می شوند یا خودشان  یا یکی از بستگان درجه یک آنها اعتیاد دارند.

بیماری اعتیاد بیماری است که جسم ،روان، تفکرات ویا همان جهان بینی فرد مصرف کننده را به شدت مورد تخریب قرار داده وافرادی که پا به این مکان می گذارند در وضعیت بدی از شرایط فیزیکی وروحی وروانی قرار دارند.همچنین نزدیکان فرد مصرف کننده هم وضعیتشان از خود مصرف کننده بهتر نیست.هر کدام برای وضعیت موجود دلایل خاصی دارنداما همگی یک هدف را دنبال می کنند و آن هدف درمان اعتیاد است.

افراد پس از پذیرش وارد پروسه درمان می شوند وشروع به حرکت می کنند اما پس از مدتی متوجه میشوند که با مطالبی آشنا می شوند که گوئی سال ها به دنبال آن ها می گشته اند ودر طول مسیر درمانشان ماجرا چیز دیگری می شود .

کنگره مکانی است که اعتیاد را درمان می کند واین خودبسیار ارزشمند است اما کمترین دست آورد حضور در کنگره درمان اعتیاد است .

بدون شک همه انسان ها خواستار صلح وآرامش هستند وبرای رسیدن به آن تلاش های فراوانی را انجام می دهند وبا برنامه ریزی های متفاوت سعی بر این دارند که با رسیدن به مادیات اسباب آرامش خود را فراهم سازند.

بزرگترین اشتباه این افراد واز جمله خود من این بوده وهست که در بیرون به دنبال آرامش می گردند در صورتی که آرامش یک  احساس درونی است وربط چندانی به مادیات ندارند .

آموزش های کنگره من را که یک فرد مصرف کننده بودم ودر درونم دنیایی از ترس ومنیت ونا امیدی،حسادت،خشم،کینه،نفرت و......را حمل می کردم به آهستگی به درمان رساند و راه ورسم زندگی را به من آموخت.

بی خوابی های شبانه من را گرفت وبه من خواب آرام بخشید.کنگره به من کمک کرد تا عزت نفس خودم را بدست آورم .کنگره به من کمک کرد معنای محبت را بفهم .به من کمک کرد تا کابوسهای درون به خوابهای شیرین تبدیل شوند .آموزش های کنگره من را از زندان نامرئی که جهل برای من ساخته بود بیرون آورد.

کنگره نیروها وتوانا یی های من را که اعتیاد از من ربوده بود را به من برگرداند .کنگره به من کمک کرد تا دوستان جدیدی پیدا کنم که سر لوحه کارشان محبت بلا عوض است .کنگره من را از دنیای سرد وتاریک ووحشتناک اعتیاد بیرون آورد ودر دنیای گرم وروشن قرار داد.

کنگره آن چیزی را که همه به دنبالش هستند را به من بخشید .آرامش،آری آرامش امروزم را مدیون کنگره وبنیان آن جناب آقای مهندس دژاکام وراهنمای خوبم هستم.

اما برای رسیدن به این آرامش از آنجایی شروع شد که به ارزش مقام انسانی پی بردم .آرامش از آنجایی شروع شد که آموختن انسان ها برای آموزش گرفتن وخدمت کردن پا به این دنیا گذاشته اند وهدف خداوند از خلق انسان وزندگی در این جهان خاکی تکامل انسان است.تکاملی که بدون آموزش های ناب کنگره وبستر های خدمت در کنگره کاری بسیار سخت است.

اما کنگره آموزش رایگان را در اختیار من گذاشت وبه من اجازه داد در آن خدمت کنم .ابتدا خودم وبعد به دیگران ،انسان های گم کرده راه،کنگره من را با صراط مستقیم آشنا کرد وحرکت در این راه هر انسانی را می تواند به آرامش درونی وحال خوش برساند.

اما کمک من به کنگره ،اوایل فکر می کردم در کنگره بمانم وخدمت کنم در این صورت دین خود را ادا کرده ام. اما در ادامه متوجه شدم که هر چه بیشتر در کنگره خدمت می کنم این دین بیشتر وبیشتر می شود وشاید بهترین کمکی که همه ما بتوانیم به کنگره ودر اصل به خودمان بکنیم این باشد که پیرو حرمت ها وقوانین کنگره باشیم تا بتوانیم بیشتر بمانیم وبیشتر به حال خوش برسیم.

پس هر کسی در کنگره هر کاری بکندویا هر کمکی بکند در اصل به خود کمک کرده .کنگره نیازی به کمک شخصی ندارد این ما هستیم که نیازمند کمک کردن به خودمان در کنگره هستیم.

امیدوارم که بتوانیم قدر دان لطف خداوند وزحمات جناب مهندس دژاکام وخانواده محترمشان ودیده بانان محترم ودیگر خدمتگزاران باشیم.

با احترام کمک راهنما؛ مسافر مسعود

تایپ:مسافر مصطفی

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: