به نام خدا

روز پنج‌شنبه 96/7/27 جلسه هفتم از دور چهاردهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی  مسافر بهزاد، استادی مسافر جلال  و دبیری مسافر محسن با دستور جلسه اول :"ازدواج " و دستور جلسه دوم: "جشن اولین سالروز رهایی مسافرمحسن " رأس ساعت 17 شروع به کار نمود
استحکام خانواده هم یکی از اهداف کنگره می‌باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است تا جایی که اگر زوجی بعد از رسیدن به رهایی و درمان قطعی متارکه کنند و از هم جدا شوند از ادامه سفر دوم و آمدن به کنگره جلوگیری می‌شود.

ما برای وصل کردن آمدیم نی  برای فصل کردن  آمدیم

مطلبی که آقای مهندس به آن اشاره کردند این بود که هیچ نظری در مورد ازدواج مسافران و هم‌سفران ندارند و نه کسی را به این کار تشویق و نه کسی را منع می‌کنند.

آقای مهندس برای ازدواج در کنگره مثال افرادی را زدند که شهری اسلامی را تصرف کرده بودند و دیدند در آن شهر ظهر و شب شروع به اذان گفتن و نمازخواندن کردند و سربازان نزد حاکم شهر رفتند و گفتند با این افراد  باید چه‌کاری بکنیم، حاکم در جواب آن‌ها گفت: چون به ما کاری ندارند و نمازشان را می‌خوانند  شما هم کاری به آن‌ها نداشته باشید، در مورد ازدواج در کنگره هم همین‌طور است و ما هیچ دخالتی نمی‌کنیم چون اگر خوب شود مربوط به خودتان است و اگر بد شود از چشم کنگره می‌بیند.

آقای مهندس در مورد خواستگاری هم گفتند اگر دو نفر فقط در حد صحبت برای ازدواج هستند و هنوز مشخص نیست که چه اتفاقی بیفتد را سر زبان  نیندازند و برای این دو نفر خوشایند نیست و به این مسائل دامن نزنید.

استحکام خانواده هم یکی از اهداف کنگره می‌باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است تا جایی که اگر زوجی بعد از رسیدن به رهایی و درمان قطعی متارکه کنند و از هم جدا شوند از ادامه سفر دوم و آمدن به کنگره جلوگیری می‌شود.

در مورداحترام به همسر، مادر و خواهر در این دستور جلسه اشاره‌شده و نقش هم‌سفر را برای رسیدن به رهایی پررنگ‌تر می‌کند، افرادی که هم‌سفر دارند قطعاً از سفر بهتر و رهایی بهتری برخوردار هستند و اثرات آن در آرامش وزندگی آن‌ها اثر بیشتری دارد.

پایه و اساس هستی از ازدواج و نزدیک شدن یک جنس مذکر با یک جنس مؤنث به وجود می‌آید و در کتاب شریف هم آیه‌ای بر این مضمون داریم که می‌فرماید: 

الحمدالله وَالَّذِی خَلَقَ الْأَزْوَاجَ كُلَّهَا وَجَعَلَ لَكُمْ 

سپاس خداوندی را که هر چیزی را از زوج نر و ماده آفرید. 

در وادی عشق هم می‌خوانیم که کل هستی بر مبنای عشق بناشده و به وجود آمده است و آن دو ذره‌ای که باید باهم نزدیک شوند و موجود جدیدی به وجود آید حتماً به‌حکم عشق اتفاق می‌افتد پس اگر آن جاذبه و کشش و عشق نباشد هستی از حرکت می‌ایستد.

اما دستور جلسه دوم: 

در مورد دستور جلسه دوم که یک سال رهایی مسافر محسن و هم‌سفرشان هست که ادب، احترام و خدمتی که ایشان در کنگره انجام دادند باعث رهایی و خوب بودن حالشان در کنگره شد و امیدوارم در جایگاه بالاتری ایشان را ببینم.

پس از سخنان استاد، مشارکت‌های مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 اولین سالروز رهایی مسافر محسن را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

اعلام سفر مسافر محسن:

آنتی ایکس مصرفی: شیره و متادون، مدت تخریب: 14 سال- مدت سفر: 11 ماه و 10 روز - روش درمان: دی اس تی همراه با داروی اوتی- به راهنمایی مسافر جلال- مدت رهایی:1 سال 

آرزو مسافر محسن:

آرزو می‌کنم که زمانی برسد که کنگره جهانی شود و همه بتوانند از علم کنگره استفاده کنند.

آرزوی هم‌سفر الهه:

آرزو می‌کنم همه بچه‌ها زیر سایه پدر و مادرشان درست و باافتخار زندگی کنند.

آرزوی هم‌سفر آتنا:

همه افرادی که به کنگره می‌آیند به درمان برسند.

سخنان مسافر محسن: 

اشکی نمانده که بر  لب‌ها تبسم  است           حالا که آب نیست وضو و تیمم است

ازبس‌که توبه کردیم و آن را شکستیم               از یاد بردیم که  این  بار  چندم است

اول خدا را سپاس که من هم توانستم در این جایگاه قرار بگیرم از راهنماهای عزیزم و همه شما عزیزان که در جشن ما شرکت کردید تشکر می‌کنم. 

اولین چیزی که مصرف مواد از فرد مصرف‌کننده می‌گیرد قدرت تفکر می‌باشد. 

من هم مانند خیلی از افراد که وارد کنگره می‌شوند با تخریب خیلی بالایی وارد کنگره شدم من تقریباً همه مواد مخدر را تجربه کرده بودم و با ورود به کنگره متوجه اشتباهاتم شدم، در طول مدتی که مواد مصرف می‌کردم پدر، مادرم و هم‌سفرم خیلی تلاش کردند که من را به درمان برسانند و خیلی به فکر من بودند ولی من به خاطر مصرف زیاد مواد اصلاً به فکر آن‌ها نبودم و آن‌ها را اذیت می‌کردم.

یک روزبه دلیل مصرف قرص‌های روان‌گردان به مدت یک هفته در حالت کما بودم و تقریباً دکترها از من ناامید شده بودند ولی در این مدت همیشه هم‌سفر من کنار من بودند.

خدا را شاکرم که راه کنگره را پیدا کردم و توانستم راه درمان قطعی را پیدا کنم، به کمک راهنمای سفر اولم مسافر اسماعیل و کمک راهنمای سفر دومم مسافر جلال و هم‌سفرم و راهنماهای هم‌سفرم؛ هم‌سفر خاطره و هم‌سفر زهرا که در رهایی ما سهیم بودند و باراهنمایی این عزیزان ما توانستیم به درمان قطعی برسیم تشکر می‌کنم.

سخنان کمک راهنما هم‌سفرزهرا:

 

در ابتدا خدا را شاکرم که برای اولین بار در این جایگاه قرا گرفتم. 

مسافرانی که در این جایگاه قرار می‌گیرند الگویی هستند برای همه افرادی که تازه‌وارد کنگره می‌شوند و پیامی برای همه این عزیزان دارد چون آن‌ها توانستند پس ما هم می‌توانیم.

تبریک به مسافر محسن و راهنمای عزیزشان دارم  و تبریک ویژه هم به هم‌سفر الهه می‌گویم که در آزمون کمک راهنمایی موفق شدند، به پدر و مادر بزرگوارشان تبریک می‌گویم  و جایگاه‌های بالاتری را برای این دو عزیز از درگاه خداوند متعال خواستارم.

 و در آخر هم پیامی برای تازه واردین دارم که در این جامعه بی‌وفا که همه به دنبال مُد و پُز خودشان هستند بهشتی پیداشده است به نام کنگره که دربی است از درب‌های بهشت که افراد می‌توانند با خدمت به خلق سرخوش و شاد شوند.

سخنان هم‌سفر آتنا:

آنچه باور است محبت است

و آنچه نیست ظروف تهی است.

من که میگویم کلام خود نیست؛

 بلکه فردیست در بیکران هستی

 که باورش کار هر کس نیست؛

 مگر معنای آن که آن چیست.

بشکافید آنچه شکافتنی نیست،

 در دل‌سنگ بروید و ترکیب‌ها را جدا نمایید.

من هم به‌نوبه خودم به پدر و مادرم و راهنمای پدرم و راهنمای مادرم و آقای مهندس تبریک می‌گویم. 

سخنان هم‌سفر الهه:

معشوقه به سامان شد تا باد چنین بادا                 کفرش همه ایمان شد تا باد چنین بادا

ملکی که پریشان شد از شومی شیطان شد                باز آن سلیمان شد تا باد چنین بادا

یاری که دلم خستی در بر رخ ما بستی                     غمخوارِ  یاران شد تا باد چنین بادا

خدا را شاکرم که در این جایگاه هستم و از همه شما تشکر می‌کنم.

 

من در اویل زندگی مشترکمان معنی اعتیاد را متوجه شدم و وقتی محسن شب‌ها دیر به خانه می‌آمد و از او می‌خواستم که به من بگوید برای چی دیر می‌آیی همیشه یک قصه تازه می‌گفت و من هم به خاطر پیوند عشقی که بینمان بود باور می‌کردم.

تا اینکه خداوند آتنا را به ما داد، وقتی‌که متوجه شدم باردار هستم فکر می‌کردم رفتار محسن بهتر می‌شود و شب‌ها شاید زودتر به خانه بیاید ولی این‌طور نشد و رفتار او بدتر شد.

همیشه پیش پدر و مادرم آبروداری می‌کردم و نمی‌گذاشتم که بفهمند در زندگی من چه اتفاقاتی می‌افتد ولی پدر و مادرم از حال روحی من متوجه این موضوع شدند و خواستند که من را از این زندگی نجات دهند و طلاق من را از محسن گرفتند.

آتنا به دنیا آمد اما پدرش راندید، آتنا راه رفتن را یاد گرفت اما پدرش راندید، آتنا بابا گفتن را یاد گرفت اما پدرش راندید، آتنا یک سال و شش ماه پدرش راندید و محسن هم آتنا راندید، پدر و عموهایم خیلی سعی می‌کردند جای خالی پدر را برای آتنا پر کنند اما نمی‌توانستد. 

یک روز محسن به من زنگ زد و گفت که همه‌چیز درست‌شده و خواست که من برگردم، من برگشتم و با محسن زندگی را دوباره شروع کردیم، ولی بازهم متوجه شدم که محسن حالش خوب نیست و دوباره مصرفش را شروع کرده است ولی این بار دیگر نزاشتم این موضوع را کسی بفهمد و وارد زندگی‌مان بشوند.

تا این‌که یک‌شب از خدا خواستم راهی پیش پای من و محسن بگذارد و ما را نجات بدهد، همان شب پدرم پیام کنگره را به من داند و ما با این مکان مقدس آشنا شدیم و با کمک راهنمایان عزیزمان و خدمت‌هایی که انجام دادیم به رهایی رسیدیم.

خدا را شکر می‌کنم که توانستم در جایگاه کمک راهنمایی قبول بشوم و از آقای مهندس، هم‌سفر خاطره، هم‌سفر زهرا و مسافر جلال و پدر و مادرم تشکر می‌کنم.

 

ضمنا تعدادی از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پر مهر و عطوفت اقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

همچنین یک نفر از مسافران لژیون ویلیام وایت ( درمان وابستگی به دخانیات) نیز رهایی خود از بند نیکوتین را اعلام نمود :تا باد چنین بادا....

تایپ: مسافر مجید

عکاس: مسافر مجتبی

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرالهه شنبه 29 مهر 1396 13:51
ممنونم از تمام کسانی که تبریک گفتند و ما را دراین جشن یاری نمودند
همسفر مانا شنبه 29 مهر 1396 01:04
تبریک خدمت خانم الهه عزیز ومسافر محترمشان و همچنین تبریک خدمت خانم زهراوآقای امینی .
تا باد چنین بادا.
مسافر شکرالله جمعه 28 مهر 1396 20:00
تبریک مجددخدمت آقا محسن ؛ همسفران محترم و راهنمایان بزرگوار
خداقوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیبا
شاد باشید
مسافر مجتبی.17شبخ بهایی جمعه 28 مهر 1396 19:18
تبریک محسن جان.امیدوارم در تمامی مراحل موفق و پیروز باشی.
خدا قوت خدمت آقایان مجید و مجتبی.دستمریزاد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات