گزارش جلسه خصوصی همسفران 96/07/03
سه شنبه 4 مهر 1396 ساعت 02:40 | نویسنده این مطلب : همسفر شهلا | ( نظرات )

به نام اولین عاشق که اوست

روز دوشنبه 96/07/03 جلسه دهم از دور سیزدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی هم‌سفران شعبه شیخ بهایی با نگهبانی هم‌سفر سارا، استادی کمک راهنما هم سفر فرخنده و دبیری هم‌سفر فرزانه با دستور جلسه "صورت مسئله اعتیاد " رأس ساعت 16آغاز به کار نمود.

ما باید قدر خودمان را بدانیم چرا که داریم کاری را در دنیا انجام می‌دهیم که بی سابقه است و دستهایی و چشم هایی منتظر کمک و یاری ما هستند که انشالله این علم را بصورت کامل آموزش ببینیم و بتوا نیم به دیگران ارائه بدهیم که انشالله با ساخت آکادمی این اتفاق یصورت جامع خواهد افتاد.


دستور جلسه امروز صورت‌مسئله اعتیاد است. چیزی که همه ما وقتی وارد کنگره شدیم، صورت‌مسئله اعتیاد را برای ما در جلسات مشاوره، مشاورین محترم برای ما تشریح کردند، چیزی که هیچ جا نشنیده بودیم مثل کلاف سردرگم بودیم، نمی‌دانستیم اعتیاد یعنی چه؟ ما بیرون از کنگره می‌شنیدیم که اعتیاد، اولاً کسی آن را بیماری قلمداد نمی‌کرد فقط می‌گفتند اعتیاد جیزی است که درمان ندارد، ترک ندارد، هیچ راهی ندارد، و نهایتاً آن‌ها که خیلی پیشرفته بودند و خیلی تحصیلات عالی داشتند و در این زمینه تحقیق می‌کردند به این نتیجه می‌رسیدند که معتادها را هیچ کاری شون نمی‌شود کرد و این‌ها غیرت ندارند و باید از بین بروند و درمانی برایشان وجود ندارد.

ما در استدلال و قوانین هستی که صحبت می‌کنیم می‌بینیم که هر معادله‌ای از یک معلوم و یک مجهول تشکیل می‌شود یعنی با هر معادله‌ای که روبرو می‌شویم مسلماً باید یک پاسخی برایش به وجود بیاید. بزرگ‌ترین کار که در کنگره انجام گرفت، همین صورت‌مسئله اعتیاد بود، آقای مهندس آمدند خود اعتیاد را در قالب صورت‌مسئله، یک مثلثی ترسیم کردند که سه ضلع جسم، روان و جهان بینی بود و فرمودند اعتیاد صورتی داردکه صورت این اعتیاد در صورت این مثلث ترسیم می‌شود که باید به این سه ضلع مثلث توجه بشود و این سه تا ضلع باید در امتداد هم به درمان برسد تا انشالله مسئله اعتیاد حل شود. یعنی آمدند صورت مسئله اعتیاد را برای جهانیان حل کردند با مثلثی که ترسیم کردند کاری که تا بحال اتفاق نیفتاده بود، و این کار را خیلی راحت کرد برای همه ما، یعنی ما وقتی آمدیم به کنگره و آشنا شدیم با صورت مسئله اعتیاد، متوجه شدیم که اعتیاد یعنی چی؟. متوجه شدیم که اعتیاد چیزی است قابل درمان که قبل از آن فکر نمی‌کردیم، فکر می‌کردیم که ما تا آخر عمر و زندگی باید با این قضیه کنار بیاییم، در صورتی که اتفاق شگفت انگیزی که در دنیا افتاد، همه دانشمندان که داشتند در این زمینه تحقیق می‌کردند واقعاً در تعجب قرار گرفتند و شگفت انگیز بود براشون این مطلب همین بود که اعتیاد قابل درمان است و صورت مسئله در کنگره ابداع شده و خدا را شکر در کنگره این اتفاق دارد می‌افتد.

 آقای مهندس می‌فرمایند کار ما در درمان اعتیاد درست کردن سیستم بیوشیمی و سیستم مغز است، مغزها را در اعتیاد باید درست کرد، یعنی چه؟ مغزها  را باید درست کرد؟ یعنی ساختاری که در اثر اعتیاد بوجود آمده و در مغز شکل گرفته، این ساختار باید کاملاً دگرگون بشود و تغییر کند، که به آن می گویند بیوشیمی مغز، آقای مهندس می‌فرمایند: کاری که ما در کنگره انجام دادیم همین بود آمدیم ساختار مغز را تغییر بدهیم ، سیستم بیوشیمی را کاملاً تغییر بدهیم، ولی این کار، کار خیلی راحتی نبود چون مغز قابل دیدن نبود، و کسی نمی‌تواند افکار انسان را ببیند چون جز صور پنهان انسان است، درست کردن افکار و اندیشه انسان و تغییر ساختار افکار و اندیشه در کنگره به نظر شما کار راحتی است؟ هم سهل است وهم سخت، برای کسی که بخواهد آموزش بگیرد و بخواهد حرکت کتد خیلی خوب است، و می رسد به هدف ولی کسی که در حواشی قرار بگیرد و گوش به فرمان راهنما نباشد و سرش را با سر راهنما عوض نکند مسلما موفق نخواهد شد.

 پس مطلب مهم این است که صورت مسئله اعتیاد همش در کنگره سراسر تجربه است چرا؟ چون شخصی به نام آقای مهندس دژاکام خودش تمام این صورت مسئله را تجربه کرده و به آن عمل کرده که نتیجه آن شده علم اعتیاد، یعنی اعتیاد را به شکل علم به دنیا ارائه داد، اعتیاد که کسی قبلاً ارزشی برایش قائل نبود، الان شگفت انگیز ترین موارد و شگفت انگیز ترین اطلاعات  دارد از اعتیاد بیرون می آیدچرا؟ چون آقای مهتدس می گویند سرمایه دارترین افراد، قوی‌ترین افراد، با استعدادترین افراد در قشر مصرف کنندگان مواد مخدر قرار دارندچرا؟ چون کسی که مواد مخدر را تجربه می کند جرات این را داشته که این کار را انجام بدهد، مثل این است که بگوییم کسی که غرق می‌شود مسلماً شنا را بلد بوده که غرق شده کسی که شنا بلد نیست اصلاً توی دریا نمی‌رود که شنا کند. ما باید قدر خودمان را بدانیم چرا که داریم کاری را در دنیا انجام می‌دهیم که بی سابقه است و دستهایی و چشم هایی منتظر کمک و یاری ما هستند که انشالله این علم را بصورت کامل آموزش ببینیم و بتوا نیم به دیگران ارائه بدهیم که انشالله با ساخت آکادمی این اتفاق یصورت جامع خواهد افتاد.

از نظر خود من، به این نتیجه رسیدم که صورت مسئله اعتیاد دقیقاً یک نوع پذیرش است، پذیرش این که ما بپذیریم و قبول کنیم که در جامع قشری وجود دارند که معتاد هستند که باید این صورت مسئله برایشان تعیین بشود. صورت مسئله اعتیاد تصویر و شکل می باشد، میشود گفت رزومه یک اعتیاد یک مصرف کننده مواد است، پس ما راه خیلی برایمان باز شد با این آدرس‌ها که به ما دادند می توانیم به هدفمان دست پیدا کنیم.

آقای مهندس می‌فرمایند ما در درمان اعتیاد با نفس روبرو می‌شویم این یعنی چه؟ کسی که سال‌ها مصرف مواد داشته و با تخریبی که در خودش بوجود آورده و اشتباهاتی که داشته کاری کرده که سیستم بیوشیمی خودش افکار و اندیشه خودش کاملاً از چرخه خارج شده و تخریب درش بوجود آمده و حالا وقتی تخریب بوجود می‌آید دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد؟ اتفاقی که می‌افتد این است که دینورفین، انکفالین و مواد دیگه مثل دوپامین، سرتونین و...که باید در بدن ترشح بشوند، آن مصرف کننده موادمخدر اجازه نمی‌دهد که این‌ها به اندازه لازم در بدن ترشح بشوند و سیستم بیوشیمی بدن به خوبی کار کند. یعنی مانع ترشح این مواد می‌شوند.

حالا برای ما همسفران چه اتفاقی می‌افتد؟ مسافر با مصرف مواد جلوی این کار را می‌گیرد، ما همسفران البته خودم را می گویم، دقیقا متوجه شدم من با دست خودم، رفتار خودم، با اندیشه غلط خودم مانع می‌شدم موادی مثل انکفالین، دینورفین، سروتونین، دوپامین و مواد دیگر در بدنم ترشح نشود و خودم اجازه نمی‌دادم، با چه اعمالی؟ با اعمال ضد ارزش که انجام می دادم چرا؟ چون افکار و اندیشه، من را تحت تأثیر قرار می‌داد، ما دقیقاً افکار و اندیشه را کجا می‌توانیم پیدا کنیم؟ در سیستم بیو شیمی مغز، در کنگره آقای مهندس مغز همه افراد معتاد را ساختارش را دقیقاً دگرگون می‌کند و یک ساختار جدیدی براشون بوجود می‌آورد و این جا است که ما وقتی مصرف کننده‌ها را می‌بینیم در جایگاه ها خدمتی دبیری، استادی و نگهبانی، وقتی شروع می‌کنند به صحبت کردن تعجب می‌کنیم و باور نمی‌کنیم که اینقدر این آدم تغییر بکند، و این تغییرات در بیرون به این صورت اتفاق نمی‌افتد چرا؟ چون آدرس اشتباه بود آدرس که در کنگره به ما دادند همین صورت مسئله اعتیاد آدرسی بود که ما را مستقیم به هدفمان می رساند.

 پس نفس و روح و عقل انسان با ماده درست نمی‌شود این‌ها همه تحت تأثیر چه چیزی قرار می‌گیرند؟ تحت تأثیر افکار و اندیشه های غلط که تأثیر می گذارند روی سیستم بیوشیمی بدن، نروترانسمیتر ها، ناقل‌های عصبی، غدد درون ریز و برون ریز و همه این‌ها که توسط ژن اطلاعات به همه دستگاهای بدن می‌رسد تحت تأثیر قرار می‌گیرد و آن اتفاق می‌افتد، به همین دلیل می گوییم کسانی که در کنگره سفر می‌کنند باید دقیقاً تصاویر ذهنی خودشان را تغییر دهند چرا اینقدر در لژیون تاکید می‌کنیم که تصاویر ذهنی را کنترل کنند چرا که اگر این کار را نکنیم دستخوش سیاهچاله‌های می‌شویم در جهان ذهن که شما را به شدت جذب می‌کند و تعادل را از بین می‌برد و دیگر همان مواد که گفتیم به میزان لازم در بدن ترشح نمی‌شود.

 تک تک ما وقتی در این صندلی‌ها قرار می‌گیریم آموزش می‌گیریم با مطالب و نوشتار های کنگره ،دقیقاً دارد سلول‌های بدن ما شکل خودش را تغییر می‌دهد با گرفتن آموزش، شکل سلول‌های ما اگر بخواهیم تصور کنیم اصلاً شکل درستی نداشتند ولی با گرفتن آموزش‌های کنگره شکل سلول‌های ما به شکل طبیعی خودش بر می‌گردد و حالات نرمال پیدا می‌کند و بدن به تعادل بر می‌گردد و سیستم بیوشیمی بدن و ساختار فکری ما کاری که باید انجام بدهد ترشح مواد مختلف در بدن را انجام می دهد.

 آقای مهندس آمد با روش دی اس تی، شربت اوتی این کار را انجام داد و الان آقای مهندس دارند تلاش می‌کنند که روی سایر بیماری‌ها هم این اتفاق بیافتد و با این روش بتوانند سایر بیماری‌هایی از جمله سرطان بیماری‌های ناعلاج را با همین روش با پزشگان مختلف ارتباط برقرار می‌کند و تحقیق و بررسی می‌کند و خدا را شکر این فرضیه ایکس که آقای مهندس در موردش صحبت کردند با نوشتن مقالات متعدد که آقای ویلیام وایت در مجله‌های خیلی مهم در کشورهای اروپایی نوشت دانشمندان خیلی زیادی که در درمان اعتیاد بودند مطالعه کردند و این فرضیه تبدیل به یک تئوری شد یعنی این روش در دنیا تأیید شد و الان همه دارند تلاش می‌کنند از آقای مهندس الگو بگیرند مثل زمانی که عده ای از استرالیا آمده بودند موضوع را شنیده بودند و آمده بودند که از نزدیک ببینند این روش چه روشی است و تغییرات را ببینند. در آخر از شما می‌خواهم که قدر خودتان و قدر جایگاهتان و قدر علمی که دارید به دست می‌آورید را بدانید چون تا عمر دارید باید در این مسیر تلاش کنید و لذت این تلاش را هم خواهید برد.

گل رهایی

همسفر زهرا رهجوی خانم شهناز

همسفر پری رهجوی خانم سارا

تا باد چنین بادا!

نویسنده: همسفر شهلا

عكاس: همسفر فهیمه

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرحکمت سه شنبه 4 مهر 1396 20:10
سپاس فراوان خدمت خانم فرخنده ی عزیزبابت استادی وبیان مطالب زیباوآموزنده وتبریک به خانم ساراوخانم شهنازعزیز وتبریک به خانم زهراوخانم پری امیدوارم گوارای وجودتان باشد وبا آرزوی جایگاههای بالاتربرای شمادوعزیز
همسفر مانا سه شنبه 4 مهر 1396 11:57
تبریک خدمت خانم ها سارا و شهناز عرض میکنم.خانم زهراوخانم پری ؤرودتان به سفر دوم را تبریک میگویم.
تا باد چنین بادا.
همسفر سه شنبه 4 مهر 1396 11:48
خداقوت خدمت همه خدمتگزاران عزیز
موفق وپیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic