عملکرد لژیون هشتم همسفران
دوشنبه 6 آذر 1396 ساعت 13:00 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

عملکرد لژیون هشتم همسفران؛ لژیون کمک راهنما همسفر زهره

موضوع: نکاتی از سی دی پادزهر

 بهترین راه برای اینکه زودتر به خواسته‌هایمان برسیم این است که یک سری از ویژگی‌های خودمان را تغییر دهیم و این را بدانیم که در هر جایگاهی هستیم بهترین جایگاه است برای پیشرفت ما...


ظرف انسان که همان دانایی است تعیین می‌کند که انسان چه جایگاهی داشته باشد. خداوند هیچ فرقی بین انسان‌ها نمی‌گذارد اگر مرتب می‌گوییم که چرا فلان چیز را خداوند به من نداد، چرا فلان اتفاق برای من نیفتاد جواب قانع‌کننده این است که تو مشکل کار هستی،که چیزهایی را که می‌خواهی خدا به تو نمی‌دهد.

سؤال:چرا گاهی انسان باوجوداینکه خیلی تلاش می‌کند اما به آن نتایجی که می‌خواهد نمی‌رسد؟

1-ظرفیت لازم در شخص به وجود نیامده است.

2- خواسته ما ناخالصی دارد و اگر به آن برسیم قطعاً برای ما تخریب خواهد داشت.

3-زمان آن نرسیده است.

4 –شاید رسیدن به آن خواسته به صلاح من نباشد.

5-اگر ما به چیزی برسیم و نباید به آن می‌رسیدیم ممکن است صفات منفی و ضد ارزش در ما رشد کند که اول مثل یک‌دانه باشد و تبدیل به یک درخت قطور شود و بعد به‌راحتی نمی‌توانیم آن را از خود جدا کنیم.

درسی دی زخم عشق هم گفته شد که نرسیدن هم جزئی از مرحلهٔ رسیدن است.

ما انسان‌ها برای آموزش به این دنیا آمده‌ایم گاهی اگر زوتر از آن زمان مقرر به خواسته‌مان برسیم ممکن است ما چیزی را اشتباه  یاد بگیریم و یا اصلاً یاد نگیریم، پس خداوند صلاح ما را در این دیده است که فعلاً نرسیم، و اگر ایمان داشته باشیم که خداوند صلاحمان را بهتر می‌داند این‌قدر بی‌تابی نمی‌کنیم  و صبر می‌کنیم تا در زمان مناسب خداوند آن را به ما بدهد.

انسانی که چیزی نداند و بلد نباشد را راحت می‌توان آموزش داد ولی شخصی که چیزی را می‌داند سخت می‌توان تغییر داد .مانند آموزش زبان انگلیسی که در بچه‌هایی که هنوز زبان فارسی را یاد نگرفته‌اند خیلی راحت‌تر از کسانی هست که زبان فارسی را بلدند.پس گاهی برای اینکه ما آموزش‌ها را راحت‌تر بگیریم شاید بهتر باشد دیرتر به خواسته‌مان برسیم.

6-برای ایمنی خودمان به آن نمی‌رسیم،اگر برسیم ممکن است به خودمان یا خانواده‌مان تخریب وارد شود، و یا مشکلات زیادی برایمان به وجود بیاورد. پس گاهی خداوند به ما رحم می‌کند که نمی‌دهد.

7-اگر به آن خواسته‌مان نمی‌رسیم برای کسب صفات است،که تغییراتی در خودمان ایجاد کنیم و صفات کسب کنیم.

بعضی وقت‌ها که تلاش می‌کنیم و نمی‌رسیم راهش این است که فعلاً آن را رها کنیم تا زمانش برسد و تا آن زمان باید تغییراتی در ساختار درونی خودمان ایجاد کنیم . بهترین راه برای اینکه زودتر به خواسته‌هایمان برسیم این است که یک سری از ویژگی‌های خودمان را تغییر دهیم. و این را بدانیم که در هر جایگاهی هستیم بهترین جایگاه است برای پیشرفت ما.

پس اینکه می‌گوییم باید رها کنیم و صبر کنیم تا زمانش برسد،یعنی چه؟

منظور این نیست که دست از تلاش برداریم و بنشینیم تا زمان آن برسد بلکه باید در این فرصت ظرفیتمان را بالا ببریم، مثلاً ایمانمان را قوی کنیم، حسادت را از بین ببریم، قضاوت را کم‌رنگ کنیم و ...وقتی تغییرات را در خودمان ایجاد کردیم آن زمان خداوند می‌فرماید آن چیزی که شخص باید یاد می‌گرفت را یاد گرفت،الآن ظرفیت آن را پیداکرده که به خواسته‌اش برسد.

تمام نتایجی که انسان به دست می‌آورد جدای از اینکه مربوط به دانایی‌اش می‌شود، به سطح انرژی شخص بستگی دارد.

همیشه سعی کنید که سطح انرژی را در خودتان بالا نگه‌دارید.در زندگی کسی برنده است که سطح انرژی بالایی داشته باشد. انسان‌هایی که سطح انرژی بالایی دارند نتایج بهتری به دست می‌آورند. کسی که سطح انرژی بالایی داشته باشد همیشه مشکلات را کوچک می‌بیند و وقتی مشکلات را کوچک می‌بیند بهترمی تواند تفکر کند و تصمیم بگیرد.

مواردی برای بالا بردن سطح انرژی:1-ورزش کردن 2-تغذیه مناسب 3 -خدمت کردن 4-مشارکت کردن 5- انجام دادن کارهای عقب‌مانده 6-در جمع بودن و از جمع انرژی گرفتن و ....

هرکس به میزان تلاشی که می‌کند انرژی دریافت می‌کند،همان‌طور که در جهان‌بینی گفته‌شده انرژی معادل پول است و پول را به کسی مجانی نمی‌دهند، شخص باید زحمت بکشد کار کند و در قبال میزان کاری که انجام می‌دهد پول دریافت کند.در کنگره هم اگر کسی مرتب سی دی بنویسد،خدمت کند٬ مشارکت کند٬ در امتحان نتیجهٔ خوبی کسب کند و ... انرژی دریافت می‌کند ولی ما این‌ها را از خودمان دریغ می‌کنیم و می‌گوییم که چرا ما باوجوداینکه به کنگره می‌آییم حالمان خوب نمی‌شود.

سؤال: من هر هفته مطلب آماده می‌کنم که مشارکت کنم اما جرات پیدا نمی‌کنم که مشارکت کنم و انرژی از من گرفته می‌شود؟

زمانی که می‌خواهیم دانایی را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم آنجا نیروهای بازدارنده به سراغ ما می‌آیند،یعنی تا زمانی که می‌دانم مشارکت کردن به من انرژی می‌دهد و قصد مشارکت کردن دارم این نیروها کاری به من ندارند ولی زمانی که می‌خواهم دستم را بالا ببرم یعنی آن موقع که می‌خواهم دانایی‌ام را به دانایی مؤثر تبدیل کنم و مشارکت کنم اینجا نیروهای بازدارنده به سراغ من می‌آیند که حرف‌هایت تکراری است٬ و ..... من باید در مقابل آن‌ها مقاومت کنم.

هوش اشخاص تغییر می‌کند و ثابت نیست، استعدادهای انسان می‌تواند تغییر پیدا کند قدرت یادگیری انسان‌ها هم  ثابت نیست اگر حرکت انسان‌ها اشتباه باشد قدرت یادگیری را از دست می‌دهند.

اینکه می‌گویند یکی باهوشِه و یکی کم‌هوشه درست نیست. قدرت یادگیری انسان ثابت نیست. انسان نابغه می‌تواند تبدیل به انسان نادان شود و یک انسان نادان هم تبدیل به یک نابغه شود.

چرا بعضی وقت‌ها می‌گوییم من هرچقدر تلاش می‌کنم و می‌خوانم متوجه نمی‌شوم؟ چه چیزی باعث می‌شود که انسان کم‌هوش شود؟

1-ذهن آشفته انسان نمی‌گذارد که مطالب را متوجه شود.این‌قدر ذهن درگیر است که جایی برای یادگیری نگذاشته‌ایم.باید بتوانیم جهان ذهن را کنترل کنیم.

2-وقتی انسان در تاریکی می‌رود، وقتی کار ضد ارزش انجام می‌دهد، نیروهایش  را آرام‌آرام از دست می‌دهد. یکی از این  نیروها قدرت یادگیری است که آن را از دست خواهد داد. وقتی‌که حسادت می‌کنیم٬ قیاس می‌کنیم، دروغ می‌گوییم..آرام‌آرام این قدرت را از دست می‌دهیم  و برعکس وقتی از تاریکی بیرون می‌آییم آرام‌آرام این نیرو را می‌توانیم پس بگیریم.

 

 ظرفیت چیست؟ چه موقع ما می‌توانیم ظرفیت چیزی را داشته باشیم؟

آقای امین با این جمله یک وسیله آزمایش و یا یک ترازو در اختیار ما قرار داده که ببینیم چه میزان ظرفیت داریم . اگر چیزی را از من گرفتند و توانستم تحملش کنم یعنی ظرفیت داشتنش را هم دارم اگر از من گرفتند و نتوانستم تحمل‌کنم یعنی ظرفیت داشتنش را ندارم.

هرگاه شما چیزی را  که دوست داری داشته باشی اما آن را نداری٬ دیدی که دیگری آن چیز را دارد  و از اینکه آن شخص دارد کیف کردی و لذت بردی یعنی ظرفیت داشتن آن چیز را داری و به آن خواهی رسید. ظرفیت از ضد خود به وجود می‌آید. مثلاً برای اینکه بخواهی ظرفیت شجاع بودن را پیدا کنی باید ترس‌های زیادی را تجربه کنی.

آقای امین برای اینکه مفهوم پادزهر را بهتر متوجه شویم مثالی در صور آشکار می‌زنند.ما به این دلیل به بدن واکسن که همان ویروس ضعیف شدهٔ بیماری است وارد می‌کنیم که بدن آنتی‌ویروس یا پادزهر آن را بسازد و آن پادزهر در بدنش بماند و در مواقع ضروری بتواند آن را در مقابل بیماری‌ها حفظ کند. حال سختی‌هایی که در زندگی به انسان وارد می‌شود حکم همان واکسن یا زهری را دارد که وارد بدن می‌شود که اگر انسان بتواند تحملش کند یعنی پادزهر آن را ساخته و این پادزهر در بدنش می‌ماند و باعث می‌شود که بتواند در مقابل مشکلات و سختی‌های زندگی ایستادگی کند.

انسانی که توانایی‌های زیادی دارد انسانی است که پادزهرهای زیادی دارد چون زهرهای زیادی وارد بدنش شده و خیلی سختی‌ها را تجربه کرده که بدنش پادزهرهای زیادی را ساخته که الآن راحت می‌تواند در مقابل مشکلات مقاومت کند.

چند نکته:۱- زهر همان سختی است که ما به بدن وارد می‌شود تا بدن مقاوم شود مثل زهر ترس که باعث شجاعت می‌شود. حال زمانی پادزهر ساخته می‌شود و یا ظرفیت به وجودمی این‌که بتواند سختی را تحمل کند و ناامید نشود. ۲- خداوند به‌اندازه توان هر کس به او مشکل می‌دهد اگر مشکلی برای کسی رخ دهد حتماً توانش در او هست . ۳- پادزهری که ایجاد شد در بدن می‌ماند و بعد در ادامه بدردش می‌خورد. ممکن  است مانند واکسن در ابتدا ایجاد تب و درد کند ولی در درازمدت از بروز بیماری جلوگیری می‌کند. (پس اگر ما پادزهرهای زیادی درونمان داشته باشیم می‌توانیم مقاوم باشیم ) ۴- انسان‌های بزرگ انسان‌هایی بوده‌اند که سختی‌های زیادی به آن‌ها واردشده است.

نویسنده: همسفر الهه و همسفر فهیمه الف

 

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجید ترک پور سه شنبه 7 آذر 1396 22:28
ماشالله به اعضای لژیون هشتم و خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم زهره بابت مطالب سی دی پادزهر
خسته نباشید به هم سفر خانم الهه و هم سفر خانم فهیمه
انرژیتون پایدار
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات