خلاصه سی دی بیان همراه با سوال
سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 16:33 | نویسنده این مطلب : همسفر:فهیمه | ( نظرات )

بنام خدا

خلاصه سی دی بیان

پس از خواندن مطلب در سی دی بیان می توانید به سوالات زیر پاسخ دهید:

1-     انسان برای انتفال افکار و اندیشه اش چند راه دارد؟

2-     اگر برای بیان٬ یک مثلث در نظر بگیریم نام هریک از اضلاع مثلث را بگوئید؟

3-     اگر بخواهید بدانید شخصی خوب یا بد است باید به .............................. نگاه کنید.

4-     ریشه همه بیماریها در چیست؟

5-    پایه تمام و اکثر بیماریها، تغییر شکل سلول است٬ برای اینکه سلول تغییر شکل ندهد به چه چیز نیازمندیم؟


خلاصه سی دی بیان

محور اصلی صحبت بر اینستکه انتقال اطلاعات و آگاهی و انتقال افکار و اندیشه چگونه صورت می گیرد.

بحث بین استاد و شاگرد که استاد می گوید: ما خوب می دانیم که در نگارش کتاب مشکلاتی دارید. به سبب نوع بیان کلمات که بایستی مفهوم اصلی را برساند و هیچ شک و شبهه ای ایجاد نکند. به همین سب ما بسیار خوشحال می شویم که از کلمات استاد گرامی که الهام و اندیشه ای است از کلام خدا یا الله، استفاده می نمائید.

انسان وقتی می خواهد افکار و اندیشه اش را منتقل کند دو راه دارد : 1- کلام  2- مکتوب کردن. یکی از مسائل مهم اینستکه زبان و نوشتن یک قرارداد است. ما وقتی می خواهیم کاری انجام دهیم اول برای انجام هر کاری باید تصویرش را در ذهنمان به تصویر بکشیم که این مسئله را ما در شرایط درست مطرح می کنیم وگرنه در شرایط حقه و کلک به کنار. مثلا بخواهیم بگوئیم دوچرخه باید تصویر دوچرخه در ذهن ما باشد بعد بیان کنیم و من با دوچرخه می آیم ابتدا تک تک موارد را در ذهن خود تصور و بررسی می کنم بعد جمله را به زبان می آورم و محتوای ذهنی خودم را به کلام تبدیل می کنم. در شرایط نرمال وقتی حرف زده می شود گاهی اوقات دچار سو‌ء برداشت می شود. پس باید در کلام دقت کافی بکنم. شما یک تفکری داری یک بیانی داری و یکسری کلماتی می گوئی و شخص شنونده یک برداشت دیگر می کند. پس باید مراقب صحبتمان باشیم تا از کلام ما برداشت های گوناگون نشود مخصوصا در زبان تمثیل. ما در کلام نباید به شخصی یا گروهی یا به یک ملت توهین کنیم و هرچه در جایگاه بالاتری قرار بگیریم حرفهای ما خیلی خیلی مهمتر است. همچنین در نوشتار ها هم نباید به کسی توهین کنیم. برای بیان یک مثلثی در نظر میگیریم که یک ضلع آن گوینده، ضلع دیگرش شنونده، و ضلع سوم کلام می باشد.

در صحبت کردن موقعی که کلامی را بیان می کنید و دارید نیش می زنید و از صحبت شما معلوم است که دارید نیش می زنید، خیال نکنید که می توانید این قضیه را پنهان کنید هر چه در قالب کلمات زیبا بیان کنید اما عاقبت این نیش شما خودش را نشان می دهد. در کلام و نوشته ما نباید به کسی دروغ ببندیم.

وقتی کسی صحبتی می کند توجه کنید و ببینید عمق آن حرف و کلام کجاست. و منظور و هدفش چه هست. زود تصمیم گیری نکنید دقت کنید که پشت کلامش چی هست. اما انسان موجودی است زودباور.

این را بدانیم ممکن است خودمان گاهی گوینده یاشیم گاهی شنونده و گاهی خواننده. وقتی خواننده هستیم باید به مطالب کتابها توجه کنیم. نویسنده ای که دارد یأس و نا امیدی و خودکشی را ترویج می دهد ببینیم کی هست و منظورش چیست؟ آیا خودش به کجا رسیده؟ درخت را از میوه اش می شناسند. اگر بخواهید بدانید شخصی خوب یا بد است باید به ثمره و محصولش نگاه کنید. یک راهنما هم در کنگره همین است باید ببینیم تولید و محصولش چیست. به حرف نیست باید ببینیم شاگردهایی که پرورش داده دامپروری داشته یا انسان پروری؟ چند نفر را به رهایی رسانده ای ؟ آیا مردم دار است ؟ آیا زندگی خودش را درست کرده ؟ آیا توانسته مرزبان یا راهنمای خوبی  یا خدمتگزار خوبی باشه؟ پدرو مادر هم همینطور. مادر که بچه دارد باید ببینیم بچه هایش را چگونه پرورش داده و به کجا رسانده. پس شجره را به میوه اش نگاه می کنیم. هر کسی را خواستی بدانی خوب است یا بد است به محصول و ثمرهٔ کارهایش نگاه کن.

اگر خواستیم روی کنگره قیاس انجام دهیم می بینیم محصول کنگره چی هست؟ محصول کنگره اینستکه در هر سال چندین بار مورد تشویق مسئولان بزرگ کشور قرار می گیرد. محصول کنگره قهرمان شدن تیم راگبی است هم از نظر اخلاقی و هم از نظر بازی. همینطور یک لژیون یا یک راهنما را قیاس می کنیم. آیا ما هنر زیستن را فرا گرفته ایم  یعنی در کنا ر هم ننشینیم و مسالمت آمیز برخورد کنیم در خانواده در محله در آپارتمان یا در هر پستی.

هر کس هر حرفی می زند عمق مسائل را نگاه کنید نوشتن و گفتن مطلب خیلی مهم است. باید مراقب باشیم در نوشتن و گفتن توهین نکنیم. انسانها عقاید مختلفی دارند ممکن است یک مطلبی برای یکسری مقدس باشد و برای ما نباشد. ممکن است در بعضی کشورها بعضی حیوانات برایشان تقدس داشته باشد و چون برای آنها مقدس است ما نمی توانیم در آنجا ناسزا بگوئیم و توهین کنیم. پس باید در نوشتارها دقت زیاد داشته باشیم . من در یکی از نوشتارها نوشتم گفتار نیک ، کردار نیک، پندار نیک و فوری گفتند مهندس زردتشتی است البته زردتشتی هم چیز بدی نیست ولی نگاه نمی کنند ببینند اسم من حسین است.

حتی در خانواده٬ در فامیل٬ در لژیون هم که می نشینی باید مراقب باشی٬ ببینی چه می گوئی و یا چه می شنوی.

مستمع، صاحب سخن را بر سر شوق آورد. وقتی کسی پیش شما غیبت کرد به رفتار و عکس العمل شما بستگی دارد که کار شخص ادامه دار باشد یا نه. 

در نگارش از کلمات سنگین و غیر قابل فهم پرهیز کنید. در نوشتارهای کنگره من از کلمات پیچیده استفاده نمی کنم. زیبائی خط به اینستکه قابل خواندن باشد حالا اگر قابل خواندن بودن خط همراه با زیبائی باشد که بسیار عالی است. اما اولین انتظار از خط انتقال اندیشه و  رساندن یک مطلب است.

بعضی افراد فکرشان بسته است و فقط یک چیز را می دانند. اینکه فوری از صحبت شما یک منظور دیگر برداشت کنند ولی بعضی ها فکرشان باز است و قابل انعطاف و مسائل برایشان قابل درک است. باید جوری بنویسیم که برای هیچ کس مشکلی پیش نیاید. یعنی باید این فکر را بکنیم که نکند از این نوشته، یک آدم متعصب یک برداشت منفی داشته باشد.

بیان کلمات الهی خوب است. چون کلمات الهی صادق و درست هستند باید از آنها استفاده کنیم ولی سعی کنیم آنها را تحریف نکنیم. باید آنگونه صحبت کنیم که برای ما ایجاد مشکل نکند. و این توصیه ها فقط در صحبت کردن در جمع نیست که بگوئیم فقط باید در سخنرانی ها رعایت شود. بلکه در صحبت کردن با همسرتان باید جوری صحبت کنید که برایتان ایجاد مشکل نکند با دوست همسر فرزند و همه جا مراقب صحبت کردنتان  باشید.

استاد: شما باید در بیان از کلمات کمک بگیرید و در راهی که ادامه دار است موفق باشید کسانیکه  بخواهند به جهتی راه را تغییر دهند توفیق نمی یابند. یعنی شما باید جوری صحبت کنید که اگر کسی خواست صحبت شما را تغییر دهد نتواند، معمولا از کلمه های تمثیل استفاده های زیادی می شود و سوء استفاده های زیادی هم می شود ولی باز بعضی ها ناگزیرند از تمثیل استفاده کنند.

استاد: زیرا آنان نمی دانند که علم به همه انسانها تعلق دارد و راه وقتی درست باشد در انتها به هم وصل می شود. بعضیها نمیدانند علم، متعلق به همه انسانهاست و مال یک قشر خاصی نیست. و اما در مورد سلول سوال نموده بودید، در شهر انسان هریک سلول مانند مولکول است. یعنی آب از یک مولکولH2o تشکیل شده ( یک اتم اکسیژن و دوتا هیدروژن ) پس وقتی دو اتم یا سه اتم یا بیشتر کنار هم قرار بگیرند می گوئیم مولکول. سلول هم همینطور است یعنی جزئیات بسیار زیادی دارد. اگر شخصی دچار بیماری بشود در سلول تغییر و تحول ایجاد می گردد و گاهی اوقات سلول تحمل حالت نرمال را از دست می دهد و تغییر شکل می دهد، چیزی که ما به آن توجه نمی کنیم. مثلا شخصی داخل شکمش تومور دارد ما ابتدا تومور را از شکمش خارج می کنیم و بعد با شیمی درمانی اثرات تومور را ازبین می بریم که این کار خوبی است اما سوال اینکه چرا این تومور بوجود آمده؟ یعنی تغییر شکل سلول در اثر چه بوجود آمده ما باید عامل را پیدا کنیم اگر عامل را پیدا نکنیم دوباره در جای دیگر بدن تومور بوجود می آید.

سلول همان شهر است و داخل آن نیرو گاهی است که میتو کندری و پلاسما و ...  وجود دارد و داخل سلول پروتئینی بنام چاپرون هست که کار این پروتئین اینستکه  داخل سلول پروتئین هائی که از نظم و نظام خودشان خارج می شوند کنترل کند و درست کند اگر درست شد که هیچ و اگر درست نشد چاپرون دیگری اینکار را انجام میدهد و اگر به نظم خودش بازگشت نکرد دستور نابودی پروتئین صادر میشود و اگر نشود کل سلول از نظم خارج شده و  تغییر شکل می دهد و تبدیل به تومور و سرطان می شود.

در کنگره هم همینطور است فرقی ندارد که شخص راهنما باشد، مرزبان باشد، سفر دومی باشد یا سفراولی یا هرکس دیگری که باشد اگر از نظم و کنترل خارج شد ایجاد مشکل می کند. پس باید جلو شخصی که از نظم خارج  شده است را بگیریم چون اگر گرفته نشود سیستم از کنترل خارج می شود. دیده بانها حکم همان چاپرون را دارند. ابتدا تذکر میدهد و اگر شخص درست نشد اگر شخص لژیون داشت اول لژیون شخص بسته می شود و .....ودر کنگره همیشه این نظارتها هست. در کنگره تا زمانیکه خدمت می کنیم خوب است و ارزشمند هستیم و اگر نتوانستیم خدمت کنیم از سیستم خارج می شویم.

استا: حال اگر این تغییر شکل در اثر علمی که از نظر جهان مادی مطرح است ناپیدا باشد آنگاه، توان در اداره کل حیات مادی و معنوی یعنی پیدا و ناپیدا دچار اشکال می گردد.

پایه تمام و اکثر بیماریها، تغییر شکل سلول است. مثل بیماریهای MS ، پارکینسون، آلزایمر، سرطانها  که همه در اثر تغییر شکل سلول است. ما باید روی آن تغییر شکل سلول کاوش کنیم . من در تئوری X همین را مشخص کردم که باید روی آن تحقیقات بشود. ما داریم کاری را انجام می دهیم که سلولهائی که دارند تغییر شکل می دهند را جلوی تغییر شکلشان را بگیریم که می بینیم در متد DST این تغییر شکل ایجاد می شود و بیماری برطرف می گردد. خوب حالا به تمام سلولهای بدن کی فرمان می دهد؟ مغز فرمان می دهد. خوب حالا مغز توسط چی فرمان می دهد؟ یا توسط ناقل های عصبی یا هورمون ها . اگر نقصی وجود دارد نقص در سیستم مغز است در ناقل های عصبی است. وقتی ناقلهای عصبی خوب کار نکنند هورمون ها هم خوب کار نمی کنند مثل دوپامین، سروتونین، آدرنالین و .... ریشه همه اینها در عدم تعادل ناقل های عصبی مغز است و عدم تعادل ناقل های عصبی باعث تغییر شکل سلول می شود و ایجاد بیماری می کند.

انسان نمی تواند تشخیص بدهد و در اختیارش نیست بلکه باید بگردد تا پیدا کند. بعضی چیزها در بدن انسان تعبیه شده که متوجه می شویم ولی بعضی چیزها نه، باید بگردیم و پیدا کنیم و اگر باشد در این قسمت نادر و کمیاب است.

پس نتیجه گیری، برای اینکه سلول تغییر شکل ندهد ما به دو چیز نیازمندیم:  1- موادغذائی که مورد استفاده قرار میدهیم باید مناسب باشد و حاوی تمام املاح معدنی و ... باشد2- تفکر ما و اندیشه ما، جهان بینی ماست که تفکر غلط باعث بیماری می گردد. 

 

با احترام؛ همسفر سمانه از لژیون نهم، لژیون خانم فاطمه خ

خلاصه و نگارش متن: همسفر سمیه و همسفر فهیمه

 

 

 

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجید ترک پور چهارشنبه 1 آذر 1396 06:19
سلام
خدا قوت و خسته نباشید به همه اعضای لژیون نهم
بخصوص همسفر خانم سمانه و همسفر خانم سمیه و همسفر خانم فهیمه برای نگارش سی دی بیان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic