مشارکت های مکتوب همسفران در باب دستور جلسه وادی اول
پنجشنبه 6 مهر 1396 ساعت 09:24 | نویسنده این مطلب : همسفر رویا | ( نظرات )

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین

مشارکت های مکتوب لژیون ششم همسفران، لژیون کمک راهنما همسفر نسیم دهقانی

در باب دستور جلسه هفتگی : وادی اول و تأثیر آن روی من

تفکر کردن از ما انرژی زیادی خواهد گرفت پس بهتر است همیشه در مورد مسائل خوب تفکر داشته باشیم.

همیشه با خودم می گفتم خدایا من که کاری را بدون تفکر انجام نمی دهم پس چرا به بن بست می خورم تا اینکه....


سلام دوستان مرضیه هستم یک همسفر

وادی اول به ما می آموزد برای انجام هر کاری اول باید تفکر کرد. تفکر به معنی فکر کردن در مورد کاری که می خواهیم انجام دهیم می باشد. وگرنه فکر یا افکار همیشه ذهن ما را درگیر خود می کند. ما تفکر می کنیم تا بتوانیم مسیر درست برای انجام امور زندگی را انتخاب کنیم و به بیراهه کشیده نشویم. به هر چه فکر کنیم به همان دست پیدا خواهیم کرد اگر فکر کنیم که انسان لایق و توانایی هستیم مطمئناً در انجام امور توانا و لایق خواهیم بود و کارها را به درستی انجام خواهیم داد اما برعکس اگر فکر کنیم که نالایق و ناتوان هستیم در انجام امور ناتوان خواهیم بود .تفکر کردن از ما انرژی زیادی خواهد گرفت پس بهتر است همیشه در مورد مسائل خوب تفکر داشته باشیم. ما اول باید درست فکر کردن را یاد بگیریم. اگر مشکلی برای ما به وجود آمد دلیل این نیست که مدام به این موضوع فکر کنیم بلکه باید از آن اشتباه درس بگیریم. درست تفکر کنیم تا بدانیم اشتباه ما در انجام کارها چه بوده است تا دوباه آن اشتباه را تکرار نکنیم و بدانیم همانطور که ذره ذره اشتباهات را انجام دادیم و مشکلات را برای خودمان به وجود آوردیم همانطور ذره ذره تکرار اشتباهات را کنار گذاشته تا به آرامش برسیم.

 گاهی پیش می آید که ما توان درست فکر کردن را نداریم در این موارد باید از نظر مشورتی دیگران استفاده کنیم ولی در آخر تصمیم  نهائی  را خودمان بگیریم. تاثیر وادی در زندگی من بسیار مشهود است تا قبل از ورود به کنگره چون راه درست فکر کردن را بلد نبودم برای انجام کارهایم شتاب زده عمل می کردم و هر فکر به سرم می آمد  همان را اجرا می کردم. اصلا به عاقبت آن تفکر نداشتم گاهی در اثر انجام بعضی از کارها خسارات جبران ناپذیری را هم متحمل می شدم ولی نمی دانستم که اشکال کار از کجاست. الان می دانم اگر شتاب زده و بدون تفکر کاری انجام نداده بودم از آرامش بیشتری در زندگی برخوردار بودم و می دانم این تفکرات من است که برای من از زندگی تصاویر زشت یا زیبائی خلق میکند پس همیشه خوب فکر می کنم و افکار زیبا برای خودم خلق می کنم تا در زندگی از زیبائی ها و آرامش بهره داشته باشم.

سلام دوستان فرزانه هستم یک همسفر

با تفکر ساختارها آغاز می شود، بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود .

طبق وادی اول قبل از هر کاری اگر ذره ای تفکر صحیح و درستی داشته باشیم قطعا به نتیجه می رسیم و با مشکل هم رو به رو نمی شویم. من قبل از اینکه به کنگره بیایم همیشه فکر می کردم که در زندگی خیلی در مورد هر چیزی فکر می کنم ولی نمی دانستم چرا با اینکه قبل از هر کاری اینقدر فکر می کنم ولی باز با مشکلی مواجه می شوم. قبل از هر حرفی در مورد آن فکر می کردم ولی باز هم بعد از اینکه حرفی می زدم وقتی در مورد آن حرف فکر می کردم خیلی پشیمان می شدم. همیشه با خودم می گفتم خدایا من که کاری را بدون تفکر انجام نمی دهم پس چرا به بن بست می خورم تا اینکه به کنگره آمدم و چند باری از روی این وادی خواندم با یکبار، دوبار هم چیزی متوجه نشدم ولی با چندین بار خواندن فهمیدم که من اصلا تفکر نمی کردم و یا روش تفکر کردن صحیح را نمی دانستم به خاطره همین همیشه در زندگی با مشکل روبه رو می شدم انشااله که بتوانم با تفکر صحیح در زندگی همیشه بهترین راه را انتخاب کنم تا مشکلات کمتری را برای خودم بوجود آورم.

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر

در وادی یک توضیح داده می شود که برای به وجود آوردن، برای خلق کردن، اولین قدم یک فکر و یک اندیشه است و این اندیشه آغاز خلق کردن است.

یعنی زمانی می توانیم بر مشکلات فائق شویم که نقشه درست ترسیم کنیم با دقت تمام موانع  را در نظر بگیریم با ریز جزئیات. این نقشه به ما نشان می دهد از کدام مسیر برو چکار کن. پس اینکه در بعضی مسائل ما فقط  اراده داشته باشیم کافی نیست و نمی توانیم همه مسائل  را حل کنیم.

شاید بگویید من اراده کنم از این درخت می توانم بالا بروم اما آیا با اراده فقط این کار عملی هست یا اینکه آموزش از درخت بالا رفتن را باید فرا بگیرم پس مشکلات نیز راه و روش دارد و باید بدانی اگر درست آن را ترسیم کنیم می توانیم به حل آن برسیم.

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر

من در این وادی یاد گرفتم  که قبل از هر کاری لازم است که تفکر کنم و از خوب یا بد بودن کاری که می خواهم انجام بدهم اول مطمئن بشوم و بعد آن را انجام بدهم و با کسانی که تجربه دارند هم مشورت کنم ولی تصمیم نهایی را خودم بگیریم و همین بود که استاد می گوید که اراده به تنهائی کافی نیست سعی کنم که برای انجام کارهایم اول هدف و انگیزه آن را بوجود بیارورم تا بتوانم با تمرین و تجربه به آن هدف که در نظر دارم برسم.

 

تایپ: همسفر رویا  

 

مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 7 مهر 1396 17:43
باتشکراز راهنمای خوبم خانم نسیم که توان تفکر ونوشتن را به من آموخت وممنون از هم لژیونی های عزیزم بابت مطالب خوبشان
جمعه 7 مهر 1396 08:29
خداقوت وسپاس خدمت خانم نسیم عزیز ورهجوهای گلتان بابت مشارکتهای زیباوآموزنده تان بسیارلذت بردم وسپاسگزارم وخداقوت خدمت خانم رویای فعال وپرتلاش موفق باشی
اکرم جمعه 7 مهر 1396 00:02
سلام وخداقوت به خانم نسیم و رهجوهای گرامی بسیار عالی بود
پنجشنبه 6 مهر 1396 21:19
باعرض سلام وخسته نباشید عالی بود خانم نسیم عزیزم واز نوشته های دوستان گلم استفاده زیاد بردم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic