خلاصه سی دی پاداش
شنبه 9 دی 1396 ساعت 15:27 | نویسنده این مطلب : مسافر : محمد ظاهر | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق

خلاصه سی دی پاداش


هر انسانی که کار خوب و عمل صالح انجام دهد در همین جهان مزد و باداش زحمات خود
 را میگیرد ولی اگر به کسی که اعتماد دارید  به شما خیانت کند طبق وعده خداوند
 در رحمت به روی او بسته خواهد شد.

کم خونی مال آهن هست ولی در قدیم بعضی ها نعل اسب را در آش یا غذای خود می انداختند تا آهن بدن تامین گردد.و به قول آقای دکتر ویتامین ث را اگر شب ها بخورید درصد جذبش بالاتر است. 
شاید این روز ها روزنه ای باشد برای یافتن جهان درون و بیرون  ، انشاالله که اینطور بشود اکنون میگوییم برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهادند و به خویش خویشتن توجه می نمایند.
پس اینجا دو کلمه داریم جهان درون و بیرون و کلمات دیگری داریم مثل دنیای تازه ، خویش خویشتن و این کلمات شاید مفاهیم متعددی دارند و ما ذهنمان بازتر می شود که معانی بیشتری بگیریم،خویشِ خویشتن را در قدیم میگفتم  نفس،و میگوییم به خویش خویشتن توجه کنی یعنی به خودت توجه کن و اگر بخواهیم خویشتن را جدا کنیم می شود خویش و تن که تن همان جسم و خویش می شود نفس.
اگر در اینجا خویش را روح در نظر بگیریم یعنی کسانی که به روح خود توجه میکنند و چون ما معتقدیم روح الهام مثبت دارد ،روح به ما الهام میکند، الهام خوبی و نیکی ،و ما به روح توجه کنیم که ما را به راه راست هدایت کندو مفهوم دیگر خویش خویشتن را بگوییم. فامیل یا خانواده یعنی ما خود محور نباشیم که اگر بخواهیم به دنیای تازه قدم بگذاریم باید به خانواده ،فامیل و فرزندان خود توجه بکنیم. ،و در اینجاگفته شد که به دنیای تازه قدم میگذاریم یعنی جایی که دروغ نیست ،مواد مخدر نیست ،کارهای بد نیست و...و در اینجا یک پرانتز باز میکنیم که همه  افرادی که مواد مخدر مصرف میکنند دروغگو، دزد و یا... نیستند.
هر کدام از ما انسان ها حداقل سه دنیا داریم:
یک جهان یا دنیای فیزیکی هست که دنیایی که در آن زندگی میکنیم.
دنیای دوم همین دنیایی است که می گویم در دنیای جدید قدیم بگذاریم چرا که دنیای ما عوض میشود و این دنیا دنیای مادی است چرا که شاید با افرادی که قبلاً معاشرت می کردیم دیگر معاشرت نکنیم چون دیدگاه ما عوض می شود.
 جهان دیگر ما جهان ذهنی ما هست چرا که افرادی در کنار ما هستند شاید جسمشان پیش ما باشد ولی ذهنش در جهان دیگر است.
نکته اینجاست که در جهان مادی میتوانیم خیلی راحت تر جدا شوی (مثلاً مکان خود را تغییر دادن) ولی در جهان ذهنی به مراتب سخت و دشوار می توانیم مکان را تغییر دهیم.در جهان ذهنی شاید دارای کینه حسد ،شکست ها ، ناکامی ها،خوشی ها و خوبی ها وجود داشته باشد و جهان ذهنی بسیار نیرومند و قوی می باشد و خیلی مهارت لازم است تا از جهان ذهنی خارج شد و وقتی می خواهیم به جهان تازه قدم بگذاریم باید وارد جهان ذهنی جدید شویم.
چون ذهن مانند سیاه چال می باشد که نمی توانیم همه چیز را به راحتی از آن بیرون کنیم و برای وارد شدن به جهان ذهنی جدید باید معرفت داشته باشیم و باید دانایی را کسب بکنیم.
به قول آقای امین دانایی یعنی آموزش،تجربه و تفکر سه ضلع یک مثلث که مجموعه آن می شود دانایی و یا معرفت. اگر این ها را داشته باشیم تغییر امکانپذیر می باشد و وارد دنیای جدید خود می شویم و بدون یک ضلع از این مثلت وارد شدن امکان پذیر نیست.
اول باید تغییر دوم تبدیل شد و در آخر ترخیص شد و این اعمال باید انجام شود .
جهان ذهنی دیگر ما جهان خواب است که بسیار پرتلاش است، که شاید الگویی باشد برای جهان آخرت.و وقتی به دنیای تازه قدم میگذاریم باید خوابها عوض شود،یعنی سفری که انجام میدهم و معرفتی که کسب می کنیم و عمل سالم که انجام میدهیم کم کم کابوس های ما از بین می رود.
هر انسانی که کار خوب و عمل صالح انجام دهد در همین جهان مزد و باداش زحمات خود را میگیرد ولی اگر به کسی که اعتماد دارید  به شما خیانت کند طبق وعده خداوند در رحمت به روی او بسته خواهد شد و رزق و روزی آن شخص یا کم میشود یا از بین می رود ،پس باید به خداوند با تمام وجود ایمان داشته باشیم، یعنی آنچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی،و هر عملی انسان انجام دهد پادش آن را سریع خواهد گرفت.
اگر با اندیشه ژرف خود به رحمت ماورا ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما دست همیاری شما را خواهد داد،آنگاه بذر نیکو بکار و یا تخم و دانه با ارزش،هم قوت کافی و هم سایه بانهایتان افراشته خواهد بود پس آن کنید که فرمان است،شما پیام را بدهید آنانی که قطره نیکو زمینشان را آبیاری کرده باشد بی شک به سمت او باز خواهند گشت .این مطلب وعدی هست که بارها انجام پذیرفته و نیازی به تفکر ندارد، پایداری و تلاش شما را به شما تبریک میگوییم،نعمت های الهی در هر پله ای از صعود به شما و خاندان شما می رسدبه این طعامی هست که از دو مطلب حکایت دارد،یکی غذای روح به آن معنا که خود میدانید و دوم قوت کافی و این تقدیر یا پله ها قدم هایی است که بر می دارید که به طرف بالا حرکت می نماید توفیق الهی همراه شما باشد و این مطلب یا خاص و فرمان است که دقت در حرکت را انجام بدهید.
بگدارید که آنانی که حیله و عداوت می ورزند در گرداب و ساختن جهنم خود غرق شوند، اما با درایت و اندیشه خود پنهان نمودن حقیقت، هیچ موجودی را بسوی حقیقت رهنمون نمی سازد و شما حمایت از پنهان کاران ننمایید،با تفکر و اندیشه و یاری آنهایی را دارند مانند اینکه اگر شما قطری از یک لجن را در یک کاسه یا جام بریزید شاید چندان مشکلی نباشد،اما اگر آن قطره زهر کشنده باشد دیگر نمی توانید از آن بگذرید و بگذارید در جام آلوده آب یا هر نوشیدنی باشد و دیگران بنوشند همه اتفاقات مشابه هم هستند ولی با قدری تفاوت های جزئی.

تهبه سی دی:مسافر امید
تایپ:مسافر محمد
مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: