مصاحبه با سرکار خانم داوودی اسیستنت محترم شعبه شیخ بهایی
یکشنبه 26 شهریور 1396 ساعت 19:21 | نویسنده این مطلب : همسفر آزاده | ( نظرات )

به نام نامی دوست

تا بی‌نهایت برای آموزش

مصاحبه با سرکار خانم داوودی؛ اسیستانت محترم شعبه شیخ بهایی

 

امروز باران رحمت کنگره بر سر همه ما باریدن گرفته و این بارش تمامی ندارد، کنگره محل نزول و خانهٔ ماست که همگی ما در هرلحظه و در هر شعبه آستین خود را بالا زده‌ایم و آب‌وجارو کرده‌ایم، تا به آیندگان انتقال دهیم...

 

لطفاً طبق رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید؟

سلام دوستان مریم هستم یک هم‌سفر، مسافرم 18 سال تخریب اعتیاد داشت، ده ماه و پانزده روز به روش دی اس تی و با داروی اپیوم سفر کردیم، به راهنمایی آقای جمال کبیر رضایی و خانم سودابه. رهایی از اعتیاد به شکر خدا یازده سال و در ادامه سفر سیگار داشتند به روش دی اس تی و داروی درمان نیکوتین خوراکی به راهنمایی آقای مجید اعتباریان سفر کردند و رهایی از سیگار سه سال و یک ماه.

کمی از خدمت‌هایی که تاکنون در کنگره داشته‌اید برایمان بگویید؟

طبق قوانین کنگره از بدو ورود هر خدمتی که به من داده می‌شد را باجان و دل می‌پذیرفتم، دبیری، نگهبانی، مرزبانی (سه دوره) چهار سال کمک راهنمایی و اکنون در جایگاه اسیستانت خدمت می‌کنم.

اگر ممکن است مختصری از وظایف و اختیارات اسیستانت را برایمان بگویید؟

اسیستانت٬ نماینده سرکار خانم آنی است که حیطه کاری‌اش فقط گروه خانواده است، اسیستانت ها٬ راهنمای کمک راهنمایان هستند و اگر در نمایندگی مشکلی ایجاد شود، به دیده بان هم‌سفران انتقال می‌دهند و راهکارهای مناسب را می‌گیرند، ما به‌نوعی راهنمای مرزبان‌های خانم نیز هستیم و رابط بین مرزبان‌های شعبه و سرکار خانم آنی و مثل مسافران که ایجنت، ناظر بر آن‌هاست. برای تفاوت در گروه خانواده آقای مهندس واژه «اسیستانت» را انتخاب کردند و مورد تأیید خانم آنی قرار گرفت و این جایگاه همکاری خیلی نزدیک با مرزبان‌هاست و حمایت همه‌جانبه جهت رشد روزافزون آن‌هاست.

مهم‌ترین چیزی که در طی سال‌های خدمتتان در کنگره دریافت کرده اید چه بوده؟

صبر به همراه استقامت و رسیدن به آرامش و حال خوش، چون آموزش این اقیانوس بی‌کران در مسیر صراط مستقیم، انسان را به زندگی بهتر سوق می‌دهد.

دوست دارید تا چه زمانی در کنگره بمانید؟

تا زمانی که کنگره 60 اجازه دهد...

چون هرچه که در مسیر آموزش‌ها پیش می‌روم، می‌رسم به آنجایی که متوجه می‌شوم هیچ نمی‌دانم! تا بی‌نهایت برای آموزش ...

ازنظر شما رسیدن به حال خوش مستلزم چه چیزی است؟

رعایت اصول و قوانین و حرمت‌ها و در راه صراط مستقیم قدم برداشتن.

چه چیزی تاکنون و بعد از سال‌های رهایی شما را در کنگره نگه‌داشته؟

پیوند محبت...

احساس می‌کنم هرروز سرزنده‌تر می‌شوم و هرروز مشتاق‌تر به ادامه دادن این مسیر. عشق و محبت واقعی را در کنگره دریافت کرده‌ام که چیزی جز حقیقت و ایمان نیست، ناخالصی ندارد و سرشار از شور و شعف است، امروز باران رحمت کنگره بر سر همه ما باریدن گرفته و این بارش تمامی ندارد، کنگره محل نزول و خانهٔ ماست که همگی ما در هرلحظه و در هر شعبه آستین خود را بالا زده‌ایم و آب‌وجارو کرده‌ایم، تا به آیندگان انتقال دهیم.

وظیفه افراد هر شعبه برای پیشرفت خود و پیشبرد اهداف کنگره و  جناب مهندس چیست؟

طبق صحبت جناب آقای مهندس دژاکام که بارها در سی‌دی‌ها به این مثلث اشاره‌کرده‌اند: نیروی انسانی، نیروی مالی و علم، باید هرکدام از ما در جهت پیشبرد اهداف خودمان و کنگره، با عملی کردن اضلاع  این مثلث، تمام تلاشمان را به کار ببندیم.

تفاوت خدمت صادقانه با خدمتی که ناخالصی در آن واردشده چیست؟

در کنگره ما به این نتیجه رسیده‌ایم، خدمتی که انجام می‌دهیم، چه در صور آشکار  چه در صور پنهان، به آن آرامش و حال خوش خواهیم رسید، پس اگر صداقت و عشق و خلوص نیت نباشد جواب نمی‌دهد و ماندگار نیست.

آیا از بخش هم‌سفران شعبه شیخ بهایی ازنظر عملکرد و پیشرفت رضایت دارید؟

خدا را شکر همه هم‌سفران بر اساس آموزش‌های کنگره پیش می‌روند.

خانم داودی از دوازده سال پیش تاکنون که وارد کنگره شده‌اید، از کجا به کجا رسیده‌اید؟

به گذشته که فکر می‌کنم چقدر تحمل شرایط دشوار بود و قرار گرفتن در وادی اعتیاد شرایط را به حدی سخت کرده بود که حتی قدرت اندیشیدن و حرکت را هم نداشتیم و امروز که نگاه می‌کنم، من به همراه مسافرم به سمت ساختن پیش می‌رویم و این ساختن در آغاز از خودمان شروع می‌شود، در کنگره آموزش گرفتم که باید اولین و صادقانه‌ترین خدمت‌ها و ارزنده‌ترین محبت‌ها را به خود نماییم و بعد دیگران.

آموختم که عملکرد من رابطه مستقیمی با سیستم ایکس دارد و اگر به‌درستی کار کند، آنگاه همه‌چیز را به‌درستی می‌بینم، حس می‌کنم، درک می‌کنم و لذت می‌برم و از کجا به کجا٬ سفری است که برای من از گذشته شروع‌شده و تا بی‌نهایت ادامه دارد. از ظلمت به نور ...نادانی به دانایی...قهر به مهر...و...

و کلام آخر؟

این هفته زیبا را اول ‌از همه به بنیان کنگره 60، آقای مهندس دژاکام، خانم آنی عزیز و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم. از خانم آنی عزیز که توفیق این خدمت را به من دادند کمال تشکر را دارم، از خانم کماندار عزیز که در تمام عرصه‌ها ازجمله ورزش پشتیبان من بوده‌اند، تشکر می‌کنم، از استاد بزرگوارم جناب آقای حکیمی که رهنمودهای ایشان همیشه چراغ راه من بوده و هست سپاسگزارم، از ایجنت محترم، آقای جلال امینی، آقای قاسم فخاری، آقای حمید اکبری و آقای حسین ایوبی، که در طی این مدت همکاری کامل را با بخش هم‌سفران داشتند سپاسگزارم.

از مرزبانان شعب سلمان فارسی، شیخ بهایی، میرداماد و مرزبانان پارک شهدای شهرداری، کمال تشکر را دارم و در پایان تشکر ویژه دارم از مسافرم و خانواده‌ام که بستر لازم را برایم فراهم کرده‌اند تا بتوانم خدمت‌گزار کوچکی در کنگره باشم.

و سپاس از خدمت‌گزاران فعال سایت شعبه شیخ بهایی به‌ویژه خانم زهره و خانم آزادهٔ عزیز.

 

ما نیز از طرف مرزبانان، کمک راهنمایان و اعضای شعبه شیخ بهایی این هفته عزیز را خدمت شما تبریک فراوان عرض نموده و قدردان خدمات صادقانه شما می‌باشیم و با تمام وجود آرزوی بهترین‌ها را برای شما و خانواده محترمتان از درگاه خداوند متعال داریم. ممنون از وقتی‌که برای این مصاحبه در اختیار ما قراردادید.

تهیه‌کننده: هم‌سفر آزاده

مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهتاب سه شنبه 28 شهریور 1396 18:46
خانم داوودی عزیز آنقدر از شما آموختم که زبان قاصر است و در کلام و قلم نمی گنجد.صمیمانه ترین تبریکاتم را بپذیرید
خانم آزاده عزیزم خدا قوت.مثل همیشه فعال و پر انرژی
همسفر مرضیه دوشنبه 27 شهریور 1396 09:31
این هفته زیبا را خدمت خانم داودی عزیز صمیمانه تبریک عرض میکنم از مصاحبه ی شما لذت بردم.از زحمات شما سپاسگذارم وبرای شما وخانواده ی محترمتون بهترینها رو خواستارم.خدا قوت خدمت خانم آزاده
همسفر فهیمه. د دوشنبه 27 شهریور 1396 07:33
این هفته زیبا را خدمت خانم داوودی اسیستنت محترم تبریك عرض میكنم و آرزوی سلامتی و موفقیت در مسیر كنگره را برایشان آرزو میكنم
همسفر فاطمه یکشنبه 26 شهریور 1396 21:38
این هفته زیبا رو خدمت خانم داوودی عزیز که عاشقانه خدمت میکنندتبریک میگم آرزوی سلامتی روزافزون برای ایشان دارم.خداقوت خدمت خانم آزاده عزیزبابت تهیه گزارش های زیبایشان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic