گزارش عملکرد لژیون ششم، کمک راهنما همسفر نسیم
یکشنبه 14 آبان 1396 ساعت 17:11 | نویسنده این مطلب : همسفر: سارا | ( نظرات )

به نام خداوند جان و خرد

عملکرد لژیون ششم همسفران٬لژیون کمک راهنما همسفر نسیم 

موضوع : وادی ششم

اگر همیشه به صدای عقل گوش دهیم آرام آرام به شو شود نزدیکتر می شویم. نمی خواهیم به سماء برویم و یا حافظ شناس شویم و یا کارهای عجیب انجام دهیم.....

عقل با مرگ از بین نمی رود و مغز مترجمی برای عقل است. مکانیزم مغز از تولد مادر شروع می شود ولی عقل نه. عقل سیستمی است که وقتی تفکری در ذهن ما می آید مانند یک ترازو و یا یک مقام بالاتر برای ما می سنجد که این تفکر، یک تفکر شیطانی و منفی است و یا یک تفکر الهی و مثبت است. این کاری که می خواهیم انجام دهیم به خیر ختم می شود و یا به شر ختم می شود. عقل همیشه نیاز به یکسری اطلاعات و آگاهی هایی دارد که بتواند قضاوت کند و تصمیم بگیرد. همیشه در ذهن دو صدا می شنویم که یکی صدای روح است که تمثیل رهنمود به سمت خوبی ها و روشنایی هاست و دومی صدای جن است که تمثیل رهنمود به سمت تاریکی ها و بدی هاست که در کتاب ادموند و هلیا آقای مهندس خیلی واضح در موردشان سخن گفته اند.

عقل همیشه با شنیدن این دو صدا است که باید بر کرسی قضاوت بنشیند. اگر همیشه به صدای عقل گوش دهیم آرام آرام به شو شود نزدیکتر می شویم. نمی خواهیم به سماء برویم و یا حافظ شناس شویم و یا کارهای عجیب انجام دهیم. از همین کارهای کوچک و پیش پا افتاده ای که شب و روز با آنها روبه رو می شویم باید شروع کرد تا به مسائل بالاتر برسیم. مثلا وقتی صدای عقل می گوید که در سفر اول نباید حتی یک مرتبه هم گریز بزنی وگرنه سفرت خراب می شود همان موقع صدای نفس امرکننده می گوید با یک مرتبه که سفرت خراب نمی شود، فقط همین دفعه. اگر حرف صدای عقلم را گوش کردم آن وقت به سمت فرمان عقل نزدیک می شوم. مثلا وقتی غذا خوردم و عقلم گفت: ظرفها را بشوی و صدای نفسم گفت: حالا بگذار سریال تمام شود بعد می شویم؛ اگر صدای عقلم را گوش کردم و به عمل رساندم آن وقت به فرمان عقلم نزدیک شده ام.

 عقل فرّ ایزدی دارد چون ما را به کارهای نیک و مثبت و الهی رهنمود می کند. در درون ما همیشه این نبرد بین نفس اماره و عقل است. عقل امید می دهد که تلاش کن، صبرکن، ناامید نباش، کم نیاور، ولی نفس اماره فقط می خواهد خواسته های خودش را به عمل درآورد و همیشه انسان را به طرف ناامیدی می کشاند.

 اگر به خواسته های نفس امرکننده گوش دادیم عقل به حاشیه می رود و نفس اماره خواسته های نامعقولش را به انجام می رساند. وقتی انسان درگیر زیاده طلبی، درگیری، ناامیدی و انتقام می شود زمانی که خسته شدیم و بخواهیم شرایط را تغییر دهیم در این جا نفس لوامه برمی خیزد و کمی از اختیار عقل به او داده می شود و اوضاع گاهی خوب و گاهی بد است. گاهی صلح و آرامش و گاهی اوضاع کاملا آشفته، تا این که در همین نبرد درون، ما باید با تمام سختی هایش به صحبت های عقل گوش دهیم نه نفس، تا جایی که هر خواسته ای که داشته باشیم معقول و منطقی و قابل اطمینان باشد. باید از حرکت های کوچک شروع کنیم و حرکت های بزرگ را نمی خواهیم انجام دهیم. مثلا حمام کردن، قضاوت نکردن، غیبت نکردن، مسواک زدن، سکوت کردن و... تا به فرمان های بزرگ برسیم. اگر از عقل فرمانبرداری نکنیم هرگز نمی توانیم فرمانده لایقی شویم.

به گفته آقای مهندس دژاکام " از فرماندهی عقل تا فرماندهی نفس اماره از نظر مکانی یک مو فاصله است، ولی از نظر زمانی هزاران سال به طول می انجامد." 

با احترام راهنمای لژیون ششم همسفر نسیم 

تایپ: همسفر سارا

 

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مرجان سه شنبه 16 آبان 1396 09:04
سلام و خداقوت خدمت خانم نسیم عزیز و تمام اعضای لژیون ششم . موفق باشید
مجید ترک پور یکشنبه 14 آبان 1396 22:46
خسته نباشید و خدا قوت به همه کمک راهنماها و خدمتگذاران و همه اعضای لژیون هم سفران شعبه شیخ بهایی ، بخصوص لژیون ششم
انرژیتون پایدار

مسافر. مجید ت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic