مشارکت مکتوب نقش سی دیها در آموزش
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 11:29 | نویسنده این مطلب : همسفر فخری | ( نظرات )
         به نام قدرت مطلق

مشارکتهای مکتوب همسفران

در باب دستور جلسه هفتگی: نقش سی دی ها در آموزش

مردی که بامحبت از قلب‌ها وارد می‌شود سخنان گوهر بارش بر لوح فشرده‌شده ضبط و ثبت می‌شود و دوستان عاشق زیادی تلاش می‌کنند تا این صفحه ارزشمند به دست ما برسد و بر صفحه دل ما بتابد تا روشنی‌بخش راه ما شود....       


سلام دوستان سحر هستم یک هم‌سفر (کمک راهنما):

انسان در هر مرحله و شرایطی که قرار دارد نیاز به آموزش دارد، ولی این نیاز را خود باید در درون خودش احساس کند. یک مسافر یا یک هم‌سفر با دنیایی از تاریکی وارد کنگره می‌شوند اما این تاریکی‌ها مبنایش ندانستن و جهل است و به گفته آقای مهندس هیچ شمشیر برنده‌ای نیست که تمام این بندهای تاریکی را یک‌باره پاره کند و انسان از تاریکی و ضد ارزش یک‌باره بیرون بیاید! پس اینجاست که اهمیت آموزش برای خروج از ظلمت و ضد ارزش‌ها معنا پیدا می‌کند و در کنگره سی‌دی‌ها، نقش بسیار ارزشمندی را در عرصه آموزش ایفا می‌کنند و ما به‌روزترین و ناب‌ترین اطلاعات را با استفاده از آن‌ها دریافت می‌کنیم؛ اما اینکه چقدر این سی‌دی‌ها می‌تواند در هر شخصی تأثیرگذار باشد بستگی به نیاز هرکسی دارد و قطعاً انسانی که نسبت به ناآگاهی‌های خودش، ندانسته‌هایش، گره‌های وجودی‌اش، میزان تاریکی‌اش... آگاه می‌شود می‌تواند بهترین بهره را از این منبع ارزشمند در کنگره ببرد و در ادامه گره‌های خود را با استفاده از مطالب مهم و ارزشمند سی‌دی‌ها باز کند. بدون تغییر، تبدیل‌شدن غیرممکن است پس اگر می‌خواهم جایگاهم عوض شود، اگر می‌خواهم صفات ضد ارزشی‌ام را تبدیل به صفات ارزشی کنم، اگر می‌خواهم رهایی یابم، اگر می‌خواهم از تاریکی خارج شوم باید تغییر کنم، تغییر در افکار و اندیشه و جهان‌بینی! تغیر در عملکرد! و برای تغییر کردن راهی ندارم غیر از آموزش گرفتن و در این امر مهم سی‌دی‌های آموزشی کنگره بسیار تا بسیار دخیل هستند.

سلام دوستان زهرا هستم یک هم‌سفر (مرزبان):

زمانی که انسان دچار مشکل بزرگی مثل اعتیاد می‌شود، اولین اتفاقی که در درونش می‌افتد، به‌هم‌ریختگی حس‌هاست؛ که فرد را از تعادل پایدار خارج می‌کند و به قول ما حالش را بد می‌کند، برای یک ره‌جو بهترین کار برای تغییر حس‌ها و برگشتن به حالت تعادل٬ نوشتن و گوش کردن سی‌دی‌های کنگره ست، چون این سی‌دی‌ها فقط نتیجه تفکر و تحقیقات جناب مهندس یا آقای امین نیست، بلکه دریافت‌های آن‌ها و تجربه‌های آن‌ها هست که بیشترین کمک را به من می‌کند و باعث تغییر حس‌های من می‌شود٬ مثلاً، گاهی پیش می‌آید که من برای حل برخی مشکلات احساس ناتوانی می‌کنم و یا حتی ناامید می‌شوم ولی با نوشتن یک سی دی که شاید هیچ ربطی به مشکل من نداشته باشد حالم خوب می‌شود و می‌توانم با تفکر راه‌حل خوبی برای مشکلم پیدا کنم، که فکر می‌کنم تنها دلیلش همان تغییر حس‌هاست که باعث می‌شود من با گوش دادن سی دی بر نیروهای بازدارنده غالب بشوم و کلید حل قفل‌های بسته را به‌راحتی پیدا کنم و این معجزهٔ آموزش‌های ناب کنگره ست که به ساده‌ترین و شیواترین شکل ممکن بیان شدند.

 

سلام دوستان سارا هستم یک هم‌سفر (کمک راهنما):

سی‌دی‌ها گنجینه‌های صوتی کنگره 60 هستند که در آن‌ها امواج عشق، ایمان و عقل جاری است. هرکدام از این سی‌دی‌ها مانند کتابی است پرمحتوا و باارزش که روش و سبک زندگی سالم در آگاهی، صلح و آرامش را به ما یاد می‌دهد.

دنیایی مطلب از این سی‌دی‌ها یاد گرفتم که هیچ کجا حتی دانشگاه هم به من یاد نداده بودند. واژه‌هایی چون حس، نفس، عقل، جان، روح، عشق، ایمان و... را زیاد شنیده بودم اما هیچ‌گاه به عمق این واژه‌ها پی نبرده بودم ولی این سی‌دی‌ها تک‌تک این واژه‌ها را برای من تعریف کرد. جواب بسیاری چیستان‌ها، چراها و مجهولاتی که سربه‌مهر در ذهنم می‌گذشت را به من داد حتی مرا بیدار کرد و به من فهماند که تاکنون در جهل و ناآگاهی زندگی می‌کردم و بزرگ‌ترین دشمنم جهل و نادانی خودم بوده است. افکار، گفتار و اعمالم مرا به عمق ظلمت و تاریکی‌ها برده بود و خودم هم خبر نداشتم که اسیر شیطان درونم شده‌ام.

با این سی‌دی‌ها خودم، نیروهای درونم و نیروهای شیطانی و بازدارنده را شناختم. فهمیدم یک انسان حتی اگر دانشمند برجسته‌ای باشد و یا هنرمند سرشناسی باشد زمانی به نهایت کمال انسانی خود در این کره خاکی می‌رسد که به‌فرمان عقل برسد و در صراط مستقیم قرار بگیرد.

این سی‌دی‌ها هر هفته اطلاعات و آموزش‌های جدید به ما می‌آموزد و ما را علاقه‌مند به دانستن و حرکت در مسیر ارزش‌ها نموده است. درمجموع این سی‌دی‌ها ما را به تعادل جسم، روان و جهان‌بینی می‌رساند، تعادلی که به همراهش تعالی است.

هرروز و هر هفته با شنیدن این سی‌دی‌ها جان تازه‌ای می‌گیرم و خدا را شکر می‌کنم که در این مکان امن و مقدس آموزش می‌گیرم. 

سلام دوستان فخری هستم یک هم‌سفر (کمک راهنما):


آموزش چیزی است که باید از یک شخص به شخص دیگری انتقال پیدا کند. انسان از بدو خلقت در حال آموزش گرفتن است و اطلاعات از آسمان به زمین و از زمین به آسمان در حال ردوبدل است و انسان‌ها در هر سطحی قرار بگیرند همان سطح را تجربه می‌کنند. اگر خوبی را منتشر کنند خوبی دریافت می‌کنند و اگر بدی را منتشر کنند بدی را دریافت می‌کنند. جهان خلقت مجموعه‌ای از اضداد است و همواره دو قطب مثبت و منفی در حال مبارزه هستند تا تعادل ایجاد شود طبق فرمایشات آقای مهندس: بزرگ‌ترین دشمن ما انسان‌ها همان جهل و نادانی خود ماست هیچ‌کس از بیرون به ما آسیب نمی‌زند تنها کسی که می‌تواند ما را نابود کند و جایگاه ما را متزلزل کند خود ما و جهل و ناآگاهی ماست. برای همین باید آموزش بگیریم و دانایی کسب کنیم. در کنگره یاد گرفتم همه انسان‌ها برای خودشان گنجی پنهان دارند که از آن محافظت می‌کنند ولی گنج اعضای کنگره 60 در نشریات کنگره 60 است یعنی همان سی‌دی‌ها و متون آموزشی و این گنج غبار نمی‌گیرد چون  همه از آن استفاده می‌کنند و روزبه‌روز در حال زیادشدن است. علم پیچیده نیست و هر چیزی کلیدی دارد کلید حل مشکلات ما در سی‌دی‌های کنگره نهفته است  یاد می‌گیریم چگونه در دل ترس برویم تا بتوانیم درست تفکر کنیم و حاصل ناامیدی، غرور و منیت، حسادت و تکبر چیزی جز بیماری نیست تا انسان را به دام نیروهای شیطانی بیندازد وقتی توانستیم مثلث جهالت را درون خودمان حل کنیم می‌توانیم یکی‌یکی تاریکی‌های درون خودمان را ببینیم و گره‌های کور زندگی‌مان را بازکنیم و در مسیر تزکیه و پالایش قرار بگیریم.

هر کاری با شناخت و معرفت آغاز شود باعث ایجاد علاقه در شخص می‌شود نه‌تنها آن کار خسته‌کننده نیست بلکه انرژی‌بخش هم بوده و باعث حال خوش شخص می‌شود. حس اولین شروع به‌کارگیری قوه عقل است وقتی یک سی دی را با حس خوب گوش می‌کنیم و می‌نویسیم چیزی که به ما کمک می‌کند حال خوش خود ما و دریافت انرژی است که با آن انرژی می‌توانیم مشکلاتمان را حل کنیم. مردی که بامحبت از قلب‌ها وارد می‌شود سخنان گوهر بارش بر لوح فشرده‌شده ضبط و ثبت می‌شود و دوستان عاشق زیادی تلاش می‌کنند تا این صفحه ارزشمند به دست ما برسد و بر صفحه دل ما بتابد تا روشنی‌بخش راه ما شود و ذهن غبارگرفته ما را از اوج ناامیدی به سمت امید هدایت کند علت موفقیت و پیشرفت کنگره این است که دانش کنگره کاربردی است و این آموزش‌ها برگرفته از قوانین الهی است اگر من هم‌سفر باحال خراب و زندگی آشفته به کنگره آمدم چون روش زندگی کردن را بلد نبودم یعنی قوانین زندگی را نمی‌دانستم و در پرتو این آموزش‌های ناب یاد گرفتم برای شناخت انسان باید با عشق بیاموزیم و به آموخته‌هایمان عمل کنیم.

 

مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 3 آذر 1396 12:05
با سلام وخدا قوت به سرکار خانم سحر وزهرا وسارا وفخری عزیزبسیار عالی وشیوا ومفید بیان شده بود بسیار استفاده کردم با سپاس
همسفر مانا جمعه 3 آذر 1396 02:09
خسته نباشید خدمت شما دوستان فعال وبلاگ شعبه که با توجه به تغییر دستور جلسه خیلی به موقع مشارکت ها و مقالات مربوطه را آماده میکنید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات