برداشت از سی دی کتاب
سه شنبه 18 مهر 1396 ساعت 22:53 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ج | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله 

برداشت از سی دی کتاب

به قلم هم‌سفر سمیراکنگره از یک بلم کوچک به یک ناو و کشتی عظیمی تبدیل شده مانند درختی تنومند که شاخه های آن از دیوار بیرون زده و همه نظاره گر آن هستند 

کتاب خوب، جسم و جان و نفس انسان را از ظلمت خارج می کند. باید منافع داشته باشد هم معنوی، هم مادی، هم روحی و روانی، ما سه نوع کتاب داریم خوب، بد، خنثی.

 بعضی کتاب ها هستند که انسان را به نابودی و حتی مرگ می کشد و افسردگی و ناامیدی را در ما رواج می دهد. بعضی کتاب ها هم هستند که اصلا مشخص نیست چه منظور و مفهومی دارد از اول تا آخر مشخص نیست چه چیزی  را می خواهد بیان کند به قول قدیمی ها سر و ته ندارد و از خواندن آن هیچ چیز یاد نمی گیریم.

کتابی هم داریم خوب از نوشتارها و گفتارها جلو می باشد.علم و دانش را بالا می برد. طریقه درست زندگی کردن را یاد می دهد، امید می دهد، انسان را از تاریکی ها به طرف روشنایی ها هدایت می کند مانند کتاب آسمانی و کتاب 60 درجه زیر صفر آقای مهندس که هر چه بیشتر مطالعه کنی،مطالب جدیدی یاد می گیری چنان غرق مطالعه می شوی که متوجه زمان نمی شوی چون شیرین و دلنشین است و چنان جذاب که انگار تمام لحظات با نویسنده همراه بوده ای .

من خودم موقعی که به مشکلی بر خورد می کنم تفعل به کتاب 60 درجه می زنم و دقیقا به من می گوید که از چه راهی،چه طوری، و به چه روشی می توانی کارت را در پیش بگیری.

در کنگره اگر بخواهی دست کم حساب کنیم ما در طول هفته دو کتاب می خوانیم و آن هم سی دی های آقای مهندس و آقای امین است که هر کدام از این سی دی ها هزاران نکته و درس در آن نهفته شده و گره هایی که سالها نتوانستیم باز کنیم با کمک این سی دی ها باز می شود و راه درست زندگی کردن و حل کردن مشکلات را به ما یاد می دهد.

این مطالب را گفتم که همین سی دی کتاب را می شود چندین نکته از آن برداشت کرد و چه درسهایی گرفت و متوجه شویم که بهترین کتاب ها همین سی دی های موجود در نشریات است.

برذاشت اول:هر چیزی که در کائنات هست صور آشکار و صور پنهان دارد. اگر همسفری به مسافرش می گوید شما را بخشیدم باید هم در صور آشکارهم در صور پنهان ببخشد اگر چنین نباشد مانند همان درختی می شود که می بریم ولی بعد از مدتی کنار آن تنه درخت چندین شاخه سبز می شود.

برداشت دوم :در تمام سطوح هم خوب، هم بد، هم خنثی وجود دارد.مسافر ،همسفر،دوست،خانواده ،روشهای درمان اعتیاد......

همسفرخوب٬ قبول می کند مسافرش بیمار است باید مسافر را رها کند، سکوت کند، عشق و محبت داشته باشد و آموزشها را کاربردی می کند و برای حال خوش و آرامش خودش به کنگره می آید.

همسفر بد٬ نمی خواهد قبول کند که مسافرش بیمار است٬ تمام حواسش به حرکت مسافر است٬ تغییر نمی کند و مدام نق می زند و نمی خواهد بال پرواز باشد و همیشه روبروی مسافرش می ایستد.

همسفر خنثی٬ ممکن است به کنگره نیاید و برایش مهم نیست درمان بشود یا نه.

برداشت سوم:مواد مخدر از زمانهای قدیم بوده و از آن استفاده می کردند و قویترین و موثرترین آن هم تریاک بوده بعضی از آن درست استفاده می کردند. به قول قدیمی ها بکش بعد بکش. یا آنقدر استفاده می کردند که تخریبهای زیادی به جسم خود می زدند در وادی یازدهم هم اشاره شده اگر گیاه در دست حکیم حاذق باشد شفاست و حیات است و اگر به دست مردم عادی باشد زهریست شیرین و به ظاهر گوارا.

برداشت چهارم:مقاومت حیوان در برابر مواد مخدر ضعیف است چون اگر حیوانی را معتاد کنند و بعد قطع شود باعث مرگش می شود یادم هست که می گفتند فردی در اتاقی که تریاک مصرف می کرد پرنده ای داشت که بعد از مرگ آن شخص پرنده هم مرد.

برداشت پنجم:اگر روش درمان درست باشد به همه کمک می کند و روش دی اس تی بهترین است ممکن است همه را سیراب نکند ولی از غرق شدن افراد زیادی جلوگیری می کند و با آموزشهایی که می گیرند زندگی بدون مواد و دود را تجربه می کنند و متوجه می شوند که چه بر سر جسم و روان خود وارد کرده اند.

برداشت ششم:کسانی که به درمان می رسند مانند قایق نجات می شوند برای کسانی که در حال غرق شدن هستند و دست آنها را با مهربانی می گیرند و راه درست و صراط مستقیم را نشان می دهند مانند راهنماها.

براشت هفتم:در کنگره متوجه می شویم کسانی که معتاد می شوند ار تمام قشرها هستند و فقط افراد کارتن خواب و بدبخت و بیچاره نیستند و همه افراد در تمام قشرها وارد بازی اعتیاد می شوند در صورتی که خودشان هم متوجه نمی شوند.

برداشت هشتم:تشکر و قدردانی کردن را هم یاد می گیریم و سپاسگزار کسانی هستیم که در کنگره خدمت می کنند و طبق وادی چهاردهم آموزش می گیریم و متوجه می شویم پله های رسیدن به عشق خالق، عشق بلاعوض به مخلوقین اوست.

برداشت نهم :کنگره از یک بلم کوچک به یک ناو و کشتی عظیمی تبدیل شده مانند درختی تنومند که شاخه های آن از دیوار بیرون زده و همه نظاره گر آن هستند  و کنگره 60 را به عنوان بهترین مکان برای درمان می شناسند و جزء بهترین ها است .

برداشت دهم: باید آرامش داشته باشیم و موقعی که وارد کنگره می شویم چه سفر اولی، چه سفر دومی، وارد حاشیه نشویم و تمام تمرکز و فکرمان درمان و به تعادل رسیدن باشد و گوش به فرمان راهنما.

برداشت یازدهم:رسیدن به اقیانوس و دریا کاری ندارد در آنجا زندگی کردن مهم است، به سفر دوم رسیدن مهم است ولی مهم تر از آن سفر دومی ماندن و برگشت نخوردن و باآرامش و حال خوش زندگی کردن و اگر مشکلی هم پیش می آید با تفکر آن مشکل را حل کنیم.

برداشت دوازدهم:بهترین مکتب، مکتب خودمان و کتاب آسمانی خودمان است که تمام صحبتهای آقای مهندس هم در سی دی ها حاکی از کلام آسمانی دارد و کاربردی و اجرایی کردن آن مهم است.

تمام این مطالب را گفتم که همه ما متوجه شویم و بدانیم آیا کتابی وجود دارد که این همه نکات مثبت و سازنده ای برای ما داشته باشد و ما را به صلح و آرامش برساند پس قدر این سی دی ها که هر کدام کتابی هستند و با قیمتی مناسب و ارزان را داشته باشیم و آنها را به طور کامل در دفتر زیبایی بنویسیم تا برای نسلهای آینده خودمان به یادگار بماند.

 

با احترام هم‌سفر سمیرا

 

مرتبط با: برداشت از سی دی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرحکمت چهارشنبه 19 مهر 1396 09:01
خانم سمیرای عزیز واقعاًعالی بود چه زیبابیان نمودید خیلی لذت بردم ممنون بابت این مطالب آموزنده ودلنشین وآرزوی روزهای سرشار ازموفقیت وشاد برای شما وخانواده ی محترمتان وخداقوت خدمت خانم فاطمه ی گل وپرتلاش
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic