مقاله ای در باب دستور جلسه هفتگی( نقش سی دی ها در آموزش)
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 19:41 | نویسنده این مطلب : همسفر آزاده | ( نظرات )

به نام خالق یکتا

مقاله‌ای در باب دستور جلسه هفتگی (نقش سی‌دی‌ها در آموزش)

به قلم کمک راهنما؛ هم‌سفر آزاده

امروزه تنها چیزی که کنگره شصت را از سایر گروه‌های فعال درزمینهٔ درمان اعتیاد متمایز می‌کند تنها و تنها در پرتو آموزش‌هایی است که بدون هیچ چشم‌داشتی در اختیار همه قرار دارد و زمانی که اعضا یک شعبه با جان‌ودل منتظر دریافت جدیدترین سی‌دی‌ها باشند و با تمام وجود، اوقات، افکار و جهان‌های ذهنی خود را با مطالب سی‌دی‌ها غنا بخشند، آن زمان است که آن شعبه به‌سرعت روند رو به تعالی و رو به ارتقا را خواهد پیمود ...

 

جایی می‌خواندم که بزرگی گفته بود، من مطمئنم هدف از زندگی این است که، انسان تبدیل به بهترین نسخه از زندگی خود بشود، چقدر این جمله برایم آشنا بود، بارها این جمله را به اشکال مختلف شنیده بودم، مثلاً: بهترین هر آنچه هستی باش، شنیده بودم که این آمدن و رفتن‌ها بیهوده نیست، شنیده بودم که آرامش نزد توست، اما به دنبال آن تمام دنیا را زیر پا می‌گذاری و درنهایت به خود می‌رسی. شنیده بودم که پالایش‌های مداوم به تراوش‌ها استحکام می‌بخشد یا اینکه نیروهای منفی مأمورند تا انتها تخریب ایجاد کنند.

بسیار شنیده و بسیار آموخته بودم، چند سال اخیر٬ جزو پربارترین سال‌های عمرم بوده‌اند، زیرا چنین شنیده‌هایی که تا عمق جان نفوذ می‌کنند و خواسته یا ناخواسته در لایه‌های پنهان اذهان فرومی‌نشینند و ریشه می‌دوانند و بارور می‌شوند را در تقدیر خود داشته‌ام.

آواهایی ملکوتی به بلندای آسمان که آن‌چنان باعقل درمی‌آمیزد که جایی برای چون‌وچرا باقی نمی‌گذارد و خسته‌ترین و ناامیدترین انسان‌ها را به فکر فرومی‌برد، دقایقی میخکوب می‌کند و آدرسی به او می‌دهد که سالیان سال در ره پیدا کردنش آواره‌ترین بودند.

می‌دانیم که در این دنیای وانفسا بدون اغراق بهشتی زمینی گنجیده  و در این بهشت گنجینه‌ای است، مالامال از حیات، سرشار از نوشدارویی که طالبان فکرت و انسانیت را بیدار می‌سازد، می‌دانیم که هر چیزی توسط خالق خود به بهترین وجه هدایت می‌شود و سی‌دی‌ها استعاره‌ای شگرف از کلام خالق هستی می‌باشند، فقط به زبانی قابل‌لمس‌تر، گویا و شیوا، تا تمامی انسان‌ها در هر شرایط و جایگاهی از آن بهره ببرند.

شیطان مادام در حال تلاش و تکاپو  برای به دام انداختن انسان است تا آرزوی دیرینه و تاریخی خود را به سرانجام برساند، حال‌آنکه انسان‌ها باید برای شکست این اهریمن که هرلحظه و هرکجا در کمین آن‌ها  نشسته است، آمادگی لازم را کسب نمایند و چنان جلوتر از نوشتارها و گفتارها حرکت نمایند که کمترین مجالی برای قدرت‌نمایی به این رقیب دیرین ندهند و سی‌دی‌ها بهترین ابزار برای این منظور هستند چراکه متأسفانه امروزه٬ سرانهٔ مطالعه در کشور ما بسیار پایین می‌باشد و این سی‌دی‌ها می‌تواند اطلاعات خوب و کارآمدی در اختیار ما قرار دهد و تا حدودی جبران مافات نماید.

به‌واسطه آنچه از سی‌دی‌ها برداشت می‌شود و با استناد به آنچه در واقعیت جاریست، تابه‌حال هیچ‌کس به‌وضوح به ما نیاموخته بود که هر آنچه از ضد ارزش که نسبت به آن تنفر ورزیده شود، مطمئناً در وجود فرد نهفته و پنهان‌شده و زمان و مکان خاص خود را برای رونمایی می‌طلبد. در سی‌دی‌ها تصویری کاربردی از میدان‌های انرژی، حس، روح، آرشیو، عقل، اختیار، نظم، قوانین، اهمیت حفظ خانه و خانواده، تفکر، امید به زندگی، حقیقت، صبر، تغییر و عشق و تعریف خلاصه و کارآمد و منحصربه‌فرد از نفس و نشانه‌های آن و ... به‌گونه‌ای دیگر و به شکلی نو  ارائه می‌گردد که حتی برای افراد خارج از حوزه اعتیاد هم مفید و مطلوب خواهد بود زیرا تربیت و آموزش٬ نقشی بنیادی در تصمیم‌گیری‌های فرد و جامعه دارد و بخش کثیری از افراد، خلاف آنچه در ظاهر تصور می‌شود از آموزش‌های درست و اصولی به‌اندازه کافی بهره نبرده‌اند.

سال‌ها تنها آموختیم که دروغ و غیبت و قضاوت ناشایست است، اما کسی به ما آموزش نداد که چرا مطلوب نیست و چرا نباید انجام داد یا اصلاً چرا خوبی خوب است و اصلاً ثواب به چه معناست؟ سال‌ها کفر را در بی‌دینی می‌پنداشتیم و شرک را تنها در شریک قائل شدن برای خدا و نه برای خود!

سال‌ها بخشش برایمان دردناک بود و ناممکن و قضاوت سهل بود و ممکن، حساب عقل و حسابگری از هم جدا نبود و اگر سخن از خوی وحشی‌گری می‌شد تصورش را هم نمی‌کردیم که آیا خوی من چگونه است؟ ترس مانند خوره تفکراتمان را می‌خورد و منیت سلاح به‌ظاهر صلاح ما بود، حتی تصور نمی‌کردیم که خدمتی ممکن است رنگ خیانت به خود بگیرد و هرکداممان یک دیکتاتور کوچک در بین مردمان اطرافمان باشیم، عقاب درونمان نه در اوج قله‌ها بلکه در حضیض ذلت بود.

 از خداوند گله‌مند بودیم که نیروهای منفی را بحر چه آفریده، دریغ از این‌که اضداد از پایه و اساس‌های خلقت هستی می‌باشند و بدون آن‌ها نظام هستی بی‌معناست. سال‌ها آموخته بودیم که آدم خوبی باش اما نمی‌دانستیم که تزکیه باید در صور پنهان صورت گیرد تا کارایی لازم را داشته باشد، چیزی از ساختن قالب و تکامل در جسم نمی‌دانستیم و جسم را فانی و بی‌ارزش برمی‌شمردیم و هیچ ارجحیتی برای جسم بی‌نوا قائل نبودیم، بازتاب کارها را موکول به جهان بعدی می‌پنداشتیم، قانون کار ما و اصل بقای انرژی زیاده از حد علمی و غیرقابل‌دسترس می‌نمود، لحظات دشواری مانع از حرکت‌های سازنده بود و دامنه ارتعاشمان را با انسان‌های دوروبرمان حفظ نمی‌کردیم.

به هر روی٬ اکنون بالغ‌بر شش‌صد سی دی آموزشی، دنیایی تازه را در قالب امواج مخصوص در تیررس ما قرار داده‌اند که دلیل پویایی و حرکت روبه‌جلوی کنگره می‌باشند و پیوند ما با جناب مهندس به‌واسطه آن‌ها حفظ می‌گردد و همچنین خط‌مشی راهنمایان را مشخص و مسیر ره‌جویان را هموار می‌گرداند و روابط فی‌مابین راهنما و ره‌جو را متعادل و متعالی می‌گرداند.

امروزه تنها چیزی که کنگره شصت را از سایر گروه‌های فعال درزمینهٔ درمان اعتیاد متمایز می‌کند تنها و تنها در پرتو آموزش‌هایی است که بدون هیچ چشم‌داشتی در اختیار همه قرار دارد و زمانی که اعضا یک شعبه با جان‌ودل منتظر دریافت جدیدترین سی‌دی‌ها باشند و با تمام وجود، اوقات، افکار و جهان‌های ذهنی خود را با مطالب سی‌دی‌ها غنا بخشند، آن زمان است که آن شعبه به‌سرعت روند رو به تعالی و رو به ارتقا را خواهد پیمود و هیچ حواشی و معرکه‌گیری و غرض‌ورزی در آن‌ها صورت نخواهد گرفت و یا این‌که به حداقل ممکن خواهد رسید و اهداف کنگره شصت در آنجا کاملاً جاری و ساری خواهد گردید. به امید آن روز.

با احترام؛ کمک راهنما هم‌سفر آزاده لژیون چهارم

 

مرتبط با: مقالات و دل نوشته ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
با یکشنبه 5 آذر 1396 11:09
باسلام وخدا قوت وسپاس از خانم ازاده عزیز که بسیار عالی وشیوا ودلنشین در مورد این دستور جلسه نوشته اندبسیار عالی بود با احترام همسفر فرزانه
مرضیه(سلمان فارس) شنبه 4 آذر 1396 22:06
خانم آزاده عزیز مقاله شما مثل مصاحبه هایتان زیبا وعالی بود بسیار استفاده کردم..
همسفر مانا جمعه 3 آذر 1396 02:16
خیلی عالی و متفاوت بود.
همسفر الهام جمعه 3 آذر 1396 00:27
سلام وخسته نباشید خدمت راهنمای عزیزم بسیار زیبا بود ودلنشین بود لذت برم
همسفر الهام جمعه 3 آذر 1396 00:27
سلام وخسته نباشید خدمت راهنمای عزیزم بسیار زیبا بود ودلنشین بود لذت برم
همسفرزهرا.ر پنجشنبه 2 آذر 1396 14:53
سلام‌وخداقوت خدمت خانم آزاده گل .خیلی زیبابود
همسفر فاطمه ف چهارشنبه 1 آذر 1396 23:34
خانم آزاده عزیزمثل همیشه ازقلم توانا وزیبای شما لذت بردم مقاله ای بسیار زیبا ودلنشین. خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic