خلاصه سی دی گل ریزان
یکشنبه 23 مهر 1396 ساعت 16:14 | نویسنده این مطلب : مسافر : امید | ( نظرات )

به نام خدا  

خلاصه سی دی گلریزان


اگر بنایی آباد باشد اما ساکنین آن خراب باشند بنا هم کم کم رو به نابودی و

 خرابی میرود. اما ساکنین آباد بناهای خراب و ویرانه را میتوانند احیا نمایند.

اگر بنایی آباد باشد اما ساکنین آن خراب باشند بنا هم کم کم رو به نابودی و خرابی میرود. اما ساکنین آباد بناهای خراب و ویرانه را میتوانند احیا نمایند.

مطالبی که عنوان کردیم روی فرد بود اما الان می آید روی گروه، خانواده یا یک فرد خاص. فردی که ساکن جسم خودش میباشد. اگر مالک این جسم یک فرد درست و فهمیده باشد این جسم را به بهترین شکل هدایت میکند و اگر ساکن این شهر یک فرد به هم ریخته باشد این شهر را به ویرانی و نابودی میکشد. که تخریب جسم وجودی بر دو مبنا استوار است . یکی مراقبت فیزیکی از جسم و دیگری افکار و اندیشه میباشد.

ما نباید مسئله طب سنتی را که تجربه بزرگی پشت آن است را نادیده بگیریم. در طب سنتی میگوید دوای ما غذای ماست و غدای ما دوای ما. که در این رابطه صحبت های زیادی شده که جسم ما به آهن، پتاسیم ، کلسیم و .. میخواهد و همه اینها در غذاها موجود است. غذای ما باید دوای ما باشد، مثلا نباید به عنوان کم خونی قرص ویتامین A مصرف کنیم بلکه غذایی مصرف کنیم که در آن ویتامین ها موجود باشد.وقتی به دقت نگاه کنیم می بینیم که ما هم مثل بعضی حیوانات مانند خوک غذا را اول فاسد میکنیم و بعد آن را میخوریم. تغدیه نامناسب میخوریم،سیگار می کشیم،مشروب می خوریم و در نهایت ساکن بی لیاقت ، این شهر را به مخروبه تبدیل میکند. ولی اگر ساکن این شهر انسان فهمیده و آگاه باشد این شهر را آباد میکند.از تغذیه گرفته تا افکار منفی و ناامیدی و خیال بافی... ساکنین یک خانواده هم همینطور هستند آنها میتوانند یک خانواده را نابود یا آباد کنند. بنابراین مهم نیست که ساکنین چقدر پول دارند. مهم اینست که ساکنین چقدر قدرت و توان دارند تا ثروت را بدست آورند. این ساکنین در کشور هم وجود دارند. مردم یک کشور هستند که میتوانند یک کشور را آباد کنند یا همان کشور را تبدیل به ویرانه کنند. نباید همه موضوعات را به دولت یا حکومت ربط داد. ساکنین هستند که حریم رودخانه را میشکنند، درختان را قطع میکنند، از زیر زمین برق دزدی میکنند،رشوه میگیرند ، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمیکنند.

در کنگره هم به همین شکل است، اگر ما کنگره را آباد کنیم و به آیندگان بدهیم و آنها بی لیاقت باشند کنگره ویران خواهد شد.

حتما مطالب گفته شده را خوب ادراک میکنید. اگر کاخ ها ویران شدند فقط خواست خداوند نبود. زیرا آنجاها دیگر نور اللهی نبود و ظلمات و تاریکی چون ابر سیاه بر فراز آن بناها قرار گرفت و میگرفت.

در هر جایی این مسئله وجود دارد. یعنی اگر راستی و صداقت وجود نداشته باشد تبدیل به ویرانه میشود.امروز کنگره 60 درمان اعتیاد را پیدا کرده است و مهمترین وظیفه ما انتقال اطلاعات به صورت علمی است. همه ما اول خودمان و بعد خانواده و بعد شهر و کشورمان را آباد کنیم و بعد این اطلاعات را ذره ذره به خارج از کشور انتقال دهیم.

هر نوعی که فکر کنیم دو مسئله در صراط مستقیم لازم است. اگر به آنها توجه شود در هر زمانی میشود هدف را به آنچه که فرمان دارید به انجام کار برسانید و این بسیار سخت است به قول خودت صبر میخواهد و قلبی بسیار بزرگ و آرام

صراط مستقیم یعنی پیروی از قوانین الهی، پیمان شکنی نکردن، بدخواه مردم نبودن، دروغ نگفتن، دزدی نکردن و... و خرد جهانی هم همین است.در صراط مستقیم باید صبر داشته باشید و قبل و دل بزرگی داشته باشید. دلی که بتوانی ببخشی، گذشت کنی. همیشه یک طرف جن و یک طرف روح میباشد. اگر انسان به طرف جن برود خبیث میشود و این در تمام ساخت و ساز انسان ها موجود است.ما باید برای اینکه قلب بزرگی داشته باشیم باید بتوانیم ببخشیم و بدانیم کدام کار از روی جهل و نادانی بوده است.

 

به علاوه خیلی از مسائل در جهان مادی برهه خاص ظاهر شده و آن معنویات و به قول خودمان صور پنهان کاملا پنهان شده و صور آشکار را با روغن های مخصوص جلا داده اند. البته خوب میدانید و در شرایط خاص هم تشخیص می دهید.

همه چیز ظاهر شده است. بعضی افراد دماغشان را عمل می کنند اما به دستگاه گوارش و سایر اعضای بدن توجه نمیکنند. تبلیغات ماهواره ای هم همه از صور آشکار میگویند.چاقی، لاغری، قد ، پوست و...

از اینکه چند روزی تحت وضع خاصی بودید و ما هم کاملا درک می کردیم.باید برایتان بگوییم که اصلا در این مورد خاص ناراحت نشوید زیر وعده های داده شده انجام می پذیرد.

در مورد زمانی است که درب کنگره بسته شده بود.بارها به شما گفته ام آنچه بدست آوردید در پرتو مشکلات بوده که ما الان بیش از 50 مرکز داریم. یک چیزی را باید شما یاد بگیرید که وعده خداوند دروغ نیست. ممکن است خیلی ها از صبح تا شب عبادت کنند ولی به این وعده خداوند توجه نمیکنند. همه چیز در هستی بر مبنایی نظم است و رفتار و اعمال ما هم بر اساس نظم است. هر چه گفته شده اجرا میشود. و هر چه از صراط مستقیم خارج شویم چوب آن را میخوریم و این قضیه جدی است.

در مورد اعمال انجام شده بسیار خوشنودیم و با کارهای بسیار مهم در عمل هدف خودتان را مشخص خواهید نمود انشاالله به فضل خداوند پس طی مراحلی خود را باز خواهی یافت و قلم بردست ،شاید هم فاتح قلم بشوید و در راستای خواسته ها منتظر باشید.

گاهی اوقات یک اتفاقی می افتد که خیال میکنم آن اتفاق بد است ولی آن اتفاق بسیار خجسته و نیکو است و انسان درس های بسیار زیادی از آن میگیرد.

پیام: ما از این که این سخنان را به شما یادآوری مینماییم برای این است که از هدف دور نشوید و به کارهای عظیم بیندیشید برای انسان ها مشکلاتی پیش می آید بعضی از انسان ها تا مشکلی پیش می آید سریع میرود و زانوی غم را بغل می گیرند و شروع به مرثیه و نوحه گرایی و شکوه از چرخ و فلک و خداوند و گاهی اوقات هم به خداوند بد وبیراه می گویند که چرا این طور شده است یک طرف مسئله هم انسان های فکور و آگاها نه وقتی مشکلی پیش می آید فکر می کنند که این مشکل را باید چگونه حلش کنند به چه دلیل به وجود آمده و چه نتیجه ای باید از آن گرفت و ما از مشکلاتی که برایمان پیش آمد درس گرفتیم و سعی کرذیم در آینده آن مشکلات برایمان پیش نیایید با پلمپ دفتر کنگره و رفتن به پیاده رو ما یاد گرفتیم که از خودمان مرکز داشته باشیم و شروع کردیم به جمع کردن و اجاره کردن و یا خریداری و یاد گرفتیم پایه های مالی مان را قوی کنیم باید روی پای خودمان به ایستیم باید تدبیری بیندیشیم که منابع مالی مان را قوی کنیم و برای قوی شدن پایه های مالی چشممان به دولت و یا کارهای بکنیم که از دولت بگیریم و باز هم نیامدیم برای منابع مالی از خارج کشور کمک بگیریم.

ما برای ادامه کارمان به سه مولفه نیاز داشتیم یک علم و دانش دوم نیروی متخصص و سوم به پول نیاز داشتیم علم دانش را ما تولید کردیم علم دانش مسئله ای نبود که در اینترنت بدست بیاوریم نیروی انسانی را پرورش دادیم و حتی امروز آن قدر داوطلب برای این کار هستند که ما می گوییم کمک راهنمایی 4سال مسئله سوم مالی بود که با قانون یازده خرج یومیه در آورده می شود ولی برای گرفتن جا با قانون یازده امکان پذیر نیست.

شما اگر بخواهید چاله ای را پر کنید با دوتا فرغون خاک چاله پر می شود برای ما چاله همان قند و چای برق و آب ولی دره را چی؟ ولی اگر خواستی دره را پر کنی بایستی کوه خرد شود تا دره پر شود ساکنین آباد از باعث شدند از هیچ همه چیز بسازیم امروز هم ما در این مرحله هستیم جایی که به درد دفتر مرکزی بخورد و ما بتوانیم کارمان را انجام بدهیم پنج تا شش میلیارد پول نیاز دارد.

خیلی ها در کنگره پس از درمان می روند ولی انسان های زیادی هستند که می مانند و می خواهند مشارکت کنند و می دانند که وعده خداوند دروغ نیست می دانند اگر پول شان را بدهند پول شان زیاد می شود و اگر در راه خداوند بدهی خیر و برکت به مال تو داده می شود و اگر ندهی خودت را ویران کرده ای و بعد از آن آمدند و لژیون های مالی را تشکیل دادند و خیلی خوب جواب داد و مهم تر از همه این که بچه ها می دادند پولشان دزدی نمی شود اگر این چنین بود همیشه ما دویمان گروء هشتمان بود.

و برنامه ریزی بعد این بود یک هفته را اختصاص دادم به هفته لژیون مالی که البته امسال اسم آن را می گذارم گل ریزان ؛ گلریزان یک کاری بود که در قدیم در کشور ما رسم بود حیف که از بین رفت و ما نسل های جدید آن را ازبین بردییم و خیال می کنیم متمدن شدیم پایین تر رفتیم مثلا یکی فوت میکرد همه همسایه ها جمع می شدند و پول جمع می کردند صاحب عزا در گوشه ای می نشست و بقیه ،کارها را انجام می دادند . در قدیم رسم بود در زور خانه ها گلریزان میکردند و اگر کسی مریض داشت شربت و شیرینی می گرفتند از معتمدان محل پول جمع آوری می کردند و مشکل آن را حل می کردند و یا اگر کسی ور شکسته شده بود آن را از ورشکستگی در می آوردند.

یعنی گل ریزان برای نجات یک اجتماع محل برای فرد یا افراد بود و ما همین مراسم گلریزان را می خواهیم در کنگره برقرار کنیم بنابراین می خواهیم خودمان را از قبل برای هفته گلریزان آماده کنیم.

 تهیه گزارش سی دی :مسافر امید

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافری از دیار گورت دوشنبه 24 مهر 1396 18:21
خدا قوت وخسته نباشید
سعید باغبان دوشنبه 24 مهر 1396 15:05
ضمن تشکر از سایت خوبتان من از مطالب شما همیشه استفاده و استقبال میکنم و به مسافران دیگه هم توصیه میکنم به سایت شما مراجعه کنند. با آرزوی پاکی و رهایی و حال خوب برای تمامی رهروان کنگره 60.
مجید ترک پور یکشنبه 23 مهر 1396 22:47
خدا قوت و خسته نباشید به آقا امید که زحمت نوشتن سی دی را کشیدید
امیدوارم که از خدمت در کنگره همیشه لذت ببرید

مسافر مجید ت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic