گزارش عملکرد لژیون سوم، کمک راهنما همسفر مرضیه کیانی
دوشنبه 17 مهر 1396 ساعت 09:35 | نویسنده این مطلب : همسفر: سارا | ( نظرات )
به نام آنکه جان را فکرت آموخت

عملكرد لژیون سوم همسفران؛ كمك راهنما همسفر مرضیه 

موضوع: وادی چهارم

یک وقتهایی نمی دانم که چه کاری باید انجام دهم و تنها از خداوند انتظار حل کردن مشکلم را دارم ...باید در درجه اول بگویم که طبق وادی اول باید تفکر می کردم که راه درست را انتخاب کنم سپس احساس ناامیدی نکنیم و تمام بار مسئولیت زندگیم را خودم بپذیرم.....


خداوند را شکر می کنم برای اینکه توانستم یک بار دیگر به کنگره بیایم. در کنگره چشم گفتن، به تک تک حرمت ها احترام گذاشتن و عمل کردن بهترین هدیه است .عمل کردن به حرمت ها باعث خوب حرکت کردن ما در سفر واستحکام پایه های کنگره می شود. همیشه خرابی هر سیستمی از اعضای ان سیستم شروع می شود.

وادی چهارم.....

بعد از روخوانی وادی همسفران پیرامون آن مشارکت کردند
همسفر الهام: در اول وادی گفته شده، به خداوند مسئولیت سپردن یعنی سلب مسئولیت از خویشتن. دروادی اول ما فهمیدیم با تفکر ساختارها اغاز می گردد. در وادی دوم به هیچ آفریده نشده ایم. در وادی سوم هم باید مسئولیت تمام کارهایمان در گذشته و آینده برعهده خودمان باشد. شاید یک مواقعی باشد که ما مسئول کارهایمان را خداوند بدانیم ومسئولیت بعضی از کارهایمان را بر دوش خداوند قرار دهیم. خداوند درشرایطی می تواند به ما کمک کند که ما خودمان رابشناسیم و وقتی به شناخت خود دست پیدا کردید می توانید خدا را بشناسید. توقع از خداوند و مسئولیت سپردن به خدا یعنی سلب مسئولیت از خویش.


همسفر اعظم ق: ما وقتی به یک بیماری مبتلا می شویم باید برای درمان آن اقدام کنیم، نمی شود  که بشینیم واز خدا بخواهیم که به درمان و ضعمان کمک کند. باید خودمان به دنبال درمان آن بیماری باشیم وپی گیری های لازم را انجام دهیم.
اعظم ر: در این وادی بیشتر از مسئولیت صحبت شده که ما درکارهایمان در دوستی ها و در کنگره هم شاهد این مسئولیت ها هستیم می دانیم که نباید در هر کاری مسئولیت را برعهده کسی بگذاریم در زندگیمان در مورد مادر بودن و همسر بودن باید بدانیم که چگونه اجرا شود. یک سری مسئولیت هم برای انسان و خداوند هست که باید بدانیم خط وخطوط مرز این ها کجاست و بتوان با درست اجرا کردن فرامین و قوانین به انها دست پیدا کنم.


همسفر الهام: به نظر من راه صحیح زندگی کردن و انتخاب درست داشتن و بهره بردن از زندگی در صورتی است که ما راه صحیح را انتخاب کنیم و صد در صد از پس مشکلات بر می آییم چون به نظر من خدا از همان روز اول برای ما مشخص کرده حرکت از چه مسیر به بهشت و حرکت از چه مسیر به جهنم ختم می شود. آیا این نظریه من صحیح است؟
خانم مرضیه در جواب توضیح دادند: اینکه راه و مسیر از اول مشخص بوده و هست ماکتابی داریم که درآن تمامی دستورات امده حالا ما چرا به دنبال آن نمی رویم و مطالعه نمی کنیم ؟؟؟..... خوب تا حالا مطالعه نکردیم، اما کنگره تمامی راه و چاه را دقیق برای ما مشخص کرده حالا با وجود روشن بودن تمامی مسائل، به خدا بگویم که من باید چکاری انجام دهم؟ چرا؟ چون همه چیزمشخص است نباید راه را اشتباه برویم و راه درست یک هدف یک مقصد ویک مبدأمشخص دارد .


خانم مرضیه :این وادی وادی بسیار زیبایی است. تیتر وادی با این جمله آغاز می شود که  در مسائل حیاتی ،مسئولیت سپردن به خدا ،سلب مسئولیت از خویش است اما در درون وادی خیلی از مفاهیم دیگر هم بازگو شده واین جمله جمله ای واضح است. یک وقتهایی نمی دانم که چه کاری باید انجام دهم و تنها از خداوند انتظار حل کردن مشکلم را دارم ...باید در درجه اول بگویم که طبق وادی اول باید تفکر می کردم که راه درست را انتخاب کنم سپس احساس ناامیدی نکنیم وتمام بار مسئولیت زندگیم را خودم بپذیرم، البته می توانیم از مشورت انسانهای سالم و صالح استفاده کنیم. اینکه مسئولیت مسائل و مشکلات برعهده خودمان است امادر مواردی به دوش خدا می اندازیم این یک گریزگاه است. مثلا خدایا من تا اینجاش بودم از این جا به بعد بر عهده خودت یا به قول آقای مهندس بگویم راضیم  به رضای تو. ما توی پله های وادی پنجم یک تسلیم داریم که این تسلیم با آن تسلیم، زمین تا آسمان فرق می کند. نعوذ بلاه  مگر خداوند قول چراغ جادوست. 

ما می دانیم با آمدنمان به کره خاکی مشکلات سر راهمان هست اینها ناشی از عملکرد خودمان بوده وباید خودم حل کنم نه بیندازم به دوش خداوند. نکته ای که اینجا جناب مهندس به آن اشاره می کنند اینکه من نمی گویم دعا بد و رازو نیاز بد است می گویم  اول تمام وظایفت را انجام بده؛ تمام تلاشت را بکن مثلا در مورد کنگره به موقع بیا به موقع برو وظایفت را به عنوان مادر، همسر، همسفر، به درستی انجام بده، وقتی درست انجام دادید به رهایی می رسید. پس هر دستور و آموزشی که در کنگره به ما می دهند همه به خاطر اینه که من بتوانم سفر درست و خوبی داشته باشم و با این شرایط می توانم به خداوند توکل کنم و باید بدانیم که دستهای آسمانی فقط کار القا را انجام می دهند و بقیه بر عهده خود مااست. توکل درس خیلی عظیمی است کسی که خودش درس توکل بدهد و بعد با یک حادثه ی دلخراش مثل تصادف فرزندش سکته کند، یعنی چه؟ یعنی نتوانسته توکل کند. اگر ما این کار را بکنیم پله های بعدی را هم می گذرانیم این پله ها را باید پشت سر بگذاریم تا بتوانیم به هدف برسیم. هدف ما چیست؟ شناخت انسان در سفر دوم .

درادامه پیرامون بیماریهای سایکسوماتیک که ناشی از  فکر منفی است و باعث آسیبهای جسمی می شود مثل ام اس ،سرطان وغیره صحبت شد. اگرانسانها از گفتارها ونوشتارها جلوتر نباشند نمی توانند فهم درستی از آن داشته باشند. حالابرای شناخت خداوند اول باید خودت را بشناسی،انسان دو بخش دارد: صور آشکار و صور پنهان. ما هنوز شناخت کافی از صور آشکار که جسم است نداریم خیلی ها هم هستند که ادعای شناخت کافی از این ها دارند. آقای مهندس خطاب به آن ها می گویند در رابطه با صور آشکار، آن را کامل شناختی؟ می توانی یک بیماری  مثل سرطان یا ام اس را درمان کنی؟ در ضمن در امر درمان بیماری  کار اصلی را خود بدن انجام می دهد و به عنوان مثال در شکستگی، پزشک جا می ا ندازد وخود بدن آن را جوش می دهد.

با این اوصاف آیا در مورد صور پنهان می توانیم صحبتی داشته باشیم؟ خیر آقای مهندس دررابطه با صور پنهان خیلی سوال مطرح می کنند و می فرمایند: قبل تولد چه اتفاقاتی افتاده؟روح، عقل، نفس، چه وظایف ونقشی دارند ؟آیا بقا دارند یا فنا؟همه این ها را باید بدانیم تا بتوانیم به شناخت خدا دست یابیم ،اولین کار شناخت هسته انسان است. هسته انسان همان بعد جسمی و بقایایی که پس از مرگ از ما باقی می ماند،اگر به بعد جسمانی بنگرید و بتوانید هسته را بشکافید به بخارات هستی می رسید. 

زمانی که خداوند انسان را خلق کرد ابتدا امواج وانرژی ها را متراکم کرد تا انسان بوجود آید حالا اگراین هسته را بشکافید به همین نیرو ها می رسید اما اگر به دنبال جاه، مقام  و مال باشید نمی توانید به این ها برسید مگر اینکه مطیع نیروهای الهی باشید پس می توانید به جهان های دیگری هم پی ببرید و وارد فاز دیگر شوید. مثلا برای جابه جایی از کشوری به کشور دیگر نیاز به پاسپورت و گرین کارت است و برای ورود به جهان های دیگر پاسپورت همان پاکسازی، تزکیه و پالایش است. چرا ما نمی توانیم از این مطالب درکی داشته باشیم؟ چون متنوع هستند، جهانهایی که به تصور من و شما نمی آید  در مسیر تزکیه و پالایش می توانیم به آنها برسیم. این را بدانیم خدا از ما فرصت ها را نمی گیرد .ادامه ان در جلسه بعدی...


منبع: وب لژیون کمک راهنمای محترم همسفر مرضیه، لژیون سوم
تایپ: همسفر الهام

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا پنجشنبه 20 مهر 1396 10:09
بسیار عالی بود
خداقوت و سپاس از خانم الهه عزیز و راهنمای عزیزشان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic