گزارش عملکرد لژیون یکم، کمک راهنما همسفر فاطمه قاسمی
شنبه 25 شهریور 1396 ساعت 23:12 | نویسنده این مطلب : همسفر: سارا | ( نظرات )
به نام پروردگار بی همتا

عملكرد لژیون یکم همسفران؛ كمك راهنما همسفر فاطمه قاسمی

موضوع: سی دی کفر

به این نتیجه رسیدم که سه ضلع مثلث درمان اعتیاد یعنی جسم، روان و جهان بینی برای به تعادل رسیدن مسافر لازم است، اکنون به این نتیجه رسیدم که این سه مولفه برای تمامی افراد جهان برای رسیدن به تعادل لازم است و اگر کسی نتواند بین این اضلاع تعادل برقرار کند انسانی ناپایدار است. هر چه انسان از تفکرات معنوی فاصله بگیرد و همه چیز را برای خود بخواهد و به آنچه برای جسم لازم است توجه نکند بی تعادل خواهد بود

راهنمای عزیز خانم فاطمه ابتدا چند نکته را یادآوری کردند. در کنگره برای همسفر مسائلی مانند کارکردن بیرون از منزل و یا ادامه تحصیل هیچ اشکالی ندارد، اما این نکته را در نظر بگیرید که اگر در سفر اول هستید اولویت با سفر مسافر است. در هر حال باید تعادل را حفظ کنید ونقش همسری و یا مادری را اول  به خوبی اجرا کنیم وبین تمامی این نقش ها موازنه ایی باشد. کار و تحصیل است که انسان را قدرتمند و توانا می سازد و کسی که توانا و قدرتمند است کمتر دچار نیروهای تخریبی می شو د. هر چه قوی تر باشیم در مشکلات آسیب هایمان کمتر است .

اگر کسی مایل به ترک لژیون و یا شعبه است،هیچ ایرادی نیست و هر جا که حال شما بهتر و خوش تر است بروید از نظرمن  هم اشکالی ندارد، خداوند را بدرقه تان می کنم.

قرارشده است ما ماهانه امتحانی در لژیون برگزار کنیم و قبل از آن منابع را خواهم گفت .

خلاصه سی دی هفتگی  «نتیجه»

همسفر بهار : مهندس گفتند که از سال 75 که سفرکردم و به این نتیجه رسیدم که سه ضلع مثلث درمان اعتیاد یعنی جسم، روان و جهان بینی برای به تعادل رسیدن مسافر لازم است، اکنون به این نتیجه رسیدم که این سه مولفه برای تمامی افراد جهان برای رسیدن به تعادل لازم است و اگر کسی نتواند بین این اضلاع تعادل برقرار کند انسانی ناپایدار است. هر چه انسان از تفکرات معنوی فاصله بگیرد و همه چیز را برای خود بخواهد و به آنچه برای جسم لازم است توجه نکند بی تعادل خواهد بود.

خانم فاطمه : این صحبت را با تک تک ماها دارند و این قدر که ما به ظاهر خود از نظر پوشش و یا تجملات ظاهری اهمیت می دهیم، به سلامتی جسم وتغذیه اهمیت نمی دهیم. مثلاً چی بخوریم که برای استخوان هایمان و یا برای تقویت مو هایمان مناسب باشدو.....آقای خدادادی می گفتند: اگر خانم ها تغذیه خود را درست کنند اصلا نیازی به مواد آرایشی نخواهند داشت. ما به جای توجه به خود به مسائلی جزیی و یا مربوط به دیگران چسبیده ایم و هرکسی مسئول جسم وروان خودش است و ما را دربرابر جسم مواخذه خواهند کرد که چرا حواسمان به آن نبوده است.

همسفر بهار : خانم ها جهت سلامتی چهارالی پنج هزار قدم درروز و آقایون هشت هزار قدم باید پیاده روی کنند. منشاء تمام بیماری ها دو بیماری یبوست و بیخوابی است. اکثر آدم ها دچار فقر غذایی هستند یعنی آنچه که باید بخورند را نمی خورند. ما اگر به حس کامل، خواست کامل و حرکت کامل برسیم به نتیجه می رسیم .

خانم فاطمه : چگونه بفهمیم که چیزی را می خواهیم؟

همسفر حکمت : با پافشاری بر خواسته .

خانم فاطمه : یعنی هر مانعی سر راه من بوجود آمد باز آن خواسته را بخواهم و دنبالش بروم تا به هدف و نتیجه برسم.

همسفر بهار: اگر در درمان اعتیاد حس ما سالم باشد نیازی به زور نیست و وقتی با کوچکترین چیزی عقب نشینی نکنیم مشخص می شود خواسته داریم. برای اینکه حس پیدا شود نیاز به جاذبه داریم. یک زبان تلخ یا پوشش نامناسب نمیتواند کسی را به سمت ما جذب کند. مثلث عشق دارای سه ضلع حس، سایه ها و جاذبه است. برای بوجود آمدن حس باید سایه ایی موجود باشد. حس و جاذبه وسایه ها مکمل هم هستند...........

خانم فاطمه :اگر بخواهی معلم یا راهنما باشی باید جاذبه ایی داشته باشی تا شاگرد یا رهجو جذب شود...در خانه همسر هستی باید برای همسرت جاذبه داشته باشی . یک خانم باید ظاهری آراسته و خلق خوش داشته باشد و هیچ چیز به اندازه خلق خوش برکت به خانه نمی آورد و دیگر اینکه آشپز خوبی باشید تا جاذبه لازم بوجود بیاید .هرکسی می تواند برای خودش در زمینه هایی که تواناست جاذبه ایجاد کند.

سی دی کفر

همسفر رویا: همانطور که روش درمان اعتیاد از دل روزه گرفتن بوجودآمد، خود روزه گرفتن باعث درمان بسیاری از بیماری ها شده است و کسانی که توانایی روزه گرفتن ندارند باید درصدی روزه بگیرند تا کم کم نقطه تحمل آنها بالا برود و بتواند روزه کامل بگیرند. بشر روزی به این نقطه تفکر می رسد که فرامین وقوانین الهی که خداوند وضع کرده برای سعادت خود انسان است .

خانم فاطمه :آقای امین قرآن و قوانین الهی را به چه چیزی تشبیه کردند؟

خانم فاطمه : به گنجی بی پایان

همسفر رویا: در کنار روزه گرفتن ، خواندن قرآن با توجه به معانی آن را توصیه می کنند و می گویند کل مطالب کنگره برگرفته از قرآن است و مطالب قرآن برای کسانی جذاب است که پرهیزکارند.

خانم فاطمه : همیشه فکر می کردم که یعنی چه خداوند فرمودند: هدی اللمتقین ....هدایت برای پرهیزکاران است. خوب پرهیزکاران که خود پرهیزکار و هدایت شده اند. امروز از این سی دی جواب گرفتم. کسانی که پرهیزکارند می توانند از قرآن دریافت و درک معانی کنند. کسی که دارای حس پاک و پالایش شده است درک وبرداشت بهتر و درست تری دارد .

همسفر رویا: کشف درمان سیگار دومین اتفاق کنگره بود وکنگره چهره بسیار بهتری به خود گرفت و این کشف پلی شد برای جهانی شدن کنگره. مورد بعدی کفر است که بسیار برآن تاکیدشده است و این تاکید به دلیل اهمیت آن است. ما همگی کفار را کسانی می دانستیم  که در صدر اسلام بودند و یا کسانی که هیچ دینی نداشتند که این معنی خاص کفر است و کفر معنای عام هم دارد.

خانم فاطمه : آیا هنوز کفر وجود دارد؟

اعضای لژیون : بله کفر الان هم هست .

خانم فاطمه : بله و به همین دلیل بر آن تاکید شده است .

همسفر رویا: نفس قسمت اصلی انسان است که خواسته دارد. انسان برای رسیدن به خواسته های نامعقول خود برای خدا شریک قائل می شود و برای همین اختیارش را از دست می دهد............

خانم فاطمه : اختیارش را نه بلکه انتخابش محدود می شود. انسان همیشه دارای اختیار هست، فقط دامنه انتخابش محدود می شود و این نتیجه شرک است .

خانم فاطمه : چرا در کنگره بسیار برروی نفس تاکید می شود؟

چون تغییرات از نفس شروع می شود.

خانم فاطمه : انسان چرا و چه موقع دچار شرک می شود ؟

همسفر رویا : زمانی که نقض فرمان می کند. کفر به معنی نادیده گرفتن حقیقت یا خواسته های معقول است مثل کسی که به دلیل منفعت شخصی و یا برای اینکه جایگاهش به خطر نیفتد حقیقت یا خوبی دیگران را پنهان می کند .

خانم فاطمه پس شرک جایی است که نقض فرمان می کنیم یا خواسته نامعقول را بها می دهیم و کفر جایی است که خواسته معقول و یا حقیقت را نادیده می گیریم و یا پنهان می کنیم .

همسفر رویا: در اروپا دوره هزار ساله تاریکی بوده است که قرون وسطی می گویند و آنها خودشان را اشرف مخلوقات و زمین را مرکز هستی می دانستند و اگر کسی رعایت این موضوع را نمی کرد با او برخورد می شد تا برتری خود را حفظ کنند و این نوعی کفر بود.

همسفر زهرا: پس مسافرها که مواد را می بینند ولی همسر و فرزندان خود را نمی بینند دچار کفر هستند؟

خانم فاطمه : بله مصرف کننده ها هم دچار کفر هستند و هم شرک . حالا ما همسفران هم دچار کفر می شویم مثلاً بسیاری از خوبی های مسافر خود را چون مصرف کننده هست را نمی بینیم و یا به روی خود نمی آوریم.

همسفر رویا: اگر کسی مسلمان باشد و قوانین الهی را پنهان کند پس مسلمان کافر است. آیا این همان امر به معروف و نهی از منکر است ؟

خانم فاطمه : نه . اینکه می گوییم من مسلمان هستم این آغاز راه است و برای اینکه به ایمان برسیم مسیر بسیار طولانی را باید طی نمود و در این مسیرِ رسیدن به ایمان ممکن است کفر برمن غلبه کند. یعنی قوانین آن دین را پنهان کنم .

همسفر رویا: کسانی که کفر نمی ورزند و ایمان می آورند، خداوند بدی ها و زشتی های آن ها را می پوشاند ولی اگر خوبی های دیگران را پنهان کند پرده ایی برچشم وگوش او کشیده می شود و دیگر حقیقت را نمی بیند .

خانم فاطمه : نتایج کفر چیست؟

همسفر بهار: طبق قانون عمل و عکس العمل هرکار خیر وشری به ما برمی گردد. اگر خوبی های انسان رو شود همه به سمت او می آیند و اگر بدی های او رو شود همه از او دور می شوند و کسی که کفر می کند و ویژگی های مثبت دیگران را نمی گوید بازتاب آن به خودش باز می گردد.

همسفر حکمت: کلمه ایی که در قرآن در مقابل کفر آمده سیئات است. سیئات از سیئه می آید به معنی زشتی و پلیدی و نقطه ضعف و ایراد و اشکال. ما حقیقت را بر اساس آنچه به نفع ماست در ناآگاهی تفسیر می کنیم اینجاست که وارد کفر می شویم. برای انسان بسیار تعیین کننده است که در مسیر زندگی خوبی هایش یا بدی هایش رو شود. کسی که حقیقت و ویژگی مثبت دیگران را پنهان کند نتیجه اش این است که ویژگی های مثبت خودش پنهان می شود و بعد کسی اورا قبول نخواهد داشت .

 

منبع: وب لژیون کمک راهنما همسفر فاطمه، لژیون یکم 

 

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مانا سه شنبه 28 شهریور 1396 09:40
خیلی عالی بود.واقعا استفاده کردم.
دوشنبه 27 شهریور 1396 09:09
خداقوت وسپاس خدمت خانم فاطمه ورهجوهایش بابت مشارکتهای زیبایشان وآرزوی بهترینها برای همه شما عزیزان
همسفر آزاده یکشنبه 26 شهریور 1396 19:32
عالی مثل همیشه،ممنون از خانم فاطمه و خانم سارای عزیزم
همسفر سارا یکشنبه 26 شهریور 1396 17:35
بسیار عالی بود
خداقوت و سپاس از خانم فاطمه عزیزم، خانم حکمت عزیز و تمامی اعضای لژیون یکم
جوان و جاوید باشید..
همسفر مرضیه یکشنبه 26 شهریور 1396 15:36
خدا قوت وسپاس خدمت کمک راهنمای عزیزم سرکار خانم قاسمی واعضاءمحترم لژیون وهمچنین سپاس و خدا قوت خدمت خانم سارای عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic