مشارکت های مکتوب
جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 09:43 | نویسنده این مطلب : همسفر رویا | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

مشارکت های مکتوب لژیون چهارم همسفران؛ لژیون کمک راهنما هم سفر آزاده

در باب دستور جلسه دستور جلسه  هفتگی: صورت‌مساله اعتیاد

صورت مساله اعتیاد به مداوای سه مقوله جسم و روان و جهان‌بینی می‌پردازد و با قائل شدن مدت‌زمان

 11 ماه برای درمان یک برنامه بی‌عیب  و همه‌جانبه  برای درمان بیماران اعتیاد ارائه می‌دهد.

سلام دوستان زهرا هستم یک هم‌سفر

علم پیچیده نیست هر چیز کلیدی دارد. 

مطالبی که تحت عنوان صورت مساله اعتیاد تقدیم می‌گردد  بیان واقعیت  و حقایقی است در مورد شناخت بیماری اعتیاد و مصرف‌کنندگان مواد مخدر که دستاوردی است گران‌قدر از تفکر و اندیشه آقای مهندس دژاکام بنیان‌گذار جمعیت انسانی کنگره 60 در بستر تحقیق و مطالعات گسترده که تا به امروز در هیچ زمان و مکان به این شیوه گردآوری نشده است. 

 کنگره 60 اعتقاد دارد در کنار بازسازی جسم باید روان و جهان‌بینی فرد مصرف‌کننده مواد مخدر تغییر نماید . در این مقاله بررسی می‌شود که درمان یا ترک اعتیاد به مواد مخدر ازنظر جسم یا فیزیولوژی در کوتاه‌مدت مثلاً یک یا دو هفته امکان‌پذیر نیست و روش‌های متداول امروزی که توسط پزشکان ارجمند اجرا می‌شود امکان‌پذیر نیست .
 صورت مساله اعتیاد در مقوله جسم و فیزیولوژی در دو بخش تحت عنوان عکس‌العمل‌ها یا اختلالات آشکار و عکس‌العمل و اختلالات پنهان جسم انسان به‌طور خلاصه بررسی‌شده است . در مرحله عکس‌العمل آشکار مسأله روشن است اما در مرحله عکس‌العمل‌های پنهان که  اختلال در تولید 12 ماده شبه افیونی بدن انسان قضیه فرق می‌کند.
 طول درمان در این مرحله حدود 11 ماه است و پس از آزمایش‌هایی که انجام‌شده به این نتیجه رسیدیم که پس‌ازاین مدت مشکلاتی مانند بی‌خوابی ،پرش عضلات و بالا رفتن میل جنسی به‌موازات ناتوانی جنسی ،عدم میل به زندگی رو به تعادل می‌رود . این عکس‌العمل هیچ‌کدام در مرحله اول منشا یا علت روانی ندارد ریشه وجود این اختلالات ضعیف شدن سیستم ضد درد در بدن انسان و عدم تولید یا بازدهی نامناسب سیستم‌های تولیدکننده مواد شبه افیونی جسم است  .
 اعتیاد یک جایگزینی مزمن است. اعتیاد مسمومیت مزمن نیست چون وقتی‌که مساله مسمومیت مطرح می‌گردد عنوان سم به میان می‌آید وقتی‌که چنین شد به دنبال سم‌زدایی می‌رویم . برای معالجه هر نوع بیماری شرط اول و لازم تشخیص بیماری است به عبارتی اول بایستی بدانیم دقیقاً کجای جسم بیمار دچار آسیب شده است و یا از تعادل خارج گردیده اعتیاد یک سری ویژگی‌هایی در فرد معتاد ایجاد می‌کند ذلت ، ترس ، اضطراب ، حقارت و ... به سراغ فرد مصرف‌کننده می‌آید و او را رها نمی‌کند برای رهایی از چنگال اعتیاد باید حرکت کرد و این صفات را با صفات پسندیده جایگزین کنیم و از ظلمت به نور، از ترس به شجاعت، از اضطراب به آرامش و ... این‌یک سفر درونی و بیرونی است که باید فرد مصرف‌کننده انجام دهد تا به مرحله پاکی و رهایی برسد اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری است که  در اثر عدم آگاهی و توسط خود شخص مصرف‌کننده به وجود می‌آید و در طی آن در اثر مصرف مواد مخدر مکانیزیم های حیاتی بدن از تعادل طبیعی خارج‌شده و فعالیت قسمت‌هایی از آن به‌صورت آشکار یا پنهان دچار اختلال ،کم‌کاری و یا عدم فعالیت می‌گردد.
 طول درمان اعتیاد در اکثر مواد مخدر تریاک، حشیش و... در قسمت جسم و راه‌اندازی سیستم‌های تولیدکننده مواد شبه افیونی بدن حدوداً  11  ماه است و در کل اعتیاد باید در سه مقوله جسم روان و جهان‌بینی موردبررسی قرارداد.

سلام دوستان مریم هستم یک هم‌سفر 

 همه ما ممکن است کم‌وبیش به‌صورت مساله اعتیاد آشنا باشیم ولی به‌طورکلی برای پرداختن به هر مسئله‌ای باید یک صورت مساله داشته باشیم و برای آن صورت مسأله راه‌حل ارائه دهیم . منظور از صورت مسأله اعتیاد اولین خشت بنای کنگره 60 می باشدکه در مقوله جسم و فیزیولوژی انسان در دو بخش تحت عنوان عکس‌العمل‌ها یا اختلالات آشکار و عکس‌العمل‌ها یا اختلالات پنهان جسم انسان بررسی‌شده است طول این مدت 11 ماه است پس‌ازاین مدت مشکلاتی از قبیل پرش پا ، ناتوانی جنسی ، گریه کردن ، عدم میل به ادامه زندگی ... و به تعادل می‌رود . با مصرف  مواد مخدر سیستم ایکس دچار اختلال شده و کارش را درست انجام نمی‌دهد .
 عملکرد آن وابسته به مصرف مواد مخدر شده و در صورت مصرف نکردن این سیستم به‌خوبی کارنکرده و اختلال هزار مشکل به وجود می‌آورد وقتی این سیستم به‌خوبی کار نکند اول فیزیولوژی و جسم تماماً  دچار مشکل می‌شود از شصت  پا گرفته تا موهای سر همه از تعادل خارج‌شده و انواع و اقسام درد به سراغ انسان می‌آید دوم روان یا مجموعه صور پنهان از تعادل خارج‌شده و حالاتی  به فرد دست می‌دهد که بیشتر افراد بیماری روانی است مثل افسردگی ،گوشه‌گیری و ریشه این اختلالات درجسم است نه روان.
تفکرات شخص هم دچار تحول می‌شود البته در جهت منفی به‌طوری‌که شخص امیدی به زندگی ندارد ، قادر به تصمیم گرفتن نیست ، همه‌چیز را درگرو مصرف مواد می‌بیند و دیدگاهی افیونی پیدا می‌کند.
 امروزه چند سال از آن زمان می‌گذرد و هزاران نفر از گوشه‌کنار دنیا که  یک‌زمان مصرف‌کننده بودند با متد  دی اس تی و داروی اپیوم تینکچر به درمان قطعی اعتیاد رسیدند و حتی کوچک‌ترین ولع یا بازگشتی به مواد مخدر پیدا نکردند در حال حاضر این روش موردتوجه بسیاری از محققین حوزه اعتیاد و درمان در داخل و خارج از کشور قرارگرفته است. 


سلام دوستان الهام هستم یک هم‌سفر

اعتیاد مسمومیت مزمن نیست . مواد بیرونی آمده جایگزین مواد درونی شده و یک مدت لازم است که سیستم‌های درونی جسم راه‌اندازی شود و براثر قطع ناگهانی یک سری عکس‌العمل‌های درون بدن صورت می‌گیرد که به دو صورت آشکار و پنهان بروز داده می‌شود پزشکان دلایل زیادی برای اعتیاد آورده‌اند که هیچ‌کدام درست نیست فقط و فقط عدم آگاهی است و فرقی نمی‌کند که چه کسی باشد با چه پست  مقامی  در کنگره برای درمان این بیماری مثلث درمان تعیین‌شده است که 1- جسم 2 - روان 3- جهان‌بینی . ما روی این سه گزینه کار می‌کنیم  تا مصرف‌کننده به درمان و تعادل لازم می‌رسد.
 برای حل کردن هر مسئله‌ای باید اول صورت مساله را پیدا کنیم. آقای دژاکام بعد از 17 سال تخریب به‌صورت مسئله اعتیاد دست‌یافت که بدن انسان مواد شبه افیونی تولید می‌کند که با استفاده از مواد مخدر بیرونی آن‌ها کم‌کم از کار می‌افتد و باید همان‌گونه به ورش تدریجی آن‌ها را به کار انداخت . 
تا قبل از پیدایش صورت مساله اعتیاد فرد مصرف‌کننده نمی‌دانست کجا قرار دارد و مشکلات او چیست و یا او باید چه‌کارهایی انجام دهد ، در صورت مسأله اعتیاد مبدأ مشخص شد و همچنین روند درمان چگونه خواهد رفت تا به مقصد برسیم.

سلام دوستان زهرا  هستم یک هم‌سفر

بیماری اعتیاد شامل سه قسمت : جسم ، روان و جهان‌بینی باید این سه مقوله درست شوند و در قسمت جسم مربوط به سیستم شبه افیونی و لوراترانسمیتر ها  و هورمون‌ها  می‌باشد که بایستی درست شوند و راه درست شدن آن‌ها هم صورت مساله اعتیاد است. 

صورت‌مسئله اعتیاد می‌گوید : عکس‌العمل‌های آشکار و پنهان چه هستند و طول درمان چطور است . می‌گوید سم‌زدایی روش غلطی است واصلا مربوط به اعتیاد نیست و ابتدا باید جسم درمان شود و سپس روان و باید دیدگاه و نگرش فرد هم عوض شود.
این‌ها مجموعه‌ای بود به‌صورت مساله اعتیاد و ما با روشن شدن صورت مسأله اعتیاد توانستیم به این نقطه برسیم . اگر یک مساله غلط مطرح شود هیچ‌کس نمی‌تواند آن را حل کند همچنین مدل‌هایی برای ترک اعتیاد وجود دارد که هیچ‌کدام فرد را درمان نمی‌کنند و دلیل آن این است که صورت مساله را نمی‌دانند.

برفرض فردی خمار بوده او را در آب یخ انداخته‌اند یا او را به درخت بسته و در فصل زمستان در سرما رها کرده‌اند تا درمان شود  اما این راه‌های اشتباه به دلیل این است که صورت مسأله مشخص نیست و نه مردم می‌دانستند و نه مصرف‌کنندگان وقتی صورت مسأله مشخص نیست همه‌چیز مبهم است و هیچ‌کس هم نمی‌تواند کاری انجام دهد.

بازارهای غلط درمان اعتیاد ازجمله نالترکسون،شلاق درمانی و ابوالفضل درمانی، از اعتقادات سوءاستفاده کرده و آن‌ها را وسیله کرده تا به‌اصطلاح عده‌ای ترک دهند و پول کلانی به جیب می‌زنند ولی با روشن شدن صورت مسأله اعتیاد برای ما اولین جهش و سکوی پرتاب و اولین قدمی بود که ما در مقوله اعتیاد برداشتیم و به امید روزی که همه صورت‌مسئله اعتیاد را بشناسند.
 
سلام دوستان آزاده هستم یک هم‌سفر

اعتیاد از ترکیب انسان و مواد مخدر حاصل‌شده است بنابراین برای درمان  آن نیز باید به کاوش و شناخت این مقوله پرداخت کما اینکه شاهد این موضوع هستیم که امروزه افرادی بدون شناخت از صور پنهان انسان و تنها با آگاهی اندک و سطحی از مواد مخدر به‌اصطلاح به درمان رنج دیدگان اعتیاد  می‌پردازند و در برخورد با این به حدی سلیقه‌ای عمل می‌کنند که هنوز به یک نقطه اتحاد در این زمینه دست نیافته‌اند.

گروهی ریشه اعتیاد را در کودکی فرد جستجو می‌کنند گروهی مواد مخدر را سم می‌دارند و با هر روش ممکن و ناممکنی مبادرت به خروج سم نموده و گروهی نیز فرد معتاد را بی‌غیرت می‌دانند و سعی دارند با شلاق و !!کتک اراده بربادرفته را به فرد بازگردانند

عده دیگری که ریشه اعتیاد را در درون انسان می‌یابند سعی دارند تا تنها با جلسات گروه‌درمانی و نه درمان گروهی اعتمادبه‌نفس وزندگی ازدست‌رفته را دوباره به وی بازگردانند و چون به‌کل قضیه به‌صورت تک‌بعدی نگاه می‌شود فرد تنها از یک بعد رشد خواهد نمود و نتیجه آن ناهمگونی در رفتار ، کردار و پندار و جسم فرد خواهد شد و شاید فرد دست از مصرف مواد مخدر بردارد ولی به  دلیل ریشه‌ای حل نشدن مشکل این بار به‌صورت بغرنج‌تر و حادتر در جای دیگر ظاهر خواهد شد .یعنی پس از یک دوره سکون (در صور آشکار و پنهان ) علائم بیماری جابه‌جا می‌شود و در نقاط مختلف رشد می‌کنند. 

اما کنگره 60 معتقد است اعتیاد به‌واسطه متعادل نبودن سیستم‌های حیاتی جسم فرد مصرف‌کننده  ، روان و جهان‌بینی او نیز از تعادل خارج نموده و یک جایگزینی مزمن از بیرون دریافت کند . بدن به همان میزان از تولیدات خود می‌کاهد.

روش متد دی اس تی سال‌هاست که پی بیان این حقیقت می‌باشد . و با ارائه سندهای زنده و بدون نقص از درمان شدگان به این روش خود گویای به صدق این موضوع می‌باشد. 

صورت مساله اعتیاد به مداوای سه مقوله جسم و روان و جهان‌بینی می‌پردازد و با قائل شدن مدت‌زمان 11 ماه برای درمان یک برنامه بی‌عیب و همه‌جانبه  برای درمان بیماران اعتیاد ارائه می‌دهد.

با احترام اعضای لژیون چهارم؛ لژیون هم‌سفر آزاده

تایپ:هم‌سفر رؤیا

مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 2 مهر 1396 09:49
بسیارعالی بودازخانم آزاده ورهجوهای عزیزش بابت مشارکتهای زیبایتان سپاسگزارم وخداقوت خدمت خانم رویای عزیز
شنبه 1 مهر 1396 09:19
با تشکر فروان از همه کسانی که زحمت کشیدند از خانم ازاده خیلی تشکر میکنم بسیار زیبا بود. و از خانم رویا کمال تشکر را دارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic