در باب دستور جلسه هفتگی:دی اس تی و تجربه من از سایر روش‌ها
چهارشنبه 17 آبان 1396 ساعت 14:29 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام خالق آرامش

در باب دستور جلسه هفتگی: دی اس تی  و تجربه من از سایر روش‌ها

به قلم کمک راهنما؛ همسفر خاطره

هر چه جدی‌تر به دنبال ترک متادون می‌رفتیم٬ ناامیدتر٬ برمی‌گشتیم چراکه پزشکان و روان‌پزشکان با پیام «انتخاب بد از بدتر» ما را توجیه می‌کردند. قبلاً اگر امیدی به ترک مواد مخدر سنتی داشتیم اما الآن دیگر هیچ امیدی به ترک متادون نبود...


این دستور جلسه همه را به خاطرات و تجربیات و ناکامی‌های سال‌های قبل می‌برد٬ دورانی که هر خانواده‌ای که فرد مصرف‌کننده داشته و دارد٬ درک می‌کند و با تمام وجود ثانیه به ثانیه لحظاتش چون فیلم سینمایی در آرشیو ذهن ما مرور می‌شود و هر فرد برحسب میزان دانایی و شناخت و آگاهی که پیداکرده با اشک و غم یا خنده و شادی به‌مرور خاطرات می‌پردازد و خدا را هزار بار شکر می‌کند به خاطر امروزش٬ امروزی که آرزوی محال و باورنکردنی خیلی‌هاست٬ امروزی که حتی در باور خودمان هم نمی‌گنجید که لایق رحمت و حکمت خداوند قرار بگیریم و اذن حضورمان در مسیر رهایی از مشکلات و معضلات اعتیاد و ضد ارزش‌ها صادر شود.

شکر شکر شکر...

دی‌ماه ۱۳۷۶ بود که حضور مسافرم را در مسیر زندگی‌ام احساس کردم و تقریباً سال ۱۳۸۰ بود که به اصرار من٬ رسماً و علناً اعتیادش را قبول کرد و بنا را به همفکری در جهت رفع مشکل گذاشتیم.

چند سالی بود که به دام اعتیاد گرفتارشده بود و حتی چندین و چند بار هم روش سم‌زدایی با کپسول‌های گیاهی و معجون‌های گیاهی را تجربه کرده بود. مسافرم به دلیل شرایط کاری و موقعیت شغلی و حساسیتی که نسبت به چهره و تخریب‌ها و رفتارهای اعتیادش پیداکرده بود تصمیم به ترک اعتیاد گرفته بود اما چون امکان مرخصی یا استراحت طولانی‌مدت را نداشت من مسئول پیدا کردن راحت‌ترین٬ کوتاه‌ترین و بی‌دردترین راه شده بودم و تنها نیروی قوه مقننهٔ این پروژه بودم و بعد هیئت قوه مجریه دونفره وارد عمل می‌شد.

عصر چهارشنبه که تعطیلات آخر هفته شروع می‌شد تا شب جمعه فرصت اجرای این پروژه را داشتیم.

من به طب سنتی به دلیل شکست‌های قبلی اعتقادی نداشتم و به دنبال بهترین پزشکان و مشاوره‌ها و کلینیک‌ها بودم. از بهزیستی شروع کردیم و به پیشنهاد مشاور مرکز٬ به خاطر شرایط حساسی که داشتیم به مراکز خصوصی ارجاع داده شدیم و سم‌زدایی با روش قرص کلونیدین و بوپره نورفین و قرص‌هایی از خانواده کلونازپام ها و انواع تقویتی‌ها را تجربه کردیم.

در اوایل٬ هر دو ماه یک‌بار به دلیل ناموفق بودن و عود مسافرم به مواد٬ همان داروها فقط با دوزهای متفاوت را تکرار می‌کردیم. بعد از مدتی دیگر نیاز به پزشک نداشتیم و خودمان نسخه می‌پیچیدیم و اجرا می‌کردیم.

بعد از هر ترک و بعد از هر بار عود٬ قوه قضائیه تشکیل می‌شد و من و مسافرم و خانواده‌هایمان وارد عمل می‌شدیم و به‌نقد و بررسی روش اجرایی و درصدد پیدا کردن روش بهتر و مؤثرتر بودیم. تا اینکه با انجیوی اِن اِی٬ آشنا شدیم. در این روش افرادی که بهبود یافته بودند (دوستان بهبودی) ما را همراهی می‌کردند. حتی چند روز اول شبانه‌روز با ما بودند و شب تا صبح در منزل٬ مسافرم را تنها نمی‌گذاشتند تا وسوسه نشود و با سرم و داروهای تقویتی و مواد غذایی مفید و مؤثر٬ سم‌زدایی می‌کردند و بعد از سم‌زدایی با شرکت در کلاس‌های گروهی٬ دوران نقاهت را می‌گذراندیم اما این روش هم مثل روش‌های قبلی کارساز نبود و چیزی طول نکشید که دوباره برگشتیم به نقطه اول٬ اما باحال خراب‌تر و به‌هم‌ریختگی بیشتر به خاطر شکست‌های پی‌درپی.

بااین‌حال امیدمان را از دست نمی‌دادیم و هر دو هفته یک‌بار٬ روزهای پنج‌شنبه و جمعه٬ سم‌زدایی به روش ویتامین درمانی و سرم زیر نظر پزشکان مجرب را انجام می‌دادیم و بعد از دو روز سم‌زدایی٬ شنبه دوباره روز از نو و روزی از نو و هیچ فایده‌ای نداشت.

در تقویم ذهن من فقط چهارشنبه و پنج‌شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حک‌شده بود و از شنبه‌ها متنفر بودم چون همیشه ارمغان ناکامی برایمان داشت.

گمان می‌کردیم با هر سم‌زدایی٬ داریم یک‌قدم به بهبودی نزدیک می‌شویم٬ اما غافل از اینکه تخریب مسافرم و نیازش به مواد٬ بیشتر می‌شد و حاصل ۶۰ – ۷۰ بار سم‌زدایی در طول ۴ سال٬ مصرف شیره بود که به مواد مصرفی‌اش اضافه شد.

چندین بار هم روش تدریجی رقیق کردن شیره را تجربه کردیم. مشاوری که از ابتدا در جریان زندگی ما و شرایط مسافرم بود پیشنهاد یک‌ راه‌حل معجزه‌آسا و صد درصد تضمینی شش‌ماهه را به ما دادند و آن روش متادون درمانی بود و ما به روان‌پزشکان و پزشک ارجاع داده شدیم و زیر نظر یک تیم به‌اصطلاح کارشناس اعتیاد٬ متادون درمانی را شروع کردیم و طولی نکشید که مسافرم به متادون عادت کرد و مواد مخدر سنتی حذف شدند.

زندگی بدون مواد آرزوی من و مسافرم بود و متادون را معجزه درمان اعتیاد می‌دانستیم و روزشماری می‌کردیم که شش ماه به پایان برسد. شرایط ظاهری مسافرم تغییر کرده بود و دیگر لاغر و زرد چهره نبود٬ به نظر بهتر شده بود؛ اما نه! فقط مدل خماری و نشئگی عوض شده بود و مدل تخریب تغییر کرده بود.

تا چشم به هم زدیم دیدیم که دو سال است که درگیر اعتیاد به مخدر شیمیایی متادون و قرص‌های اعصاب و آرام‌بخش و خواب‌آور شده و روزبه‌روز حالات روحی و روانی‌اش بدتر می‌شد٬ تقریباً مشاعرش را ازدست‌داده بود و حافظه کوتاه‌مدتش یاری نمی‌کرد که چه می‌گوید یا چه می‌کند٬ زمان برایش معنی نداشت و دائم در حالت منگی و توهم به سر می‌برد.

هر چه جدی‌تر به دنبال ترک متادون می‌رفتیم٬ ناامیدتر٬ برمی‌گشتیم چراکه پزشکان و روان‌پزشکان با پیام «انتخاب بد از بدتر» ما را توجیه می‌کردند. قبلاً اگر امیدی به ترک مواد مخدر سنتی داشتیم اما الآن دیگر هیچ امیدی به ترک متادون نبود چون زیر نظر بهزیستی قانونی و علنی تهیه می‌شد و مورد تأیید پزشکان بود و دلیلی برای ترک متادون نداشتند و آن را با قرص قند و فشارخون مقایسه می‌کردند.

پنج سال سپری شد٬ تخریب‌های پنج سال اعتیاد به مواد مخدر شیمیایی برابری می‌کرد با پنجاه سال اعتیاد به مواد مخدر سنتی و گیاهی. فقط حاصل ترک به این روش عدم تعادل غدد داخلی بدن بود. به مشکلات قبلی کم‌کاری غده تیروئید هم اضافه‌شده بود.

بعد از تمام این سختی‌ها و تلاش‌ها و روش‌های ترک متداول امروزی که در عرصه پزشکی موجود است خداوند لطف و کرم مضاعفش را شامل حال ما کرد و اذن یافتن راه درست و درمان قطعی و ماندگار را شامل حال ما کرد. هرچند که در اوایل چند ماهی طول کشید تا من و مسافرم به کنگره و روش دی اس تی ایمان بیاوریم و بتوانیم در لژیون قرار بگیریم اما خدا را هزاران بار شاکرم که امر اول در آخرالامر اجرا شد.

در روش دی اس تی٬ همه‌چیز حساب‌شده انجام می‌شد٬ کلمات شاید٬ ممکنه٬ حالا برویم جلو تا ببینیم٬ شک و تردید٬ معلوم نیست و ... در این روش معنایی نداشت٬ همه‌چیز قطعی و برنامهٔ خاص خودش را داشت٬ البته اگر طبق قوانین و حرمت‌ها و آموزش‌ها حرکت می‌کردیم.

روش دی اس تی فقط درمان تک‌بعدی اعتیاد نیست بلکه روح و روان و جهان‌بینی نیز درمان می‌شود و با تشکیل مثلث درمان (جسم٬ روان و جهان‌بینی) ٬ اولین و محکم‌ترین شکل موجود از ابعاد را تشکیل داد٬ در روش دی اس تی٬ حرف از ترک سریع و اقدامات عجولانه و دست و پاگیر نیست٬ بلکه اول با آموزش صورت‌مسئله اعتیاد٬ شخص را به شناخت خود و صور آشکار و پنهانش و ارتباط این‌ها با مواد مخدر را شفاف‌سازی می‌کند. هیچ‌چیزی در این روش مبهم و تعریف‌نشده نیست. راه و حل مسائل و مشکلات جسم و روان و جهان‌بینی انسان به روش علمی و تجربی مطرح‌ شده است.

روش دی اس تی٬ مثل روش‌های پرهزینه و کلاسیک٬ شوک‌درمانی٬ یو آر دی٬ یو آر او دی٬ سم‌زدایی‌های متداول سنتی و یابویی٬ سقوط آزاد٬ گیاه‌درمانی و... با زورپروری و نازپروری سنخیت ندارد. متد خاص تدریجی به همراه آموزش جهان‌بینی دلیل متمایز بودنش با بقیهٔ روش‌ها است. ثبت لحظه‌به‌لحظهٔ مراحل درمانی در کتاب «عبور از منطقهٔ ۶۰ درجه زیر صفر» و تجربیات مستند جناب مهندس و اجرای آن روی پایلوت چند هزارنفری و رهایی‌های ماندگار هفتگی و وجود این‌همه مسافر و هم‌سفر باحال خوب و خدمات رایگانی که به درماندگان و افراد خواهان درمان اعتیاد ارائه می‌کنند و... این‌ها همه باعث شده که روش دی اس تی که به همت و تلاش جناب مهندس دژاکام و خانم آنی ابداع و پایه‌گذاری شده٬ اولین و تنهاترین روش ماندگار درمان بیماری اعتیاد و درواقع معجزه قرن شناخته شود.

با احترام کمک راهنما؛ هم‌سفر خاطره لژیون چهاردهم

 

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی، مقالات و دل نوشته ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مانا دوشنبه 22 آبان 1396 22:22
عالی بود
همسفرپریسا دوشنبه 22 آبان 1396 08:02
سلام خدمت راهنمای گلم خانم خاطره خیلی عالی بود ومن هم آموزش گرفتم وهم به آگاهی من اضافه شد ممنون
یکشنبه 21 آبان 1396 21:30
سلام.خانم خاطره گلم.خیلی درس گرفتم ولدت بردم به امید رهایی من ومسافرم
فاطمه شنبه 20 آبان 1396 19:31
شکر شکر شکر بابت به ثمر نشستن تلاش هایتان و باز شدن راه کنگره برای شما و به ارامش رسیدن زندگیتان
خیلی کامل و جامع بیان کردید و اینکه انسان بیاد بیاورد در کجا بوده و حال کجاست حس شکرگذاری را چند برابر میکتد
تا باد چنین بادا
خدا قوت به تمام خادمین کنگره 60
مجید ترک پور جمعه 19 آبان 1396 07:29
خدا قوت و خسته نباشید به کمک راهنما هم سفر خانم خاطره و کمک راهنما هم سفر خانم زهره و همه خدمتگذاران در بخش هم سفران
براستی که استفاده از این تجربیات برای همه مفید و سودمند میباشد و اعتقاد و ایمان ما را به روش دی اس تی محکم و محکمتر میکند

مسافر مجید ت
همسفر مرضیه فولادگر پنجشنبه 18 آبان 1396 14:38
بسیار عالی بود ممنون از خانم خاطره عزیز وهمچنین سپاس وخدا قوت خدمت خانم زهره
همسفرالهه پنجشنبه 18 آبان 1396 13:20
خداقوت خدمت خانم خاطره عزیزبسیارعالی بود، تمام خاطرات قبل ازورودبه کنگره ازذهنم گذشت چه روزهایی را درناآگاهی گذراندیم وخدا راهزران هزاربارشکرکه کنگره وروش قطعی درمان اعتیاد، به لطف آقای مهندس ابداع شد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات