گفت و گو با خانم مهین در باب دستور جلسه هفتگی "گلریزان"
جمعه 12 آبان 1396 ساعت 21:10 | نویسنده این مطلب : همسفر آزاده | ( نظرات )
به نام خداوند بخشایش های بی پایان

گفت و گو با خانم مهین در باب دستور جلسه هفتگی "گلریزان"کمک کردن با دل بزرگ برکت هم همراه خودش می آورد و این را هم بگویم ،وعده خداوند دروغ نیست و خداوند سریع الحساب است ...

لطفاً خودتان را معرفی کنید و بگویید چه مدت است که با کنگره آشنا شده‌اید؟

سلام دوستان مهین هستم هم‌سفر، من شش سال و هفت ماه است که به کنگره می‌آیم.

 

دلیل ادامه دادن کنگره بعدازاین که تا حدودی تعادل به زندگی‌تان برگشت چه بود؟

عشق، به اعتقاد من کنگره تنها بهشت روی زمین است (همراه با گریه) و من فکر می‌کنم این اعتقاد همهٔ افراد کنگره باشد، چه کسی دلش می‌خواهد از این بهشت جدا شود؟!

 

شما در طول سال‌هایی که به کنگره می‌آیید کمک‌های زیادی به کنگره نموده‌اید، دلیل این موضوع چیست؟

در برابر  تولد دوباره و گنج‌هایی  که کنگره به من داده من کاری نکرده‌ام، من زندگی خودم، رسیدن به تعادل خودم و همچنین رسیدن به آرامش خودم و خانواده‌ام، همه را مدیون کنگره هستم، کنگره به من تولد دوباره داده است و می‌گویند خوشا به حال انسانی که دو بار متولد شود.

 

شما  و یا هرکسی به کنگره می‌آید، می‌توانید این پول را پس‌انداز نمایید و یا صرف خرید طلا و عوض کردن ماشین و... نمایید، چه چیزی باعث می‌شود از این مقدار صرف‌نظر کنید؟

به سؤال شما به دو شکل می‌شود جواب داد، اگر انسان زندگی مادی را بخواهد و اعتقادی به حلقه‌های دیگر حیات نداشته باشد و ایمان به آخرت هم نداشته باشد، درگیر این سرگرمی‌های جهان فیزیکی می‌شود، ما می‌دانیم که اگر انسان عقل معاش نداشته باشد، عقل معاد هم ندارد، پس‌انداز خوب است، اما زیادتر از آن انسان را از خودش دور می‌کند و شکل دوم پاسخ، این‌که ما در کنگره آموختیم که حیات انسان ادامه‌دار است و اگر انسان به این اعتقاد داشته باشد می‌داند که این‌ها توشه‌ای است برای آخرت خودش و این را هم بگویم که دانه‌ای خردل در دل کوه از دیدگاه تیزبین خداوند پنهان نمی‌ماند، گنج جهان مادی را به ارث می‌گذاریم و گنج معنوی تنها ارثی است که با خود می‌بریم  و این را من به تجربه می‌گویم که من قبلاً باوجود درآمد زیادتر نسبت به الآن، نه پس‌اندازی داشتم و نه طلا، اما حالا همه‌چیز دارم.

 

 اگر روزی به شما بگویند که دیگر به کنگره نیایید، آیا بازهم حاضرید به کمک‌هایتان ادامه بدهید؟

صد در صد ( همراه با گریه) راه کنگره ادامه‌دار است و خدا را شکر می‌کنم که در یک مقطعی  من هم اجازه حضور در کنگره را داشته‌ام، کنگره وسیله است و  هدف  خدمت کردن و رسیدن به آرامش برای هر کدام از افراد کنگره است . کنگره کلید گنجینه خودش را به دست من داده، اگر در کنگره هم نباشم می‌توانم درس‌های کنگره را یاد بگیرم و به‌شرط خارج نشدن از متون و سی‌دی‌های کنگره به راه خود ادامه دهم.

 

در کنگره اظهار می‌شود که اگر کمک کردن خالصانه باشد برکت آن چندین برابر  به زندگی فرد بازمی‌گردد، نظر شما دراین‌باره چیست؟

اگر پشت کمک کردن منیت نباشد و خالصانه باشد، قطعاً این اتفاق می‌افتد، به فرمایش جناب مهندس، کمک کردن با دل بزرگ برکت هم همراه خودش می‌آورد و این را هم بگویم، وعده خداوند دروغ نیست و خداوند سریع الحساب است، من قبلاً تجربه کمک کردن بااحساس منیت  را داشته‌ام، بااینکه امروز نسبت به گذشته درآمد کمتری دارم اما حتی یک روز هم نشده که من مشکل مالی داشته باشم، اصلاً نمی‌دانم این پول از کجا می‌آید و بابت این لطف خدا را شکر می‌کنم.

 

  افرادی که توانایی لازم جهت این پرداخت‌ها را ندارند تکلیفشان چیست؟

به فرمایش جناب مهندس در کنگره گروهی از افراد با پول خودو گروهی با تخصص خود  می‌توانند، کمک کنند و خدا را شکر همه افراد کنگره مفهوم و درک درست از کنگره و اهدافش را دارند و خدمت می‌کنند.

 

کمک کردن به کنگره به‌صورت  خاص، کمک مالی، چگونه بر جهان‌بینی افراد تأثیر می‌گذارد؟

در جهان‌بینی دو اصل پذیرفتن و گذشتن را یاد می‌گیریم، من وقتی بپذیرم که در جهت پیشبرد اهداف کنگره که هدفش کمک به انسان‌ها است، من هم به اذن پروردگار می‌توانم سهمی داشته باشم تا بتوانم توشه‌ای برای آخرت خود فراهم کنم، آن‌وقت باجان و دل از مال خودم می‌گذرم و این خدمت را انجام می‌دهم.

 

کنگره اذعان دارد که به کمک افراد احتیاجی ندارد و خودکفاست، پس چرا باید به کنگره کمک کنیم؟

منظور این است که قانونی برای پرداخت پول برای اعضا نیست، اما همین اعضا به دلیل دگرگونی‌هایی که در زندگی‌شان پدید می‌آید خودشان داوطلبانه کمک می‌کنند.

 

 فردی که نمی‌تواند چیزی را از خودش بکند و جدا کند، مشکل کار او در کجاست؟

دلیل این است که این فرد شریک دارد، نیروی اهریمن قدرت را به انسان می‌دهد و در عوض شریک انسان در اختیارش می‌شود و این شخص چون شریک دارد نمی‌تواند به‌تنهایی تصمیم بگیرد و چیزی را از خودش جدا کند و به فرمایش جناب مهندس این فرصت در این زمان در اختیار ما گذاشته‌شده است و معلوم نیست کی و کجا دوباره این فرصت در اختیار ما قرار داده شود .

 

خانم مهین عزیز شما از شش سال و نیم گذشته تا به حالا از کجا به کجا رسیده‌اید؟

من با یک شخصیت نا متعادل دیروز که درونم انباشته از عصبانیت ،منیت و حسادت بود ،امروز به شکر خدا تبدیل شده ام به انسانی که زندگی ام سامان گرفته ،احساس نشاط و آرامش دارم ،برای زندگی ام برنامه ریزی دارم ،ورزش را مرتبا انجام می دهم و خدارا شکر همه این برکات را از کنگره دارم.

 توصیه شما به کسانی که توانایی کمک مالی دارند ولی از این کار سرباز می‌زنند چیست؟

ما ساکنین کنگره مانند حلقه‌های زنجیر باید دست در دست همدیگر بدهیم و در جهت خرید مکان آکادمی که در حال حاضر اولویت اول کنگره هست، در جشن گلریزان شرکت کنیم و امیدوارم در روز گلریزان به یاری حق همه ما شرکت کنیم و بتوانیم سهمی کوچک از این دستاورد بزرگ را به خود اختصاص بدهیم و بدانیم که باید بکاریم تا بتوانیم برداشت کنیم.

 

کلام آخر؟

خدا را شکر شکر شکر  می‌کنم که راه کنگره را پیدا کردم و از خداوند می‌خواهم که هیچ مصرف‌کننده‌ای بر روی زمین نباشد و هیچ مادری اعتیاد فرزندش را نبیند و هیچ همسری دچار زجر و عذاب در زندگی نشود و فقط می‌توانم بگویم که خدایا جناب مهندس دژاکام  و خانواده محترمشان را سلامت و پاینده و مستدام نگهدار.

از جناب مهندس دژاکام و سرکار خانم آنی، راهنمای عزیزم خانم فاطمه و  همچنین خانم مرجان  و خانم الهه عزیز که بسیار از ایشان آموختم و همچنین اسیستنت محترم و ایجنت و دیده بانان عزیز و تک‌تک عزیزانی که در کنگره زحمت می‌کشند و هم‌سفران خوب سپاسگزارم و ممنون از شما که فرصت این صحبت را به من دادید.  

ممنون و سپاسگزار از خانم  مهین عزیز که همیشه از خدمتگزاران راستین کنگره بوده‌اید و برای تحقق اهداف مالی کنگره از هیچ تلاشی فروگزار ننموده‌اید.

تهیه‌کننده: هم‌سفر آزاده

عکاس: هم‌سفر فاطمه ج

مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا شنبه 20 آبان 1396 15:46
مثل همیشه بسیار عالی بود لذت بردم خانم مهین عزیز
سپاس و خداقوت فراوان از خانم آزاده عزیز
پیروز و جاودانه باشید..
همسفرزهرا(ب) یکشنبه 14 آبان 1396 19:20
انسانهایی که میتوانند بلاعوض از عشق ،،عاطفه ومحبت خود به دیگران ببخشند،پیش از آنکه توان مالی بالایی داشته باشند،،دلی بزرگ دارند.......
خانم مهین عزیز اولین همسفری بودند که مبلغ ۵ میلیون تومان برای گلریزان پرداخت کردند
انشالله برکت این عمل عظیم در سراسر زندگیشون جاری باشد
تشکر از خانم آزاده عزیز برای تهیه این مصاحبه زیبا
خدا قوت به خانم فاطمه عزیز
همسفر یکشنبه 14 آبان 1396 08:11
خداقوت خدمت خانم مهین عزیز من همیشه از شما آموخته ام و می آموزمبخشش از بزرگان است و شماهم انسان بزرگی هستیدزندگیتان پر برکت
خداقوت خدمت خانم آزاده عزیز
همسفر سمیرا شنبه 13 آبان 1396 18:34
باتشکر از خانم آزاده
بخشش مال هم چون هرس کردن درخت است پول با بخشش زیاد وزیادتر می شود .
با تشکر فراوان از خانم مهین عزیز زیبا ودلنشین بود بهترین ها را برای شما ازخداوند خواستارم.
حدیث همسفر حسن شنبه 13 آبان 1396 17:43
سلام وخدا قوت خدمت خانم مهین عزیز ومن به وجود شما افتخار می کنم به خاطر دل بزرگت و اینکه واقعا فهمیدید که کنگره کجاست.
همسفر رویا شنبه 13 آبان 1396 12:20
با سلام و احترام به خانم مهین عزیز مصاحبه بسیار زیبا و دلنشین بود انشااله ما هم بتوانیم این بخشش و احساس پاک را بیاموزیم و تشکر فراوان از خانم آزاده عزیز بابت این مصاحبه زیبا
همسفرفاطمه شنبه 13 آبان 1396 09:00
گزارش بسیار زیبایی بود مثل همیشه ازسخنان زیبای خانم مهین استفاده کردم وانرژی گرفتم.امیدوارم همه مابتوانیم دراین مراسم بخوبی شرکت کنیم وبرای اهداف کنگره تلاش کنیم.
خداقوت خدمت خانم آزاده عزیز
همسفر مانا شنبه 13 آبان 1396 00:44
عالی بود خانم مهین شما همیشه الگوی کمک مالی برای من بوده اید.همیشه فکر میکردم از فزونی مال می‌بخشید ولی بعد متوجه شدم بخشندگی از بزرگی دلتان است .
به امید برکت روز افزون به شما و همه خدمتگزاران مالی کنگره ۶۰.
خدا قوت و خسته نباشید خدمت خانم ها آزاده و فاطمه عزیز.
مجید ترک پور جمعه 12 آبان 1396 21:46
خدا قوت‌ به همه خدمتگذاران بخش هم سفران

مسافر مجید ت
آرزو.ص از شهرکرد جمعه 12 آبان 1396 21:19
خانم مهین عزیز از صحبتهای دلنشین شما بسیار لذت بردم.امیدوارم که خداوند همیشه یار و یاور شما باشد.
سپاس از خانم آزاده بخاطر این گزارش زیبا و دلنشین.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو