در باب دستور جلسه هفتگی: لژیون مالی
پنجشنبه 9 مهر 1394 ساعت 13:10 | نویسنده این مطلب : مسافر امین | ( نظرات )

بنام خدا

دستور جلسه هفتگی: لژیون مالی

به تازگی، همین هفته قبل، در وادی اوّل، آموختیم که برای ایجاد و ساختن هر ساختار و سیستمی، باید ابتداء تفکر نماییم. بعبارت دیگر، خود تفکّر و اندیشه مثبت باعث می شود که شکل گرفتن یک ساختار مثبت آغاز گردد، و البته با تفکر منفی، ساختار منفی.

دقت شود که تفکر و اندیشه و عنصر ذهنی و یا حتی معنوی، موجبات فقط شروع و استارت پیدایش ساختار را بوجود می آورد؛ تفکر به تنهایی هرگز موجد و بوجود آورندۀ تمامی ساختار نیست. اگر بعد از تفکر، سازوکارهای لازم برای ایجاد یک ساختار فراهم نشود، به اصطلاح،  ول معطلیم و آن ساختار و یا ساختمان  در حد نقشه و طرح وصرفاً یک کار ذهنی باقی خواهد ماند و هیچ گونه تجلی عینی پیدا نخواهد کرد .


فرض کنیم که یک نقشه و طرح بسیار خوب، که توسط یک آرشیتکت یا معمار ماهرتهیه شده، را برای ساختن یک خانه در اختیارداریم، اما بنّا و مصالح ساختمانی و وسایل و ابزار و پول نداشته باشیم، چه نفعی از این  طرح به صاحب آن نقشه میرسد ؟

در جهان ما تفکّز قدرت مطلق حل نیست، و برای اینکه بتوانیم آثار عینی و عملی یک اندیشه و یا تفکر و یا برنامه را به منصه ظهور درآوریم، باید یک ساختار وسازمان و تشکیلات فراخور آن تفکر و طرح بوجود آوریم .

هر تشکیلات و سازمان، با توجه به اهداف و شرح وظایفی که بر عهده دارد، دارای نمودار و چارت سازمانی متفاوت است. گاهی این تفاوت ها اندک و گاهی بسیار بزرگ است . صرفنظر از بزرگی و کوچکی و شرح وظایف و اهداف سازمان ها، یک چیز در چارت سازمانی همۀ آن ها و بدون استثناء، مشترک است و اهمیّت فراوانی دارد، و آن هم واحد امور مالی و ضرورت تقویت بنیۀ مالی در آن تشکیلات است. اگر همۀ امکانات فکری و تئوری دنیا را جمع کنیم و در اختیار داشته باشیم، امّا ابزار برای تحقّق ایده ها وجود نداشته باشد، آثار عملی و عینی چندان مشهود و ملموسی از پرتو آن اندیشه ها و تفکّرات نصیب ما نخواهد شد.

تکرار می کنم که، تفکر، نقشه ، طرح و برنامه ، بسیار ضروری و مهّم است و همین هاست که منجر به آغازیدن ساختار می گردد، امّا توجّه کنیم ، همه ما می دانیم که، بی مایه هم فطیر است.

تئوری ( DST ) بر اساس یک تفکر و اندیشه و مطالعه و تجربه و کلأ بر مبنای علم و دانایی شکل گرفته است و بتدریج در حال تکامل و اصلاح است، اما اگر امکانات مادی و مالی برای داشتن تشکیلات و سازمان کنگره 60 وجود نداشته باشد، مسلمأ نیازمندان به درمان و رهایی از بلای خانمانسوز اعتیاد از مزایای آن بی نصیب و محروم خواهند ماند.

بگذارید مطلب را بگونه ای دیگر بگویم، با وجود نعمت تئوری ( DST) که در اختیار ماست و نداشتن امکانات مادی برای استفاده از آن نعمت، کفران نعمت شده است. هرکسی که مستقیم و یا غیر مستقیم از این نعمت بهره مند یا مطلع شده باشد، برای شکر و سپاس این نعمت، باید در تقویت بنیۀ مالی کنگره 60 کوشا باشد و فعالانه مشارکت نماید تا از این طریق شکر نعمت را بجا آورده باشد و به تبع آن، نعمتش نیز افزون گردد. و اگر خدای ناکرده، کفران نعمت شود، این نعمت و امکانات را از دست خواهیم داد و این گناهی بس بزرگ است

به همین سبب است که در کنگره 60، لژیون های مالی تشکیل گردیده تا راهکار عملی و کاربردی برای شکراین  نعمت فراهم شده باشد .

حال این سئوال پیش می آید که با مشارکت در تقویت لژیون های مالی کنگره 60، چه کسانی منتفع می گردند و نفع می برند؟ آیا فقط همنوعان نیازمند به درمان و رهایی از چنگال اعتیاد بهره مند خواهند شد؟ یا اینکه خود کمک کنندگان به کنگره 60، بیش ازو پیش از  بقیه، حظ و بهره از کمک مالی  خود خواهند برد .

به منظور پرهیز از اطاله کلام  و جلوگیری از طولانی شدن این مقال، و مهم تر از همه،  حسن ختام این نوشته، راهکار نائل آمدن به  حال خوش و نیکبختی  را از زبان کلام الله نقل قول می کنم؛ و در خانه اگر کس است ، یک حرف بس است، خاصه اگر این حرف، حرف  قدرت مطلق، الله  باشد .

" لن تنالوا البرّ حتّی تنفقوا ممّا تحبّون "   آیه شریفه 92 از سوره مبارکه آل عمران

امکان ندارد که شما بدون اینکه انفاق کنید، به نیکی دست یابید. تازه هر بخشیدن و دادن و خرج کردن (انفاق ) هم فایده ندارد، بلکه باید همان چیزی که دوست دارید را انفاق و از خود جدا کنید.  تا وقتی که قدرت جدا کردن و کندن از خود و دادن و بخشیدن  چیزی را که دوست دارید، در شما بوجود نیاید، به سعادت و حال خوش و درون خوب و نیکو و آرامش واقعی و پایدار دست نخواهید یافت.

آری ، ترجمه آیه شریفه چنین است:

هرگز به نیکی دست نیابید، مگر اینکه از آنچه دوست دارید انفاق کنید.

با تقدیم احترام، کمک راهنما : امین گلی

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر جمال سه شنبه 14 مهر 1394 17:31
سپاس از مقاله مفید و سودمند آقا امین
امیدوارم که با خدمت وبخشش درکنگره
انرژی کرفته و آنرا به دیگران انتقال دهیم
یاسر گلی شنبه 11 مهر 1394 01:57
با درود و سلام خدمت آقای امین گلی.
از مقاله زیبا و روانی که مرقوم فرمودید کمال سپاس را دارم.انشااله بتوانیم با تفکر سالم،به عمل سالم دست یابیم تا به حس سالم و حال خوش دست یابیم.
مسافر شکرالله جمعه 10 مهر 1394 11:17
مقاله دلنشینی بود خدا قوت خدمت جناب آقای گلی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic