گزارش عملکرد لژیون پنجم، کمک راهنما همسفر فرخنده نظری
شنبه 29 مهر 1396 ساعت 15:58 | نویسنده این مطلب : همسفر: سارا | ( نظرات )
به نام آفریننده هستی

عملكرد لژیون پنجم همسفران؛ كمك راهنما همسفر فرخنده نظری

موضوع: سی دی ژن

زندگی یعنی مشکلات را مشکل نبینیم و حلش کنیم تا رشد کنیم چون انسان صفات خداوند را در درونش دارد و به واسطه این صفات که روح است می تواند به خداوند نزدیک شود.....

 

خلاصه سخنان استاد: ما تا زمانی که انسان را نشناسیم نمی توانیم عکس العمل های به جایی انجام بدهیم. بر اساس دو مولفه انسان ها با هم متفاوت هستند.

1- ژنی که از پدر و مادر به ما ارث می رسد. این که این ژن خراب باشد یا خوب باشد برمی گردد به حکمت الهی، برمی گردد به روز الست تا زمانی که در رحم مادر قرار می گیرد. 2- اینکه شخص چقدر در مسیر ارزش و ضدارزش قرار دارد. یک زمانی ژن فرمانش را از فرهنگ، اجتماع و رابطه می گیرد. یک زمان از مواد، خوراکی ها، قرص ها و ... می گیرد. مثال: گاهی یک ژن به دوپامین فرمان می دهد که زیاد ترشح شود گاهی مصرف شیشه باعث می شود یازده برابر دوپامین بیشتر ترشح شود و دچار توهم و اسکیزوفرنی شود.

هیچ آمریکایی مثل یک ایرانی نیست و هیچ ایرانی مثل آمریکایی نیست. هر کدام تحت تاثیر ژن در جامعه و فرهنگ هستند. خیلی از انسان ها سیستم بیوشیمی شان ژنتیکی به هم ریخته است. برای مصرف کننده ها و مسافران که دیگر بدتر، چون از چرخه طبیعی کاملا خارج شده اند. هر انسان با انسان دیگر فرق دارد. یکی بر اساس دانش و اطلاعات و آگاهی، دیگر براساس وضعیت ژن و بیوشیمی. وقتی این ها را متوجه شویم می توانیم به انسان هایی که ناهنجار هستند و نامتعادل بیشتر نزدیک شویم و محبت کنیم چون این ها از عمد اینگونه نیستند. در مقابل انسان های نابهنجار باید علم، دانش و دانایی مان را بالا ببریم و طریقه ی رفتار با این ها را بلد باشیم.

 از طریق دانایی می توانیم به افراد نابهنجار و مصرف کننده القائات مثبت بدهیم. تمام رفتارهای خوب و بد انسان ها سرمایه های خلقت هستند چون از این رفتارهای بد است که روشنایی معنا پیدا می کند. زندگی یعنی مشکلات را مشکل نبینیم و حلش کنیم تا رشد کنیم چون انسان صفات خداوند را در درونش دارد و به واسطه این صفات که روح است می تواند به خداوند نزدیک شود. انسان تابع دو مساله است: یکی بی سیم که افکار و اندیشه و جهانبینی است دیگری باسیم که ژنتیک و بیوشیمی است. وقتی انسان وارد نفس واحده می شود یعنی وقتی انسان به مرحله انسانی وارد می شود یعنی زمانی که خوب را از بد تشخیص می دهد، به ترتیب وارد نفس اماره، بعد نفس لوامه که همان سرزنش کننده است و بعد از این شکل گیری نفس واحده است. مثلث نفس واحده تشکیل شده از روح که صفات خداوند است. جن و نفس که خود انسان است و خواسته دارد.

امام حسین در دعای عرفه می فرمایند: خدایا مرا از آتش دوزخ برهان که اگر مرا برهانی و حقه دنیا را از من بگیری مثل این است که همه چیز دارم ولی اگر مرا از آتش دوزخ نرهانی و همه دنیا را بدهی مثل این است که هیچ چیز ندارم. این آتش دوزخ صورپنهان انسان است که انسان باید بشناسد که از چه طریقی می تواند آن را پیدا کند و تزکیه و پالایش کند.

تهیه کننده گزارش همسفر ریحانه، لژیون پنجم

تایپ: همسفر سارا 

 

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 2 آبان 1396 12:41
باسلام وخدا قوت خدمت عزیزان سرکار خانم فرخنده وسارا وریحانه بسیار عالی بود
همسفر مانا یکشنبه 30 مهر 1396 20:49
خیلی عالی بود استفاده کردم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات