در باب دستورجلسه هفتگی:وادی اول و تاثیرآن روی من
چهارشنبه 5 مهر 1396 ساعت 15:44 | نویسنده این مطلب : همسفر فخری | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

در باب دستور جلسه هفتگی: وادی اول و تأثیر آن روی من

به قلم کمک راهنما همسفر فخری

زمانی تفکر به وجود می آید که افکار به کنار بروند فقط و فقط یک مسئله مطرح شود.


ای برادر تو همه اندیشه ای        ما بقی خود استخوان و ریشه ای

انسان سرتاسر اندیشه است بقیه گوشت و استخوان و رگ و پی و اینهاست. اصولاً انسان موجود اندیشمند است که با تفکر خودش می تواند تمام موجودات را تحت سلطه خودش قرار دهد و با افکار خود در زمین و آسمان و همه مکانها سیر کند. تمام انسانها به موضوع تفکر اعتقاد دارند و هیچ کس وجود ندارد که بگوید تفکری در کار نیست.

 اگر تفکر نباشد نه کسی ازدواج می کند، نه كسی صاحب شغل می شود و ... در واقع هیچ کاری از پیش نمی رود مثلاً وقتی می خواهیم خانه بخریم یا خانه ای بسازیم این تفکر است که به ما می گوید چگونه و از چه راهی خانه بسازیم یعنی آن خواسته ای که داریم در جهان ذهنمان تصویرسازی می کنیم و در جهان فیزیکی در جهت آن خواسته حرکت می کنیم تا به هدفمان برسیم. رسیدن به خواسته ها زمان می برد و این کار نیاز به حوصله کافی و صبر و تحمل ما دارد. در این راه باید بدانیم از تفکر سالم است که می توانیم به شناخت و آگاهی برسیم و کم کم قادر هستیم مشکلاتمان را حل کنیم.

 مسئله مهم دیگری که وجود دارد این است که افکار با  تفکر فرق دارد زمانی تفکر به وجود می آید که افکار به کنار بروند فقط و فقط یک مسئله مطرح شود. در سفر تدریجی کسانی هستند که می آیند و می خواهند سفر کنند ولی می گویند خیلی کار داریم کارهایی مثل مشکلات خانوادگی، بدهی ها زیاد، شغل مناسب نداریم تا زمانی که این افکار وجود دارند ما هر روز وقت زیادی را به این افکار می دهیم و انرژی زیادی را از ما تخلیه می کنند و ما هیچ کار بزرگی از جمله درمان اعتیاد را  نمی توانیم انجام دهیم.

 پس نتیجه می گیریم با اولویت بندی کردن خواسته هایمان می توانیم یکی یکی به خواسته هایمان برسیم مهمترین خواسته که درمان است در اولویت اول قرار می گیرد درنتیجه افکار به کنار می روند و تمام انرژی ما روی خواسته اول متمرکز می شود وقتی قدرت و انرژی ما زیاد شد به ترتیب خواسته بعدی را اجرا می کنیم.

 مهم نیست چه قدر قوی هستیم، مهم نیست در چه نقطه ای قرار داریم، مهم نیست چه نیرویی داریم، اگر بتوانیم خواسته های نامعقولمان را کنار بزنیم و یکسری از خواسته های معقولمان که زمان اجرایشان نیست را در اولویت بعدی قرار دهیم درنتیجه نیروی عظیمی در ما به وجود می آید که باعث قدرت، انرژی و انگیزه حرکت در ما می شود تا از دام اعتیاد رها شویم.

حال ببینیم تفکر چیست؟ تفکر یک حرکت درونی و ذهنی است که دارای مبدأ، مقصد و هدف است و انسان از آن تفکر خواسته و هدفی دارد.

نقطه شروع این حرکت (تفکر) از کجاست؟ تفکر جرقه ای است در ذهن که از نقطه ای آغاز می شود و در ابتدای حرکت چیزی پیدا و معلوم نیست مثل نوری بسیار اندک در تاریکی است که از دور سو سو می زند جرقه ایست برای شروع یک ساختار که مبدأ آن نه مجهول است نه معلوم. هرچه انسان در طول حیات آموزش ببیند و تجربه کسب کند قدرت تفکرش قوی تر می شود.

چگونه می توان این نور بسیار کم (جرقه) را در تاریکی دید؟ دیدن و ندیدن جرقه بستگی به کیفیت و کمیت دانایی ما دارد مثلاً یک شخص مصرف کننده مواد مخدر وقتی شخص رها شده از دام اعتیاد را در کنگره60 می بیند یک لحظه این جرقه در ذهنش زده می شود و او را به تفکر وا می دارد که او هم می تواند اعتیادش را درمان کند این شخص به کنگره می آید و در جهت تفکرش حرکت می کند و از ذرات جرقه می تواند به روشنایی وسیع برسد.ما وقتی تفکر می کنیم در کنار آن تصویرسازی هم می کنیم اگر تفکرات ما مثبت باشد و به سمت ارزشها باشد تصاویر زیبا در ذهن ما ایجاد می کند و تفکرات منفی و ضد ارزشها تصاویر نازیبا و زشت در ذهن ما به وجود می آورد.

وقتی تفکر می کنیم کمکهایی هم از بیرون به ما می شود و سه نیروی القا، احیا و تحرک ما را در رسیدن به اهدافمان کمک و یاری می کنند. القا یعنی دوتا چیز که در کنار هم قرار می گیرند می توانند روی همدیگر تأثیر بگذارند. القا می تواند با کلام باشد یا بدون کلام، مثلاً در لژیون حرفهای محبت آمیز راهنما به دل رهجو می نشیند و رهجو با انرژی و حال خوش اقدام به حل مشکلاتش می کند. القا بدون کلام مثل مسافری که بهم ریخته است و خوب سفر نمی کند به قوانین و حرمتهای کنگره احترام نمی گذارد اگر در کنارش بنشینید انرژی منفی او به ما القا می شود پس در کنگره در کنار افرادی بنشینیم که خوب سفر می کنند و حال خوش دارند. نیروی احیا یعنی نیرویی که می سازد زندگی و حیات می دهد همسفری که افسرده و ناامید از همه جا به کنگره می آید بعد از مدتی احیا می شود و تبدیل به یک همسفر خوش اخلاق و امیدوار می شود یا مسافری که با روش تدریجی و شربت اوتی بعد از یازده ماه احیا می شود. تحرک هم یعنی باید حرکت کرد و ساری و جاری بود چون رکود برابر سقوط است.

تمام مشکلات ما در اثر عدم تفکر ماست و هر ناراحتی و مشکلی که برای ما ایجاد می شود ما آن مشکل و ناراحتی را خودمان در اثر جهل و نادانی برای خودمان به وجود می آوریم.

اینکه چگونه این مشکلات را به وجود می آوریم؟ با تفکرات منفی و ناسالم، وقتی تفکراتمان را سالم کنیم می توانیم از مشکلات و ناراحتیها نجات پیدا کنیم. ما هیچ گاه به سرعت و فاصله کوتاه نمی توانیم مشکلات را حل کنیم باید به آن زمان بدهیم تا در اثر مرور زمان مشکلاتمان حل شود. با اراده تنها هم نمی توانیم مشکلاتمان را حل کنیم بلکه باید نقشه راه، تجهیزات و برنامه ریزی داشته باشیم ما از سنگ سخت تر و از آب نرمتر نداریم ولی آب با نرمی خودش قطره قطره روی سنگ می چکد و سنگ را متلاشی می کند مگر می شود مشکلات ما از این سنگ محکمتر و عظیمتر باشد! یا استعدادها و تواناییهای ما از آب کمتر باشد! می توانیم با استفاده از استعدادهایمان و به کار گیری قوه تفکرمان بر مشکلات غلبه کنیم و آنها را ازبین ببریم و بدانیم نیروی مافوق در درمان و رهایی ما از اعتیاد و حل کردن مشکلاتمان نقش بسیار بزرگی را ایفا می کند.

با احترام كمك راهنما همسفر فخری

 

مرتبط با: مقالات و دل نوشته ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم جمعه 7 مهر 1396 00:15
خانم فخری عزیز بسیار عالی بود بهترینا نصیبتان
همسفرحکمت پنجشنبه 6 مهر 1396 21:45
سپاس وخداقوت خدمت خانم فخری عزیز بسیارعالی بود
همسفر مانا پنجشنبه 6 مهر 1396 00:41
خانم فخری عزیز خیلی زیبا و دلنشین بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات