مشارکت های مکتوب همسفران
پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 12:09 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

مشارکت مکتوب همسفران لژیون بیستم و بیست و یکم 

در باب دستور جلسه هفتگی: بنیان


کنگره 60 آغازی نموده است که پایانش در اختیار ما نیست و این مشعل خاموشی ندارد، زیرا روشن‌کننده آن فرمانش را از مبدأ آفرینش دریافت نموده است...


سلام دوستان شهلا هستم یک هم‌سفر(کمک راهنما):

شکر نعمت، نعمتت افزون کند     کفر، نعمت از کفت بیرون کند

خدا را شکر، شکر، شکر... در ابتدا بیستمین سال رهایی آقای مهندس را به ایشان، اساتید محترمشان، خانواده محترمشان و تمام اعضای کنگره 60 تبریک می‌گویم. بنیان کنگره  از فرمانروایان و پیشگامان زمان خود هستند و روزی که هیچ‌کس اعتقادی به درمان نداشت و همه یک انسان مصرف کننده را یک انگل می‌دانستند و کسی برای یک فرد معتاد تعریفی نداشت جز اینکه او یک انگل و بی‌اراده است!

 پس از سال‌ها تحقیق و پژوهش آقای مهندس حسین دژاکام در سمینار سراسری اعتیاد، چالش‌ها و درمان‌ها، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان آبان ماه سال 81، صورت‌مسئله اعتیاد را مطرح کردند و با صدای بلند و رسا خود را این‌گونه معرفی کردند: من خودم اعتیادم! من خودم مواد مخدرم! من خود کتاب اعتیادم! من ویروس اعتیادم! من خود جرمم! من خود بیمارم! من دردم و درمانم! من هفده سال معتاد حرفه‌ای بودم و ایشان با معرفی کردن خود به این‌گونه فرمودند که من به شما می‌گویم که درد چیست و درمان چیست؟ ایشان فرمودند: من علمی هستم که تجربه شده و علمی که تجربه شده باشد سندی است بدون نقص.

سلام دوستان، آذر هستم یک هم‌سفر: 

من در کمال آرامش در لژیون می‌نشینم و می‌آموزم، مشارکت می‌کنم و از آموخته‌هایم و تجربه‌هایم میگویم و در کمال ناباوری با چشمانی خیس هر هفته شاهد رهایی آزادمردان از دام اعتیاد هستم، صورت‌مسئله انسانیت را در کنار صورت‌مسئله اعتیاد می‌آموزم و بنیان کنگره، پرچم‌دار و مشعل‌دار کنگره ۶۰ را ناجی بشریت از چنگال اعتیاد میدانم. چه‌بسا مسیر صعب‌العبوری طی شد تا  اپیوم به روش دی اس تی در کنار جهان‌بینی قرار گیرد و در اختیار مسافران قرار بگیرد. قبولاندن روش دی اس تی و درمان با تریاک مگر کار ساده‌ای بوده؟ چگونه این امکان اکنون برای مسافرین ما فراهم گردیده که به راحتی به کلینیک بروند و شربت اوتی تهیه کنند؟ آیا من میدانم که با چه مشقتی این شربت تهیه گردیده است؟ بنیان کنگره، همه‌چیز به ما بخشیدند، بی‌منت و بی چشمداشت و بر ما واجب است قدردان باشیم، مشارکت کنیم و با حضور به‌موقع و فرمان‌بری، پایه‌های کنگره را استحکام بخشیم.

سلام دوستان، نیلوفر هستم یک هم‌سفر:

 درباره کنگره ۶۰ می‌توانم بگویم، حرکتی آغاز شد به هدف درمان اعتیاد و اینکه در سال‌ها پیش چگونه این حرکت آغاز شد و جناب مهندس دژاکام و پیشکسوتان عزیز چه تلاش‌هایی کردند تا امروز کنگره ۶۰ را به این شکل و نظام درآورند و  فقط خدا می‌داند! اما رفته‌رفته کنگره ۶۰ به جایی رسیده است که هدف اصلی در مرحله سوم، چهارم اهمیت قرار داده شده و معلوم و مشخص شده که این اعتیاد نیست که آنقدر وحشتناک است بلکه فرهنگ اعتیاد و دلایل اعتیاد و وابستگی است که مهم است. کنگره سعی و تلاش دارد که ما را با خودمان و دنیای اطرافمان آشتی دهد تا بهتر ببینیم بهتر بشنویم و بهتر فکر کنیم و بیندیشیم که راه زندگی تنها میانه‌روی و تعادل است و راه آرامش، صراط مستقیم است و  در زیر سایه تعادل می‌توانیم به ارزش‌ها نزدیک شویم.

سلام دوستان، سحر هستم یک هم‌سفر(کمک راهنما):

 در دنیایی که بسیاری از انسان‌ها در منجلاب اعتیاد گرفتار شده‌اند و هم راه خود را گم کرده‌اند و هم خود را و به دنبال راه درمان هستند، سیستم کنگره 60 با عنوان جمعیت احیای انسانی و به‌عنوان بهترین تشکل اجتماعی درزمینهٔ اعتیاد، حرفی برای گفتن دارد و به درمان قطعی اعتیاد دست‌یافته و همچون درخت تنومند و پرباری، سر برافراشته و آنچه حاصل این درخت تنومند است، انسان‌هایی هستند که روزی زیر آوارهای اعتیاد مدفون‌شده بودند، هم خود و هم شخصیت و شأن آن‌ها! اما امروز به زندگی برگشته‌اند و به تعادل و درمان رسیده‌اند. درمان قطعی در این سیستم سالیان سال است که انجام می‌شود، اما این درخت تنومند آنچه امروز در بر دارد، به سبب بنیان و ریشه‌ای است که محکم و استوار بود و ماند و حتی تاریکی‌ها، سختی‌ها، فراز و نشیب‌ها لحظه‌ای باعث نشد که کنگره از اهداف خود دور بماند و بنیان کنگره اجازه ندادند کنگره از مسیر خود خارج شود و تمام مشکلات را تبدیل به فرصت کردند تا امروز کنگره 60 به این شکل به کار خود ادامه می‌دهد و بنیان کسی نبود جز جناب آقای مهندس دژاکام؛ انسانی که بعد از سال‌ها اعتیاد در ماه رمضان سال 75 شروع به تست روش درمان تدریجی اعتیاد کردند و بعد از موفقیت و نتیجه‌ای که منجر به رهایی ایشان از دام اعتیاد شد، این موفقیت و درمان را تنها برای خود نخواستند و آن را در قالب مقاله‌ای ارائه دادند و نمی‌توان منکر این قضیه شد که چه سختی‌ها، مخالفت‌ها و حتی اتهاماتی را متحمل شدند تا امروز کنگره به این شکل به راه خود ادامه دهد تا در این سیستم و چرخه نه تنها درمان اعتیاد بلکه پرورش انسان و انسان‌سازی صورت بگیرد! 

بنیان کنگره 60، بزرگ‌مردی که از قلب‌ها وارد شدند، زیرا توانستند انسان را بشناسند و در جهت خروج انسان‌ها از تاریکی لحظه‌ای فروگذار نبودند و نیستند. پس اگر کنگره چاهی بود که به آب رسید، تدابیر، تفکرات و تلاش ایشان بود، همیشه از مشکلات فرصت ساختند و راه را باز کردند برای گم‌کرده راهان! اگر امروز منِ هم‌سفر در کنارم مسافرم هستم و توانستم جایگاه خود را پیدا کنم، اگر نوری، زندگی‌ام را روشن کرد، اگر کنگره آدرس من را به من داد و هزاران هزار چیز دیگر که درمان اعتیاد مسافرم در میان آن کمترین چیزی بود که به من داده شد، همه این‌ها نتیجه زحمات بنیان کنگره است. بنیان کنگره 60 به‌حق خود عشق هستند و عشق را برای ما معنا کردند، چیزی را به ما نیاموختند مگر اینکه خود آن را انجام دادند و تنها خدا را سپاس که در عصری زندگی می‌کنیم که آقای مهندس دژاکام زندگی میکنند و بیستمین سال رهایی ایشان را به آقای مهندس و خانواده بزرگوارشان و تمام اعضای کنگره 60 تبریک میگویم و مشارکتم را با پیامی به پایان می‌رسانم؛

کنگره 60 آغازی نموده است که پایانش در اختیار ما نیست و این مشعل خاموشی ندارد، زیرا روشن‌کننده آن فرمانش را از مبدأ آفرینش دریافت نموده است.

 با احترام اعضای لژیون بیستم و بیست و یکم

نویسنده: همسفر سحر

منبع: وب همسفران شیخ بهایی

http://sheikhbahaei-h.congress60.org/

مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سعیده شعبه نیک اباد شنبه 18 آذر 1396 14:14
با سلام خدمت کمک راهنمایان محترم خانم شهلا و خانم سحر،همچنان از سخنان زیبای شما عزیزان لذت بردم،آرزوی موفقیت های روز افزون برای شما دارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic