جلسه عمومی پنج شنبه مورخ 7 / 10 / 96
جمعه 8 دی 1396 ساعت 10:45 | نویسنده این مطلب : مسافر : محمد ظاهر | ( نظرات )

به نام اولین عاشق که اوست

روز پنج‌شنبه 96/10/7 جلسه سوم  از دور پانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانیمسافر علی٬ دبیری مسافر مجید و استادی مسافر محمد با دستور جلسه :«جهان بینی ورزش» و دستور جلسه دوم : (هفتمین سال رهایی مسافر رسول ) راس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

ورزش هم در کنگره با جهان‌بینی اجیرشده و برای بازسازی سیستم ایکس و درمان قطعاً 

مفید می‌باشد و درمان آن‌ها بهتر صورت می‌گیرد و در ورزش هورمون‌هایی ترشح 

می‌شود که باعث بهتر راه‌اندازی این سیستم می‌شود.


یکی از رموز موفقیت در کنگره و موضوعی که کنگره را از بقیه انجیو ها متفاوت ساخته است رسیدن به دانایی است و تمام گروه‌های دیگر که برای ما قابل‌احترام هستند دلایلی ازجمله کمبود محبت ، دوستان، پدر و مادر و.. را دلیل اعتیاد و مشکلاتشان می‌داند ولی کنگره خط بطلانی روی همه این‌ها کشیده و دلیل اعتیاد را جهل و ناآگاهی خود فرد می‌داند .

فرد مصرف‌کننده از تخریب‌ و تاثیر مواد مخدر بر روی جسم خودآگاهی ندارد. اگر شخصی سال‌ها هم به کنگره بیایید و جهان‌بینی خود که همان دانایی می‌باشد را تغییر ندهد به درمان نرسیده‌ است.

وقتی ما قیمت همه داروها را میدانیم ولی  قیمت خودمان را نمی‌دانیم از صراط مستقیم خارج می‌شویم و به اعتیاد کشیده می‌شویم و موقعی که خودمان را بشناسیم ، می‌توانیم تفکرات و اندیشه خود را تغییر دهیم و از وادی اعتیاد خارج شویم.

در جامعه‌ای که همه به دنبال رسیدن به تکنولوژی هستند و علم ماده را بالاتر از همه مسائل می‌دانند ،کنگره علوم انسانی را که حدومرزی در آن نیست را مهم دانسته و همه‌چیز را در جهان‌بینی و تفکرات ما می‌داند.

چرا در جامعه امروزی اکثر افراد در اضطراب ، ترس و افسردگی هستند ؟

 دلیل بارز آن همین زندگی کردن در دسته مادی و تکنولوژی هست و علم معنوی و جهان‌بینی آن‌ها کم‌رنگ شده و همین علت باعث زیادشدن مشکلات ، اضطراب ، بیماری‌ها و افسردگی شده ، درست است که  با وجود تکنولوژی آسایش داریم ولی هیچ موقع آرامش را به همراه خود نمی‌آورد و اگر بخواهیم به دنبال  آرامش باشیم باید بدانیم آرامش در جهان‌بینی و تفکرات ما می‌باشد  که مربوط به علم زندگی کردن است و همین مسئله باعث شده است که روزانه مطب پزشکان شلوغ و شلوغ‌تر شود و منشأ آن بیماری‌های افسردگی می‌باشد.

در قرآن و کتاب آسمانی بیشتر مسائلی که انجام دادن آن‌ها توصیه‌شده است مسائلی است که برای رسیدن و نزدیک شدن ما به هدفمان است و مسائلی که منع شده مسائلی است که ما را از هدف والای انسانی دور می‌کند.

من در هیچ جای دنیا سراغ ندارم که اگر علوم را به دودسته تقسیم کنند و هر دودسته را باهم و موازی جلو ببرند که بعد معنوی و دیگری علوم انسانی می‌باشد ولی در کنگره هر دو موضوع باهم جلو می‌روند و اگر تک‌تک جلو برود موفقیت‌آمیز نیست.

ورزش در کنگره با جهان‌بینی اجیرشده و برای بازسازی سیستم ایکس و درمان قطعاً مفید می‌باشد و درمان آن‌ها بهتر صورت می‌گیرد. در ورزش هورمون‌هایی ترشح می‌شود که باعث بهتر راه‌اندازی این سیستم می‌شود.

 سه محور اصلی ورزش در کنگره عبارت است از: مکان مناسب ، مقدار مناسب و رشته مناسب .

در بعد معنویات یاد می‌گیریم یا می‌بریم یا می‌آموزیم و این‌قدر نگاهمان را تغییر می‌دهیم که از باختن آموزش بگیریم و اصلاً ناراحت نشویم چون فهمیده‌ایم همه‌چیز در تفکر و اندیشه ماست.

 بالاترین جایگاه در این هستی آزادی هست که اگر به من همه این دنیا را بدهند و آزادی را از من بگیرند ارزش ندارد من،شما و آقا رسول هم در این اسارت بودیم و این جشن و خوشحالی به خاطر آزاد شدن از بند اسارت می‌باشد ، اسارت چهارچوبی که برای انسان می‌سازد قوه محبت و عقل و اختیار را از انسان می‌گیرد و وقتی اختیار از عقل گرفته شود و فرمان دست مواد مخدر بیفتد این واژه اسارت نام  دارد و آن‌قدر دیوار شخصیتی فرد مصرف‌کننده کوتاه می‌شود که به هر شخصی اجازه می‌دهد از آن رد شود و نمی‌تواند آن را جمع کند ولی الآن که از این اسارت آزادشده‌ایم حاضر نیستیم آن را با هیچ‌چیزی عوض کنیم چون حق انتخاب به دست عقل افتاده است و توانسته‌ایم تفاوت‌ها را درک کنیم.

:دستور جلسه دوم و تولد هفتمین سال کمک راهنما مسافر رسول

از صمیم قلب خوشحالم و تبریک صمیمانه برای خوشان و هم‌سفرانشان و آقا حامد و دخترانشان دارم و امیدوارم همیشه شاهد این‌گونه جشن‌ها باشیم.

آقا رسول در اوایل سفرشان به دلیل نداشتن آگاهی و منیت سفرشان خوب نبود ولی در طول سفر به دلیل گرفتن آموزش‌های صحیح خیلی خوب سفر کردند و مزد زحماتشان رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی بود.

ایشان در قسمت مرزبانی ، اوتی و ساختمان نمایندگی سلمان فارسی زحمات زیادی کشیدند و این خدمات باعث رسیدن به حال خوش در ایشان شد.

افتخار می‌کنم به همه عزیزانی که در کنگره هستند و امیدوارم همه عزیزان سفر اول هم به این جایگاه برسند.


 پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره هفتمین سالروز رهایی مسافر رسول را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

اعلام سفر مسافر رسول:

مدت تخریب:20 سال_آنتی ایکس مصرفی: شیره و تریاک- روش درمان: دی اس تی _ مدت سفر: 12 ماه و 25 روز - رشته ورزشی:تنیش روی میز و والیبال  _ نام راهنما: آقای محمد – مدت رهایی:هفت سال و 3 ماه  

آرزوی مسافر رسول:  از خداوند می‌خواهم قدرتی به من بدهد که بتوانم برای تمامی کسانی که تحت مسئولیتم هستند الگوی
 مناسبی باشم و به مسئولیتم عمل کنم.


آرزو هم‌سفر لیلا: از خداوند برای بنیان کنگره 60 سلامتی خواستارم.

 آرزو هم‌سفر حامد:

آرزو می‌کنم هر کس در هر جایگاهی قرار دارد بتواند خوب و بد را از هم تشخیص بدهد.

آرزو هم‌سفر الناز: آرزو می‌کنم تک‌تک شما عزیزان لذت جایگاه امروز من را بچشید.

 آرزو هم‌سفر الهام:  از خداوند خواستارم که دوستانی که راه کنگره را پیدا کردند به این جایگاه برسند  و تمام کسانی که هنوز راه کنگره را پیدا نکردند خیلی زود به این مکان مقدس راه پیدا کنند و این جایگاه را با تمام وجودشان لمس کنند


سخنان مسافر رسول:

بسیار خوشحالم و خداوند را سپاسگزارم که توانستم چنین لحظه‌ای را درک بکنم و در این جایگاه قرار بگیرم و در مقابل شما دوستان عزیز باشم.

در ابتدا در مورد قسمتی از جهان‌بینی دوم اشاره می‌کنم که موضوع آن قوانین بازی است.

وقتی به ما می‌گویند زندگی یک بازی است به این دلیل زندگی را یک بازی می‌داند که به ما بفهماند که زندگی دارای قانون است ، زندگی دارای یک چارچوب است و در زندگی برای برنده شدن باید جنگید و در زندگی در مقابلت حریف‌هایی هستند که نمی‌گذارند تو موفق شوی ولی تو بااراده مستحکم و با یک خواست قلبی وارد زمین می‌شوی و تمام تلاشت را می‌کنی که به پیروزی برسی.

زندگی ما قوانین مخصوص خودش را دارد برای برنده شدن در بازی زندگی  باید قوانین آن را بدانیم و ندانستن قوانین زندگی بود که سال‌های سال عمر ما را از بین برد و نه‌تنها نتوانستیم قدمی روبه‌جلو برداریم بلکه برعکس سقوط کردیم.

ما برای زندگی‌مان هیچ قانونی را متصور نبودیم و  نمی‌دانستیم اگر بخواهیم به بیراهه حرکت کنیم رو به نابودی می‌رویم و دلیل همه این‌ها این بود که قانون زندگی را بلد نبودیم.

اگر قانون زندگی راندانی در ابتدا خودت را از بین می‌برید و بعد دیگران را که شامل خانواده ، دوستان اقوام ، مردم جامعه و... است .ما قانون زندگی وزندگی کردن را ندانستیم و وقتی وارد کنگره شدیم به خاطر اینکه قانون زندگی را یاد بگیریم آمدیم ، آمدیم اینجا که بفهمیم از کدام حریم نباید عبور کرد که بفهمیم حرمتی هست و شخصیتی داریم که هر کاری شایسته ما نیست.

بفهمیم کسانی در زندگی چشمشان به ما است ،نمی‌دانستیم نفسی که داریم می‌کشیم و فقط فکر می‌کردیم نفس کشیدن برای زنده ماندن است اما کسانی هستند که با نفس ما زنده هستند.

امیدواریم خداوند چنان درک و توانایی به همه ما بدهد که به جایگاهی برسیم که بفهمیم که چه چیزی بد هست و چه چیزی خوب هست و به دنبال ارزش‌ها حرکت کنیم. 

در آخر هم خاطره‌ای از هم‌سفرم برای شما عزیزان تعریف می‌کنم. یک روزی با خانمم برای جشن رهایی یکی از مسافرها  آمده بودیم  در پایان مراسم زمانی که خواستیم به خانه برگردیم دیدم همسرم چشمانش پر از اشک شده بود از او سؤال کردم که چرا داری گریه می‌کنی؟ جواب داد یعنی می‌شود تو هم یک روز گل رهایی را بگیری.

اینجا بود که یک‌دفعه من تکان خوردم که فقط خودم نیستم ،اگر من روزی به بیراهه بروم و مسیری را خراب کنم  تخریب آن چند برابر برای خانواده‌ام هست زیرا آن‌ها دارند به کنگره می‌آیند تولدها ، رهایی‌ها را می‌بینند و در ذهنشان تصویرسازی می‌کنند روزی که با مسافرشان بیایند در این جایگاه و اعلام بکنند که از دام اعتیاد رها شدند و به آرامش رسیدند. و در آخر از مسافران یک تقاضا داشتم که هم‌سفران خود را ناامید نکنید زیرا در مقابل آن‌ها مسئول هستید .زمانی خانه ما به آرامش می‌رسد که همسرمان در آرامش باشد و زمانی می‌توانیم ادعای دانایی کنیم که یک‌خانه امن و آرامی داشته باشیم.

از هم‌سفرم تشکر می‌کنم از فرزندانم تشکر می‌کنم و همچنین تشکر ویژه از خانم اعظم که روشنگر چراغ روشنایی خانه ما بودند از آقا محمد عزیز استاد بزرگم که همیشه برای من یار و یاور بودند تشکر می‌کنم،تشکر آخرم به آقای مهندس دژاکام عزیز و خانواده ایشان که این بستر را فراهم کردند سپاسگزاری می‌کنم.

سخنان کمک راهنما هم‌سفر اعظم:

خداوند را بسیار شاکرم که سعادت حضور در این جشن را به من داد ، از سخنان محمد آقا مستفیض شدم، محمد آقا اولین رهایی اصفهان بودند که بارهایی محمد آقا بود که ما باور کردیم واقعاً این روش  جواب می‌دهد و این روش روشی است که مصرف‌کنندگان را به رهایی می‌رساند .

سخت‌کوشی و تلاش خانم لیلا باعث شد که ایشان خوب حرکت کنند و به ره‌جویان ایشان هم به خاطر داشتن چنین کمک راهنمایی تبریک عرض می‌کنم.

من هم به‌نوبه خودم به آقا رسول ، خانم لیلا ، آقا حامد و الناز و الهام عزیزم تبریک عرض می‌کنم.

سخنان هم‌سفر لیلا:

خیلی خوشحالم که امروز توانستم هفتمین سال آقا رسول را  ببینم و از همه عزیزان هم تشکر می‌کنم.

در ابتدا از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم . از محمد آقا و خانم اعظم تشکر می‌کنم بابت حضورشان از خداوند و برای خانواده محترمشان بهترین‌ها را آرزو دارم.

قبل از کنگره وقتی به گذشته فکر می‌کردم افسوس می‌خوردم و اما الآن خیلی خوب با گذشته خودم کنار می‌آییم و الآن آن گذشته در امروز به یک کوله‌بار پر از تجربه برای آینده من و خانواده‌ام شده است ، و اگر کسی از گذشته خودش فراری باشد یعنی نتوانسته است به‌خوبی خودش را درست کند.

از خداوند می‌خواهم که کمک کند در مسیر درست ، درراه آموزش‌های کنگره قدم  بر دارم و در ابتدا برای خودم خدمتگزار باشم و بعد برای دیگران خدمتگزار خوبی باشم.

هم‌سفری که با تمام  وجودش و پابه‌پا مسافرش حرکت می‌کند ، آن خواهری که با تمام وجودش به خاطر برادرش می‌آید و آن مادری که تنها خواسته‌اش رهایی پسرش است به کنگره می‌آیند تا رهایی مسافران خود را ببیند و ای‌کاش مسافرانی که هنوز درجا می‌زند به رهایی برسند  و رهایی خود را در جشن هم‌سفر تقدیم به هم‌سفران خود بکنند.

ما در کنگره عقاب را نماد یک قدرت ،پیروی و معنویت می‌دانیم. عقاب توانایی‌های زیادی دارد و می‌تواند به‌تنهایی در بالاترین نقطه آسمان پرواز کند  و توانایی‌های خودش را به معرض نمایش بزارد اما همان عقاب را اگر دوپایش را به هم زنجیر کنیم دیگر آن قدرت پرواز را ندارد ، حتی دیگر نمی‌تواند به‌اندازه کم‌ترین ارتفاع هم نمی‌تواند پرواز کند و این مثال مصداق هم‌سفر و مسافر است ، اگر جدا حرکت کنند و خواهان درست کردن خود باشند و فقط برای پیدا کردن مسیر درست باشند ، قطعاً مانند آن عقابی می‌شوند که می‌تواند در بالاترین نقطه آسمان حرکت کند.

واقعاً خیلی خوشحالم در کنار آقا رسول قرار گرفتم  از آقا رسول درس انسانیت ،  افتادگی و خدمت کردن برای خودم را یاد گرفتم.

در آخر هم یک خاطره از خدمت کردن آقا رسول تعریف می‌کنم . آقا رسول در اوتی خدمت می‌کردند و یک روز برای استادی جلسه به شهرکرد رفتیم وقتی‌که مسافران از خدمت‌هایی که آقا رسول در بخش اوتی انجام می‌دادند می‌گفتند من بی‌اختیار اشک می‌ریختم و دلیل آن این بود که من اصلانمی دانستم آقا رسول چنین خدمت‌هایی را انجام داده است. و آن روز خداوند را شکر کردم که در کنار چنین فردی هستم که اگر خدمتی را انجام می‌دهد برای حال خودش انجام می‌دهد. آقا رسول در جایگاه‌های مختلف خدمت کرد و هر وقت من می‌خواستم راه را کج بروم به من می‌گفتند لیلا برای خودت خدمت بکن و سعی کن در حاشیه نباشی و واقعاً بزرگ‌ترین استاد من آقا رسول بودند.

و در آخر از فرزندانم و تمامی شما عزیزان تشکر می‌کنم.

ضمنا چند نفر از مسافرانی که چهارشنبه گل رهایی نیکوتین را از دستان پر مهر و عطوفت اقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:تایپ:مسافر مجید ، مسافر محمد

عکاس:مسافر رضا

ارسال تصاویر: مسافر مصطفی


مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 12 دی 1396 22:32
تبریک خدمت خواهرهم لژیونی.وکمک راهنمای عزیزم خانم اعظم دوست داشتنی
دوشنبه 11 دی 1396 10:25
تبریک خدمت خواهرهم لژیونی.وکمک راهنمای عزیزم خانم اعظم دوست داشتنی
شنبه 9 دی 1396 09:23
به خانم لیلای عزیزم والناز والهام عزیزوهمچنین آقای صادقیان،تولد هفت سال رهایی شان را صمیمانه تبریک عرض می کنم.امیدوارم همیشه در کنگرهبتوانم از وجود شما استفاده کنم.خدا قوت به آقایان رضا ومصطفی.
همسفر مانا شنبه 9 دی 1396 00:46
خدمت خانم لیلاومسافر محترمشان هفتمین سال رهاییشان را تبریک عرض میکنم.
تاباد چنین بادا.
همسفر فاطمه جمعه 8 دی 1396 21:25
این تولد زیبارو خدمت خانم لیلا مسافرمحترمشون وهمسفران گلشون تبریک میگم وبهترینهارو براشون آرزو میکنم متاسفانه لیاقت حضور در این جشن باشکوه رو نداشتم ولی باخوندن این گزارش زیبا انرژی گرفتم.خداقوت خدمت تصویربردارونویسندگان محترم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو