گزارش جلسه عمومی روز پنج شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۰۲
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 01:20 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

روز پنج‌شنبه ۹۶/۰۹/۰۲ جلسه دوازدهم  از دور چهاردهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی موقت مسافر محمدرضا، استادی مسافر مهدی و دبیری موقتمسافر علی با دستور جلسه اول:«نقش سی دی ها در آموزش» و دستور جلسه دوم :« اولین سال رهایی مسافر علی اکبر»رأس ساعت 17 شروع به کار نمود. 

آموزش در کنگره از طریق کتاب ۶۰ درجه٬ کتاب عشق٬ جزوات و از همه مهم‌تر سی‌دی‌ها است.

 از طریق سی‌دی‌ها تمام شعبات کنگره ۶۰ همیشه به‌روز هستند. این سی‌دی‌ها باقیمت

 بسیار پایین در دسترس همه قرار می‌گیرند.

دستور جلسهٔ امروز نقش سی‌دی‌ها در آموزش است. ما در درمان اعتیاد مثلث جسم٬ روان و جهان‌بینی را داریم. جسم و بالطبع آن روان با شربت اوتی درمان می‌شود؛ اما اصل و فونداسیون در درمان اعتیاد و نوع نگاه و نگرش ما به زندگی است که باید تغییر کند. اگر ما بخواهیم فونداسیون درمانمان را پایه‌ریزی کنیم بر اساس جهان‌بینی است و ما فقط از طریق آموزش می‌توانیم جهان‌بینی‌مان را تغییر دهیم.

آموزش در کنگره از طریق کتاب ۶۰ درجه٬ کتاب عشق٬ جزوات و از همه مهم‌تر سی‌دی‌ها است. از طریق سی‌دی‌ها تمام شعبات کنگره ۶۰ همیشه به‌روز هستند. این سی‌دی‌ها باقیمت بسیار پایین در دسترس همه قرار می‌گیرند.

من از روزی که وارد کنگره شدم تا به امروز حدود ۶۱۹ عدد سی دی دارم و همه را روی کامپیوتر و فلش می‌ریزم و نگه می‌دارم.

امروزه اکثر آهنگ‌ها و شعرهایی که ما گوش می‌دهیم مخرب هستند و انرژی منفی دارند؛ اما وقتی سی‌دی‌های آقای مهندس را گوش می‌کنیم همین‌که می‌گوید: «سلام دوستان٬ حسین هستم یک مسافر. از دست نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و ناآگاهی خودمان است٬ ۱۴ ثانیه سکوت می‌کنیم و به خدا پناه می‌بریم.» چقدر انرژی می‌گیریم و چقدر این جمله پر مفهوم است و برای اینکه از دست نیرومندترین دشمن خودمان رهایی پیدا کنیم تنها راهش آموزش است.

شما می‌توانید در ماشین به‌راحتی از سی‌دی‌های آموزشی استفاده کنید. برای مسافران سفر اول و دوم بهترین مطالب آموزشی همین سی‌دی‌ها هستند. آن‌قدر مطالب این سی‌دی‌ها گسترده است که از ساده‌ترین مطالب مثل طرز راه رفتن و طرز قاشق و چنگال دست گرفتن تا مراحل بسیار بالاتر را به زبان ساده به ما آموزش می‌دهند

دستور جلسهٔ دوم:

تولد یک سال رهایی آقای علی‌اکبر عزیز است که ره‌جوی بسیار خوب و منظمی هستند. الآن هم در بخش اوتی خدمتگزار هستند و هم‌سفرشان هم در قسمت وبلاگ خدمت می‌کند. درواقع برای حال خوش خودشان خدمت می‌کنند. یکی از خصوصیات بارز علی‌اکبر این بود که اصلاً در جلسات غیبت نداشتند و مرتب حضور داشتند و خدمت می‌کردند. ایشان علاوه بر مشکل اعتیاد بیماری‌های جسمی دیگری هم داشتند که با مصرف همین شربت معجزه‌آسای اوتی درمان شدند. هم‌سفرشان هم در طول سفرشان همیشه پشتیبانشان بودند. به علی‌اکبر و هم‌سفر محترمشان و فرزندانشان و راهنمای هم‌سفرشان تبریک عرض می‌کنم.

پس از سخنان استاد، مشارکت‌های مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 اولین سالروز رهایی مسافر علی اکبر را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم: 

اعلام سفر مسافر علی‌اکبر:

آنتی ایکس مصرفی: تریاک- مدت سفر: ۱۱ ماه و ۲۶ روز- روش درمان: دی اس تی همراه با داروی اوتی- نام راهنما: آقای مهدی- مدت رهایی: ۱۲ ماه و ۲۷ روز.

آرزوی مسافر علی‌اکبر: آرزو می‌کنم همهٔ مصرف‌کنندگان راه کنگره را پیدا کنند و درمان شوند.

آرزوی هم‌سفر الهام: من آرزوی تندرستی و طول عمر برای آقای مهندس و به آرامش و به تعادل رسیدن تک‌تک افراد کنگره را دارم.

آرزوی هم‌سفر علی‌رضا: آرزو می‌کنم هیچ سفر اولی در سفرش لغزش نکند.

آرزوی هم‌سفر حدیثه: من هم آرزو می‌کنم که هیچ مصرف‌کننده‌ای در جهان نباشد.

سخنان مسافر علی‌اکبر: 

خدا را شاکر هستم که امروز در این جایگاه قرار گرفتم. خیلی‌ها به خاطر عشق‌وحالی که مواد به آن‌ها بدهد و به فضا بروند به مصرف مواد روی می‌آورند. من جدا از این مسئله، ناخواسته به اعتیاد روی آوردم، به دلیل مشکل معده خونریزی شدیدی داشتم با درد زیاد،به همین خاطر ،حالا علمی یا غیرعلمی برای من مصرف تریاک را تجویز کردند که باعث شد به تریاک اعتیاد پیدا کنم. وقتی متوجه شدم اعتیاددارم که دیگر نمی‌توانستم مصرف نکنم،برای ترک دو سال به NA می‌رفتم ولی در طی این دو سال با درد و مشقت زیادی دوام آوردم و هیچ‌وقت حال خوبی نداشتم و همیشه حالم خراب بود.

 تا اینکه با توصیه یکی از دوستانم به کنگره آمدم که اولین جلسه تازه واردین راهنمای گرامی آقای علی کاظمی به‌عنوان مشاور  مسئله اعتیاد و درمان در کنگره را به زیبایی و به‌طور کامل برای من توضیح دادند که همین امر باعث شد من به کنگره و درمان آن دلگرم شوم که همین‌جا از ایشان بسیار سپاسگزارم. بعد از آن، خداوند آقای پوستی را در سر راه من قرارداد.

 همه  راهنماها خوب هستند ولی شاید هیچ‌کدام به‌اندازه آقای پوستی نمی‌توانستند مرا  تحمل کنند. به خاطر مشکل معده که داشتم و باتجربه‌ها و ترک‌های قبلی همیشه سر کم کردن  OTاین ترس با من بود که دچار خونریزی شدید معده بشوم و حالم خراب شود ولی هیچ‌وقت این‌گونه نشد و من توانستم به‌خوبی با راهنمایی‌های آقای پوستی سفر اول را تمام کنم و به رهایی برسم. در سفر دوم آقای جلال امینی به من لطف داشتند و خدمت در بخش تازه واردینOT  را به بنده سپردند که این خدمت  در خوب بودن حالم نقش بسزایی دارد و برکت آن را در زندگی‌ام می‌بینم. از این بابت از ایشان بسیار سپاسگزارم. در آخر از آقای مهندس دژاکام  و خانواده ایشان و از راهنمای عزیزم آقای مهدی و راهنمای هم‌سفرم خانم سارا و تمامی عزیزانی که ما را در سفرمان یاری کردند کمال تشکر رادارم.

سخنان کمک راهنما هم‌سفر سارا: 

خیلی خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم بابت تمام رهایی‌ها و تولدهایی که در کنگره 60 اتفاق می‌افتد. همه این رهایی‌ها و تولدها را مدیون زحمات و آموزش‌های ناب بنیان کنگره هستیم. سی‌دی‌ها و آموزش‌هایی که سبک زندگی سالم در آگاهی، صلح و آرامش را به ما یاد داد.

 اصولاً تمام ما انسان‌ها تفکرمان دچار مشکل است و بیمار است که با این آموزش‌ها و اجرای آن‌ها می‌توانیم تمام خصوصیات، افکار و اندیشه‌مان را تغییر دهیم. به‌گونه‌ای که صفات منفی ما تبدیل به صفات مثبت گردد. قصد ما از این آموزش‌ها رسیدن به تفکر سالم، گفتار سالم و درنهایت عمل سالم است و ما می‌گوییم دانستن بدون عمل بی‌فایده است. با این سی‌دی‌ها خودمان و نیروهای درونی خودمان را می‌شناسیم و نیروهای منفی و بازدارنده را هم می‌شناسیم و اسیر ماده نمی‌شویم چون یاد گرفتیم نهایت کمال انسان رسیدن به‌فرمان عقل و در صراط مستقیم قرار گرفتن است.

یاد گرفتیم خواست قوی ما، تفکرات و تقدیر ما در آنچه که روزی ما می‌شود و برای ما اتفاق می‌افتد دخیل هستند. امیدوارم با یادگیری و عمل به این آموزش‌ها بتوانیم به‌سلامتی، صلح و حال خوش برسیم و آن را به دیگران انتقال دهیم.

هر رودی از هرجایی که بیرون می‌آید، همه تلاش‌ها را می‌کند و خود را به تخته‌سنگ‌ها می‌زند تا راهش را هموار کند. راه سخت است اما امکان‌پذیر است که به بحر ملحق شود. این دو عزیز هم از گذرگاه‌های سخت عبور کردند تا به این جایگاه رسیدند منتهی برای رسیدن به بحر و اقیانوس باید مانند چشمه‌های جوشان ورودهای خروشان باشیم و از حرکت باز نایستیم.

این روز زیبا را به مسافر علی‌اکبر، الهام عزیزم و دو فرزند عزیزشان، علیرضا و حدیثه جان همچنین راهنمای بزرگوار آقا مهدی تبریک عرض می‌کنم. به تمام مسئولین شعبه و در رأس به آقای مهندس و خانواده عزیزشان تبریک و خدا قوت عرض می‌کنم. بهترین‌ها را برای همگی آرزومندم و امیدوارم به‌زودی شال کمک راهنمایی را بر گردن هر دو عزیز ببینیم.

سخنان هم‌سفر الهام: 

خدایا شکر از این دریای رحمت                 تو کردی لطف و خاص و عفو رأفت

تو بردی این بلای خانمان‌سوز                 برون کردی پریشانی دیروز

تو بر من طعم هستی را چشاندی              مرا دیگربه سوی خویش خواندی

اولین سالگرد رهایی مسافر عزیزم را به ایشان و فرزندان گلم تبریک عرض می‌کنم.به راهنمای بزرگوار جناب آقای پوستی که در طی این دو سال به‌عنوان  یک برادر بزرگ‌تر در کنار مسافرم بودند تبریک می‌گویم. به خانم سارای عزیزم، راهنمای گلم تبریک می‌گویم که در طول این دو سال باراهنمایی‌های ارزنده در کنار من بودند و از هر دو عزیز کمال تشکر و سپاس رادارم. من واقعاً ناامید بودم از اینکه روزی برسد و شوهر من دیگر مصرف‌کننده مواد نباشد و بساط مصرف مواد برای همیشه از خانه من جمع بشود چون شوهر من در خانه مواد مصرف می‌کرد . من در طول این چند سال زندگی هیچ‌وقت به شوهرم نگفتم چرا؟ چرا مصرف‌کننده هستی؟ هیچ‌وقت با هیچ‌کس راجع به مشکلم حرفی نزدم و همیشه در دلم می‌ریختم و داغون می‌شدم. من فقط باخدای خودم درد دل می‌کردم و همیشه سر سجاده نماز از خدای خودم می‌خواستم که یک‌راهی جلوی پای ما بگذارد که شوهرم به خاطر مشکل معده که داشت، بتواند بدون درد زیاد و ناراحتی موادش را کنار بگذارد. تا اینکه مهر سال 94 یکی از دوستان همسرم، ایشان را به کنگره آورد. مسافرم مرا نیز بعد از یک ماه به کنگره آورد، من اصلاً با کنگره آشنایی نداشتم ولی بعد از آمدن به کنگره و شرکت در جلسات پنج‌شنبه‌ها و تولدها و دیدن رهایی‌ها، متوجه شدم که دعاهایم مستجاب شده و کنگره 60 همان راهی است که من از خدای خودم خواسته بودم. امروز که در این جایگاه قرار دارم خدا را شاکر هستم که دو سال است دیگر بوی مواد در خانه من نمی‌آید و فرزندانم شاهد مصرف مواد پدرشان نیستند.

خدا را هزار بار شاکر هستم که در این روز زیبا به من و خانواده‌ام اجازه داد تا این جایگاه را لمس کنیم و اولین سالگرد رهایی‌مان را جشن بگیریم.بسیار خوشحالم و این جایگاه را برای تک‌تک عزیزان سفر اولی آرزومندم. از آقای مهندس دژاکام منجی بزرگ درمان اعتیاد و خانم آنی عزیز و خانواده محترمشان بسیار سپاسگزارم. از همه شما عزیزان که در جشن ما شرکت کردید کمال تشکر رادارم.

سخنان هم‌سفر علی‌رضا:

اتل‌متل گلدونه کنگره هست یک دونه

اگر که غصه‌دارید حال خوشی ندارید

بیایید و عضو بشید مثل گل ها وابشید

هر کی با ما بشینه دنیا را خوب میبینه

خوابای خوش میبینه زندگی هم همینه

راهنما مشاور میشه مرزبان مراقب می شه

تا حال تو خوب بشه همه چیزت جور بشه

اینجا همه آرومن چون قدر خدا رو میدونن

اینجا همه مثبتن بندگی رو یاد میدن

کنگره مون چه نازه هر روز اعضای تازه

حال خراب و می سازه واقعا که انسان سازه

اولین سال رهایی پدرم را تبریک میگوییم و از آقای مهندس تشکر می‌کنم،از آقای مهدی پوستی راهنمای پدرم تشکر می‌کنم، از خانم سارا راهنمای مادرم تشکر می‌کنم،اولین پنج‌شنبه‌ای که من به کنگره آمدم تولد آقای مهدی صدیقی بود، من آرزو کردم که روزی من هم بتوانم شاهد جشن تولد پدرم باشم و امروز همان روز است.

سخنان هم‌سفر حدیثه: 

هم‌سفر از بندی که آزادشده‌ای تو را سرمست نگرداند  و برای این‌که بدانی سفر  دوم  به‌مراتب هم سخت و هم سهل است. دست‌هایت را به نشان پیچش در هم به‌سوی آسمان نگه‌دار و تا آنچه دریافت ننموده‌ای از ادامه بازنه ایست و بدان هم‌سفران دران مکان لامکان تو را یاری خواهند نمود .

من هم به‌نوبه‌ی خودم این روز را به پدرم تبریک می‌گویم،  از آقا مهندس دژاکام تشکر می‌کنم. بعد از راهنمای پدرم آقای مهدی پوستی تشکرمی کنم . و همین‌طور از راهنمای مادرم خانم سارا تشکر می‌کنم. و از تمام شما عزیزانی که در جشن ما شر کت کردید بسیار سپاس‌گزارم.

ضمنا یک نفر از مسافرانی که چهارشنبه گل رهایی از دستان پر مهر و عطوفت اقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

تا باد چنین بادا !

تایپ:هم‌سفر زهره و هم‌سفر الهام

عکاس: مسافر رضا

ارسال تصاویر : مسافر مصطفی


مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمود یکشنبه 5 آذر 1396 12:11
با سلام و خدا قوت . جشن بسیار خوبی بود و آموزنده و مرا تحت تاثیر قرار داد . به علی اکبر و همسفرانشان تبریک میگویم انشاءاله در جایگاه های بالاتری ایشان را میبنینم .
مسافر محمود یکشنبه 5 آذر 1396 12:10
با سلام و خدا قوت . جشن بسیار خوبی بود و آموزنده و مرا تحت تاثیر قرار داد . به علی اکبر و همسفرانشان تبریک میگویم انشاءاله در جایگاه های بالاتری ایشان را میبنینم .
همسفررویا یکشنبه 5 آذر 1396 11:59
صمیمانه تبریک میگم خدمت الهام عزیزم و مسافرشون و فرزندان نازنینشون...هزاران بار شکر بابت این تولد زیبا ..ارامش و خوشبختیتان مستدام عزیزدلم
اعظم همسفرمهدی(میرداماد) شنبه 4 آذر 1396 23:08
عرض تبریک وخداقوت خدمت کمک راهنمایان محترم جناب پوستی وخانم سارای عزیز
تبریک ویژه به خانم الهام عزیزم ومسافرگرامیشان این فرخنده جشن را به شما و فرزندان عزیزتون تبریک
عرض میکنم واز صمیم قلبم برای شما بهترین ها را خواستارم
شاد باشید
شنبه 4 آذر 1396 18:11
خداراشکر شکر شکر اولین سال رهایی را به همسفر الهام ومسافر عزیزشان وفرزندانشان تبریک عرض میکنم
مجید ترکپور جمعه 3 آذر 1396 17:55
ماشالله به مسافر علی اکبر و همسفرانشون
خدا قوت به استاد جلسه مسافر آقا مهدی ، نگهبان جلسه مسافر آقا محمد رضا ، و دبیر عزیز مسافر علی آقا
خسته نباشید به هم سفر خانم زهره و هم سفر خانم الهام به خاطر تایپ مطالب این جلسه زیبا و همچنین مسافر آقا رضا و مسافر آقا مصطفی
مسافر مجید ت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic